View Poll Results: Este oportuna introducerea votului prin corespondenta pentru romanii din diaspora?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • DA

    14 40.00%
  • NU

    21 60.00%
Page 4 of 24 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 486

Thread: Votul prin corespondenta pentru romanii din diaspora

  1. #64
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Pe ratiune. A fost arestat prea devreme.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #65
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Și arestarea nu l-a transformat în martir?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  3. #66
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Eu consider ca toti cetatenii romani trebuie sa aiba drept de vot dar:
    -cetatenii sa poata vota doar in circumscripitia electorala unde este arondat dupa adresa din buletin.Data votului se anunta cu mult timp,cine tine mortis sa isi exprime acest vot nu are decat sa se deplaseze la domiciliu.
    Iar cei cu domiciliul in strainatate si fara buletin sa voteze la sectia aia unica din Bucuresti unde era arondata diaspora pana-n 2004, nu? Sau sa nu voteze deloc, poate e mai bine asa.
    Dupa cum te exprimi, esti unul din aia care a votat cu Ilici in duminica orbului, pe motiv ca Ratiu n-a mancat salam cu soia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #67
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Și arestarea nu l-a transformat în martir?
    Martir? Romanii l-au uitat deja.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #68
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    DD nu intra decat in sediul OTV. Daca va mai exista. Sediul. Si bineinteles ca va exista.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #69
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Martir? Romanii l-au uitat deja.
    N-aș prea crede. Supraestimați poporul român.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  7. #70
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Bineinteles ca va exista OTV, doar prostimea trebuie tinuta in frau cumva.

  8. #71
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asta-i rolul lui. Suficient.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Pe ratiune. A fost arestat prea devreme.
    Ai punctat perfect!

  10. #73
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    A fost retinut in timp util. Pentru cauza urmarita.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Iar cei cu domiciliul in strainatate si fara buletin sa voteze la sectia aia unica din Bucuresti unde era arondata diaspora pana-n 2004, nu? Sau sa nu voteze deloc, poate e mai bine asa.
    Dupa cum te exprimi, esti unul din aia care a votat cu Ilici in duminica orbului, pe motiv ca Ratiu n-a mancat salam cu soia.
    Manci *****.
    Mi-am futut tineretea sustinandu-i pe Ratiu,Coposu,Campeanu ca acum sa vina zilnic cate unul ca tine sau ca DUBA care sa ma judece si sa ma condamne.
    Last edited by miril; 23rd January 2011 at 14:33. Reason: Atentie la limbaj!

  12. #75
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Tim, nu-i mai baga in seama pe cei ca Duba.

  13. #76
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Dupa parerea mea, romanii din diaspora nu ar trebui sa voteze. Multi dintre ei sunt rupti total de tara asta, habar nu au ce se intampla aici. Nu este corect sa decida ei cine sa ne conduca.
    Esti blanda. Poate se gandeste cineva sa le ia si cetatenia. Au plecat din tara, nu mai conteaza.

    Nastase, tu esti?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #77
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa fim seriosi. Cine a urmarit discutiile aici stie ca Tim este un anti FSN-ist. Diaspora are tot dreptul sa voteze daca isi patreaza cetatenia, problema nu este aici ci la milioanele de "zilieri", din strainatate, ale caror voturi merg unde.... spune computerul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #78
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Milioanele de zilieri au votat vreo suta de mii. Majoritatea in Franta.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #79
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Asa cum spuneam, habar nu au ce se intampla aici. Nu mai au rude in Romania, deci nu tin legatura cu nimeni, ba mai mult le este rusine sa recunoasca ca sunt romani si atunci de ce sa voteze?
    Altii au cate 2, 3 joburi, nu au timp sa se intereseze ce-i aici, deci de ce sa voteze?

    Nu, nu sunt Nastase.

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Iar cei cu domiciliul in strainatate si fara buletin sa voteze la sectia aia unica din Bucuresti unde era arondata diaspora pana-n 2004, nu? Sau sa nu voteze deloc, poate e mai bine asa.
    Dupa cum te exprimi, esti unul din aia care a votat cu Ilici in duminica orbului, pe motiv ca Ratiu n-a mancat salam cu soia.
    Mai fraiere,in duminica orbului aveai 12 ani,te jucai cu putza in tarana atunci cand eu eram la toate mitingurile Seniorului si cand aia care nu vroiau sa-si vanda tara ma condamnau .
    Cum iti permiti mah putulica sa ma tragi tu pe mine la raspundere?
    Candidatura lui Ratiu de ce ati tratat-o in derizoriu atunci?
    Last edited by tim; 23rd January 2011 at 14:47.

  18. #81
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Era vorba de lege. Oricum, ceva s-a intamplat atunci de vrea Basescu si gasca sa o implementeze cat mai repede. Nu de electorat le pasa ci unde merge votul. Si votul va merge la...

    Leodacin, vorbesti ce nu stii. Mai degraba nu stiu aia din Ferentari si Poplaca.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #82
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Asa cum spuneam, habar nu au ce se intampla aici. Nu mai au rude in Romania, deci nu tin legatura cu nimeni, ba mai mult le este rusine sa recunoasca ca sunt romani si atunci de ce sa voteze?
    Altii au cate 2, 3 joburi, nu au timp sa se intereseze ce-i aici, deci de ce sa voteze?

    Nu, nu sunt Nastase.
    S-au dezradacinat. Am auzit eu ca au plecat cu catel si purcel, acum am confirmarea.

    Mersi Adrian!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #83
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Dacă la alegerile "cu buletinul în mînă" cei din diaspora au votat la foc automat, 1 vot la 10 secunde (mă rog, nu ei au votat, ci escrocii portocalii au făcut-o, în numele lor), îți dai seama ce randament o să aibă la votul ăsta prin corespondență? Cred că o să voteze vroe 6-7 milioane de români din străinătate, întorcînd sorții luptei electorale și aducînd jegurilor pedeliste o nouă majoritate parlamentară.

    Ce, nu sînt atîția români în străinătate? O să fie, buey, proștilor, hă hă hă, v-am ciuruit bine, hă, hă, hă ...

  21. #84
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Mi-am futut tineretea sustinandu-i pe Ratiu,Coposu,Campeanu ca acum sa vina zilnic cate unul ca tine sau ca DUBA care sa ma judece si sa ma condamne.
    Ce sau pe cine ti-ai futut tu nu ma intereseaza. In loc sa ataci problema - votul din strainatate sa nu fie fraudat - te apuci sa-i ataci pe cei 10% din cetatenii romani din strainatate care au votat?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •