Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 104

Thread: Revista TARE, revista iubitorilor gimnasticii romanesti

  1. #43
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Felicitari!!! Revista arata foarte bine ,se vede ca ati muncit mult la ea,am citit o parte dar inca mai am ,e consistenta

  2. #44
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Mona,nu pot sa ma abtin. De ce nu la articole? Nu ai nicio scuza,sa stii. Dar te luam cu binisorul deocamdata.
    Ama, nu am inteles exact ce vrei sa zici. De ce nu ma bag la scris articole? )

  3. #45
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Sunteti fenomenali!!! Sincere felicitari!

  4. #46
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Super revista, felicitari! Imi place la nebunie, e foarte foarte faina! Bravo! Referitor la cuprinsul pentru nr. urmator, la codul de punctaj si elemente am si eu o idee daca vreti . Felicitari inca o data pentru revista!

  5. #47
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru revista!!! Excelenta treaba ati facut, Amalia si Alina!

  6. #48
    incepator utzulik's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    bistrita
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    foarte frumoasa! felicitari si sper ca pe parcurs veti scrie mai multe si despre baieti

  7. #49
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -Doamne ce Tari sunteti si voi :Alina & Ama !!!Am fost asa de fericita sa citesc o revista de acest gen !Ani la rand cumparam reviste de sport ,doar ca sa zaresc ceva scris si de gimnaste ,(dar articolele erau putine si rare ).!!
    Eu personal va multumesc din tot sufletul pt ceea ce ati realizat voi ,si abia astept Nr 2 !!

    -Mi-ar placea foarte mult ca in fiecare numar al revistei sa cuprinda un interviu cu fetele noastere ,cu antrenorii etc !!
    -La multi ani revista Tare !!!

  8. #50
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Statistici de final de an

    Vizualizari in 13 zile: 1529
    Vizualizari de pe issuu : 691(45,2%)
    Uniques pages views: 34072

    La multi ani, everybody! Ne auzim in 2011 cand voi veni cu catalogul sa pun note la articole.

  9. #51
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Am vorbit cu Irina si am decis ca urmatorul numar sa apara la sfarsitul lunii aprilie. Internationalele si Europenele vor fi in numarul 3. Iata calendarul:

    1. Pana la 15 ianuarie va rog sa imi spuneti subiectul pe care il veti trata, ca sa pot sa am o viziune de ansamblu. Adresa: revista.tare@gmail.com
    2. Predarea materialelor: 28 februarie. Asa vom avea timp de corectare si organizare a materialelor.
    3. Incepand cu 15 martie incepe designul.

    Va multumesc frumos!

  10. #52
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Azi e 1 martie. Astept articolele, va rog!

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Azi e 1 martie. Astept articolele, va rog!
    Sper ca ati trimis articolele Alinei - mai ales ca - am inteles eu bine, ati avut tema la libera alegere spre deosebire de unii ce au avut tema impusa (de Amalia) in numarul trecut Aveam si eu in minte o idee-doua de articole pe cuprinsul ce il zicea Alina.

    Am primit revista in ianuarie, cu autograf virtual de la unul din autori. Mai putin pomos spus, pe messanger intr-o simbata dupa masa. Dar, aici pe forum, abia acum am citit sectiunea aceasta si voiam sa le felicit si eu pe fete: Amalia, Alina si mai ales Irina pentru ce au reusit sa faca. Pentru nas, o bila alba. Ati fost la inaltime.

    Am citit si ce a scris Irina http://irulan.ro/revista-tare-un-proiect-de-suflet/ si m-a dus cu gindul la ... muzica, la gimnastica, la... la tot ce e frumos si se adreseaza sufletului pe lumea asta. E adevarat ca noi nu suntem un juriu artistic si nici arbitri de gimnastica, dar... (si aici vine gindul plecat la muzica ce mi-a adus exemplul ABBA-ei): valoarea-valoare e apreciata si de cunoscatorii din cercuri restrinse si de iubitorii de frumos din afara. Si mai ales e apreciata in ciuda trecerii timpului.

    Intoarce-ti capul si priveste pe masuta de cafea, sub jurnalul de azi se vede un colt de revista. Te apleci, o iei in mina, incepi sa o raspoiesti si ... uiti pentru citeva munute bune ce planuri aveai, ce trebuia sa faci. Stai in picioare si o rasfoiesti din nou... Fara sa iti dai seama, incepi sa te relaxezi, te asezi pe un colt de canapea si continui sa o rasafoiesti. Nu poti sa nu te bucuri -la fel ca si prima data de starea de bine ti-o da: prezentarea, structurarea, continutul, subiectul. Toate se imbina elegant.

    Pare-mi-se... "elegant" e un cuvint din aceasi limbaj ce se adreseaza sufletului, ochiului, frumosului.
    Last edited by Tess_AN; 5th March 2011 at 07:54.

  12. #54
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Multumim, Tess

  13. #55
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Am vorbit cu Irina si am decis ca urmatorul numar sa apara la sfarsitul lunii aprilie. Internationalele si Europenele vor fi in numarul 3. Iata calendarul:

    1. Pana la 15 ianuarie va rog sa imi spuneti subiectul pe care il veti trata, ca sa pot sa am o viziune de ansamblu. Adresa: revista.tare@gmail.com
    2. Predarea materialelor: 28 februarie. Asa vom avea timp de corectare si organizare a materialelor.
    3. Incepand cu 15 martie incepe designul.

    Va multumesc frumos!
    Cand iese numarul 2 al revistei?

  14. #56
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Numarul doi a sa iasa la finalul lunii aprilie, maxim 2-3 mai. Daca dam toate materialele saptamana asta, atunci are timp si Irina sa faca designul. La moment avem cam 80% din materiale. Ceea ce e foarte bine. Tin sa multumesc tare tuturor. Si ca sa va starnesc putin curiozitatea:


    "Am auzit de multe ori persoane care să spună: “Aș vrea să fiu o muscă, să văd... să aud..”. Am auzit și persoane care spuneau: “Mi-ar plăcea să mă transform într-o musculita, să observ ce se întâmplă în culisele gimnasticii!” Tu ai avut vreodată gândul ăsta? Ți-ai dorit vreodată să știi ce e dincolo de medaliile olimpice, mondiale, europene, naționale sau... din concursurile amicale? Dincolo de ceea ce vedem la televizor? Dincolo de un concurs pe care îl vezi chiar în direct, ca spectator? Să știi ce e în sufletul acelei gimnaste care, nu de puține ori, strânge din dinți, privește la palma ruptă și, totuși, sare pe trambulina și urcă pe paralel? Sau... are dureri mari la genunchi și totuși ‘’lipește’’ aterizarea, fără ca tu să îți dai seama că acolo e, totuși, o problemă? Ai vrut vreodată să știi ce e în sufletul unei mari campioane, atunci cand își primește medalia? Sau de unde a început totul?"


  15. #57
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Alina, Alina, ce faci, incepi deja sa dezvalui surprizele?

  16. #58
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Nuuuuu, Ama-chan!!! Starnesc curiozitatea. Se numeste ... marketing?

  17. #59
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    "Am auzit de multe ori persoane care să spună: “Aș vrea să fiu o muscă, să văd... să aud..”. Am auzit și persoane care spuneau: “Mi-ar plăcea să mă transform într-o musculita, să observ ce se întâmplă în culisele gimnasticii!” Tu ai avut vreodată gândul ăsta? Ți-ai dorit vreodată să știi ce e dincolo de medaliile olimpice, mondiale, europene, naționale sau... din concursurile amicale? Dincolo de ceea ce vedem la televizor? Dincolo de un concurs pe care îl vezi chiar în direct, ca spectator? Să știi ce e în sufletul acelei gimnaste care, nu de puține ori, strânge din dinți, privește la palma ruptă și, totuși, sare pe trambulina și urcă pe paralel? Sau... are dureri mari la genunchi și totuși ‘’lipește’’ aterizarea, fără ca tu să îți dai seama că acolo e, totuși, o problemă? Ai vrut vreodată să știi ce e în sufletul unei mari campioane, atunci cand își primește medalia? Sau de unde a început totul?"
    Oau, suna foarte interesant "teaser-ul" acesta De-abia astept sa apara urmatorul numar! Mie chiar mi-a fost starnita curiozitatea
    Desi a trecut ceva vreme, va felicit pentru primul numar al revistei si pentru initiativa. Gimnastica romaneasca merita o revista pe masura, si voi ati reusit sa i-o dati

  18. #60
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Vreau sa ma multumesc tuturor pentru materiale si sa va spun ca de maine Irina se apuca de revista. Probabil o sa va mai agit putin cand va fi vorba de poze, ca sa imi dati sursa si un nume pentru cele care vor fi folosite.

    Si acum despre revista nr. 3
    Cum avem ceva concursuri in primavara asta, as vrea sa imi spuneti cine vrea sa scrie despre Cupa mondiala de la Paris. Sper ca cei care chiar participa la Europene sa doreasca sa scrie despre. La fel si despre Cupa de la Glasgow in cazul in care merge le Piticut. Pana sa ma uit eu pe site, ce concursuri sunt pana in 15 iulie?

  19. #61
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Nuuuuu, Ama-chan!!! Starnesc curiozitatea. Se numeste ... marketing?
    Sa va divulg un secret tuturor? Acum m-am trezit si eu! Alina incearca sa ma invete marketing prin tot ce e posibil... Buna profesoara mai am! Multumesc, Alina!

    In alta ordine de idei, pregatiti-va, inca putin, si rabdarea va lua sfarsit!

  20. #62
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ah, si eu care credeam ca ati pus online nr. 2 cand am vazut ca e un post nou la thread-ul asta
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #63
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    apropo de nr 2,cand apare?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •