Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 335

Thread: Infrastructura rutiera in Romania

  1. #43
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    catre statul roman. mai urmeaza ca si acesta sa vireze catre constructori. cred ca la asta se referea

  2. #44
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Eu stiam ca n-au oprit lucrarile.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #45
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Centura Sibiului:

    beleafer

  4. #46
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai nu vezi? poate vor reincepe, dar acum o saptamana cand s-au facut pozele nu era nimeni pe acolo

  5. #47
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Era interesant sa vedem si ce e dincolo de granite. Asa, sa putem compara.

    Uite aici raspunsul la intrebarea ta:


    Quote Originally Posted by ADONYS View Post
    Sa remarcam ce bine sta Ungaria la capitolul autostrazi:

    http://i53.tinypic.com/291oxtc.jpg

    Iar noi suntem o adevarata rusine pentru secolul asta:

    http://i52.tinypic.com/34sq829.jpg
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    ...privind cu atentie prioritatea nr.1 ar fi fost o autostrada de la Nadlag care sa lege autoruta M5 care este la Szeged.
    Mda...ceea ce se face acum intre Arad si Timisoara ...sa speram ca se va putea circula macar pana la Timisoara.


    Autostrada Transilvania a fost mai mult un cerc de interese pentru ca la Bors nu pare a fi legata de autoruta,M3(M35) pare departe de granita.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADONYS View Post
    Sa remarcam ce bine sta Ungaria la capitolul autostrazi:

    http://i53.tinypic.com/291oxtc.jpg

    Iar noi suntem o adevarata rusine pentru secolul asta:

    http://i52.tinypic.com/34sq829.jpg

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...privind cu atentie prioritatea nr.1 ar fi fost o autostrada de la Nadlac care sa lege autoruta M5 care este la Szeged.
    Mda...ceea ce se face acum intre Arad si Timisoara ...sa speram ca se va putea circula macar pana la Timisoara.


    Autostrada Transilvania a fost mai mult un cerc de interese pentru ca la Bors nu pare a fi legata de autoruta,M3(M35) pare departe de granita.
    Timisoara si Aradul vor fi localitatile cele mai avantajate, cel putin in prima faza.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #50
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...privind cu atentie prioritatea nr.1 ar fi fost o autostrada de la Nadlag care sa lege autoruta M5 care este la Szeged.
    Mda...ceea ce se face acum intre Arad si Timisoara ...sa speram ca se va putea circula macar pana la Timisoara.


    Autostrada Transilvania a fost mai mult un cerc de interese pentru ca la Bors nu pare a fi legata de autoruta,M3(M35) pare departe de granita.
    Iuliane, sunt convins ca pana sa gasim noi banii pentru 400 de km din autostrada Transilvania, gasesc si Ungurii banii pentru 20 de km de la Debrecen la Bors.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #51
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    E bine ca se construieste macar acum, chiar si pe timp de criza economico-globala, de catre actualul guvern. Se vede ca se lucreaza, spre deosebire de celelalte guverne de trista amintire(nici nu mai merita pomenite unele dintre ele, fie-le tarana usoara!) care au "rezolvat" vreo 5 km de autostrada in ani de crestere economica.

  10. #52
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1

    Talking Alti kmetrii rasar la orizont

    Incă 20 de km de autostradă, până la 1 decembrie
    12 nov 2010

    Cei 20 de kilometri ai Centurii de nord a Capitalei trebuie să fie gata pe 1 decembrie. Este avertismentul dat, vineri, de premierul Emil Boc constructorilor. Șeful Executivului a inspectat lucrările de modernizare a Centurii de nord a capitalei. Acesta a fost însoțit și de ministrul Transporturilor, Anca Boagiu.

    "La 1 decembrie, toți cei 20 de km pe ruta Chitila-Voluntari trebuie să fie în circulație. Nu acceptăm niciun fel de scuză cu privire la finalizarea la termen a lucrărilor", s-a adresat premierul Emil Boc constructorilor.
    http://www.realitatea.net/boc-promit...ie_771128.html

  11. #53
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Bine ca ii dau drumul, dar cei 20 de km sunt autostrada cum este si cea de la Lugoj. Adica nu e.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #54
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce parere aveti voi, dar eu cred ca de chinezii astia avem nevoie sa ne construiasca autostrazile: http://www.hotnews.ro/stiri-internat...-sase-zile.htm


    PS: "Chinezii au construit un hotel de 15 etaje in doar sase zile, s-au odihnit in cea de-a saptea."
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #55
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Premierul Emil Boc a inaugurat un nou tronson din Autostrada Transilvania: Am facut in perioada de criza mai mult decat au facut altii in vremuri de crestere economica
    Sâmbata, 13 noiembrie 2010

    Premierul Emil Boc a inaugurat, sambata, inca 10 kilometri ai Autostrazii Transilvania, intre Turda si Campia Turzii. "E o vorba la romani, ca toamna se numara bobocii. Toamna aceasta se numara kilometrii de autostrada", a spus premierul, adaugand ca in 2011 "lucrurile vor merge si mai departe, pentru ca vom folosi banii din fondurile europene". Ceremonia a avut loc la aproape un an dupa ce seful Guvernului a inaugurat primii 42 de kilometri ai Autostrazii Transilvania, pe tronsonul 2B Turda-Gilau, el parcurgand atunci traseul la volanul unei Dacii Logan.
    http://www.hotnews.ro/stiri-esential...ansilvania.htm

  14. #56
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Nu stiu ce parere aveti voi, dar eu cred ca de chinezii astia avem nevoie sa ne construiasca autostrazile: http://www.hotnews.ro/stiri-internat...-sase-zile.htm


    PS: "Chinezii au construit un hotel de 15 etaje in doar sase zile, s-au odihnit in cea de-a saptea."
    Ce buni crestini sunt chinejii astia

    Subscriu ... un antiexemplu il am chiar pe strada alaturata: vineri, au turnat asfalt pe toata strada, mai putin ultimii doi metri ... dupa care, la ora 17 fix, au plecat ...

    LE : Bond, cu vestile astea triumfaliste, ne crede pe toti BLONZI CU CARLIONTI LA CREIERE ?

    Cu vestea asta am aflat si cat de mare e ridicolul guvernului actual: 10 km

  15. #57
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Krokobaure, pai daca guvernul asta e ridicol(oricummai putin ridicol decat Mirciulica cel cu pene de curcan in fund- acum iar o sa rasara din penumbra p'acilea cei cativa fani ai gibonului felixian) cu cele deja cateva zeci de km buca' de autostrada(+km nedati in folosinta + centurile ocolitioare a mai multor orase date deja in folosinta, pasaje, etc) de autostrada realizati la doar jumatate de mandat pe timp de criza economica, atunci cred ca isi dau seama cam toti ce fel de guvern de trista amintire pentru Romania in domeniul infrastructurii rutiere a mai fost cel alungat pe usa din dos de catre romani, aka guvernul Taricelu(PSD+PNL), cu cei 5 km realizati in 4 ani de mandat, pana sa vina criza economico-financiara globala.
    Cam de vreo 20-30 de ori mai ridicol vechiul guvern PNList in domeniul infrastructurii rutiere. Bine, erau si de inteles, in loc sa bage banii in infrastructura trebuiau sa-si satisfaca mogulii din dotare, gen Patriciu+Vantu, care si-au dublat aproape averile in anii de gratie 2007-2009. Dar acum trebuie sa sufere in tacere, guvernul actul le-a dat cu flit de la distanta. Dar asta se stie deja si o dam iar in offtoape.
    Last edited by J.Bond; 13th November 2010 at 16:20.

  16. #58

  17. #59
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Misto, Zebe!

  18. #60
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    S`o termine pana la Oradea ... sper ca nu vor sa mearga spre Brasov
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  19. #61
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Razvan. Ai o harta mai sus care te lamureste.

    Zebe. Mersi pentru poze. Autostrada arata bine!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #62
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    N-aveti pt. ce. Nu-s ale mele, eu doar le-am preluat de pe ssc.

    Se vine dinspre Targu Mures. Se intra pe sectiunea inaugurata azi. Se trece pe sub viaductul de la nodul Turda si se continua pe traseul existent. Punct terminus: iesirea din Gilau spre Cluj-Napoca.
    Am zis!

  21. #63

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •