Results 1 to 20 of 20

Thread: Chivu out de la INTER

  1. #1
    junior trejo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    109
    Reputatie
    1

    Smile Chivu out de la INTER

    Au dreptate cei de la INTER ,CHIVU n-are față de INTER ,e o echipă prea mare pt. posibilitațile sale fizice limitate(mereu accidentat).
    Sa traiti bineeee!

  2. #2
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Eu zic ca s-a descurcat foarte bine ,jucator bun

  3. #3
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trejo View Post
    Au dreptate cei de la INTER ,CHIVU n-are față de INTER ,e o echipă prea mare pt. posibilitațile sale fizice limitate(mereu accidentat).
    Si Ronaldo (Grasutu) avea si probleme cu accidentarile pe vremea cand evolua la Inter sau la Real si vrei sa spui ca nu avea fata de cele 2 echipe? Dupa parerea mea, Chivu este unul dintre cei mai buni fundasi stanga din Europa si atat cat joaca o face bine. Presa mananca *****... au fost anumite momente in care un ziar italian il lauda pe Chivu pentru prestatia sa intr-un anumit meci, in timp ce alt ziar vazuse cu totul altceva si il criticase.

    Dupa parerea mea, Chivu are cea mai buna mentalitate din lotul Interului. Cunoaste cel mai bine jocul, este constant, are un plasament foarte bun si anticipeaza cu mare exactitate fazele de atac ale adversarilor. O parere sincera acum, Chivu este dupa parerea mea cel mai bun fundas de banda dupa colegul sau de la Inter, Maicon, si Abidal de la Barcelona.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  4. #4
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trejo View Post
    Au dreptate cei de la INTER ,CHIVU n-are față de INTER ,e o echipă prea mare pt. posibilitațile sale fizice limitate(mereu accidentat).
    De unde dracu ai scos știrea asta? A ajuns și OLS un fel de gsp sau prosport, unde orice bou de gazetar bagă laq greu știri inventate, ca să nu zic de-a dreptul căcaturi?

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    din ce stiu eu Cristi nu e pe "faras" la Inter .... in ciuda unor evolutii mai slabe in sezonul asta .... totusi are un capital mare de simpatie datorita prestatiei " la sacrificiu" din primul sezon cand Jose a venit antrenor.

    in opinia mea totusi mai bine joaca ca central decat ca lateral ... dar din cauza acelei accidentari de anul trecut de la Chievo sa preferat ca el sa joace lateral pt. ca avea o "retinere" in jocul aerian.
    oricum cum accidentarea lui Samuel e de durata , cum Ranocchia va trebui sa se integreze in jocul echipei din iarna , cum Santon se pare va fi folosit pe dreapta avand in vederea plecarii lui Maicon din vara , cum "Matrix" va pleca din vara , cum Cordoba e si el pe picior de plecare ... eu inca il mai vad minim 2 sezoane la Inter ... deoarece e profesionist!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    De unde dracu ai scos știrea asta? A ajuns și OLS un fel de gsp sau prosport, unde orice bou de gazetar bagă laq greu știri inventate, ca să nu zic de-a dreptul căcaturi?
    foarte corect ceea ce spui...oare de unde a preluat aceasta stire?
    cum si mai sus sa specificat,Chivu este om de baza la Inter si va mai fi cel putin doi ani...

  7. #7
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Denis View Post
    O parere sincera acum, Chivu este dupa parerea mea cel mai bun fundas de banda dupa colegul sau de la Inter, Maicon, si Abidal de la Barcelona.
    Termina.

  8. #8
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Nu stiu de unde e stirea, probabil e falsa, Chivu va mai sta la Inter. Dar eu mereu v-am spus, Chivu este unul dintre cei mai slabi jucatori din lotul italienilor. Ma refer desigur, la primii 14-15 jucatori. E mult prea lent pentru un fotbal in viteza. Dar plasamentul lui este foarte bun in schimb.
    .

  9. #9
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Atat timp cat el joaca titular si nu este criticat , Este un jucator foarte bun. Daca era slab , il dadea Inter de mult afara.
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #10
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter View Post
    din ce stiu eu Cristi nu e pe "faras" la Inter .... in ciuda unor evolutii mai slabe in sezonul asta .... totusi are un capital mare de simpatie datorita prestatiei " la sacrificiu" din primul sezon cand Jose a venit antrenor.

    in opinia mea totusi mai bine joaca ca central decat ca lateral ... dar din cauza acelei accidentari de anul trecut de la Chievo sa preferat ca el sa joace lateral pt. ca avea o "retinere" in jocul aerian.
    oricum cum accidentarea lui Samuel e de durata , cum Ranocchia va trebui sa se integreze in jocul echipei din iarna , cum Santon se pare va fi folosit pe dreapta avand in vederea plecarii lui Maicon din vara , cum "Matrix" va pleca din vara , cum Cordoba e si el pe picior de plecare ... eu inca il mai vad minim 2 sezoane la Inter ... deoarece e profesionist!
    Las ca o sa faca cuplu in aparare cu Gaman
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  11. #11
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Neaa.. se duce Gaman la Inter in schimbu lu Chivu !
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  12. #12
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Alt umflat de presa si Gaman asta
    .

  13. #13
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Adevarul ca sezonul asta a jucat constant slab dar in acelasi timp fundas stanga nu este postul sau.

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Nu stiu de unde e stirea, probabil e falsa, Chivu va mai sta la Inter. Dar eu mereu v-am spus, Chivu este unul dintre cei mai slabi jucatori din lotul italienilor. Ma refer desigur, la primii 14-15 jucatori. E mult prea lent pentru un fotbal in viteza. Dar plasamentul lui este foarte bun in schimb.
    Vorba lui Marker, de acord cu Iuli mai sus. Nefiind totusi oligofren, as face totusi niste completari.

    Nu poti sa zici ca e unul dintre cei mai buni fundasi de banda in acest moment. Aia puteai sa zici de pilda despre Contra, pe vremea Alaves/Milan. E un jucator decent, care nu are nimic special in afara de plasament, dar toate echipele mari din Europa au jucatori din categoria "utili si atat". Bravo lui ca reuseste sa joace la acest nivel, fata de zecile petarde umflate de presa care au sfarsit lamentabil.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Marker e oligofren?

    PS. Btw, chiar nu stiu cine e Marker...
    .

  16. #16
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Stirea a fost data prima data de Gazzetta dello Sport, nu va mai aratati asa oripilati si se refea la faptul ca Leonardo nu l-ar vedea in linia defensiva, unde ar fi preferati Maicon, Ranocchia, Lucio si Zanetti.

    Chestia asta s-a tot zis in ultimii 3 ani, cand Zanetti, Santon si altii erau cei care ar fi jucat pe postul lui Chivu.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #17
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Marker e oligofren?

    PS. Btw, chiar nu stiu cine e Marker...
    Bond, James Bond.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    da.....problema e ca s-ar putea ca Leonardo sa nu -l prefere titular
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Stirea a fost data prima data de Gazzetta dello Sport, nu va mai aratati asa oripilati si se refea la faptul ca Leonardo nu l-ar vedea in linia defensiva, unde ar fi preferati Maicon, Ranocchia, Lucio si Zanetti.
    De aici și pînă la a deschide un thread cu titlul "Chivu OUT de la Inter" calea e lungă și tembelă.

    Bine, avînd în vedere că deschizătorul acestui thread magic nici n-a mai dat p-aci, aș zice că individul e ceva clonă a cuiva mai suspus, așa ... sau pur și simplu atît îl fuce mintea.


    Ce chestie, literele D și F sînt alăturea pe tastatură ... nu mai stau să corectez, o las așa cum a căzut, că-i bine.

  20. #20
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    da.....problema e ca s-ar putea ca Leonardo sa nu -l prefere titular
    Ii dovedeste Chivu de ce e in stare !
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •