View Poll Results: Care e mai bun??? Zidane sau Ronaldinho???

Voters
97. You may not vote on this poll
  • Ronaldinho

    50 51.55%
  • Zidane

    47 48.45%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 167 of 167

Thread: Zidane vs. Ronaldinho!!! Care e mai bun???

  1. #148
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Asa e alejandro, dar frumos este sa te retragi cu fruntea sus....asa cum sper s-o faca francezul (deja si-a facut treaba, dar sa castige iar CM, ar fi extraordinar) ..

  2. #149
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ronaldinho ii mai bun ca zidane numai ca se mai intampla sa prinzi si o perioada mai slaba.
    ce zidane tot timpul joaca bine?

  3. #150
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro View Post
    Asa d-le,te rog sa-ti vezi de treaba,eu nu mai am nici o treaba cu tine,sper sa faci si tu la fel!Pa,d-le moderator.

    Zidane a fost magnific,inca mai stie fotbal

    Hai ca nu mai ai nici un avertisment acu' ... ce te tot sbirlesti asa ...

    Zidane stie fotbal cit trei generatii de Mutu ... sa fi sigur ... Ce e extraordinar la el e ca revine in forma mare in ultimele meciuri din CM ...
    Asta e de apreciat ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #151
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro View Post
    Brazilianul n-are nici o vina ca in echipa nationala sunt asa multi fotbalisti valorosi,care pot sa acopere lipsa oricarui jucator din echipa si sa castige orice meci.Brazilia e mai valoroasa decat Franta,ca nu sta doar intr-un singur jucator,asa cum era Franta.
    Se vede ce pot cu adevarat la echipele de club,unde joaca tot anul,unde fac spectacol...
    Brazilianul era cel care trebuia sa faca ceea ce R.Carlos s-a chinuit tot meciul desi nu era datoria lui.In momentul in care omul respunsabil cu pasele si cu jocul la mijlocul terenului,atinge mingea de maxim 3 ori pe meci....totul e pierdut.Ronaldinho nu a facut nimic altceva decat sa incurce...parerea mea,atunci cand ajungea mingea la el se pierdea in spatiu si ajungea la francezi.Brazilia nu a pierdut doar din cauza lui insa ar trebui sa-i faca o vizita lui Zidane pentru ai explica francezul cum sta treaba cu....magicianul
    ...Iker Casillas

  5. #152
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Zidane cu certitudine ii mai bun, dar ii greu sa-i compari fiind in stadii diferite ale carierei, unul la final (dupa o cariera fabuloasa) si unul la apogeu (sau asa se zice)

    La mondiale, clar, absentul nr. 1 Ronaldinho

  6. #153
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com View Post
    Asa e alejandro, dar frumos este sa te retragi cu fruntea sus....asa cum sper s-o faca francezul (deja si-a facut treaba, dar sa castige iar CM, ar fi extraordinar) ..
    Hai ca deja ar fi cam mult,eu zic ca o semifinala ar fi suficient pt Zidane,si-a facut datoria din plin,cam peste tot pe unde a jucat,si la Juve si la Real,dar mai ales la nationala.Are un CM si un CE,sa mai lase locul altora,Italiei,de exemplu

    Quote Originally Posted by Thanya
    Brazilianul era cel care trebuia sa faca ceea ce R.Carlos s-a chinuit tot meciul desi nu era datoria lui.In momentul in care omul respunsabil cu pasele si cu jocul la mijlocul terenului,atinge mingea de maxim 3 ori pe meci....totul e pierdut.Ronaldinho nu a facut nimic altceva decat sa incurce...parerea mea,atunci cand ajungea mingea la el se pierdea in spatiu si ajungea la francezi.Brazilia nu a pierdut doar din cauza lui insa ar trebui sa-i faca o vizita lui Zidane pentru ai explica francezul cum sta treaba cu....magicianul
    Si cine n-a incurcat in acel meci?Ronaldo?Cate suturi a dat pe poarta dolofanul?Cate minute a alergat din cele 90?Eu cred ca toti au fost varza,mai bine zis erau cu gandul la carnavalul de la Rio...si sincer,eu unul ma bucur ca au plecat acasa,acum Europa va egala America de Sud la nr de trofee castigate

  7. #154
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Zidane
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #155
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Da..francezul
    Muzzwrinka

  9. #156
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Zidane.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  10. #157
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    Marele Zizou , Magic ,Fenomenal
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #158
    Shogun Matu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    385
    Reputatie
    1
    Zidane...dar mai are timp sa il depaseasca dintzosul desi eu cred ca si-a atins apogeul sezonul trecut.
    [COLOR="DarkRed"][B]Nimeni nu ne poate schimba karma.Nimeni.
    ____________________________________
    You have to ask the right question.Has anything you done made your life better?

    But a thug changes and love changes
    And best friends become strangers[/B][/COLOR]

  12. #159
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    ZIZOU fara discutie !
    Zbor pana la stele.

  13. #160
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    am votat Zidane
    vremea lui a trecut,dar a lui ronaldiho nici nu a inceput,cum o fi castigat cel mai bun jucator fifa nu stiu !
    Mi-ai luat vorba din gura.
    ex-97SiR

  14. #161
    procrastination dannymoga's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    La Chaux-de-Fonds
    Posts
    275
    Reputatie
    1
    ronaldinho...deja a ajuns cel mai bine platit jucator din lumea fotbalului p cand inca zidane mai juca...
    nu dezaprob talentul lui zidane...mnc alui..dar ronaldinho e mai spectaculos...mai placut...mai iubit..mai tanar
    Singura durere suportabila, e durerea altora

  15. #162
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dannymoga View Post
    ronaldinho...deja a ajuns cel mai bine platit jucator din lumea fotbalului p cand inca zidane mai juca...
    nu dezaprob talentul lui zidane...mnc alui..dar ronaldinho e mai spectaculos...mai placut...mai iubit..mai tanar
    Si Beckham a fost cel mai bine platit jucator din lume, pe vremea cand Zidane juca, insa nu era cel mai bun jucator din lume.

    Nu conteaza salariul.. sau reclamele pe care le faci. Ronaldinho s-a stins deja.. pretul sau scade.. a avut o perioada de 2-3 ani de furie, in care a aratat tot ce avea el mai bun, pe cand Zidane.. nu cred ca a jucat prost vreodata
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  16. #163
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Zizou cu siguranta!De-a lungul carierei sale el a facut spectacol la orice echipa a jucat , pe cand Ronaldinho a avut cativa ani 4-5 cred in care facea spectacol.Si acum face spectacol , dar nu cel cu care ne-a obisnuit.Se pare ca i s-a urcat faima la cap , iar jocul lui nu mai este asa de stralucitor pe cum il stiam

  17. #164
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Zidane,singurul jucator care m-a facut sa-mi iau tricou cu el

  18. #165
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Zidane vs "Marmota" ...merge pe acest thread

    http://87.img.v4.skyrock.com/870/ant.../119253722.gif

  19. #166
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    O mostra de perfectiune cu rar mai vezi acum pe terenurile de fotbal.
    Ma inclin din nou ( pentru a cata oara ? ) in fata acestui mare fotbalist francez !

  20. #167
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Zidane ... bun toata cariera pe cand lui Ronaldinho i s-a urcat la cap si acum nu stiu daca mai prinde echipa dupa ultimul Real _Barca.Zidan a intalnit de cateva ori pe teren cu Ronaldinho si nu stiu care au fost rezultatele concrete in schimb stiu ultima intalnire Campionatul Mondial unde ZIzou a putut mobiliza o echipa dupa el iar Ronaldinho a ramas in camera de hotel sa joace FIFA dupa meciul cu Franta si asta spune totul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •