Page 3 of 116 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2420

Thread: Diverse 2011

  1. #43
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce articole frumoase. Exact pe gustul meu!
    Cred ca aceste 2 sarituri sunt cele mai mari performante realizate de catre cei doi campioni.
    Medalii iau multi, dar putini sunt cei care reusesc sa participe la progresul gimnasticii.
    In perioada in care au gandit aceste sarituri alaturi de antrenorii lor...era si mai greu, din cauza acelui cal de sarituri.
    Bravo lor!

    Frumoase articole!

    Acest raspuns al Simonei imi place cel mai mult:
    Cine execută cel mai bine săritura voastră?
    Amânar: Monica Roșu. Campioana olimpică de la Atena a păstrat în familie săritura "Amânar".
    Aici e filmuletul din 2004 cu sariturile Monei: http://www.youtube.com/watch?v=wELTSObqZtE
    Merita revazut (Amanarul este a doua saritura executata)

    EDIT:
    Interesante discutiile voaste cu privire la varsta
    Nu va mai ganditi atat. Fiecare varsta are frumusetea ei!
    Last edited by mikeyy; 3rd January 2011 at 20:21.
    www.fangymnastics.com

  2. #44
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    De departe cel mai bine executat Amanar pe care l-am vazut vreodata. A aterizat in pozitie verticala (am remarcat asta pt ca urasc aterizarile cu pieptul aproape lipit de genunchi). Comparati-l cu ce a facut Nabieva la Mondiale si spuneti-mi cum poate un arbitru sa le considere acelasi element.

  3. #45
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Remarcase cineva de pe forum ca in toate articolele si reportajele din gimnastica de dupa Mondiale, lipseste Lili Cosma. Stie cineva de ce a plecat de la lot?

  4. #46
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    da,am remarcat toti
    si noi ne intrebam de ce lipseste
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  5. #47
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cred si eu ca Amanarul Monicai Rosu este extraordinar...pana sa revad inregistrarile de 3 ori la rand, imi placea si Amanarul lui Cheng Fei (dar e putin furata la aterizare)....deci Monica e de departe gimnasta care l-a executat perfect

    Si, ca tot e vorba despre Simona, am gasit pe youtube inregistrarea Nationalelor din 2000. Eu zic ca merita vazuta, apare si Amanarul Amanarului dinainte de Olimpiada (care a iesit mult mai bine decat la JO si e de o inaltime fantastica, mai ales ca are acea detenta din cal, nu din masa de sarituri). Vizionare placuta
    http://www.youtube.com/watch?v=lal666A9SVE

  6. #48
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Remarcase cineva de pe forum ca in toate articolele si reportajele din gimnastica de dupa Mondiale, lipseste Lili Cosma. Stie cineva de ce a plecat de la lot?
    E sigur că a plecat? Singura aluzie la care m-aș putea gândi e a Marianei Bitang, în interviul din "Esquire". Spunea că regretă că orgoliile unor antrenori trec înaintea binelui comun (citez aproximativ). Asta i s-ar aplica și lui Forminte, totuși. Revenind: știe cineva cu siguranță dacă Lili Cosma a plecat de la lot? Ar fi o pierdere imensă.

  7. #49
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Si, ca tot e vorba despre Simona, am gasit pe youtube inregistrarea Nationalelor din 2000. Eu zic ca merita vazuta, apare si Amanarul Amanarului dinainte de Olimpiada (care a iesit mult mai bine decat la JO si e de o inaltime fantastica, mai ales ca are acea detenta din cal, nu din masa de sarituri). Vizionare placuta
    http://www.youtube.com/watch?v=lal666A9SVE
    multumesc frumos pt filmulet
    nu credeam ca se gaseste
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Cred si eu ca Amanarul Monicai Rosu este extraordinar...pana sa revad inregistrarile de 3 ori la rand, imi placea si Amanarul lui Cheng Fei (dar e putin furata la aterizare)....deci Monica e de departe gimnasta care l-a executat perfect
    http://www.youtube.com/watch?v=lal666A9SVE
    drept sa spun mie mi se pare al lui Fei din 2005 cel mai bun. Nu inteleg de ce spui ca e furat la aterizare. Aterizeaza mai bine decat monica.

  9. #51
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Salut! Voi de unde banuiti ca Lili Cozma nu ar mai fi la lot? Din cauza ca nu a aparut la acea emisiune de la Digi? Au mai fost si alte motive?

  10. #52
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Eu am o intrebare: in afara de Spiridusul Diana cine ar mai putea avea Amanar? O pun pe Di by default pt ca eu cred ca va fi o f. buna saritoare. Dar in rest? Ana are DTY, Pitic e .... pitic. Sandra? Gabita? Amelia? Cine? Ca Bea zice de mai multe Amanaruri.
    Eu as zice si Amelia Racea si chiar si Raluca Haidu (), pentru ca anul acesta la mondiale, daca vrem sa fim pe podium, ne trebuie mai mult decat un singur Amanar!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  11. #53
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    @Filip, Luiza: nu a aparut nicaieri ceva oficial despre Lili Cosma. A lipsit din acea emisiune de la Digi si, mai recent, din pozele de Craciun aparute in GSP si Prosport.
    Or fi doar coincidente, dar se aduna...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #54
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    @Filip, Luiza: nu a aparut nicaieri ceva oficial despre Lili Cosma. A lipsit din acea emisiune de la Digi si, mai recent, din pozele de Craciun aparute in GSP si Prosport.
    Or fi doar coincidente, dar se aduna...
    Eu sper ca nu a plecat! Ar fi o pierdere IMENSA pentru echipa!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  13. #55
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    @Filip, Luiza: nu a aparut nicaieri ceva oficial despre Lili Cosma. A lipsit din acea emisiune de la Digi si, mai recent, din pozele de Craciun aparute in GSP si Prosport.
    Or fi doar coincidente, dar se aduna...
    Cata, Lili Cosma a plecat de la lot chiar dupa Mondiale, nu era o presupunere ci o certitudine. Intrebarea era de ce? Nu stiam daca s-a vorbit despre acest subiect pe forum pentru ca din pacate n-am mai putut sa va urmaresc o perioada...Oricum eu regret plecarea ei.

  14. #56
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Deci a plecat...si mie imi pare rau, e o pierdere Multumesc pentru veste.
    Altceva nu s-a discutat, nu stim de ce.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #57
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    a plecat!
    imi pare asa de rau!e clar o mare pierdere
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #58
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Buna la toata lumea! am revenit si eu din vacanta, ca de obicei pe aici multe noutati. deocamdat doar m-am informat, nu am aprofundat nimic, sunt curioasa sa citesc "TARE!", dar nu stiu cand, pentru ca am f f f multe de facut pentru facultate, imediat vine sesiunea, dar,... sper sa-mi gasesc timp si pentru aceasta.
    Aduc si eu o noutate: s-au finalizat lucrarile la sala polivalenta "Nadia Comaneci" din Onesti,...
    http://onestipres.blogspot.com/2010/...esti-fost.html
    (mai sunt probabil pe net si alte articole), eu am aflat dintr-un ziar ("curier") distribuit gratuit in oras cu urari de sarbatori din partea primarului si calendar. Era si un articol despre Diana Chelaru, performanta ei si premiul primit din partea municipiului. La multi ani tuturor si mult succes!!!!!

  17. #59
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Cata, Lili Cosma a plecat de la lot chiar dupa Mondiale, nu era o presupunere ci o certitudine. Intrebarea era de ce? Nu stiam daca s-a vorbit despre acest subiect pe forum pentru ca din pacate n-am mai putut sa va urmaresc o perioada...Oricum eu regret plecarea ei.
    Atunci ar fi cea mai tristă veste de la lot din ultima vreme. Aș simți și eu nevoia unor lămuriri - cum și de ce pleacă antrenoarea unei proaspete campioane mondiale? Trist, foarte trist.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    pentru ca Mariana Bitang a luat conducerea barnei? e drept ca eventualele viitoare medalii la barna nu ar mai fi pus-o in lumina pe liliana cosma. poate aici era chestiunea orgoliilor. ca si in cazul lui Forminte. foarte foarte trist. intr-adevar, o mare, mare pierdere pt gimnastica rom.

  19. #61
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca plecarea e legata de venirea b&b. Nu cred ca dna bitang ar fi dat-o la o parte. Ma gandesc la chestii personale. Dna cosma are.familie? Poate nu vrea sa plece de la deva. Dar aveti dreptate. Ar fi bine sa se dea niste explicatii.

  20. #62
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si mie imi pare rau de domnisoara Lili. Macar pana sa plece a scos o campioana europeana si una mondiala....ma bucur pt asta!


    De Puia Valer va pare rau? Daca tot suntem la capitolul plecari de la lot
    Last edited by mikeyy; 4th January 2011 at 19:32.
    www.fangymnastics.com

  21. #63
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Da' el cand a mai plecat?!
    Where there's a will, there is a way !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •