Results 1 to 3 of 3

Thread: "ingineriile financiare" ale cluburilor bucuresten

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    "ingineriile financiare" ale cluburilor bucuresten

    Steaua, Dinamo, National si Rapid... cred ca si Sportul au datorii neplatite in suma de ~250 miliarde lei reprezentand impozitele pe salariu ale jucatorilor!

    Steaua e pe primul loc cu vreo 88 de miliarde. Dinamo si Rapid in schimb au platit salariile jucatorilor din sponsorizari incercand sa eludeze astfel legea.

    De mentionat ca majoritatea jucatorilor de la aceste echipe au "in acte" salariul minim pe economie! Sunt saraci rau... eu zic sa punem mana de la mana sa le dam niste bani, sa ii ajutam cumva!

    Romānia este tara unde totul este posibil... spunea cineva!!! Si avea/are dreptate!

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. rasheedkpenny: De acord cu tine, desi pana acum 6 luni sportivii nu plateau impozit prin lege...Ceea ce nu era corect.
    Intrebare: Crezi ca daca vine un control la Nea Nicolae la Brasov il aseste cu "darile" la zi? Sau la alti Nea din fotbalul romanesc...
    P.S.: Rompetrol a lui Patriciu are datorii de 10 000 miliarde lei de circa 3 ani si mai bine, reesalonate, si nu mai supara pe nimeni. Si Tutunul Romanesc tot pe acolo...Apropo, citeam acum vreo luna ca 25 de firme din Brasov au impreuna ceva peste 10000 milarde de lei datorii la stat...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Nu ma intelege gresit, nu am acuzat in nici un fel cluburile bucurestene. Daca ar veni la Brasov, la Nicolae... f. bine, nu m-ar deranja!!!
    Oricum e un neszimtit de prima mana acest Nicolae. Si mai sustine ca el n-a scos pana acum nici un ban din fotbal, si in aceste conditii eu sunt Mos Craciun!

    Rompetrolul se afla in proces de imagine cu grupul international BP pentru logo-ul asemanator folosit!

    Mānarii se fac si se vor face intotdeauna...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •