Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 113

Thread: Alegeri parlamentare in Republica Moldova

  1. #1
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1

    Alegeri parlamentare in Republica Moldova

    Voteaza si vecinii din Est. Ne intereseaza?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #2
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    poate pe Tim dar sigur pierd ai lui si acolo
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Pe mine ma intereseaza . Un salut si un indemn la vot pt fratii de peste Prut . *wie comunistii, jos laba de pe natiunea romana !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    La ora 10 prezenta la vot era de 4,5 % .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    La ora 12:30 aproape 21 % .

    http://unimedia.info/stiri/rata-de-p...230-85177.html



    Javra voronin a vrut sa voteze primul dar si-a uitat buletinul . O fi un semn ?

    http://unimedia.info/stiri/voronin-a...asa-85172.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Cateva comentarii .

    Ce va asteptati de la un bosorog ramolit si basinos? Maine o sa-si uite si pantalonii! In loc sa dea posibilitate tinerilor sa-si decida soarta se tine de fotoliu cu doua maini, doua picioare si cinci dinti care i-am mai ramas in gura!

    Eh, de ce va bateti joc de animale?
    Vitelusii sunt asa de dragalasi si blanzi.
    Alta vorba e bosorogul de Cioronin, carui trebuie sa-i spunem in limba lui:
    Davai, nahren s pleaja !


    Merge si votam pentru un viitor mai bun, deci logic...votam PL.!!hai Moldova! Arata ca-ti pasa!

    toti internautii voteaza PL asa cum au facut-o românii cind l-au ales pe Iohannis !
    internautii il voteaza pe Ghimpu!



    Va anunt ca primul mesaj apartine unui user al forumului pe care activam .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Daca e pricepi la politichia astora, fratii nostrii, baga nene detalii, lamureste-ne


    Ce-i cu buletinul ala lung dezici ca-i taiat din tambur ... cate dracului de partide au acolo si cate "conteaza"?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #8
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Voteaza si vecinii din Est. Ne intereseaza?
    oarecum...
    avem deja figurantii nostri sudisti,hai sa mai aducem si de astia de la est...
    forta voronin,tine-i acolo in federatie!
    granita la Orsova!

  9. #9
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Tu sa vorbesti dupa ce va eliberati de tiganii din centru
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #10
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    n-avem cum,au dat de traiul bun...
    cica nu mai vor in Strehaia si daca mai continuam o baga pe aia infailibila cu rasismul
    granita la Orsova!

  11. #11
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Ce sanse au gagauzii?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Daca e pricepi la politichia astora, fratii nostrii, baga nene detalii, lamureste-ne


    Ce-i cu buletinul ala lung dezici ca-i taiat din tambur ... cate dracului de partide au acolo si cate "conteaza"?
    Ma pricep pe dreaq, nu vazusi ca-n tara votai un pontac si iesi un neamt .

    Nush ce detalii vrei sa-ti bag . Cam aceeasi situatiune care fu la noi in 16 noiembrie, adica votul emotional, votul impotriva ursului moscovit . Peticul ala de hartie amintit de tine, daca nu am insel, cuprinde 14 candidati din partea partidelor si 4 independenti . Conteaza 3-4 partide, comunistii lui voronin si 3 partide romanesti din care unul, PDLM-ul, finantat masiv de serv. secrete romanesti . Pedelistii astia moldoveni au fost si cred ca inca mai sunt sub aripa lui basica, pardon, tin de patyria mama .
    Radem, glumim, basica este singurul prezident roman de pana acum care a incercat si chiar a ajutat fortele politice de la Kisinev ( ) . aici pot sa spun cu mana pe inima ca am fost "basist" .

    Deci, hai la vot frati romani din Moldova . Luati exemplul studentilor din Craiova, in n umar de 150 au plecat cu trenul la bucale sa voteze pentru un viitor mai bun, un viitor alaturi de patria mama,ROMANIA .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    In mod normal, comunistii n-au cum sa scoata mai mult de 35% cu partidele alea doua care ar intra in parlament. Asadar, musetel pentru rusia.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #14
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    hai la vot frati romani din Moldova . Luati exemplul studentilor din Craiova, in n umar de 150 au plecat cu trenul la bucale sa voteze pentru un viitor mai bun, un viitor alaturi de patria mama,ROMANIA
    nu-l ascultati,frati romani de peste prut!
    votati cu rusii,oltenii au gaze doar in cap...doar nu vreti sa stati in frig pana-n martie
    inca vreo 2-3 judete asistate social ne mai lipseau,plus problemele cu gagauzia si transnistria la pachet
    Last edited by cip tm; 30th November 2014 at 17:50.
    granita la Orsova!

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Cip vrea separare de Moldova chiar inainte de unire
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    si dezunire de Oltenia,sa nu uitam esentialul
    granita la Orsova!

  17. #17
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    vreti unire?....si cine sustine costul?.....se unesc o tara saraca si corupta cu una si mai saraca si mai corupta....Germania a pompat in est sute de milioane si nici dupa 25 de ani nu i au adus la celasi nivel,somajul este mult mai mare in est iar salariile mai mici cu 20% decat in vest........ce ne trebuie noua rusi si gagauzi?.....oricum ei sunt rusificati total,as fi de acord cu unirea doar in cazul in care nivelul de trai sa fie la nivelul nostru iar basarabenii sa scape de Transnistria si Gagauzia....in rest toata povestea se rezuma la vorbe

  18. #18
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    vreti unire?....si cine sustine costul?.....se unesc o tara saraca si corupta cu una si mai saraca si mai corupta....Germania a pompat in est sute de milioane si nici dupa 25 de ani nu i au adus la celasi nivel,somajul este mult mai mare in est iar salariile mai mici cu 20% decat in vest........ce ne trebuie noua rusi si gagauzi?.....oricum ei sunt rusificati total,as fi de acord cu unirea doar in cazul in care nivelul de trai sa fie la nivelul nostru iar basarabenii sa scape de Transnistria si Gagauzia....in rest toata povestea se rezuma la vorbe
    salut,camarade!
    ba chiar sute de miliarde...
    Last edited by cip tm; 30th November 2014 at 19:04.
    granita la Orsova!

  19. #19
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    doar voi doi visati unire .

    mah ebola ( ), avem nevoie de un stat frate moldovean rupt de la sanul maici rusia doar din ratiuni de securitate .
    daca in timp isi vor dori unire, sa fie, am renuntat si renuntam mult prea usor la teritorii .
    zic sa stai relax, noi doi nu vom prinde evenimentul, vom fi doar oase si ulcele .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #20
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    maicii mah,cu doi i
    granita la Orsova!

  21. #21
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    salut,camarade!
    ba chiar sute de miliarde...
    asa e,asta vroiam sa zic si eu,am vazut cu ceva vreme in urma o statistica si am ramas blocat....daca stai sa te gandesti cate trebuiesc armonizate.....pana si ecartamentul caii ferate e diferit,noua ne a luat ani de zile sa refacem Bucuresti-Constanta dapai sa schimbi toate liniile din Basarabia

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •