View Poll Results: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

Voters
142. You may not vote on this poll
  • DA

    4 2.82%
  • NU

    2 1.41%
  • da

    1 0.70%
  • nu

    12 8.45%
  • Administratia centrala

    4 2.82%
  • Parintii

    0 0%
  • Societatea in general

    5 3.52%
  • "Mostenirea grea"

    0 0%
  • Altii

    3 2.11%
  • Eu insumi

    12 8.45%
  • Michael Schumacher

    8 5.63%
  • Ralf Schumacher

    2 1.41%
  • Juan Pablo Montoya

    3 2.11%
  • Kimi Raikkonen

    1 0.70%
  • David Coulthard

    0 0%
  • este un abuz

    5 3.52%
  • este justificata decizia sa

    10 7.04%
  • Da.

    20 14.08%
  • Nu.

    15 10.56%
  • Bratu

    10 7.04%
  • Nesu

    6 4.23%
  • Zicu

    4 2.82%
  • D.Niculae

    2 1.41%
  • Tamas

    2 1.41%
  • Sanmartean

    11 7.75%
  • A.Cristea

    0 0%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 80

Thread: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

    Sunt multi jucatori talentati in Romania dar putini ajung departe[/quote]
    Fotbalul adevarat e fotbalul in viteaza!

  2. #2
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Rio man, eshti fan al fotbalului englez sau doar itzi place moaca lui Ferdinand?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Cei mai talentati sint Rada,Plesan,I.Stancu, Stoianof,Oprea,Cl.Tudor,Murgan,N.Popescu,Banica,Mo ti mustangii lui Sorin Cartu nu lista aia a ta . Nu glumesc deloc

  4. #4
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Ce ziceti de...

    PLESAN ?
    (A)

  5. #5
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Plesan chiar primul dupa mine. Intradevar se profileaza o generatzie de exceptzie la Craiova, au un tupeu nebun,copiii lui Sorin.Cei care deja au debutat au facut-o fara nici un fel de complex ,practic a fost o alta echipa in retur. Iar dupa ce au aratat cu Bordeaux, Marseille si Montellier este mai mult decat multzumitor.Avem practic 11 jucatori foarte tineri si de mare ,foarte mare perspectiva,de la portar la varf de atac.

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    sa vezi ce bani scoate Dinel pe ei
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Oare jucatori de 24 de ani precum Bratu sau Sanmartean mai pot fi numiti jucatori tineri? Eu zic ca in categoria asta ar trebui bagati numai jucatori sub 20 de ani, mai ales ca cei doi de care zic se pare ca nu vor mai apuca startul noului campionat intern...
    Si daca tot au propus oltenii nostri de pe forum niste jucatori de la ei din echipa, sa propun si eu niste dinamovisti, pe langa Tamas si Zicu: Marica, Dragomir, portarul Vlad, Ilin.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Jucatori de perspectiva sunt :Tamas,Zicu,Marica,Mitea,,craiovenii de ziceati voi adineauri,Burca,Razvan Radu(de la Gloria),Grigorie,Grigore etc.(nu-mi mai vin acum in cap) Aaaaaa,da,si Brujan...
    Câinii nu mor niciodata!

  9. #9
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Plesan chiar primul dupa mine. Intradevar se profileaza o generatzie de exceptzie la Craiova, au un tupeu nebun,copiii lui Sorin.Cei care deja au debutat au facut-o fara nici un fel de complex ,practic a fost o alta echipa in retur. Iar dupa ce au aratat cu Bordeaux, Marseille si Montellier este mai mult decat multzumitor.Avem practic 11 jucatori foarte tineri si de mare ,foarte mare perspectiva,de la portar la varf de atac.
    Felicitarile mele pentru tinerii Craiovei!!! Inseamna ca voi o sa aveti din nou ce sa vindeti si Steaua, Dinamo, Rapid ce sa cumpere! Poate pleaca si cativa direct afara!

    Ce va face sa credeti ca militianul Staicu /fu/ e mai bun ca militianul Netoiu /fu/ ? Scenariu apocaliptic: pleaca cu toata echipa la Rapid la anu'

    PS Asta nu e un atac la adresa Craiovei... cum s-ar putea crede. Dar am trecut si eu prin euforia super-echipei care a fost apoi vanduta TOATA cat ai zice peste. Asa ca nu va exaltati ca mi-e ca iar plangeti peste foarte scurt timp... Va doresc sa nu treceti din nou prin asta, dar echipa voastra parca e blestemata in ultima vreme... sau doar lasata de izbeliste.

  10. #10
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Ash vrea sa trec in revista cateva din marile sperantze ale deceniului trecut:

    Lutzu (mare talent, niciodata fotbalist)
    D. Sherban (nici in divizia secunda spaniola nu s-a descurcat)
    Roshu (semiratat, cand se va intoarce in Romania va constata ca e timpul sa se pensioneze)
    C. Munteanu (mai traieshte?)
    Narcis Raducanu (la asta i se spunea viitorul Hagi )
    etc.

    Daca ne uitam la romanii realizatzi peste hotare vom vedea ca totzi au avut o evolutzie constanta spre valoare, cu creshteri de la an la an. Ma refer aici la Chivu, Pancu, Codrea, Ganea, Contra, etc. Mai mult, niciunul dintre ei nu se anuntzau din copilarie ca fiind mari valori.

    Exceptzie ar fi Adi Mutu, care inca de la inceput se anuntza de exceptzie.

    P.S. Dintre cei nominalizatzi, Bratu mi se pare cel mai probabil sa faca performantza. Se ridica putzin peste nivelul de "pushti mingicar" (nivel la care se situeaza Pleshan shi compania).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si eu am votat cu Sanmartean. Este pe cale sa semneze la Panathinaikos, cel mai important transfer pana acum, dupa cel al lui Chivu.

  12. #12
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi
    Inseamna ca voi o sa aveti din nou ce sa vindeti si Steaua, Dinamo, Rapid ce sa cumpere! Poate pleaca si cativa direct afara!
    Noua politica a clubului este sa batem bucurestenii ,nu sa-i intarim. Cel putin asa va fi cat va ramane Sorin Cartu la echipa, dusmanul vostru.
    Dupa aia se pot vinde afara pe bani grei ,de ce sa intarim echipele bucurestene care oricum n-au nici o valoare.

    Quote Originally Posted by Cristi
    Ce va face sa credeti ca militianul Staicu e mai bun ca militianul Netoiu
    Staicu macar nu rupe scaune prin groapa cateilor.

    Quote Originally Posted by Cristi
    Scenariu apocaliptic: pleaca cu toata echipa la Rapid la anu'
    Scenariu al normalitatii: dinamo si steaua desfiintate, Rapid pe 2 sau 3 iar Universitatea Craiova campioana.Aici e patria fotbalului , bucurestenii n-au nici macar simtul miscarii,artistic,n-au talent,har,spun-i cum vrei.

    Quote Originally Posted by Cristi
    Asta nu e un atac la adresa Craiovei... cum s-ar putea crede. Dar am trecut si eu prin euforia super-echipei care a fost apoi vanduta TOATA cat ai zice peste. Asa ca nu va exaltati ca mi-e ca iar plangeti peste foarte scurt timp... .
    esti dinamovist si plangi dupa Ciubotariu probabil.Dupa Mutu lasa-i pe pitesteni sa planga ,la voi a jucat doar extrem de putin. Situatia din acest moment la Craiova este calm, profesionista, e relativ bine.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Sanmartean este unul dintre cei mai valorosi jucatori din Divizia A.....si merita multe voturi....da nu si de la mine!eu l-as vota pe Mitea!
    despre Sanmartean se discuta foarte mult de ceva timp si eu cred ca depasit statutul de tanara sperantza!
    si ma intreb acu....de ce nu apare si Mitea in acest chestionar...???
    pt ca e de la Dinamo???!!!??? :? :? :?
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    aaaaaaaaaaaa....si totusi a fost trecut Nesu...care nu shtiu daca a jucat mai mult de o repriza sezonul trecut!
    but...what can I say....???vine de la viitoarea campioana!!!
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  15. #15
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    exagerezi acum, poate autorul chestionarului n-a fost prea inspirat, poate nu trebuia sa faca chestionarul stiind ca va lasa multe talente pe afara si poate va trece acolo jucatori mai putin talentati.Dupa mine Nesu e fotbalist datorita tataului sau dar nu va ajunge fotbalist niciodata.
    Dar nici Mitea n-a facut nimic, a jucat doar citeva meciuri de campionat in care echipa n-a avut rezultate,n-a inscris, are doar niste articole comandate in doua ziare si un transfer care il va strivi. Nu te ambala de transferul lui Becali, asta e meseria lui dar Mitea m-as mira sa ajunga fotbalist.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu Rada are deja o oferta de 800 000 de dolari , si totusi Staicu nu s-a grabit sa vanda ... Se pare ca politica clubului s-a modificat putin , jucatorii tineri sunt scosi la turnee puternice peste hotare ,unde sunt vazuti de impresari , iar transferurile vor fi facute la sume consistente , in strainatate... si nu la prima oferta venita...

  17. #17
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Pana una alta, vad ca desi au tot mishunat impresarii din Frantza in jurul grupului de tineri ,au fost respinsi din start si asta e bine. E in interesel tuturor, ma refer la galerie si suporteri dar la Dinel staicu sau la Sorin cartu ca la craiova sa construim o echipa puternica sa lua titlul, sa jucam noi in champions League si sa vinde din cand in cand cite un jucator si ala numai in occident pe sume mari de bani.Decat sa fie vandutzi aproape pe degeaba la echipe de trei lulele din bucale care-i vand la randul lor prin ligi inferioare ,nici un castig,pentru nimeni. EU SINT ABSOLUT CONVINS CA PRIMA ECHIPA CARE VA SPARGE BLOCADA IN CARE SE AFLA ECHIPELE DIN CAMPIONATUL NOSTRU VA FI TOT UNIVERSITATEA CRAIOVA, DATORITA
    TALENTULUI NATIV AL OLTENILOR, DATORITA TUPEULUI NATIV,DATORITA IN PRIMUL RAND A PUBLICULUI EXTRAORDINAR, DATORITA CALITATZILOR EXTRAORDINARE DE ANTRENOR ALE LUI SORIN CARTU(CRED CA NIMENI IN ROMANIA NU ARE OCHIUL LUI SORIN IN A DESCOPERI TALENTE, ESTE INEGALABIL IN ROMANIA),DATORITA AMBITZIEI LUI DINEL STAICU DE A IESI IN FATZA SI DATORITA TRADITZIEI DE FOTBAL ADEVARAT DE LA CRAIOVA.SA FIE CLAR

  18. #18
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Vad ca orice subiect se transforma pana la urma in Cantarea Romaniei... pardon Cantarea Olteniei!!

    Asta in timp ce la natzionala sunt doar 2 olteni (Radoi shi Ilie)!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  19. #19
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Chiar asa sa fie ?

    1Radoi

    2Chivu cind a venit vorba la procesul etapei si a fost numit banatean a ras si a raspuns ca e cam greu sa fie banatean din doi parinti olteni ,tatal lui a jucat la Stiinta de acolo s-a transferat la Resita cand a venit Beldeanu

    3Soava

    4Rat

    5Ad.Ilie

    6Mutu e nascut in Pitesti si a invatat acolo fotbal dar are parintii olteni dupa propriile lui declaratii pe toate posturile tv

    Deci 6 din cei 11 titulari au singele fierbinte de oltean ca de aia e cantarea Olteniei.Stiu ca pe unii ii dispera asta ,dar e adevarat si n-ai ce-i face

    7 Filipescu(inlocuit in ultimul moment cu Miu)

    8 Plesan,

    9 Cl.Raducanu

    9 din 20 ,daca mai era unul aveam jumatate din nationala. De 25 de ani Oltenia tot da nationalei macar 7,8 jucatori chiar daca nu intotdeauna au jucat la Universitatea Craiova. Asta e, ce sa-i faci?
    Doar doi ziceai?

  20. #20
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu ma refeream la primul unsprezece, nu la aparitzii meteorice in natzionala, gen Pleshan shi "bloc-notes"

    Imi place modul in care i-ai oltenizat pe Chivu shi pe Mutu. Hai sa fim serioshi!!!

    In rest ai dreptate, tocmai m-am documentat: Soava, Rat si Filipescu (adica ce ai pus tu in plus fatza de mine) sunt olteni. Mea culpa.

    Deci numarul total e 5.

    P.S.: Daca ash vrea neapart sa fiu rau, te-ash intreba catzi sunt craioveni dintre cei enumeratzi. Sau te-ash mai intreba la care dintre aceshti jucatori a contribuit Shtiintza. Dar nu sunt rau astazi... deshi probabil ca vetzi reactziona "in corpore" totzi.

    P.S.2: Shi daca ne permitetzi sa ne laudam shi noi: Codrea, Contra - timishoreni, Chivu, D. Munteanu - reshitzeni
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nici eu nu sint craiovean n-a zis nimeni ca sint ai Universitatii Craiova toti desi Rat,Plesan si Ad.Ilie au jucat la juniori la Stiinta iar Chivu, Soava si Plesan la seniori
    pe Radoi si Cl.Raducanu ,Sorin Cartu i-a descoperit si i-a invatat fotbal cand era la Extensiv .
    Universitatea Craiova ramane echipa de suflet a oltenilor de peste tot. Nu trebuie sa verifici asta ,nici aia cu oltenii aia nu trebuia s-o verifici.Daca esti fan fotbal trebuie sa stii pe dinafara rusine sa-ti fie

    Vorbeam de primul 11 in ultimele doua meciuri.Inainte de asta tot cam atatia erau sa stii. Tu nu poti sa-l treci pe Chivu daca el nu recunoaste ca e banatean si zice e ca e oltean pur singe. Spune si tu, sa te nasti in Resita deci in Banat si sa nu vrei sa recunosti ca esti banatean .Vai ce rusine cum se poate asa ceva.
    Am si eu o intrebare pentru tine,daca nu-ti e cu banat Tu nu i-ai auzit chiar niciodata pe Chivu si pe Mutu la tv cand au spus asta? Ca au spus de multe ori, si anul asta si mai demult.Tu nu observi ca aia seamana cu noi
    nu cu voi?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •