View Poll Results: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

Voters
142. You may not vote on this poll
  • DA

    4 2.82%
  • NU

    2 1.41%
  • da

    1 0.70%
  • nu

    12 8.45%
  • Administratia centrala

    4 2.82%
  • Parintii

    0 0%
  • Societatea in general

    5 3.52%
  • "Mostenirea grea"

    0 0%
  • Altii

    3 2.11%
  • Eu insumi

    12 8.45%
  • Michael Schumacher

    8 5.63%
  • Ralf Schumacher

    2 1.41%
  • Juan Pablo Montoya

    3 2.11%
  • Kimi Raikkonen

    1 0.70%
  • David Coulthard

    0 0%
  • este un abuz

    5 3.52%
  • este justificata decizia sa

    10 7.04%
  • Da.

    20 14.08%
  • Nu.

    15 10.56%
  • Bratu

    10 7.04%
  • Nesu

    6 4.23%
  • Zicu

    4 2.82%
  • D.Niculae

    2 1.41%
  • Tamas

    2 1.41%
  • Sanmartean

    11 7.75%
  • A.Cristea

    0 0%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 80

Thread: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

  1. #43
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gerson
    dupa unitatea ta de masura, inseamna ca daca parintii tai plecau intr-o vizita de lucru in China si tu te nasteai acolo ,acum te consideram toti chinez Chinezul din Timisoara.
    /nope/ Asta ar fi un caz extrem.
    Dar dupa logica voastra ce-ar insemna? Ca shi stranepotzii lui Chivu tot olteni sa fie?

    Quote Originally Posted by Gerson
    Tocamai tu zici de cantare, tu ala care ai scos ochii la toata lumea cu paradisul vostru nemaivazut si nemaiauzit pe planeta asta.
    ?????? :? :? :? :? :? De unde shi pana unde?

    Quote Originally Posted by Gerson
    Nu stiu de ce comentezi tocmai tu,tinand cont de antecedente.
    :? :? :?

    Quote Originally Posted by Gerson
    Judeci un meci jucat cu rezervele cand toti erau bulversati de decesul lui Deselnicu dar uiti de cele trei meciuri bune anterioare cu echipe de top
    Pai tocmai pentru ca rezervele alea au fost ridicate in slavi de voi!!! Dar nu ma deranjeaza! Jucatzi cu ce vretzi! Eu doar atrageam atentzia ca atzi luat-o pe ulei putzin...
    Treaba cu bulversatzii iarashi e o scuza de doi lei...

    Quote Originally Posted by Gerson
    Nu cred ca e drept sa judeci tu care nici nu-i stii pe jucatorii de la Craiova.Tu nu-i sti pe aia de la nationala.
    Nici n-am avut pretentzia asta. Deshi pe unii dintre ei ii cunosc inainte sa fi auzit voi de ei... . Pe Moti de exemplu.

    Quote Originally Posted by Gerson
    Nu cred ca a judecat vreun craiovean valoarea jucatorilor vostri sau meciurile voastre amicale...
    In schimb v-a interesat AEK-ul, de ce s-a mutat la Timishoara, s.a.m.d.
    Tu vezi paiul din ochiul altuia shi nu vezi barna din okiul tau.

    Quote Originally Posted by Gerson
    Dar tie ti se permite ca n-avem ce-ti cere.Macar sa ne fi scutit sapatamana asta dupa necazul cu nea Petrica.
    Ce rasa oi mai fi si tu nu stiu ,ca ai suflet de cuc
    Pai nu ai citit ce a scris Pacala de rasa mea? Homo brutallus-banatanus, "de 2 ori mai banatanus decat altzii".

    O spun pt a mia oara: N-am nimik cu voi, dar de tacut nu tac.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  2. #44
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ba da sunteti culmea... Iar o luati pe langa subiect la greu... si apoi va plangeti ca va inchide moderatorul threadul...

  3. #45
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    stai cuminte, daca ala spune ca nu e banatean...
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    ?????? :? :? :? :? :? De unde shi pana unde?
    :? :? :?
    daca te miri inseamna ca nu esti constient de faptele tale,ai starnit prea multe discutii cu replicile tale ridicole

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Pai tocmai pentru ca rezervele alea au fost ridicate in slavi de voi!!! Eu doar atrageam atentzia ca atzi luat-o pe ulei putzin...
    stii cumva care a fost echipa care a jucat? daca nu, numai comenta ca o precupeata

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Treaba cu bulversatzii iarashi e o scuza de doi lei...
    replica de neom

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    In schimb v-a interesat AEK-ul, de ce s-a mutat la Timishoara, s.a.m.d.Tu vezi paiul din ochiul altuia shi nu vezi barna din okiul tau.
    Atunci ai intrebat, ti s-a raspuns. Barna e la voi , adusa de Dobos

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    N-am nimik cu voi, dar de tacut nu tac

    /fu/

  4. #46
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Precum spuneam, daca am ceva de zis - zic.

    Reactzia voastra ma lasa rece, atata timp cat e iratzionala (ca shi in cazul tau).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #47
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Albert Camus:

    Don't believe your friends when they ask you to be honest with them. All they really want is to be maintained in the good opinion they have of themselves.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #48
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    ?

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Poate e o noua lacuna de-a mea, nu exclud, dar nu l-am auzit pe Chivu spunand vreodata ca el e oltean. Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.
    Ca sa vezi... daca la mine in acte locul nasterii e Timisoara, jud. Timis si am plecat de acolo inainte de a face un an... ce zici, sunt banatean?
    (A)

  7. #49
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Bine, Albastreata, e oltean get-beget Chivu. Asta vroiai sa auzi?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #50
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Albert Camus:
    Don't believe your friends when they ask you to be honest with them. All they really want is to be maintained in the good opinion they have of themselves.
    :thinking: acum fii sincer cu mine si raspunde.
    Care crezi ca e cea mai tare galerie,noi sau voi?

  9. #51
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Parcă era vorba de tinere speranțe.
    Cei mai promițători tineri jucători: Bratu, Rădoi și Burdujan.
    Leave me alone!

  10. #52
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by seby
    Parcă era vorba de tinere speranțe.
    Cei mai promițători tineri jucători: Bratu, Rădoi și Burdujan.
    niciunul din cei trei nu se incadreaza in aceasta categorie
    Radoi e certitudine la fel si Bratu care are 24 ani poate juca mai bine.Cei doi au calitati multe.
    Burdujan n-are legatura cu fotbalul,nu va fi fotbalist mare niciodata.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #53
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Poate ai dreptate cu Rădoi și Bratu, dar cu Burdujan ce ai?
    L-ai văzut jucând?
    Leave me alone!

  12. #54
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    vorbeai de Burdujan. L-am vazut in doua meciuri la tv si o data pe Central la Craiova. Nu l-am remarcat prin nimic. Care e dupa tine calitatea lui? In afara de tinerete.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #55
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Pacala, e periculoasa intrebarea.

    Prefer sa-tzi dau un raspuns detaliat.

    Probabil ca, de-a lungul istoriei, publicul de Craiova a fost superior, ajutat shi de performantzele net superioare ale Universitatzii.

    Daca e sa vorbim strict de galerii, aici lucrurile sunt mai complicate. Imi mentzin parerea ca fenomenul ultras s-a nascut la Timishoara, in perioada 94-96. Atunci C.V.U.C.S. a realizat primele coregrafii din tzara. Daca vrei dovezi uite aici: http://romanianultras.tifonet.it/photos/poli.htm
    Pe primele doua randuri sunt poze din acea perioada. Cinstit vorbind, la acea data nimeni nu a realizat asha ceva.

    A urmat retrogradarea in divizia B shi timp de 5 sezoane principalul merit al nostru a fost mentzinerea nucleului. Pentru perioada aia, voi atzi fost mai tari, nici nu se pune problema.

    Daca judecam in ultimul sezon, aici cred sincer ca a fost anul Timishoarei. Shi n-am zis-o doar eu. Au scris majoritatea reporterilor centrali care au venit la Poli. Au declarat shi totzi jucatorii (chiar shi cei care in trecut au evoluat la Shtiintza - Buia, Silvashan...). Zece din 15 antrenori au inceput conferintza de presa cu fraze de genul "sunt impresionat de atmosfera din tribune", etc.

    Este raspunsul meu sincer. Eshti liber sa te indoieshti de lucrul asta, dar e greu de stabilit unde e subiectivism, la mine sau la tine. Probabil ca un judecator neutru ar decide mai bine aici.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  14. #56
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Ce frumos era daca dadeai raspunsul asta la inceput in loc sa scrii de mingi de pingpong si 23 august de 80 de ani de invazie, sa vina apoi si deep :shit: sa spuna neadevaruri groaznice. Asa trebuia sa decurga dialogul de la inceput si sper ca in nota asta vom vorbi toti de acum inainte. Noi asa incepuseram, dand adrese cu poze de-ale noastre. Voi veneati cu poze de la voi, ce frumoase sint
    Normal ca si unii si altii am fi fost si sintem subiectivi.
    Comparam pozele, comentam pe seama lor, rememoram momente de gratie ale galeriilor noastre in timp .
    Noi asa incepuseram discutiile,laudandu-ne pe noi, fara sa va criticam pe voi si s-au dat din partea noastra nu mai putin de 8 adrese in care sint si poze.
    Ati dus discutiile pe un drum gresit dar vad ca ai inteles intr-un tarziu.
    Sper ca de acum incolo in nota asta sa decurga discutiile.
    Asa e bine
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  15. #57
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    NU CHIAR...

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Bine, Albastreata, e oltean get-beget Chivu. Asta vroiai sa auzi?
    ... adica puteai fi mai precis cat la suta suntem banateni si cat la suta olteni (Chivu, eu, etc...)
    (A)

  16. #58
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    Ce frumos era daca dadeai raspunsul asta la inceput in loc sa scrii de mingi de pingpong si 23 august de 80 de ani de invazie, sa vina apoi si deep sa spuna neadevaruri groaznice.
    Nu caut scuze, dar chestia cu mingile de ping pong nu era adresata galeriei craiovene. Potzi sa verifici.

    Cat despre 23 august, era o metafora pentru ce se intampla in tribune inainte de revolutzie. Nu numai la Craiova, ci shi la Timishoara shi in restul tzarii. Adica vroiam sa zic adunari po****re fara o organizare minutzioasa (apropo de asta, am auzit ca acum avetzi un nucleu excelent organizat).

    La chestia cu 80 de ani, mi-am cerut scuze. Pentru exprimare. Nu consider ca am spus un neadevar.

    In ceea ce-l priveshte pe Deep, cu el atzi fost foarte nedreptzi. Omul asta chiar a purtat un dialog pertinent shi civilizat cu voi. Idem Timishoreanul shi Azur89.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  17. #59
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    aiaiaiaiaii, asa ceva nu am vazut ... care a fost subiectul de conversatie initial, si la ce fel si ce subiecte de conversatie s-a ajuns! pacat ka administratorii nu iau masuri in acest sens
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  18. #60
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Exact ce am zis si eu...
    Au unii niste probleme ce-i framanta permanent si nu pot sa posteze on-topic, fara sa-si mai expuna obsesiile...

  19. #61
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    ayrtonule, tocmai voiam sa zic ca ai o adevarata obsesie cu topicele astea nu cumva sa se spuna ceva pe langa subiect

    Stai asa sa-ti spun eu ceva ce-ti place tzie mult
    dinamo, desfiintzarea!!!!!!!

  20. #62
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    cine este A.cristescu?
    oricum nu aia de acolo sunt la fel de talentati ca plesan si altii de la craiova

  21. #63
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    auleu!!! a mai dat un oltean de forumul asta ....
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •