Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Defilare Steaua-Dinamo in 23 August pe 23 August

  1. #1
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    Defilare Steaua-Dinamo in 23 August pe 23 August

    Ma intrebam si eu daca e simpla coincidentza sau fanii celor doua grupari s-au rugat la cescutza sa le pice data derbyului in ziua lor norocoasa. Vreau sa vad "cele mai tari galerii" din tzara daca vor afisa banere cu PCR si cu cel mai iubit fiu al partidului. Unde se impart tablourile cu nea nicu ca vreau si eu unu... sa am ce scuipa seara nu sa merg la meci cu el cum veti face voi.

  2. #2
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    I-auzi nenicule ! Daca ti-e dor de Ceashca, PCR si 23 august, oraganizeaza acolo la Detroit o comemorare pentru ele. Ca noua pe-aici ni se rupe de chestiile astea.

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dar ce te faci daca meciul se va disputa duminica 24 august... Cred ca o sa mori de oftica ca nu mai poti face posturi d-astea...

  4. #4
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Asta e buna!
    AFC Red member

  5. #5
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Da ma mie dor de Nea Nicu. As vrea sa-l mai vad inc-odata in fata plutonului de executie si sper cu aceasta ocazie ca nu se va mai gresi sa se lase Dinamo si Steaua in viatza.
    Daca se va juca duminica 24 inseamna ca ati intarzaiat la defilare si poate Jilava va paste.

  6. #6
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Sau pote te asteapta pe tine spitalu' de nebuni. Ca esti obsedat de comunisti!Asta e un fel de paranoia maniacala.Oare nu erai tu ala din galerie de la Craiova care tot agita un steag mare cu Che Guevara?Ca tot suntetzi voi frati cu Craiova lui Dinel.Niste comunisti.Sincer noua ni se rupe,in primul rand deoarece Dinamovistii si stelistii la un loc sunt de 10 ori numeric mai multi fata de rest.Asa ca we are the best...and fuck the rest!
    Attacking is the best defence!

  7. #7
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    sovieticule schimba-ti avatarul si destinatia inainte sa vorbesti.
    sinteti asa de multi ca nu mai aveti loc in tribune si pe forum :o
    fenomenala alegerea zilei de disputare a meciului
    daca pica dinamo,ii ai pe steaua de rezerva?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #8
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    Asa ca we are the best...and fuck the rest!
    O sa ramanetzi voi rest...urile Europei, dupa turul preliminar.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  9. #9
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    mah rahane, intai uite-te la ciurda de generali de securitate si militzie din consiliul vostru de administratzie, la "fetzitza" badea "maritat" cu cine trebuie sa ajunga nene mare,la cainetzoiu care face la fel cu fata lui Dinca, la porcea baiatul cu baccalaureatul luat la 40 ani in liceul din comuna Poplaca sau cum i-o mai zice si pe urma vorbeste si de altzii. La voi pute puternic a Siberia tata,tatuca stalin si parosul ala, Lenin.Ia zii ca n-am dreptate ,nu-i asa cum spun eu

  10. #10
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Am auzit ca dupa "manifestare" poti avea parte de mic si bere la borcan daca stai frumos la coada.... Sa fie in continuare la ei acolo pe 23 AUGUST !
    (A)

  11. #11
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jhan
    Sincer noua ni se rupe,in primul rand deoarece Dinamovistii si stelistii la un loc sunt de 10 ori numeric mai multi fata de rest.Asa ca we are the best...and fuck the rest!
    parca faza asta, cu multi da............ imi suna cunoscuta.
    pacat ca nu imi aduc aminte continuarea.
    Schumi? the only one!

  12. #12
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Sunteti f invidiosi. :shit: Adevarul e ca aveti si pe cine .Pt ca Dinamo in ultimii ani a demonstrat ca este o FORTA,si v-a tras-o pe unde v-a prins.URA!!!URA!!!URA!!!DE 3 ORI URA!!!.sa muriti de ciuda bah,ca aveti echipe de 2 lei si de fiecare data cand intalniti de cei bazati v-o furati si plecati apoi acasa cu coada intre picioare.Cruntele umilinte suferite de echipa olteana in ultimii ani inca nu v-au determinat sa va resemnati ca fiind mai slabi?Trebuie sa acceptati acest fapt,este greu dar asta-i realitatea.Vorba sovieticului:"Sad but true!".Zambiti,anul asta va fi si mai rau pt voi!A venit calaul,Clau.
    Forza sa fie cu cei puternici ,viteji,curajosi si triumfatori in lupte,cu Dinamo!
    Attacking is the best defence!

  13. #13
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1

    Avem echipa,avem valoare
    Si de ciuda tot olteanu' moare! /fu/ :very very mad:
    Attacking is the best defence!

  14. #14
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Dragule, cum iti potzi tu inchipui vreodata ca asi putea sa fiu invidios pe voi Ce faci acum,te lauzi chiar cu toate blaturile? Pai tu pui si meciurile pe care le-ati jucat cu "catzeii netzoiului" Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    n-avetzi echipa, n-avetzi valoare
    sintetzi catzeii din Stefan cel Mare

  16. #16
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Las' ca vedem in etapa a 7-a care pe care.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    ai auzit prost

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    pt. Blue

    Din pacate parerea ta nu conteaza. Aveti si voi o poezie cu "blaturi" si cu "arbitrii" pe care o repetati la infinit ca o placa de-aia stricata. Gura lumii n-o astupa nici pamantul, iar cand esti puternic este normal sa ai si multi dusmani. Spre deosebire de tine care ai doar o parere, eu voi veni si cu argumente. In ultimii 4 ani Dinamo a castigat 2 campionate si 3 cupe. Valoarea vorbeste de la sine. Voi cu ce va laudati? Si sa nu incepi iar cu blaturile lui Dinamo. Vreau sa-mi spui ceva despre voi. Daca ai ce.

  19. #19
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.
    Interesanta constatare. De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator. Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor. (Faptul nu poate fi decat un motiv de lauda, cu exceptia insa a cazurilor in care expunerea parerilor personale este insotita de insulte absolut gratuite si total neuzuale intr-o tara democratica)

  20. #20
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    adbogdan, cred ca facea referire la rezultatele celor doua echipe care sunt singurele motive care au determinat atractia unor suporteri. Desi ambele aveau peste zece titluri in anii 70 si chiar inceputul lui '80 nu aveau nici un sfert din galeriile altor echipe cu palmares net inferior (Craiova, Rapid, Poli, Petrolul). Cei care au devenit azi mari ultrasi ai celor doua sunt bazati doar pe palmares care in mare parte este artificial.
    Chiar daca traiam intr-o era comunista cand toti trebuia sa fim egali iar toate echipele sa apartina unor institutii de stat Steaua si Dinamo au fost inegale cu restul. De ce? Ca sa le faca egala cu cele din vestul Europei ca sa le demonstram alora ce bine functioneaza comunismul.
    Odata comunismul cazut noi continuam in acelashi stil si se pare ca voi, stelistii si dinamovistii inca sunteti simpatizantii acelui proiect comunist.
    Nu am vrut sa jignesc daca ti s-a parut asta dar nu cred ca e vina voastra ca ati cazut intr-o astfel de... sa zicem, capcana.

  21. #21
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Deep & Blue continua sa insulte. Deep e mai subtil, da' tot insulta se cheama. Blue stie ca in Canada ar putea pierde ceva banuti in procese daca s-ar exprima asa cum a facut-o in mesajul sau ? Sau de-aia se manifesta atat de agresiv pe-aici, ca stie ca aici poate deversa tot ce-i trece prin cap ?
    E treaba voastra daca va obsedeaza Dinamo sau nu, dar e si treaba mea atunci cand unul vine si face 'portrete de dinamovist' injurioase. E o chestie de civilizatie, daca va spune ceva cuvantul, fiindca optiunile mele ma privesc, si nici macar un oltean n-are dreptul sa ma judece, indiferent de cat de inteligent se crede.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •