View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    25 43.10%
  • Barcelona

    33 56.90%
Page 30 of 30 FirstFirst ... 20282930
Results 610 to 622 of 622

Thread: OPTIMI CL: Arsenal - Barcelona

  1. #610
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Cea mai echilibrata cronica cred ca aici am vazut-o:
    http://www.dolce-sport.ro/uefa-champ...al-londra-109/
    beleafer

  2. #611
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Da' macar te-ai uitat la meci? Persie trebuia eliminat din prima repriza...dintre toti el intra cel mai tare la jucatorii Barçei. La Arsenal trebuia validat golul lui Messi + ca trebuia sa dea penalty la o faza. Am mai zis...au zis mai multi da degeaba ca nu intelegeti...
    tu nu intelegi ca numai asa dorm linistiti? sa-i lasam cu ultimul cuvant.

    noi stim ce a jucat Barca, stim cine a meritat sa mearga mai departe, plus ca putem privi greseliile arbitrilor in dubla mansa per total, iar asa Barca iese tot in dezavantaj...

    oricum, Wenger si-a zis ca anul trecut a iesit la joc si a incasat-o, deci nu ii ramane decat sa incerce si cealalta varianta. era clar ca nu o sa-i iasa, iar eliminarea e clar ca i-a daunat.

    si ajungem la faptul ca Barca e cea mai buna echipa din lume. nu numai pentru ca joaca cel mai frumos fotbal, nu numai ca are cei mai buni jucatori, nu numai ca e cea mai de succes echipa a ultimilor ani, ci si pentru ca ridica adversarelor cea mai mare DILEMA: cum sa joci impotriva ei...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #612
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Nu ma intereseaza ce au jucat cele 2 echipe.Ma intereseaza scorul.Iar in min.56 pana cand s-a jucat 11 la 11 scorul era 1-1.Dupa aia in 11 contra 10 scorul a fost 2-0.Deci e clar ca eliminarea aia a favorizat Barca.In majoritatea cazurilor nu se da galben pentru asa ceva si intr-un meci asa de important.Faze de astea vezi in fiecare meci si nu se dau galbene decat foarte rar.
    apropo de acea faza, uite acum cateva minute un jucator de la Tottenham a procedat exact la fel ca si Van Persie si nu a luat galben eu cred ca sunt multi arbitrii fani Barcelona dar in acelasi timp si multi arbitrii anti Barcelona altfel nu'mi explic de ce la multe meciuri ale Barcelonei apar discutii despre arbitraje
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #613
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Da' macar te-ai uitat la meci? Persie trebuia eliminat din prima repriza...dintre toti el intra cel mai tare la jucatorii Barçei. La Arsenal trebuia validat golul lui Messi + ca trebuia sa dea penalty la o faza. Am mai zis...au zis mai multi da degeaba ca nu intelegeti...
    Bine ca nu imi zici ca Barca a fost dezavantajata acum 2 ani.Eu vorbeam de meciul de ieri.
    Se vorbea de scoruri astronomice,4,5-0...pana la urma a fost 1-1 jucandu-se 11 la 11,iar daca se continua asa,cred ca Arsenal avea sanse sa se califice.
    Trebuie sa ai un bulan imens sau o aparare gen Mourinho() sa rezisti in 10 pe Camp Nou.

    PS: am vazut Shadow faza.

  5. #614
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Mie imi place articolul din sport.ro

    "Chiar daca cei de la Arsenal s-au suparat pe arbitrul Busacca, cifrele ii dau dreptate Barcelonei. Statistica meciului vorbeste de la sine

    Barcelona a avut 19 ocazii clare de gol, fata de nicio ocazie pentru Arsenal, care a marcat prin autogolul lui Busquets.

    De asemenea, mingea a fost monopolizata de Barcelona care a avut o posesie de 68% fata 32% Arsenal. Jucatorii catalani au alergat mai mult, 115,92 km fata de 111,13 km alergati de elevii lui Wenger. Cei care au alergat cel mai mult au fost Dani Alves (12,15) si Wilshere (12,03).

    Arsenal a comis 19 faulturi, in timp ce Barcelona doar 8. Barca a avut 5 cornere, iar Arsenal 2. Fabregas si compania au primit 5 cartonase galbene si 1 cartonas rosu.

    Arsenal a avut doar doua atingeri de minge in careul adversarilor, spre deosebire de cele 47 ale Barcelonei."

    Greseli de abritraj au fost si pro si contra...in tur clar in defavoarea Barcelonei in retur de ambele parti. Punct..si de la capat

  6. #615
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Bine ca nu imi zici ca Barca a fost dezavantajata acum 2 ani.Eu vorbeam de meciul de ieri.
    Se vorbea de scoruri astronomice,4,5-0...pana la urma a fost 1-1 jucandu-se 11 la 11,iar daca se continua asa,cred ca Arsenal avea sanse sa se califice.
    Trebuie sa ai un bulan imens sau o aparare gen Mourinho() sa rezisti in 10 pe Camp Nou.

    PS: am vazut Shadow faza.
    Barca a fost dezavantajata in tur. A avut un gol anulat pe nedrept si un 11 metri neacordat la scorul de 1 - 0.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  7. #616
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Mie imi place articolul din sport.ro
    Poate iti place si imaginea asta de pe acelasi site :

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...onei_size1.jpg
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  8. #617
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    mda, propun rejucarea meciului.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #618
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    Poate iti place si imaginea asta de pe acelasi site :

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...onei_size1.jpg
    In tur a fost bun arbitrajul?
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  10. #619
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Ce treaba are cu arbitrajul? Eu doar ziceam care va fi moda la jucători sa înlocuiască "încălzitoarele de gat"
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  11. #620
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    chiar n-are treaba cu arbitrajul. ba nici cu fotbalul. ce a jucat Arsenal pe Nou Camp are treaba numa cu pacaleala. Wenger a fost atat de naiv incat a crezut ca daca i-a iesit odata unuia, merge. bine, el a ramas asa si dupa meci, cand stia un singur cuvant. probabil de la morisca nesfarsita a Barcei...
    Last edited by Sir. Eko; 12th March 2011 at 12:04. Reason: ...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #621
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=Hk5InuGT4UI

    Minutul 5:07!!! Spune totul despre ce a jucat Arsenal pe Camp Nou!

  13. #622
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    Ce treaba are cu arbitrajul? Eu doar ziceam care va fi moda la jucători sa înlocuiască "încălzitoarele de gat"
    Mie mi s-a parut a fi mai degraba o ironie e englezilor la adresa arbitrajului, combinata bineinteles cu noua regula a FIFA.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •