Results 1 to 13 of 13

Thread: Casti USB

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Casti USB

    Am o problema referiotare la casti. Imi luasem la un moment dat niste splittere pentru a-mi putea introduce si castile si boxele. Din pacate, boxele nu se mai auzeau 5.1 in toate programele, microfonul nu mergea si, daca nu bagam ceva izolant intre cele doua mufe introduse in splitter se mai crea si microfonie. In concluzie, am renuntat la splittere si casti de vreo luna.

    Totusi, sunt jocuri in care e extrem de greu sa ma joc fara casti, asa ca m-am decis sa-mi iau unele pe USB. Nu stiu insa cum se aud. Nu stiu nici ce sa-mi iau. Recomandari?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    http://www.shopmania.ro/magazin~onli...p-6730201.html

    Daca vrei ceva intr-adevar de calitate... Eu le-am primit si mi se par foarte bune. Nu sunt 100% sigur daca EXACT astea sunt (nu mai am cutia) dar pare a fi aceeasi.

  3. #3
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Vreau ceva ok, dar n-as da mai mult de 250 de lei pentru niste casti pe care le folosesc in doua jocuri.

    Si mai e un inconvenient, multi se plang ca devin incomode dupa 2-3 ore. SI la alte casti Logitech apare chestia asta vad.

    In concluzie, principalii candidati raman:

    http://www.pcgarage.ro/casti/creative/hs-950/

    http://www.pcgarage.ro/casti/ozone/oxid-rev2/
    Last edited by Datenshi; 21st January 2011 at 11:12.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Cauta la emag. Au preturi mai bune.

  5. #5
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    foarte scumpi sunt emag, incearca aici https://www.vexio.ro/, au preturi mult mai bune decat emag


    Casti Creative Gaming HS950 - microfon, USB 171 lei fata de 195
    Casti Ozone Oxid 135 fata de 151

  6. #6
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Am o problema referiotare la casti. Imi luasem la un moment dat niste splittere pentru a-mi putea introduce si castile si boxele. Din pacate, boxele nu se mai auzeau 5.1 in toate programele, microfonul nu mergea si, daca nu bagam ceva izolant intre cele doua mufe introduse in splitter se mai crea si microfonie. In concluzie, am renuntat la splittere si casti de vreo luna.

    Totusi, sunt jocuri in care e extrem de greu sa ma joc fara casti, asa ca m-am decis sa-mi iau unele pe USB. Nu stiu insa cum se aud. Nu stiu nici ce sa-mi iau. Recomandari?
    casti prin bluetooth ai incercat?

  7. #7
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    @St3phano's: nu.

    @Avion & Celso: de cand m-au tinut doua saptamani jumate' in service cu o placa nou nouta, nu mai calc la emag nici daca ar fi cei mai ieftini de pe piata. Conteaza si serviciile. Economia de piata e o chestie minunata, nu?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #8
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    am inteles de la un coleg priceput in d'astea ca sunt foarte misto si ai avantajul lipsei firelor
    si sunt destul de ieftine...in jur de 30 de lei parca

  9. #9
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    ai cumva o placa de sunet calumea in computer? daca da, atunci lasa castiile USB, ca alea vin cu o "placa" proprie, care nu-i la nivelul unui soundblaster XFi de exemplu.
    io in locu tau mi-as lua pentru joaca casti "normal" cu jack de 3.5mm. cum io nu ma joc pe net, nu-mi trebuie microfon, asa ca pot sa-mi iau casti fara.
    daca vrei casti de calitate, uita-te la sennheiser, numai ca alea nu-s la 30 de lei.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa dau 30 de lei pe ele, dar nici 600. Am spus mai sus dealtfel, am mai spus si de ce nu vreau cu jack, de care am, si vreau USB. Vreau doar sa aud pasii in shootere si eventual sa mai schimba o vorba in Worms si NFS World, deci vreau unele medii.

    Singurele Sennheiser USB pe care le-am gasit sunt astea, http://www.video-s.ro/PC36USB.htm, care nu ma incanta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    PC36 USB nu-i casca de gaming, ci de terlefonie. de la sennheiser usb, daca insisti, exista modelul PC166 USB. sau mai este Fatality HS-1000 de la creative.
    dar io unu, as da bani pe o placa de sunet calumea.
    He puts the puck upstairs, where El Presidente keeps the election results!

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2013
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    http://hificenter.ro/casti?t=95--800&s=p-a

    si eu recomand sa iei de la sennheiser

  13. #13
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Problema e rezolvata de mult. In plus, n-as lua niciodata nimic de pe un site cu descrieri de genul:

    Sennheiser MX-685

    Casti perfecte pentru imbunatatirea conditii tale fizice
    159,00RON
    pana la 1 rate ?
    stoc furnizor ?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •