View Poll Results: Cum se va descurca Manchester United fara Sir Alex Ferguson?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Bine

    6 33.33%
  • Foarte bine

    3 16.67%
  • Rau

    9 50.00%
Page 95 of 106 FirstFirst ... 45859394959697105 ... LastLast
Results 1,975 to 1,995 of 2206

Thread: Manchester United

  1. #1975
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Celso cred ca se apuca de bisnita. Vinde la suprapret bilete fanilor United

  2. #1976
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    La pravalia lu' Tudose?

    40% DIN CAT?
    din cat o sa stabilieasca pretul

  3. #1977
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu voi fi aproape sigur la meci...

  4. #1978
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    5 0 0 pana acum...
    de mult nu am mai inceput atat de bine si sa nu uitam ca am avut si 3 derby-uri cu arsenal, tottenham si chelsea
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #1979
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Ati gasit undeva stream pentru meciul cu Leeds?

  6. #1980
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    UCL 12-13:

    Cand te vezi calificat dupa 4 etape si apoi iti bati joc de fotbal, suporteri si club si pierzi la rand cu galata si acasa cu cfr, nu le pot dori celor de la man utd sa cada decat cu real madrid in optimi
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #1981
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    EU le-as dori cu Barcelona, desi e cam putin probabil, daca se iau in considerare coeficientii.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #1982
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    E imposibil pentru ca ambele au terminat grupele pe primul loc.

  9. #1983
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Sorry, my bad. Eh, atunci Real.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #1984
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    UCL 12-13:

    Cand te vezi calificat dupa 4 etape si apoi iti bati joc de fotbal, suporteri si club si pierzi la rand cu galata si acasa cu cfr, nu le pot dori celor de la man utd sa cada decat cu real madrid in optimi
    cum ziceam
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #1985
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Diferenta e ca si datorita faptului ca si-au menajat jucatorii United e pe primul loc in campionat, pe cand Real Madrid...

  12. #1986
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Yonutzz,United nu si-a batut joc de fotbal.Pe Galata trebuie sa-i bata rau daca e sa ne luam dupa ocaziile de gol.Putea sa fie lejer 3,4-1 si nu se supara nimeni.In meciul cu CFR nu au vrut.Cat despre meciul cu din optimi eu zic sa stai linistit ca Real nu prea sperie pe nimeni anu asta.Au un joc haotic rau.Se bazeaza doar pe sclipirele lui Ronaldo,Di Maria si rareori Ozil.Modric nu e jucatorul de la Tottenham,iar Xabi Alonso nu mai e metronumul de anul trecut.Plus ca Marcelo(cel mai bun fundas stanga din lume)e accidentat si probabil ca nu va fi in forma maxima la momentul confruntari cu United.De asemenea Higuain si Benzema au avut o jumatate de sezon destul de dificila,presarata cu accidentari.Cred ca daca Ferguson ii anihileaza pe Ronaldo si Di Maria,Manchester o sa treaca mai departe.

    Apropo,ce se mai stie de Lewandowski de la Dortmund?Va veni din vara sigur la United?
    Va dati seama ce atac am avea?Lewandowski mi se pare in primii 5 atacanti ai Europei.United ar avea practic 3 din primii 5 atacanti din Europa.

  13. #1987
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu atacanti ii trebuie lui MU.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #1988
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu atacanti ii trebuie lui MU.
    Stiu ca nu-i trebuiesc atacanti dar SAF insista pentru el.

  15. #1989
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Si unde sa-l mai bage si pe Lewandowski? Ce face, joaca cu 3 atacanti centrali? oricum, nu e in top 5 atacanti, asa ca nu vad de ce l-ar lua. Chicharito e perfect. SAF sa ia mijlocas.

  16. #1990
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Exact! La plural.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #1991
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Si eu sunt de parere ca nu are unde sa joace Lewandowski dar daca SAF il vrea sunt sigur ca o sa-i gaseasca un loc in echipa.Poate o sa joace cu Rooney mijlocas central in locul lui Cleverley(Rooney a dovedit de mult ori ca poate sa faca asta) si va juca in atac cu RvP si Lewandowski.Chicarito se aude ca pleaca de la Manchester.Cica nu-i convine statutul de rezerva.

  18. #1992
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Si unde sa-l mai bage si pe Lewandowski? Ce face, joaca cu 3 atacanti centrali? oricum, nu e in top 5 atacanti, asa ca nu vad de ce l-ar lua. Chicharito e perfect. SAF sa ia mijlocas.
    Asta i-am zis lui Johnny pe "Spania" cand a invocat faptul ca lui Manchester ii trebuie un mijlocas central de mare valoare:

    "Cleverley si Carrick sunt printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume.Nu vad pe cine am putea aduce-n locul lor.Carrick e genul de jucator care imprima calm,nu greseste pase,distruge multe atacuri ale adversarilor,iar Cleverley e jucatorul care da viteza atacurilor,are disponibilitate la efort,e in continua miscare,creand spatii pentru ceilalti jucatori.Ambii mi se par indispenabili pentru United anu asta.Plus ca pe banca mai e si Anderson care mai mereu cand l-a bagat SAF in teren si-a facut treaba destul de bine.Plus ca va reintra si Kagawa.De Scholes nu zic nimic fiindca o sa-l percepi ca un nepot a lui Ferguson care deabia se misca pe teren si bla bla bla,iar Flecther intr-adevar nu e cine stie ce scula.Eu la United as cumpara un portar(De Gea si Lindedaard nu dau siguranta) si poate o extrema ceva.Valencia si Young nu prea ma conving in meciurile cu echipele tari din Europa.Poate se intoarce Ronaldo inapoi ."

    Ok.Stiu ca astia de la Sport.ro mint de rupe pamantul dar un sambure de adevar cred ca exista.
    http://www.sport.ro/transfer-market/...acasa-cum.html

  19. #1993
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Si eu sunt de parere ca nu are unde sa joace Lewandowski dar daca SAF il vrea sunt sigur ca o sa-i gaseasca un loc in echipa.Poate o sa joace cu Rooney mijlocas central in locul lui Cleverley(Rooney a dovedit de mult ori ca poate sa faca asta) si va juca in atac cu RvP si Lewandowski.Chicarito se aude ca pleaca de la Manchester.Cica nu-i convine statutul de rezerva.
    Sa vina la Barça

    Nu cred ca SAF risca sa il treaca pe Rooney mijlocas. El e prea bun acolo unde joaca acum, adica "false 9". Se intelege perfect cu RVP. Poate sa dea pase decisive si sa finalizeze perfect. Ii distruge cariera daca il trece mijlocas, dar nu cred ca o sa faca asta.


    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    "Cleverley si Carrick sunt printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume.Nu vad pe cine am putea aduce-n locul lor.Carrick e genul de jucator care imprima calm,nu greseste pase,distruge multe atacuri ale adversarilor,iar Cleverley e jucatorul care da viteza atacurilor,are disponibilitate la efort,e in continua miscare,creand spatii pentru ceilalti jucatori.Ambii mi se par indispenabili pentru United anu asta.Plus ca pe banca mai e si Anderson care mai mereu cand l-a bagat SAF in teren si-a facut treaba destul de bine.Plus ca va reintra si Kagawa.De Scholes nu zic nimic fiindca o sa-l percepi ca un nepot a lui Ferguson care deabia se misca pe teren si bla bla bla,iar Flecther intr-adevar nu e cine stie ce scula.Eu la United as cumpara un portar(De Gea si Lindedaard nu dau siguranta) si poate o extrema ceva.Valencia si Young nu prea ma conving in meciurile cu echipele tari din Europa.Poate se intoarce Ronaldo inapoi ."
    Carrick si Cleverley nu sunt printre cei mai buni mijlocasi din lume! Asta o arata si valoarea lor. Niciunul nu e capabil sa joace la creatie, sa deschida spatii pentru echipa, sa tina mijlocul in spate si sa fie capabil sa rezolve un meci cu o pasa decisiva. Nu in mod constant. Mijlocul lui United chiar e slab, mai toate atacurile vin de pe partea laterala (Young sau Valencia).

    Cleverley e mai mult mijlocas defensiv.

    Uita-te ce mijlocasi au toate echipele mari Mijlocasi adevarati!

    Barcelona - Xavi, Iniesta, Thiago, Fabregas, Busquets, Song
    Manchester City - Nasri, Silva, Yaya Toure
    Borussia Dortmund - Gotze, Gundogan
    Bayern Munchen - Kroos, Javi Martinez, Schweinsteiger, Muller
    Real Madrid - Ozil, Modric, Alonso, Khedira
    Chelsea - Mata, Oscar, Hazard
    Arsenal - Wilshere, Arteta, Cazorla
    Juventus - Marchisio, Pirlo, Vidal

  20. #1994
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Sa vina la Barça

    Nu cred ca SAF risca sa il treaca pe Rooney mijlocas. El e prea bun acolo unde joaca acum, adica "false 9". Se intelege perfect cu RVP. Poate sa dea pase decisive si sa finalizeze perfect. Ii distruge cariera daca il trece mijlocas, dar nu cred ca o sa faca asta.




    Carrick si Cleverley nu sunt printre cei mai buni mijlocasi din lume! Asta o arata si valoarea lor. Niciunul nu e capabil sa joace la creatie, sa deschida spatii pentru echipa, sa tina mijlocul in spate si sa fie capabil sa rezolve un meci cu o pasa decisiva. Nu in mod constant. Mijlocul lui United chiar e slab, mai toate atacurile vin de pe partea laterala (Young sau Valencia).

    Cleverley e mai mult mijlocas defensiv.

    Uita-te ce mijlocasi au toate echipele mari Mijlocasi adevarati!

    Barcelona - Xavi, Iniesta, Thiago, Fabregas, Busquets, Song
    Manchester City - Nasri, Silva, Yaya Toure
    Borussia Dortmund - Gotze, Gundogan
    Bayern Munchen - Kroos, Javi Martinez, Schweinsteiger, Muller
    Real Madrid - Ozil, Modric, Alonso, Khedira
    Chelsea - Mata, Oscar, Hazard
    Arsenal - Wilshere, Arteta, Cazorla
    Juventus - Marchisio, Pirlo, Vidal
    Asta cu mijlocasii nu prea tine.E vorba si de sistem.United joaca cu 2 mijlocasi centrali si doi atacanti(Rooney e totusi un pic mai retras dar nu ajuta mult apararea).Echipele care le-ai pus tu acolo joaca marea majoritate 4-2-3-1 nu 4-4-2 ca United.Doar Barca si Arsenal joaca 4-3-3.Plus ca marea majoritate a jucatorilor care i-ai pus tu acolo sunt mai mult ofensivi.
    Manchester City - Nasri, Silva, Yaya Toure - Silva si Nasri nu fac deloc faza defensiva.Niciunul dintre ei nu au stilul de joc a lui Carrick sau Cleverley.
    Borussia Dortmund - Gotze, Gundogan - Gotze joaca mai mult in banda.Plus ca are libertate de miscare.Carrick si Cleverley sunt puncte fixe in jocul lui United.Niciunul nu iese din atribiutiile tactice primite de la Ferguson.Plus ca mie Gundogan mi se pare un pic sub Carrick si Cleverey.
    Bayern Munchen - Kroos, Javi Martinez, Schweinsteiger, Muller .Muller e 9 fals.N-are treaba cu rolul de mijlocas.Martinez si Schweinsteiger sunt intr-adevar cam de profilul celor doi de la Manchester dar totusi daca ai urmarit Bundesliga sezonul asta ti-ai fi dat seama ca Javi M nu mai e jucatorul de la Bilbao.Kroos joaca mult mai avansat.
    Real Madrid - Ozil, Modric, Alonso, Khedira -Ozil e la fel ca Tony Kroos.Khedira nu mi se pare ca are nimic special in el.Nu e mai bun decat Carrick sau Cleverley.Modric nu stiu ce se intampla cu el anu asta.Nu se regaseste deloc la Real.Alonso e singurul clar peste cei doi de la United.
    Chelsea-toti aia pusi de tine sunt ofensivi.Daca era sa faci o comparatie trebuia sa-l pui pe Obi Mikel de la Chelsea.
    Arsenal - Wilshere, Arteta, Cazorla - Niciunul nu-mi place cum face faza defensiva.Plus ca nu poti spune niciodata ca Arsenal are un mijloc mai productiv decat cel a lui Man UTD.Cazorla intr-adevar e un jucator care poate oricand inventa o pas sau un sut de senzatie.Arteta nu-mi place ca jucator.Numai pase scurte in lateral.Nu prea verticalizeaza deloc.Wilshere deocamdata nu e peste Carrick sau Cleverley.Probabil ca inca nu si-a revenit complet dupa perioada de stat pe tusa din cauza accidentarii.
    Juventus - Marchisio, Pirlo, Vidal -Vidal se aude ca vine la United din vara.40 de mil cica e suma.Marchisio nu mi se pare mare scula.Pirlo intr-adevar e piesa rara in fotbal.
    Singura echipa cu care nu i-am comparat pe cei de la United este Barcelona care intr-adevar au cei mai buni mijlocasi din lume.Dar sunt sigur ca M.Carrick nu s-ar face de ras daca ar juca in locul lui Busquets.Cleverley nu e stilul lor.
    In concluzie pot spune ca sunt multumit cu mijlocul celor de la United.Carrick imi place prin faptul ca nu e acel mijlocas defensiv care nu stie sa dea o pasa buna.Marea majoritate a paselor sale sunt foarte precise.Chiar si cele lungi.Cleverley imi place prin faptul ca mereu incearca sa joace din una maxim doua atingeri si intotdeauna imprima viteza atacurilor.In plus e si foarte bataios si scoate multe mingi de la adversari.
    Last edited by Nadalfan; 23rd December 2012 at 14:30.

  21. #1995
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Va doresc craciun fericit!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •