Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 167 of 167

Thread: OLS Draw Challenge 2014 - Discutii

  1. #148
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Imi place draw mult mai mult decat LOD dar eu m-am lecuit sa mai postez dupa episodul de la Cincinnati. postezisi tot mai gaseste Eddy ceva impotriva astora care merg pe Federer, asa ca ai grija JD pe cine pui castigator, nu la ce ora postezi

  2. #149
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu poate face nici el tocmai ce-l taie capu mereu, stai linistit... nicaieri in lumea asta nu exista actiune fara reactiune, e impotriva legilor fizicii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #150
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu va obliga nimeni sa jucati. Daca nu avem cu cine, se opreste jocul si viata merge inainte. Daca nu aveti macar putinul respect fata de ceilalti participanti sa postati inainte de inceperea primului meci si sa nu comentati dupa ca vai ce abuzeaza nu stiu cine de reguli, atunci nu putem face treaba.

  4. #151
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Eddy, aici nu e vorba de faptul ca nu respect pe cineva. Am intrat sambata pe forum si am vazut ca termenul limita e luni. Cum turneul era in USA automat m-am gandit ca meciurile incep seara ( ora RO). Am intrat luni la pranz si am vazut ca doua meciuri deja se jucasera. Cred ca nu era nici o problema pt tine sa ne accepti sa sa ne tai punctajul pt cele doua meciuri deja jucate. Doar cu un pic de bunavointa prinzi musterii care sa posteze pentru glorie, stii bine ca toti pe aici o facem din pasiune.

  5. #152
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu pot sa va dadacesc mereu. Aveti resurse sa va descurcati si singuri cu ora de incepere a primului meci. Stii bine ca de cate ori am avut ocazia v-am trimis mesaje in privat cand turneul incepea mai devreme. Acum pur si simplu nu am fost in pozitia de a o face.

    Si eu am organizat concursul asta din placere si din placere am continuat sa o fac pt aproape patru ani, insa trebuie sa existe si anumite reguli si ele trebuie respectate.

    Ca sa intelegi de ce faza cu "nu punctezi alea doua meciuri" nu merge, iti explic: tu stiind rezultatul la 1-2-3 meciuri, deja ai un avantaj fata de toti ceilalti, stiind deja jucatori calificati in turul doi. Daca sa zicem Djokovic joaca duminica si e eliminat, iar toti ceilalti l-au pus pe el castigator, tu ai avantajul sa stii ca e eliminat si doar nu o sa-l duci pana in finala. Aici e avantajul tau. Evident, e un caz extrem, dar asta e ideea. Eu as putea sa va las sa postati pana marti, pana miercuri, pana cand vreti, dar unde mai e logica atunci?
    Last edited by Eddy DoubleD; 23rd August 2014 at 00:49.

  6. #153
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Ai dreptate cu exemplul tau, nu era cazul la Cincinatti. Pe de alta parte inteleg ca esti moderator si procedezi cum vrei, dar pe de alta parte daca nu primesti pe unii sa participe atunci asuma-ti rapunderea si pt greseli, la momentul la care am postat eu termenul limita era luni, scris de manutza ta ( sau tastatura). Dupa parerea mea trebuia ori sa ne primesti, or sa anulezi turneul, greseala era a ta, eu si cu JD am respectat intocmai conditiile de participare scrise de tine. Acum la US Open ai pus ca termenul este ora de incepere a primului meci, adica indirect iti recunosti vina ca data trecuta ai gresit.

    Sunt unii pe aici ( inclusiv moderatori ) care copiaza cu tupeu predictiile altora din primul si al doilea tur si le schimba doar in fazele superioare. Acolo nu am vazut nici o penalizare, iti pare mai putin grav? Si cand zic copiat ma refer la faptul ca la doi jucatori alesi in turul unul gresisem numele, la cel care a copiat greseala era aceeasi.

  7. #154
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by quebec View Post
    Ai dreptate cu exemplul tau, nu era cazul la Cincinatti. Pe de alta parte inteleg ca esti moderator si procedezi cum vrei, dar pe de alta parte daca nu primesti pe unii sa participe atunci asuma-ti rapunderea si pt greseli, la momentul la care am postat eu termenul limita era luni, scris de manutza ta ( sau tastatura). Dupa parerea mea trebuia ori sa ne primesti, or sa anulezi turneul, greseala era a ta, eu si cu JD am respectat intocmai conditiile de participare scrise de tine. Acum la US Open ai pus ca termenul este ora de incepere a primului meci, adica indirect iti recunosti vina ca data trecuta ai gresit.

    Sunt unii pe aici ( inclusiv moderatori ) care copiaza cu tupeu predictiile altora din primul si al doilea tur si le schimba doar in fazele superioare. Acolo nu am vazut nici o penalizare, iti pare mai putin grav? Si cand zic copiat ma refer la faptul ca la doi jucatori alesi in turul unul gresisem numele, la cel care a copiat greseala era aceeasi.
    Stii bine ca ora de incepere e primul meci. E logic si vad ca intelegi de ce. Sa modific acolo n-as fi putut pentru ca nu am fost disponibil, iar daca as fi vazut ca incepem de duminica, sigur primeati mesaje private de la mine(asta daca aveam internet ceea ce din nou nu era posibil in momentul ala). O sa stiu de acum ca voi respectati mot-a-mot ceea ce scriu eu aici si nu verificati si singuri informatiile.

    La partea cu copiatul predictiilor nu am ce face. Asta e o practica intalnita si pe MTF. Asta tine din nou de respectul fiecaruia pentru joc si pentru ceilalti competitori. Recent s-a intamplat pe MTF ca cineva sa recunoasca ca a copiat predictia de la cineva si a modificat doar un meci care in final i-a adus victoria in fata respectivului de la care a copiat. Eu care va vad predictiile aliniate una langa alta banuiesc foarte usor cine si de la cine a copiat.

  8. #155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Am gresit cand am indraznit sa cred ca nu face tot ceea ce vrea, aici scrisesem ceva ca acuma sa descopar ca nu mai am scris nimic, nici macar nu-mi vad postul sters, ca sa vad ca exista dovada faptului ca am postat ceva! Nu-i nimic, din pacate sunt moderator din cine stie ce motive, deci pot sa-mi bag picioarele-n ea de sectiune fara sa poata sa-mi dea bann... hmmm... daca asa se vrea...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #156
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Stii bine ca ora de incepere e primul meci.
    Aceeasi scuza slaba inaintata de-un om incapabil sa-si recunoasca o eroare evidenta si sa-si asume responsabilitatea. Patetic.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am gresit cand am indraznit sa cred ca nu face tot ceea ce vrea, aici scrisesem ceva ca acuma sa descopar ca nu mai am scris nimic, nici macar nu-mi vad postul sters, ca sa vad ca exista dovada faptului ca am postat ceva! Nu-i nimic, din pacate sunt moderator din cine stie ce motive, deci pot sa-mi bag picioarele-n ea de sectiune fara sa poata sa-mi dea bann... hmmm... daca asa se vrea...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #157
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ma abtin sa zic ceva. Esti moderator si nici macar tehnic nu intelegi ce se intampla.

    Cat despre ultima remarca, ti-am mai spus ca ai unele momente in care scoti pe gura niste chestii sunt de un interes nul pentru mine. Asta e unul din ele.

    Bye-bye

  11. #158
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ma abtin sa zic ceva. Esti moderator si nici macar tehnic nu intelegi ce se intampla.
    Am inteles tehnic, n-am inteles de unde ai tupeul asta de moderator sarit de pe fix, pana acuma nu aveai dar ti l-ai gasit o data cu eroarea ta de amator pe care nu vrei s-o recunosti si preferi sa dai in useri decat s-o repari... mai vedem noi...

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cat despre ultima remarca, ti-am mai spus ca ai unele momente in care scoti pe gura niste chestii sunt de un interes nul pentru mine. Asta e unul din ele.
    Tastez, nu scot pe gura, imi pare rau ca faci confuzii tehnice pe care nici un user obisnuit nu le-ar face prea des!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #159
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce turnee vreti sa mai jucam (pe bune) pana la finalul anului? ATP500 si mai sus macar?

  13. #160
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pai in general numa top 500 si mai sus ar trebui sa jucam, alea de 250 prezinta probabil prea putin interes...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #161
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    De cand am pus intrebarea, n-a postat nimeni(in afara de Cipri) la Beijing si Shanghai. O sa jucam direct WTF

  15. #162
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nup, trebuie sa jucam si Parisul! Una e cand tre sa postezi dinainte, alta cand poti sa postezi pana la amiaza! Parisul si chiar si Basel! Turneele astea asiatice sunt bataie de joc... nici nu stii cum sa pariezi, tre sa mergi seara dar te-ncurca cu astealalte... aiurea...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #163
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cu asta am incheiat OLS Draw Challenge. Multumesc tuturor celor care au participat de-a lungul ultimilor patru (parca) ani.

  17. #164
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    OLS a murit! Asta e.

  18. #165
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ramanem cu Live or Die, Sannicolul nu este slacker!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #166
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Nici ala nu mai ramane...
    El Pistolero are dreptate.
    Dupa Wimbledon nimeni nu a mai jucat cate 2-3-4 persoane.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #167
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si cand te laudasei... -.-
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •