View Poll Results: cine ar putea sa fie prima echipa care va patrunde in chiampions league?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • DA

    4 21.05%
  • NU

    2 10.53%
  • da

    1 5.26%
  • nu

    12 63.16%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 113

Thread: sperantze pt campionat :D

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    sperantze pt campionat :D

    19/07 - Foot - Amical
    Monaco arrache le nul

    En match amical, Monaco et la formation de première division roumaine de Craiova ont fait match nul, 2-2, vendredi à Hyères. Les buts monégasques ont été inscrits par Souleymane Camara (17e) et Sébastien Carole (90e, s.p.).

    avem shanse la titlu dupa turneu fin frantza

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    au obtinut baietii niste rezultate nesperat de bune in acest turneu
    sa le continue si in campionat
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Suntem cei mai buni dintre romani, suntem olteni!! :happy

    Avem cel mai tanar lot din divizia A
    jumatate de echipe e sub 22 de ani
    sper sa nu fim ca sportu studentzesc anu trecut
    Toata convingerea mea ca vom face un sezon super

  4. #4
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    mah de cind am inceput sa inteleg si eu ceva din folbalu asta, adica de vreo 6-7 ani, an de an inaintea inceperii campionatului, voi, oltenii, ziceati ka faceti furori anu asta in divizia A !!! si din cite stiu eu nu ati facut furori decit in sensu negativ Va rog eu nu mai vorbiti asa de mult inaintea campionatului ka nu are rost, sa va vad dupa primele meciuri daca o sa fiti asa de tari
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Transilavania....?

    Da' crezi cumva ca transilvania are vreo shansa?
    Nu e nimik de capu' vostru, fara lacatush brashovul ar fi in B,Gloria fara padureanu in C(shi fara blaturi).Acuma ca a plecat sarmantean nu shtiu cum sor descurca,varianta blaturilor nu mai merge( :? poate la dinamo :? )

    Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

    SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    mah, poate ai dreptate dar macar noi nu ne batem cu pumnu in piept ka o sa facem nu stiu ce si nu stiu ce! noi sintem linistiti, modesti si ne vedem de treburile noastre! asa ar trebui sa faceti si voi nu sa va faliti cu echipa voastra care sa recunoastem e vai si amar de capul ei
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Auntem unici

    Tocmai deaia ne falim pt ca noi suntum olteni suntem cei mai inflacaratzi suporteri din romania.
    Representam suporterii adevaratzi ai romaniei
    spunemi shi mie catzi supoerteri a avut craiova in medie in campionatul trecut?
    itzi spun yo ca au fost cei mai multzi
    nu exista egal pt noi /nope/ /nope/
    deacea suntem optimishti
    Suntem INIMITABILI
    In transilvania nu prea exista o atmosfera cum e la craiova /nope/ /nope/
    Oricum succes echipelor din transilvania in viitorul campionat
    Mia placut de gloria in meciul cu brescia(deshi italieni au jucat cu echipa a2a.
    By the way care e echipa ta preferata?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    ca suporteri frate, sinteti cei mai beton, am scris si pe pagina voastra de pe suporter, am scris acolo ca sinteti pericol si ca galerie sunteti mult peste bucuresteni! numa asta nu inseamna ka daca galeria e faina trebuie sa fie si echipa buna! ceea ce va trebuie voua este un presedinte k lumea nu netoiu sau stalin asta care ii acuma
    eu sint din bistrita si normal ka sint glorist , numa` bine adisor
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Chiar ne trebuie...

    Ai dreptate daca am avea un preshedinte ca gica popesc u ar fi super mishto. Gica shtie meserie administrativa.
    Ar baga shi bani , nu ca ceaushila asta, .
    Atunci ash fi sigur ca am fi campioni.
    Totushio intro zi sper ca va veni la echipa
    Avem galerie noi am facut tot cea fost posibil sa fim alaturi de ei.
    Acum avem shi noi pretentzii sa se daruiasca exemplar pt echipa.

    Sa vedem ce o sa iasa suna a fi un campionat cu surprize
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    bafta U Craiova!
    ....mi-e frica insa ca mai mult o sa avem noi nevoie de noroc....
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    SPERANTE

    Speranta mea cea mai mare pentru campionatul care vine este SA VAD FOTBAL, asa cum trebuie el sa fie : FRUMOS ! Si mai am o dorinta : atunci cand una sau mai multe echipe se vor afla - inevitabil - in subsolul clasamentului, sa nu vad tot felul de injurii si injuraturi la adresa lor; frumos ar fi ca fiecare suporter sa-si laude echipa, fara sa-i denigreze pe ceilalti. LAUDATI-VA FIECARE CU REALIZARILE ECHIPEI PE CARE O IUBITI, nu-i nevoie sa-i scuipati pe suporterii echipelor pe care nu le suferiti. Bafta tuturor echipelor in noul sezon !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tocmai l-am ascultat pe Netoiu care spune pe PRO TV ca echipa este din nou a lui! Apoi a aparut si Staicu care zice ca l-a asteptat la Craiova sa-i predea echipa ,dar ca Netoiu nu a venit! Il mai asteapta si maine , daca nu vine nici maine nu i-o mai da!
    Se pare ca liga s-a spalat pe maini si ca disputa se va finaliza la tribunal...procesul va fi lung ,probabil abia la anul vom mai discuta..
    Netoiu ar dori si el niste fotbalisti adevarati... cica are 4 dezlegari in alb
    ( care se pare ca nu ar fi valabile fiind fara semnatura lui Staicu si cu stampila veche ) ... ar vrea pe Guso ,Daouda,Plesan,Sava ..se pare ca treb sa vrea si jucatorii... eu zic sa negociem numai pentru doi, Sava si Lutu ,tot ziceau ca ar fi cei mai buni din echipa...ii duce la dinamo ..
    Sunt numai cuirios ce urmeaza ,culmea este ca nu sunt deloc nelinistit....
    sunt convins ca va fi ceva circ dar echipa este bun ramasa la Craiova...

  13. #13
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Presimt eu ca netoiu asta nu sfarseste bine.Si-a luat banii dar tot ne ataca
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  14. #14
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Fratzilor, trezitzi-va!

    Iarashi vetzi spune ca am ceva cu voi, dar nu credetzi ca mergetzi prea departe????

    Mai e pana la Champions League!!! Oricum va urez succes!

    DE DRAGUL ADEVARULUI:

    Quote Originally Posted by adi_azzuro
    spunemi shi mie catzi supoerteri a avut craiova in medie in campionatul trecut?
    itzi spun yo ca au fost cei mai multzi
    nu exista egal pt noi
    egal poate ca nu, dar mai mare exista... la Timishoara; am avut totushi medie de spectatori mai mare.

    Quote Originally Posted by adi_azzuro
    Ai dreptate daca am avea un preshedinte ca gica popesc u ar fi super mishto. Gica shtie meserie administrativa.
    poate ca shtie, da inca nu a dovedit-o.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    Re: Transilavania....?

    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

    SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111
    Hmm, cand Oradea, Aradul si Clujul aveau echipe de podium voi nu aveati in vocabular expresia "istorie fotbalistica". Fara nici o exagerare.

  16. #16
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Craiova avea echipa in campionatul natzional din 1912,una dintre cele doar sase.N-au aparut prea multe in cei 12 ani si oricum nu erau echipe din Romania.SIC

    P.S. : DE ACEEASI PARERE CU TINE SORIN, PUTEM FACE SI O CHETA PENTRU UN "ECARISAJ" CEVA

  17. #17
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Campionat national in 1912 ??? in ce tara? sincer, nu la bascalie, dar eu nu stiu de campionat national in 1912.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  18. #18
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    timisorene in Romania ,prima editie s-a disputat in 1910 dar Craiova n-a avut reprezentanta.
    In 1912 pana in 1916 au fost 6 echipe ;3 din Bucuresti Olimpia,Colentina si Roma,doua din Ploiesti ,United si Prahova si una din Craiova, AS Doljul se chema. Olimpia si Prahova aveau si romani in lot, AS Doljul numai romani celelate aveau doar straini care lucrau in Vechiul regat.
    Bun sau rau, asa cum era el, era campionat oficial si este trecut in palmaresul FRF.
    Pe atunci Transilvania nu era in Romania.
    Acum ai aflat.

  19. #19
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Am gasit pe frf.ro, dar acolo spune cam asa
    "Dupa razboi, odata cu formarea Romaniei Mari, incepand cu editia 1921-1922, se disputa campionatul national cu participarea echipelor din toate provinciile tarii. Inca nu avem un campionat dupa un sistem divizionar, el diputandu-se pe regiuni (mai tarziu, ligi) si apoi in sistem eliminatoriu, intre invingatoare.
    Echipa nationala a Romaniei isi incepe activitatea prin meciul de la 8 iunie 1922 de la Belgrad, contra Iugoslaviei, scorul fiindu-ne favorabil cu 2-1. Aceste prime doua goluri istorice au fost inscrise in ordine de Ronnay si Guga.
    La 16 februarie 1930 se infiinteaza Federatia Romana de Fotbal Asociatie, organism independent cu autoritate juridica, acesta hotarand participarea Romaniei la Campionatul Mondial din Uruguay in luna iulie a aceluiasi an. FRFA este admisa provizoriu in FIFA, iar la Congresul de la Budapesta din 1931 este admisa cu titlu definitiv.
    Primul presedinte al FRFA este avocatul Aurel Leucutia.
    Incepand cu editia 1932-1933, in Romania functioneaza sistemul divizionar, cu un campionat unitar al primei divizii (initial in doua divizii)."

    Nimeni nu spune ca in Oltenia sau la Craiova nu ar fi fost echipe de fotbal dar si in Transilvania si Banat au existat ba chiar au fost printre primele care au adus acest sport la noi in tara, Chinezul Timisoara echipa feroviara infiintata in 1910, mai tirziu in octombrie 1928 aparind si prima echipa profesionista din Romania - Ripensia.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  20. #20
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0

    Re: Transilavania....?

    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Nimeni nu spune ca in Oltenia sau la Craiova nu ar fi fost echipe de fotbal
    Aveti voi prostul vostru de servici,uite-l mai jos:

    Quote Originally Posted by deep purple
    Hmm, cand Oradea, Aradul si Clujul aveau echipe de podium voi nu aveati in vocabular expresia "istorie fotbalistica". Fara nici o exagerare.
    Spre surprinderea unora avem si noi fotbal din 1912 chiar daca asta nu insemna cine stie ce valoare,dar exista si este istorie fotbalistica.Chinezul spui ca s-a infiintat in 1910 deci pe aproape .

    In alta ordine de idei, iata adresa si primele campioane ale Romaniei.

    http://www.frf.ro/campioane.htm

    1909/10 (ed. 1): Olympia Bucuresti
    1910/11 (ed. 2): Olympia Bucuresti
    1911/12 (ed. 3):United F.C. Ploiesti
    1912/13 (ed. 4): Colentina Bucuresti
    1913/14 (ed. 5): Colentina Bucuresti
    1914/15 (ed. 6): Romano-Americana
    1915/16 (ed. 7): Prahova Ploiesti
    1916-1919, intrecerea nu s-a desfasurat
    din cauza primului razboi mondial.
    1919/20 (ed. 8): Venus Bucuresti
    1920/21 (ed. 9): Venus Bucuresti

  21. #21
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Gerson, daca tu esti prost informat nu inseamna ca altii-s mai prosti. Stii ce trebuie sa faci cand ti se pare ca toata e lumea proasta in jurul tau?

    Oradea, Clujul, Aradul chiar daca nu au luat campionate cel putin aveau finale de cupa a Romaniei jucate in perioada interbelica, iar ca echipe de fotbal Timisoara si Aradul le aveau in seolul al XIX-lea (19-lea). Mai bine te-ai informa de pe unde poti inainte sa imparti epitete. Risti sa creada lumea ca toti oltenii-s ca tine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •