Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 452

Thread: Competitii junioare/juniori 2011

  1. #64
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Da, acea Pati. Acum nu stiu ce cluburi sunt si daca sunt. Par mai degraba gimnaste mai marisoare de la cluburi diferite. In plus nu se anunta deloc cine ce face. O sa pandesc foaia cu rezultate.

  2. #65
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    cine e coregrafa la solul irinei??? e foarte fain
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  3. #66
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    cine e coregrafa la solul irinei??? e foarte fain
    Oana, si tu esti la Buzau?

    Daca vorbesti de Irina Paun, atunci trebuie sa fie coregrafa lotului de junioare de la Deva,Corina Dorean- daca nu gresesc.

  4. #67
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AuriB View Post
    Oana, si tu esti la Buzau?

    Daca vorbesti de Irina Paun, atunci trebuie sa fie coregrafa lotului de junioare de la Deva,Corina Dorean- daca nu gresesc.

    nu, din pacate ....
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  5. #68
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Irina e acolo? Serios?

  6. #69
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Mihai Alexandra Maria (Zuzy)
    AA - 2
    VT - 1
    BB - 1
    FX - 1
    Lungu Alina
    AA - 4
    VT - 3
    UB - 2
    FX - 3
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #70
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Bravo Alexa(Zuzy)Bravo Alina
    Minunate rezultate,asteptam sa vedem si filmulete!

    Multumim frumos Liuta!
    Felicitari tuturor fetitelor care au concurat azi la Buzau.

    Cind va fi timp, asteptam sa ne si povestiti cum a fost la concurs (cei care ati fost la fata locului).

  8. #71
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Bravo, Alexxa! Ma bucur mult pentru tine! Tare fetele noastre dragi care concureaza maine! Tinem pumnii stransi! Haideti feteleeee!

  9. #72
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Amalia, zi si tu cine concureaza maine, pentru nestiutori Ajungi si tu maine?

  10. #73
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Niste vesti la cald de la Amalia [care da, a facut ce-a facut si pana la urma a ajuns azi la concurs ].

    Are rezultatele complete pozate, le va posta cand ajunge acasa. Si filmulete, bineinteles...au filmat si ea, si Alina

    Mi-a spus doar ce clasamente stia cat de cat sigur.
    La cat. 3, nivelul 4, CSS Deva 1 a castigat la echipe, Madalina Blendea a luat tot aurul [AA + cele 4 aparate], Laura Jurca a luat si ea multe medalii [poate chiar 5, nu mai stia exact], iar restul fetelor din echipa au tot alternat pe podiumuri.
    Argint si bronz pe echipe au luat Focsani si Constanta [cu mici rezerve si aici, daca e vreo greseala - scuze, aflam sigur diseara]. Se pare ca CSS Deva 2 si Onesti, care ma asteptam sa fie pretendente la medalii, au avut doar gimnaste separat, fara echipe.

    Au fost si incurcaturi la listele de start [gimnaste la nivelul gresit] si 2 accidentari destul de urate O fetita la paralele, pe care au dus-o repede la spital cu genunchiul imobilizat, si una la sol, care s-a lovit cu cotul dupa o aterizare si si-a spart buza. La cea din urma probabil a fost doar sperietura si durerea de moment, la prima pare mai grav Sanatate amandurora, sa speram ca vor fi bine!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    felicitari tuturor fetitelor!!!!
    Bravo Zuzy, Mada, Laura si tuturor
    Imi pare foarte rau pentru fetitele accidentate Multa, multa sanatate !!
    merci pentru vesti si abia astept filmulete Ce s-a fi intamplat cu CSS Deva 2? A concurat si Asiana?

  12. #75
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, au vazut-o si pe Asiana.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  13. #76
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Felicitari tuturor fetitelor! Astept si eu cu nerabdare rezultate complete, filmulete si povesti.
    La ce va referiti cu CSS Deva 2? La o a doua echipa de la Cetate la categoria III? Ar trebui sa fie compusa din fetite care au fost anul trecut la categoria IV, nu? Probabil n-or fi fost toate gata de trecerea la noua categorie... o sa ne lamureasca fetele.
    Last edited by anna.09; 17th April 2011 at 20:03.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc de vesti.

    Bravo Zuzy! Felicitari Madalina! Felicitari Laura!

    Astept cu nerabdare filmuletele si povestirile!

  15. #78
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Nici acum nu am putut sa-mi tin emotiile in frau, a fost mult prea greu. Alexxa, Alina si Tania au inceput concursul cu sarituri, au fost 2 sarituri bune dupa parerea mea (I-11.700, II-14.600, total-13.150). Se face prima rotatie si ajung la paralele, cand a inceput integralul inima mi-a luat-o la trap, rateaza, apar primele lacrimi....off, e atat de dezamagita plange, vreau s-o iau in brate, dar stiu ca nu pot, "fii tare puiule, treci peste", isi strege lacrimile, strange din dinti(12.650). Urmeaza rotatia 2 ajunand la barna , a urcat pe barna isi face salturile urmeaza flick-urile sta, flick-ul inainte sta, coborarea.....SUPER (14.400). A ajuns la sol, aici e aparatul ei ii place sa danseze sa se distreze pe covor, isi face elementele, danseaza, s-a terminat muzica .... E PERFECT (14.600).
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #79
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Am ajuns si eu acasa, dupa o zi plina de gimnastica, dar minunata, per ansamblu. Singura tristete e reprezentata de cele doua fetite care au avut probleme. In rest, o zi frumoasa! Si da, azi am facut cunostinta si cu papusica noastra - Alexxa (pe care sper ca nu am speriat-o prea tare, pentru ca nu stia cine sunt, la inceput). Eu m-am ocupat mai mult de barna si sol, iar Alina sarituri si paralele azi. Am vazut multe fetite frumoase azi, scumpe foc, multe din ele noi - mai ales la nivelul 3. La nivelul 4, au fost fetite pe care le stiam cat de cat de anul trecut si am putut mai bine sa urmaresc concursul... stiindu-le putin pe fete. Le-am urmarit in mod deosebit pe fetele de la Deva, care au stralucit azi, minunate! Am mai urmarit fetele de la Focsani, am eu o sensibilitate pentru fetitele de la Focsani, in rest, am urmarit ce am putut, o sa vedeti emotiile pe filmulete, maini tremurate, filmari pe jumatate, pentru ca voiam sa vad si 3 aparate odata uneori Dar nu e ceva nou, v-ati obisnuit sa va povestesc despre asta... Ce mi-a atras atentia la acest concurs? Sau cine? Probabil ca asteptati de la mine sa spun un nume care mi-a atras atentia, ca si pana acum... Greu de zis, as fi obiectiva, daca as vorbi de fetele pe care le cunosc, Deva, Focsani, SS2... Am vazut in sala chiar de cand am intrat o fetita scumpa foc, care avea costum asemanator (sau acelasi) cu al Paulei Tudorache anul trecut. Apoi am vazut si antrenoarea si da... era colega mai mica a Paulei Si da, Serena ar fi un nume nou pentru mine, dar o fetita care mi-a atras atentia in mod pozitiv, pentru ca mi-a amintit foarte mult de Paula... Determinare, zambet chiar si la sarituri ( o sa vedeti pe filmulete), hotarare, si gratie. Frumusica foc Serena! Au mai fost fetite care mi-au atras atentia, dar nu le stiu numele, imi trebuie ceva timp sa fac corelarea rezultate - poze - filmulete si va voi mai povesti! Cam atat pe seara asta! In rezumat: o zi frumoasa printre campioanele noastre! Felicitari tuturor fetitelor pentru cum au lucrat, data viitoare sa speram ca va fi mai bine, multa sanatate celor doua micute ce au avut probleme si spor la munca de acum incolo! Iar voua, noapte buna!

  17. #80
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    felicitari tuturor fetitelor!!!!
    Bravo Zuzy, Mada, Laura si tuturor
    Imi pare foarte rau pentru fetitele accidentate Multa, multa sanatate !!
    merci pentru vesti si abia astept filmulete Ce s-a fi intamplat cu CSS Deva 2? A concurat si Asiana?
    Asi a concurat, da, si s-a descurcat bine, zic eu... Mie mi-a placut, mi-a placut cum isi incuraja colegele, si cum a lucrat. A luat si ea 3 medalii azi!

    Echipa a doua de la Deva nu stiu.... nu-s lamurita cu toate inca... Dar cred ca e cum zice Oana, fetele au crescut, s-au schimbat categoriile, si probabil nu-s organizate echipele inca! O sa vedem exact ce si cum, eu inca mai am nelamuriri, pentru ca am pierdut ceva detalii, si trebuie sa ma lamuresc dupa rezultate, dar nu in seara asta... ca noaptea trecuta a fost aproape alba, plecata la 4 si ceva dimineata de acasa... va dati seama, sper sa aveti rabdare! Filmulete avem din belsug, si poze vom avea! Alina a filmat si ea foarte mult, la ea va dura un pic mai mult descarcarea, dar abia astept si eu sa vedem ce am reusit sa facem! Daca mai aveti intrebari, scrieti aici... noi o sa va raspundem cum stim si cat stim

  18. #81
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  19. #82
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Laura a facut 2 salturi legate. Bravo!
    Adela Florea, o scumpica, nici nu a clipit cand i s-a oprit muzica!

  20. #83
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Da, am uitat incidentul cu muzica, mai multe fetite au trebuit sa evolueze pe muzica intrerupta sau oprita pana la finalul exercitiului Si asta a fost poate cel mai frumos, ca ele nu s-au lasat incurcate de problema asta si si-au facut exercitiul cum trebuie. Erau voci ingrijorate, de exemplu, chiar la Adeluta, cand s-a oprit muzica, si una din colege am auzit-o spunand foarte frumos: ea stie oricum ce are de facut! Bravo, Adeluta, bravo si celorlalte fete care au avut probleme din cauza asta! S-au descurcat frumos. Aseara am uitat sa spun despre Adeluta! Pentru ca ea a concurat singura din colegele ei la nivelul 3. Daca Madalina a fost steaua de la nivelul 4, Adeluta putem spune ca a fost steluta de la nivelul 3: aur la AA, sarituri si barna si argint la sol. Tot de la nivelul 3, mi-a mai placut Diana Damian (Focsani), Didi, cum ii spun colegele, cu 3 medalii de argint. Mi-a placut mult, desi am vazut-o tare trista la un moment dat Am inceput si eu sa incarc filmuletele, si le voi denumi pe masura ce imi dau seama fiecare cine e

  21. #84
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=E2eJm...&feature=feedu
    Si Andreiuta
    Ce sol frumos! Ea ce medalii a obtinut?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •