Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 104

Thread: Revista TARE, revista iubitorilor gimnasticii romanesti

  1. #1
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1

    Revista TARE, revista iubitorilor gimnasticii romanesti

    Buna seara, dragi colegi!

    Avem onoarea sa va prezentam prima revista romaneasca dedicata exclusiv gimnasticii romanesti. Este darul nostru de Mos Craciun pentru voi, dar si pentru noi.

    Dorim sa multumim din suflet celor care ne-au ajutat la crearea ei: Irina, Deni, Mona, Tess, Oana, Jerry, Brigid, Mihai, Cris, Alexandra, Liuta, Alexxa, Martina.

    http://issuu.com/dracsor/docs/revist...wMode=magazine

    Ama si Alina

  2. #2
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    supet taare!
    dar va fi si la chioscuri?

  3. #3
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    As dorii sa va felicit din toata inimia pentru revista care ati editat-o e super "TARE".
    Va multumim, Alexxa - "Zuzy" si Liuta
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #4
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Foarte, foarte frumos! Si cate paaaaagini are...wow!! Nu pot sa cred cate pagini are!
    Am analizat cap-coada, deocamdata citind doar mici fragmente. Am ce face in vacanta, super

    Cine a facut design-ul? Arata foarte bine si profi Iar prelucrarile aplicate pozelor sunt chiar reusite
    Carcotasul perfectionist din mine a mai ochit mici inexactitati, dar avand in vedere ca ati muncit pentru gimnastica mai mult decat a facut-o toata presa romaneasca la un loc, l-am trimis sa stea la colt

    Vreau sa va intreb care sunt planurile de viitor. Pentru numarul asta a trebuit sa spun pas, dar uitandu-ma acum la rezultatul complet, deja mi-au venit idei de scris
    Multumesc pentru cadou si va felicit pe toti!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #5
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Wow, ce cadou frumos!!!

    E SUPER-TARE.
    Si eu o sa am ce citi zilele urmatoare.Multumesc frumos tuturor celor care au muncit pentru ca aceasta revista sa existe.
    Felicitari din toata inima, autorilor.

  6. #6
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Am ajuns si eu un pic tarziu,pentru a completa un pic ce a zis Alina. Cand ajunsesem sa ne gandim la data primei aparitii,ne gandeam la mai multe date. Insa ultima decizie a fost data de 18,dorind sa apara ca o surpriza in plus pt sarbatoritii de ieri. Insa nu a iesit exact asa, si poate e mai bine, revista asta fiind scrisa cu gandul la toti- gimnasti si gimnaste,mari si mici! Vreau si eu sa multumesc mult celor ce ne-au ajutat. Singure nu ajungeam aici. Multumesc pt rabdarea voastra,stiu ca v-am stresat mult,mai ales pe Alina. Asteptam pareri pro,contra, ne vor ajuta.
    Last edited by cineva_cineva; 19th December 2010 at 23:26.

  7. #7
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Draga Cata,

    pentru raspunsuri, trage-l de maneca pe Mihai.

    Multumesc ca ai trimis carcotasul la colt. Stim ca sunt greselute, dar deja nu le mai vedeam de obosite ce eram.

  8. #8
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Felicitari! Sunteti formidabili!
    Where there's a will, there is a way !

  9. #9
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Draga Cata,

    pentru raspunsuri, trage-l de maneca pe Mihai.
    Aaaa, sefu' mare e project manager?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #10
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Aaaa, sefu' mare e project manager?
    Sefu` al mare a fost subaltern. a executat ordine. apoi s-a fofilat in rolul de reporter.

  11. #11
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Bravo,fetelor!Stiam eu de ce mi-am impodobit bradutul asta-seara,am si gasit un cadou deosebit linga el.
    Regret doar ca trebuie sa mai amin cititul.
    Va multumesc tuturor dar mai ales Amaliei si Alinei

  12. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce surpriza frumoasa!
    Felicitari Alina, felicitari Ama!!!
    Arata extraordinar!!! Abia astept sa o citesc pe toata!
    La cat mai multe numere!!!
    Multumim!


    Am vorbit mai multe cu Alina si Ama despre acest frumos proiect. Daca vreti sa aflati mai multe, cititi acest interviu: http://fangymnastics.com/2010/12/20/...iu-de-lansare/
    www.fangymnastics.com

  13. #13
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Fetelor, vreau sa va felicit din suflet pentru timpul pe care l-ati alocat acestei reviste...mi-ar fi placut sa ma numar printre cei enumerati mai sus, dar se pare ca atunci cand moralul e la pamant, nici macar gimnastica nu te poate ajuta mereu...mi-ar face deosebita placere sa va ajut pe viitor (as avea ceva timp in perioada sarbatorilor de iarna, daca aveti deja o tema pentru editia viitoare). Design-ul este deosebit, asa de mult mi-ar placea sa o tin in mana, e o revista de colectie, ce altceva sa mai spun? Felicitari celor care au scris, mi-au placut foarte mult cele scrise de Mona si Deni (intrucat au redat perfect starea noastra, din sala - chiar in timpul filmuletelor, cand din mine se vede doar trunchiul, se poate observa actiunea de frecare a mainilor de emotie). Mia si Tess, asa cum mi le-am imaginat in fata colii albe...Alina si Amalia, pentru ca ati facut un adevarat maraton de articole...este un proiect foarte frumos si mi-ar face o deosebita placere sa citesc aceasta revista de fiecare data cand voi fi cu moralul la pamant Felicitari, deci!!!!! Si succes mare pe viitor!!! Timp sa avem, pentru ca motive de a scrie vom avea nenumarate pana in 2012...iar de momente ca la medaliile de la Rotterdam iarasi vom avea parte din belsug...va fi interesant!!!
    Bravo tuturor!!!!

  14. #14
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Pai Alina, din interviu vad ca tu ai gasit designerul si ca tot tu si Ama aveti deja planuri pentru numarul 2...nu inteleg de ce m-ai trimis la Mihai cu intrebarile astea
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #15
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    A vrut sa te deruteze O fi defect profesional de-al editorilor

  16. #16
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu m-am gandit la asta, Cris
    Vreau sa mai adaug ca subscriu la ce ai spus, parca ii vedeam pe toti cum scriu. A fost inedit si placut...citeam 1-2 fraze de la inceput si alte cateva din articol, pe sarite, si deja banuiam cine a scris
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Oaaaa. Fetelor, (si baietilor) am lacrimi in ochi! Nu-mi vine sa cred. Felicitari pentru ce ati facut. Cred ca e un cadou si pentru gimnaste sa-si vada sintetizata munca de un an intr-un efort atat de frumos. Arata superb!

    Si momentul e cum nu se poate mai potrivit. Revista se lanseaza in ziua in care handbalistele au luat prima medalie la europene.

  18. #18
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Cata, nu am vrut sa te derutez. desi e o teza interesanta care merita analizata de Wikileaks. pur si simplu i-am lasat cale libera lui Mihai, ca sa integram frumos articolul. ( a devenit o obsesie faza cu integratul frumos )

    Promit ca maine sa va dau cuprinsul la care noi ne-am gandit. Se accepta abateri, evident. Si mai ales se accepta scriitori.

  19. #19
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Deci integratul frumos e deformatia profesionala

    O sa va spun dupa ce ne aratati cuprinsul ce idei mi-au mai venit si unde cred ca as putea ajuta
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #20
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Va felicit pt abnegatia care o dedicati gimnasticii, pentru ideea si realizarea revistei! As fi vrut sa fii ramas cu acelasi entuziasm ca si voi despre gimnastica romaneasca...

  21. #21
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Noi sustinem gimnastii....nu au ei nici o vina pentru orice lucruri neplacute s-ar intampla deasupra lor, in sistemul numita "gimnastica romaneasca".
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •