Results 1 to 7 of 7

Thread: "Gaurile negre" din fotbal

  1. #1
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1

    "Gaurile negre" din fotbal

    Comisarii Garzii Financiare au finalizat controlul inceput u 6 luni in urma la echipele de fotbal din Bucureshti. Formatziile din capitala datoreaza 300 de miliarde, aproximativ 9 milioane de USD.

    Daca eshti cinstit shi tzi-ai platit datoriile catre stat ai dreptul sa vorbeshti in legatura cu acest subiect.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Hai ca eu mi-am platit impozitele pe salariu, casa si masina, deci ma incadrez in categoria celor ce pot vorbi (conform viole(n)tului):

    Eu zic ca asta e doar inceputul, iar daca nu se vor inmormanta anchetele se vor descoperi lucruri mult mai grave in ceea ce priveste conducatorii fotbalului romanesc, cei ce sunt cei mai vinovati de situatia in care au ajuns echipele noastre de suflet.

    Iar in ceea ce priveste controlul, se muta acum la toate echipele din provincie... Unde lucrurile stau mult mai rau decat la cele din Bucuresti...

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mi-am platit datoriile catre stat si mai mult, pentru declaratia de venit pe anul 2001 Statul nu mi-a raspus inca si m-astept sa am ceva bani de recuperat chiar.


    Statul ar trebui sa procedeze ca pentru orice alt agent economic si sa recupereze paguba prin mijloace legale daca se dovedeste ca e o culpa reala (ceea ce cred ca e in cazul asta). Numai ca dupa cum bine stii, la noi cu cat datoriile sunt mai mari, cu atat ti le reesaloneaza statul mai avantajos. Si de exemplu numai Rompetrol (firma privata) are peste 10000 milarde lei datorii...
    Chiar aseara auzeam la TV ca ministerul de finante se gandea sa "inghete" pentru trei ani (probail din considerente electorale) datoriile existente. Din fericire s-au razgandit si n-o mai fac...

    Asa ca treaba cu cluburile o sa fie mai la urma. Oricum, au fost controlate numai cluburile din Bucuresti si numai datoriile la Stat.
    Daca s-ar lua toate cluburile si s-ar calcula si datoriile la jucatori, antrenori si angajati, sumele vehiculate la negru (din pacate aici e grosul banilor), cat si-au tras "la negru" din transferuri fratii becali si conducatorii de cluburi fara sa plateasca impozitele aferente (suma globala care cred ca depaseste binisor datoriile la stat ale tuturor cluburilor din divizia A) cred ca s-ar identifica sume mult mai mari. Cam ca in economia romaneasca de altfel.

    Asa ca intre ceea ce ar trebui sa faca statul si ce va face in mod real e distanta foarte mare...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    imi platii si eu impozitele /fu/ :x
    eu nu cred sa gaseasca in provincie mai multe nereguli decat au gasit la dinamo,steaua si rapid. Aia sint gusterii ai mari
    departamentalii huo !
    Dinel o rezolva cu hartiile
    jean Padureanu idem
    ceilalti :?
    hotii!!
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    mai am de recuperat vreo 300K de la stat , da cred ca o sa-i ia nepotii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ca sa vezi democratie. Unii au de recuperat banii de la stat,opriti dinainte iar altii nu-i platesc niciodata si mai sint si clubul militiei :very very mad:

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ayrton, vezi ca am deschis si eu un topic cu acelasi subiect, poti se le unesti? 10x

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •