Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 203

Thread: Distinsilor nostri moderatori

  1. #43
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    to...
    ... za Heaven...

  2. #44
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Mai e mult pana departe...
    Asa este, intodeauna este loc de mai bine. Dar fa-ti tu propriul forum, adu-l la un nivel mai ridicat decat cel de fata si dupa aia sa ne spui si noua cum ai reusit!

  3. #45
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Hell
    /sbin/fsck off, care este.
    Revenind, eu il apreciez pe Toshiro din cel putin doua puncte de vedere:
    1. Are tupeu in el, chiar si cand face trolling aiurea, nu se lasa, e concurenta directa pentru remy dar de multe ori la o calitate diferita, ca sa zic asa (poate are legatura cu locul de munca, nu stiu)
    2. De fiecare data cand spune chestii enervante, re-culturalizeaza lumea. Sunt ferm convins ca nu sunt singurul care-si aminteste de personajele lui Caragiale si replicile acestora in momentele in care citim anumite posturi de-ale sale.

    Totusi, recunoaste, e cazul sa anticipam de pe acum o revolutie anti-moderatori in preajma sarbatorilor de Craciun, condusa de tine?
    Pai atunci sa facem ca FBI-ul, nu? Il luam la noi, ca e mai bine asa.

  4. #46
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    forum.gayplanet.ro should fit
    Domeniul chiar e liber

  5. #47
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Pai atunci sa facem ca FBI-ul, nu? Il luam la noi, ca e mai bine asa.
    De ce oare mi-a venit în minte reclama aia de la Samsonite când am citit propunerea? (10000 chinese live in Bucharest, but still no chinese graveyard in town)
    I'm joking, of course. E prea cald aici.

  6. #48
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    forum.gayplanet.ro should fit
    Domeniul chiar e liber
    Nu te vad bine.

  7. #49
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Nici eu
    Livin' on the edge, ca ala de la Aerosmith de se fereste in ultima secunda de locomotiva, cica

  8. #50
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mai degraba ca in reclama aia cu butoaiele de vin.

  9. #51
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Wow, fratia moderatorilor...
    Totusi, e o diferenta cam mare de la tuxie la delaparis. Ca de la Remy la mine...

    Cu postarea asta vreau sa pun punct acestui thread, prelungit mai mult decat am crezut.
    Asadar:
    1. Cuvantul magic utilizat de distinsii moderatori, atunci cand nu le cade bine ceva, e "trolling". Ca tot ce e folosit in exces, fara a-i cunoaste intelesul, devine inutil...
    2. @ tuxie
    Te rog sa consideri asta ca pe o marturisire sincera (nu, nu tupeu...): nu-mi place sa dialoghez cu unul ca tine. N-ai substanta.
    3. @ delaparis
    Vaz ca esti perspicace, anticipezi tot. Vreun pont, ceva, la loto?
    Iti repet, postarea mea initiala se poate rezuma asa:
    pai, bine, fratilor, asa va faceti treaba? Daca tot va considerati politia forumului, cascati mai bine ochii si lasati dracu’ parti-pris-urile…
    Restul e gargara... Ca-n Caragiale.
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  10. #52
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Apreciez sinceritatea
    Substanţe găsesc eu, dar - vorba ta - pentru cine trebuie. Cât despre plăcerea de a dialoga, mie-mi place să dialoghez cu tine, mai ales când sesizez că te oftici. Imediat ce eşti contrat mai tare, zici că te-a pus careva cu ouăle pe jar - scuzaţi exprimarea plastică. Iar despre folosirea termenului de trolling, când l-am întâlnit eu prima oara sunt destule şanse ca tu sa nu fi ştiut ce e o tastatura, aşa că nu-ţi mai asuma în mod implicit fel de fel de răspunsuri din partea altora. Pe de altă parte, dacă te consideri net superior fară să încerci s-o şi demonstrezi, ci ai doar pretenţia că acest lucru e firesc, dacă Vadim permite, zic să facem un poll să votam substituţia drepturilor de utilizator: adica tu moderator în locul meu. Îţi convine afacerea?

  11. #53
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Asa este, intodeauna este loc de mai bine. Dar fa-ti tu propriul forum, adu-l la un nivel mai ridicat decat cel de fata si dupa aia sa ne spui si noua cum ai reusit!
    Dragul meu (de ban tot nu scapi pana nu scrii corect numele interpretului meu preferat...), depistez o usoara iritare la tine. Desigur, e de alt nivel decat tembela indicatie tuxiana :
    forum.gayplanet.ro should fit
    . Altuia i s-ar scoate ochii pentru asa ceva, nu?
    Aici nu e vorba de a-ti face un forum propriu, poate ca imi omor timpul cu altceva. Ii stiu pe unii care s-au inchis intr-o cetate pe care o cred inexpugnabila si isi plang unul altuia pe umar si-i injura la gros pe ceilalti. Si ii zic forum..
    Aici e vorba de faptul ca, daca un user poate sa mai dea si el cu muci in fasole (cum suna o eleganta expresie...), unui moderator i se cer alte calitati. Si, neaparat, o batista... Precum vezi, nu toti sunteti dotati corespunzator. Nu-i vorba de tine, sa nu ma intelegi gresit...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  12. #54
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    tembela indicatie tuxiana
    Îmi place cum suna, mai ales că-mi confirmă sintagma anterioară - cea referitoare la ouă şi jar şi infirmă termenul de "Distinşilor" din titlul acestei discuţii. Prea-mărite, o să mă retrag temporar, nu de alta dar se va considera că e război doar cu mine pe acest thread, aşa că vreau să văd daca mai te cerţi şi cu altcineva sau rămân ţinta preferată pentru tine. Başca faptul că nu răspunzi la provocări

  13. #55
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    ...mie-mi place să dialoghez cu tine, mai ales când sesizez că te oftici. Imediat ce eşti contrat mai tare, zici că te-a pus careva cu ouăle pe jar ...trolling, când l-am întâlnit eu prima oara sunt destule şanse ca tu sa nu fi ştiut ce e o tastatura, ... zic să facem un poll să votam substituţia drepturilor de utilizator: adica tu moderator în locul meu. Îţi convine afacerea?
    Uite cum ma-ntorci din drum...
    Esti, in continuare, impertinent. Si pe dinafara.

    Nu intelegi ca un dialog cu unul ca tine e ca o incercare de a sparge un zid cu o minge de ping-pong? Sau, ca sa te parafrazez, I'll thake it când am întâlnit eu d-aştia ca tine pentru prima oara sunt destule şanse ca tu sa nu fi ştiut ce e un ţucal...

    Nu intelegi ca epoca aia, cand trebuia sa asculti spasit indicăţiile, ca'z doara vin dă la şefu', s-au cam dus? Ti-ai asumat postul de moderator, cu avantajele si riscurile lui. Un user care o da-n bara e imediat sanctionat. Dar un moderator incapabil?
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  14. #56
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce, dar asa se pare ca moderatorii au devenit niste useri, care in loc sa modereze au ajuns numa sa dea sanctiuni.

    Si foarte des moderatorii jigniti dau si pedeapsa.

    Faptu ca le cerem mai mult ar trebui sa-i flateze, deoarece consideram ca pot mai mult. Dar de fiecare data isi iau apararea ceea ce dovedeste ca sunt limitati.
    Deci mai bine nu le mai cere altceva, atata pot. Ne multumim cu ce avem.

  15. #57
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Dragul meu (de ban tot nu scapi pana nu scrii corect numele interpretului meu preferat...), depistez o usoara iritare la tine. Desigur, e de alt nivel decat tembela indicatie tuxiana : . Altuia i s-ar scoate ochii pentru asa ceva, nu?.
    1. Nu ma intereseaza sa scriu corect numele interpretului tau preferat. Din numele lui m-am inspirat doar.
    2. Nu sunt usor iritat....era o propunere pt. unul care ne reproseaza ca nu facem cat ar trebui pe acest forum. Cine stie, poate ai posibilitati nebanuite de noi si poti face mai mult!!

    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Nu stiu de ce, dar asa se pare ca moderatorii au devenit niste useri, care in loc sa modereze au ajuns numa sa dea sanctiuni.

    Si foarte des moderatorii jigniti dau si pedeapsa.

    Faptu ca le cerem mai mult ar trebui sa-i flateze, deoarece consideram ca pot mai mult. Dar de fiecare data isi iau apararea ceea ce dovedeste ca sunt limitati.
    Deci mai bine nu le mai cere altceva, atata pot. Ne multumim cu ce avem.
    Daca ai face referiri concrete si tu si Toshiro, legate de fapte si persoane reale, ati fi mai de folos.
    Eu cel putin, incerc sa imi depasesc limitele, aflate la un nivel atat de scazut spre deosebire de ale tale, aflate in stratosfera. Nu fi rau, fii intelegator, incerc si eu sa te ajung!
    Ma straduiesc, ma straduiesc, in fiecare zi mai mult.....

    "Si foarte des moderatorii jigniti dau si pedeapsa"

    Si eu care credeam ca asta este infractiune
    Last edited by Aurel.D; 15th November 2006 at 14:42.

  16. #58
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Am fost si eu penalizat de 2 ori de cineva care s-a smtit jignit: catalanu si pink_me, dar am observat si la altii acest comportament.

    Eu vreau un punct in regulament care sa zica: Moderatorii jigniti sau suporteri ai unor echipe jignite n-au voie sa penalizeze userii care au adus acele jigniri si nici sa influenteze alti prieteni moderatori.

    Adica impartialitate, ce zici se poate? Eu zic ca nu.

  17. #59
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Eu vreau un punct in regulament care sa zica: Moderatorii jigniti sau suporteri ai unor echipe jignite n-au voie sa penalizeze userii care au adus acele jigniri si nici sa influenteze alti prieteni moderatori.
    Dacă iei în calcul punctul tău de vedere, la partea cu "moderatorii jigniţi nu au voie să penalizeze userii care au adus acele jigniri", prima consecinţă va fi un transport întreg de "carne" în direct, de la fiecare utilizator pentru "febleţurile" personale adunate de-a lungul timpului. Chiar consideri că ar fi cea mai bună idee?
    Încă ceva: daca tu consideri că ai primit pe nedrept o sancţiune, de ce nu apelezi la un alt moderator să verifice corectitudinea? Eu am fost în situaţia asta acum ceva vreme şi n-am întâmpinat dificultăţi. E drept ca nu m-am pus să vărs borcanul cu rahat în capul respectivului. Pe de altă parte, observ că punctul de vedere al utilizatorului în general este faptul că un moderator este un personaj căruia cu prima ocazie când face vreo greşeală, mică sau mare, este neapărat necesar sa i se dea una peste bot cu grebla. Şi bineînţeles, "urările de sărbători" pentru familie, rude, neamuri, etc. pe privat. După care, daca tot nu e suficient, mergem pe thread-ul deschis pentru sancţiunea respectivă şi-i mai zicem vreo două. Să ne ţină minte!
    Last edited by tuxie; 15th November 2006 at 14:56.

  18. #60
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Impartialitate se poate.
    Pe urma, daca ai nemultumiri legate de anumiti moderatori sunt threaduri unde poti face reclamatii...nu te opreste nimeni.

  19. #61
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Tuxie pot sa penalizeze alti moderatori, dar nu cei jigniti.

    Am facut deja contestatii:
    Prima data i-au luat toti apararea ca is nou venit....
    A doua oara mi-a zis sa-i fac o statuie la care sa ma-nchin.
    Alta data a ramas postu si n-a mai raspuns nime.

    Ce sa mai zic. Dovediti-mi ca puteti mai mult. Desi nu ma astept sa faceti asta.

  20. #62
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Eu vreau un punct in regulament care sa zica: Moderatorii jigniti sau suporteri ai unor echipe jignite n-au voie sa penalizeze userii care au adus acele jigniri si nici sa influenteze alti prieteni moderatori.

    Adica impartialitate, ce zici se poate? Eu zic ca nu.
    Daca un moderator e acolo inseamna ca isi face treaba. O actiune care nu e imediata poate degenera. Ce sens are sa astepti 30 deminute sa vina alt moderator? A aiurea. Cel mai bine e sa nu mai jignesti pe nimeni si nu ai probleme.

  21. #63
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Nu e de permis nici un fel de jignire la adresa nimanui.
    Oriunde un user ( user= forumist simplu, moderator sau admin) este jignit, trebuie penalizat.
    Moderatorii sunt pusi ca sa asigure un forum lipsit de jigniri care aduc lezari la adresa omului ca forumist OLS-ist.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •