Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: Ekaterina Bobrova&Dmitri Soloviev

  1. #43
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Nu inteleg atunci cum de Sharapova a continuat sa consume acest drog/medicament/substanta. Nu inteleg cand WADA a dat aceasta notificare, dar totusi discutam de 2 atleti aici care nu sunt doar oricine. Sharapova spunea ca primise ceva in email...ei bine si eu primesc multe pe email si nu le citesc niciodata.

    Intr-adevar, nu cred ca o echipa legala puternica va putea face ceva. Acuma ramene sa asteptam si sa vedem cat timp for fi suspendati.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  2. #44
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Pe mine una ma cam plictiseste WADA. Mi se pare ca de multe ori organizeaza vanatoare de vrajitoare. Pe de alta parte mi se pare absurde si sumele de bani castigate in anumite sporturi. Nu sunt foarte interesata de ce sportivi se dopeaza - mi se par foarte prosti si incapabili sa inteleaga ca dupa ce ca sanatatea lor e pusa in pericol de faptul ca sunt sportivi de performanta, mai insista si cu doping....
    Una peste alta, gasesc obscene sumele de bani investite in a depista substante cu potential dopant, sportivii care le folosesc si unele sume invartite pt anumite competitii. Exista probleme serioase care ar necesita astfel de bani si astfel de determinare pt rezolvare.......
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #45
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    I s-a ridicat suspendarea Ekaterinei Bobrova: http://rsport.ru/figure_skating/20160424/916144657.html
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #46
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    I s-a ridicat suspendarea Ekaterinei Bobrova: http://rsport.ru/figure_skating/20160424/916144657.html
    Cata prostie din partea lui WADA. Rusia are numai 2 locuri la dans pentru mondialele de anul viitor?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  5. #47
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Mai important este ca Bobrova este logodita cu Andrei Deputat. Nunta este programata in iulie.

    Poza

    Cred ca poza este facuta la Palatul de vara de langa Skt. Petersburg. L-am vizitat mai demult si este superb.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #48
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Ah..am ratat-o
    Zbor pana la stele.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    I s-a ridicat suspendarea Ekaterinei Bobrova: http://rsport.ru/figure_skating/20160424/916144657.html
    A avut mare noroc de data asta. Probabil ca de aici inainte va sulfa si in iaurt. Cel putin asa sper.

    Nu mi-a venit sa cred cand am citit despre dopajul lotului nostru de caiac-canoe. Presupun ca sportivii romani nu au auzit de cazul Bobrovei care a trecut aproape neobservat pentru ca ea nu e o campioana a patinajului, plus ca patinajul e un sport obscur comparativ cu altele, dar cazul Sharapovei a fost intens mediatizat din motive lesne de inteles. Si totusi caiacistii nostri au consumat tot meldonium desi stiau ca vor fi testati. Asta e inconstienta, m-am gandit, dar apoi mi-a venit in minte Lance Armstrong, ciclistul american despre care s-a spus ca a folosit cea mai sofisticata schema de dopaj care se poate imagina, ajutat de doi medici italieni din care unul l-a invatat cum sa se dopeze si pe fostul iubit al Carolinei Kostner.

    Asta trebuie sa fie: sportivii se dopeaza sistematic, dar in asa fel incat sa nu fie depistati si cred ca nu vor fi descoperiti niciodata. Dar, ca sa parafrazez o zicala celebra, o fi mergand ulciorul de multe ori la apa insa uite ca nu merge la infinit.

  8. #50
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    A avut mare noroc de data asta. Probabil ca de aici inainte va sulfa si in iaurt. Cel putin asa sper.

    Nu mi-a venit sa cred cand am citit despre dopajul lotului nostru de caiac-canoe. Presupun ca sportivii romani nu au auzit de cazul Bobrovei care a trecut aproape neobservat pentru ca ea nu e o campioana a patinajului, plus ca patinajul e un sport obscur comparativ cu altele, dar cazul Sharapovei a fost intens mediatizat din motive lesne de inteles. Si totusi caiacistii nostri au consumat tot meldonium desi stiau ca vor fi testati. Asta e inconstienta, m-am gandit, dar apoi mi-a venit in minte Lance Armstrong, ciclistul american despre care s-a spus ca a folosit cea mai sofisticata schema de dopaj care se poate imagina, ajutat de doi medici italieni din care unul l-a invatat cum sa se dopeze si pe fostul iubit al Carolinei Kostner.

    Asta trebuie sa fie: sportivii se dopeaza sistematic, dar in asa fel incat sa nu fie depistati si cred ca nu vor fi descoperiti niciodata. Dar, ca sa parafrazez o zicala celebra, o fi mergand ulciorul de multe ori la apa insa uite ca nu merge la infinit.
    Evident ca adevarul tot timpul iese la iveala!

    Avand in vedere si problemele in gimnastica, a mai ramas ceva de sportul romanesc in afara de fotbal? (care vad ca o duce din ce in ce mai bine dupa cate reclame apar si pe forum)
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  9. #51
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Poza la nunta Katiei cu partenerii de patinaj si antrenorii.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #52
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Coregrafiile Katiei/Dimitri sunt realizate de Radu Poklitaru.

    Poza cu Zhulin si Poklitaru:
    https://scontent-waw1-1.cdninstagram...01871104_n.jpg

    Si un articol despre coregraf:
    http://moldovenii.md/md/people/806
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •