View Poll Results: Este oportuna impartirea in trei categorii distincte?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Da

    38 74.51%
  • Nu

    11 21.57%
  • Nu stiu

    2 3.92%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 47 of 47

Thread: Impartire filme-carti-muzica?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    da ..clar

  2. #44
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    insa pe de alta parte am cunoscut destui care daca au vazut un film , spun ca deja au si citit si cartea ... ori asta este o foaaaarte mare greseala , in general daca nu parcurgi amandoua segmentele , tinzi sa ramai cu goluri ... daca nu vezi filmul ramai fara imagine vizuala , daca nu citesti cartea , ramai cu goluri de detalii .... poti sa privesti sa zicem "razboi si pace sau idiotul sau stapanul inelelor" de 53253253453 de ori ... daca nu citesti si cartile ai sa ramai doar cu jumatate de poveste.. eu una cel putin , privesc ecranizarile cartilor ca pe un bonus la cartea respectiva
    Last edited by d_e_l_i_r_a; 7th August 2010 at 20:24.
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Toate-n viata sunt un bonus insa d.p. meu d.v. ecranizarile sunt mult mai importante deoarece-ti ofera o mai buna fiabilitate de absorbtie a informatiei(raport timp/informatie absorbita) si in acelasi timp si mai mult entairtenment, cu alte cuvinte sanse mai mari sa nu te plictisesti dupa primele 5-10 minute si sa-l vezi pana la capat, ca sa percepi macar esentialul. Viata e scurta, eu nu mi-as pierde-o cu o carte dupa ce-am vazut filmul, eventual cu filmul dupa ce-am citit cartea dar... nu stiu ce sa zic, nici asta nu e prea satisfacator ca mereu o sa ai comentarii, ca a omis asta si asta, ca nu asta a vrut sa zica autorul acolo...
    Eu prefer sa ma duc doar pe filiera filmelor, acest lucru e valabil mai ales in cazul anime-urilor, cred ca as si muri sa stau sa citesc manga 2 zile, cand in 2 ore pot vedea un anime echivalent acelui manga, chiar daca unele detalii sunt omise, dar sunt mult mai bine stratificate dinamico-acustic cele care sunt surprinse, iar personajele capata un real mult mai pronuntat prin voce, asadar prin suflul lor de viata practic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. 11th August 2015, 10:14

  5. #46
    incepator
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Exista si subiecte care nu intra la nici una dintre cele 3 categorii
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5202. Vor fi mutate pe Diverse?

  6. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Filme: 60% din timpul personal rezervat celor 3
    Muzica: 39.99% din timpul personal rezervat celor 3
    Carti: 0.01% din timpul personal rezervat celor 3

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •