Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 46

Thread: Defilare Steaua-Dinamo in 23 August pe 23 August

  1. #22
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu cred ca exagerezi. Nu pot sa te judec ca persoana in general ca nu te cunosc. Daca ar fi sa ma iau dupa definitia dinamovistului data de Blue nici nu ni-as mai pierde vremea cu tine. Nu ma obsedeaza Dinamo in special ci furturile ambelor echipe si palmaresul dinainte stabilit in birourile generalilor de politie respectiv aramata&Valentin. Un palmares rusinos care a adus fotbalul romanesc intr-o mizerie din care nu poate iesi nici azi. Dupa cum vezi oamenii cu bani din provincie nu vor sa investeasca in fotbal pentru ca stiu care-s jocurile si se poate sa-si arunce banii pe garduri. Nici nu-i condamn. Uita-te la exemplul Astrei care avea sanse f mari sa castige cupa cum au fost eliminati in semifinale. Daca se intampla asta in sens invers, Netoiu, Cohn si altii au fi plecat imediat de la Dinamo.
    Daca cele doua echipe erau comuniste de la infiintzare si chiar si azi, nu ma interesa atata timp cat isi jucau cinstit sansele si poate treceam cu vederea chiar si perioada de dinainte de '89 daca hotiile nu continuau si in ziua de azi. Ma mir ca in perioada in care erati obligati sa umpleti tribunele celor doua echipe nimeni nu o facea iar azi cand nu este obligatoriu mai vin cativa de buna voie. Aici e un paradox.

  2. #23
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.
    O imagine reala a ce se intampla in fotbalul nostru

    Quote Originally Posted by adbogdan
    Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator..........expunerea parerilor personale este insotita de insulte absolut gratuite
    Oricat ai cauta,mesajul lui Blue nu are nimic trivial.Este o constatare rece si plina de realism.Te-au "ars" vorbele lui si consideri mesajul dur,pentru ca te-au lovit la fix acele vorbe.Stii ca este adevarat ce-a spus el.

    Quote Originally Posted by adbogdan
    Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important
    Obisnuita acuza, cei care nu mananca salam cu soia cu noi ,n-au dreptul la opinie.Tipic bolsevic :vomiton:

    Quote Originally Posted by adbogdan
    de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor.
    eu am inteles exact invers din mesajaul lui.Nu alegi echipa ca sa ajungi tare,ci amaratii au nevoie de o consolare si aleg niste echipe construite special,cu "mijlocale specifice" folosesc doar blaturi,inregimentari,ordineguvernamentale,arbitri i,corupere, importanta e victoria pentru a oferi imaginea ca securitatea si armata sint cele care domina un stat. Acum sint niste monstrii supravituitori ai unei epoci de trista amintire,semn ca ,in Romania,lucrurile inca n-au fost puse la punct.

    dinamo
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  3. #24
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Asa, asa...

    ... De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator. Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor. ...
    In sfarsit o demonstratie demna de un dinamovist postrevolutionar ! Cu o asemenea gandire, nu poti decat sa te bucuri de raiul economic romanesc in care Dinamo castiga sezon dupa sezon... Apropo': iti urez implinirea tuturor obiectivelor asumate in acest cincinal spre mareata infaptuire a societatii romanesti multilateral dezvoltate ! (Ca sa poti avea un frumos discurs la 23 August... : ). Si un sfat: tine-te cat mai departe de iadul de peste ocean !
    (A)

  4. #25
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Interesanta constatare. De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator.Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor
    Alo, domnu' unde sint insultutele alea asa dense ? Ai un discurs lung si fara contzinut Scurt,E PAREREA MEA,TE DOARE ADEVARUL? combate cu argumente daca ai, nu bate campii Vad ca mesajul meu il intzelegi exact pe dos.Te-a ajutat Sorin sa-l intzelegi.


    Si apropo, am voie sa spun ceea ce cred si aici. Nu e nici o calomnie in ce am spus. REPET LA CELE DOUA CLUBURI ALE SECURITATZII SI ARMATEI NU PUTEAI SA LE FII SUPORTER DECAT DACA

    1 intzelege prea putzin din lumea fotbalului
    1.1 locuieste foarte departe de "epicentru", intr-o localitate minuscula si intr-o regiune fara o echipa in div A ,buna,de traditzie.
    1.2. nu-l intereseaza fenomenul prea tare si are putzine date
    1.3. nu are, nativ, capacitatea intelectuala necesara pentru a intzelege

    2.are nevoia acuta de a se asocia cu o imagine de succes.Nu conteaza modalitatea ,
    2.1 el trebuie sa aiba o recompensa ca e umilit de totzi toata saptamana.Nu suporta si piarda pana si la fotbal. Le aleg exact datorita palmaresului
    2.2.Valabila in elita financiara si politica,nu-l intereseaza fotbalul,de fapt foloseste fotbalul pentru a-si face conexiuni iar dinamo si steaua sint adanc inradacinate in structurile puterii(multzi generali de securitate si armata mishuna in jurul lor).Nu ca inainte dar oricum destul de mult. Interesante raman traiectoriile lui Sechelariu si Gigi Becali si imaginea asociata, Nu stiu daca ai sa intzelegi

  5. #26
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    astept raspunsuri

  6. #27
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Ia uite-i, fratioare ! Echipa de soc olteana in actiune ! Teorii aberante, obsesii comuniste, psihologie empirica, tot tacamul. Plus justificari puerile pentru un mesaj evident injurios. Pai oltenii taichii, daca m-am nascut in cartierul Floreasca, la vreo 2 kilometri de stadionul Dinamo, ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ? Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor. Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile. Si ca sa va bucurati, aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama.
    Oricum n-are importanta. Nu trebuie sa ne justificam fata de voi in nici un fel. Eu am reactionat fiindca ati sarit cu mult calul, altfel mi s-ar fi rupt in paishpe de parerile unui grup de frustrati. Voi astia din sud-vest sunteti excesiv de vindicativi daca tinem seama de faptul ca un confrate de-al vostru ne-a frecat la creier timp de 25 de ani cu 'indicatiile' lui cincinalo-cizmaresti. Plus ca tin minte ca nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu', asa ca ar trebui sa fim atenti. Nu credeti ca ne-a ajuns ?

  7. #28
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    singurul argument al tau este ca te-ai nascut langa floreasca ca in rest doar
    doar de injurii esti bun .Rusine,Rusine ,Rusine
    nu e frumos /nope/
    ai limbajul tovarasului militian din intersectie ala care incurca circulatia dar are capul piln de materie pus pe umeri

    Tovarasul de care vorbesti s-a nascut la noi ,dar l-ati luat voi si l-ati bibilit si aparat ma refer la ministerul care patroneaza si acum echipa aia a voastra si la cei care-i sustineti
    asa ca , dinamo
    te faci stelist?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sa vezi ce defilare frumoasa o sa fie de 23 august
    Mie imi pare foarte rau ca a plecat Kirita, ala era tot farmecul lu dinamo
    trupetii de la galerie o sa defileze impreuna, era frumos sa fi defilat kirita la brat cu Aliuta . Cintece patriotice am vazut ca au

  9. #30
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    singurul argument al tau este ca te-ai nascut langa floreasca ca in rest doar
    doar de injurii esti bun .Rusine,Rusine ,Rusine
    nu e frumos /nope/
    ai limbajul tovarasului militian din intersectie ala care incurca circulatia dar are capul piln de materie pus pe umeri
    Care injurii, vere ? Vino cu lista. Iar limbajul tovarusului militian e parfum de crini in comparatie cu injuriile pe care le-am citit in mesajele voastre. Nu va puteti abtine, nu ?

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    un meci ca in vremurile de trista amintire... Oare cu cine vor trage arbitrii???

  11. #32
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    adbogdane, daca nu era "toarshu" Nicu din Oltenia tu acum poate tineai cu o echipa mediocra numita Unirea Tricolor sau Ciocanu. Depinde care juca la 2 km de tine. Asa ca lasa acuzatiile astea si mergi pe la Targoviste sa mai depui o coroana.

  12. #33
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    bogdane,ia un dictionar si cauta cuvantul injurie ,vezi ce inseamna si pe urma
    imbunatateste-ti limbajul dar ai cu ce inlocui obisnuitele tale
    Pe nea Nicu nu l-au dus asa departe. L-au luat stelistii langa ei in Ghencea
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #34
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Ia uite-i, fratioare ! Echipa de soc olteana in actiune ! Teorii aberante, obsesii comuniste, psihologie empirica, tot tacamul. Plus justificari puerile pentru un mesaj evident injurios. Pai oltenii taichii, daca m-am nascut in cartierul Floreasca, la vreo 2 kilometri de stadionul Dinamo, ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ? Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor. Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile. Si ca sa va bucurati, aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama.
    Oricum n-are importanta. Nu trebuie sa ne justificam fata de voi in nici un fel. Eu am reactionat fiindca ati sarit cu mult calul, altfel mi s-ar fi rupt in paishpe de parerile unui grup de frustrati. Voi astia din sud-vest sunteti excesiv de vindicativi daca tinem seama de faptul ca un confrate de-al vostru ne-a frecat la creier timp de 25 de ani cu 'indicatiile' lui cincinalo-cizmaresti. Plus ca tin minte ca nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu', asa ca ar trebui sa fim atenti. Nu credeti ca ne-a ajuns ?

    Nici nu puteai sa spui mai bine ! Mesajul tau face caracterizarea perfecta asupra gandirii unui dinamovist, inclusiv prin contradictiile continute: daca nu era Ceausescu si SRI-ul sau, crezi ca mai exista Dinamo? Ce te face sa crezi ca unul care ar avea motive sa tina cu Dinamo ar schimba raiul romanesc pe iadul american? In rest am inteles cum stai cu pielea, cu cutia ucrainiana si cu creierul frecat rau ...
    (A)

  14. #35
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ?
    Da' tu crezi ca e normal sa fii dinamovist?

    Quote Originally Posted by adbogdan
    Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor
    Mah, da' voi,facetzi ce facetzi, si tot spre est tragetzi

    Quote Originally Posted by adbogdan
    Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile
    Daca zici tu ca ai din aia si e asezata pe umeri , eu te cred pe cuvant Un singur lucru te rog, sa nu iei in serios teoriile si sa nu renuntzi la dinamo.ESTI PERFECT IN ROLUL DE.. dinamovist

    Quote Originally Posted by adbogdan
    aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama
    Aici iti produc o mare deziluzie. Dinamovistii sint aproape inexistentzi aici. Astia nu primesc dinamovisti p'aci.Nu reusesc la interviu sau nu prea intrunesc conditziile. Nu-i intreaba nimeni cu ce echipa tzin dar se pare ca exista o interdependentza intre alte fatzete ale personalitatzii si dinamovism. Intradevar sint vreo doi trei,nu mai mult.Probabil singurii dintre dinamovisti care n-au nevoie sa se uite in buletin ca sa stie cum ii cheama. Ai gresit doar numarul Stii ceva, oare ce inseamna pentru tine multzi ,ii raportezi la "multzimile" de suporteri din groapa ?
    Daca pentru tine multzi inseamna doar trei ,patru acolo, inseamna ca ai dreptate .Ideea e ca astia nu primesc dinamovisti SIC


    Quote Originally Posted by adbogdan
    nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu'
    Vai dragule,nimeni nu zice asta.Doamne fereste S-o fi "scornit"el p'aci , da' tot voi l-ati adoptat si ati fost catzeii lui de paza. Ca doar ce altceva ati fost voi dintotdeauna. Pana la urma Dinamo nu este decat clubul sportiv al ministerului slugilor lui Stalin,Dej,Ceausescu si ceilaltzi,se pregateste poponel .Mare smecherie ca a fost ala oltean, putea sa fie si chinez ca tot aia era. Securitatea,militzia si intreaga structura organizatorica a lor aveau un singur scop,stii tu care iar ca unii se inchina la ramasitzele unui astfel de sistem.... e o indecentza dragule

    Tu sa-mi raspunzi la doua intrebari:

    1.MAI ESTE DINAMO SUSTZINUT DE MINISTERUL DE INTERNE? SI

    2.IN CONSILIUL DE ADMINISTRATZIE CATZI GENERALI DE MILITZIE SI S.R.I. SINT?
    Si mai venea unu sa-mi spuna ca a fost dinel militzian 2 ani inante de revolutzie.

    MAI DA-O INCOLO DE TREABA, VOI SI ACUM SINTETZI TOT AI MIN.DE INTERNE, AVETZI O TARLA DE GENERALI PE MILITZIE, ACELEASI METODE "SPECIFICE"CA INAINTE(vezi cazul Astra sau cainetzoiu).

    Zau ca si ascunsul asta dupa deget are niste limite.Pe urma cica eu jignesc. NU TE-AM JIGNIT PERSONAL MI-AM EXPRIMAT O PARERE BAZATA PE NISTE REALITATZI CUNOSCUTE DE TOTZI
    Asta-i situatzia, ce tot o aburesti aici

  15. #36
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.
    Uite asta m-a deranjat. Musiu Blue nu are putin impresia ca a exagerat ? Si de cand a ajuns domnia sa sa-i judece pe altii ? Bag de seama ca se simte bine in rol de judecator, ca prea da verdicte la foc automat.
    Cat despre chestia cu Ceashca, aici sunteti chiar pe langa. L-a rugat careva din Bucuresti pe marele cizmar sa vina in capitala ? Ma indoiesc. A venit la pricopseala, sau gresesc ? Hai sa nu-mi spuneti ca si de asta tot bucurestenii sunt vinovati, ca mor de ras.

    Da, Blue, Dinamo este inca sustinut de MI, si un numar de generali fosti sau actuali din MI fac parte din consiliul de administratie. Bucura-te, vere, ai dreptate. Ei si ? Sa fiti sanatosi.

  16. #37
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Cat despre chestia cu Ceashca, aici sunteti chiar pe langa. L-a rugat careva din Bucuresti pe marele cizmar sa vina in capitala ? Ma indoiesc. A venit la pricopseala, sau gresesc ? Hai sa nu-mi spuneti ca si de asta tot bucurestenii sunt vinovati, ca mor de ras.
    Mori de ciuda poate. Nu sint bucurestenii de vina ca a venit ala pe acolo.
    De vina sint slugoii lui care le-au pazit ca pe sfintele moaste de poporul lui.Aveau si o echipa dinamo se chema dar n-a disparut odata cu el cum era normal.

  17. #38
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gerson
    Mori de ciuda poate. Nu sint bucurestenii de vina ca a venit ala pe acolo.
    De vina sint slugoii lui care le-au pazit ca pe sfintele moaste de poporul lui.Aveau si o echipa dinamo se chema dar n-a disparut odata cu el cum era normal.
    Ce spui tu, prietene ? Adica MI-ul din Bucale avea nevoie de un cetatean din Scornicesti ? Nu crezi ca erau destui pe-aici ?

  18. #39
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    tocmai ca putea sa fie de oriunde, MI-ul tot asta a facut

  19. #40
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Si de ce n-a fost din Moldova sau Dobrogea, de exemplu ?

  20. #41
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Bogdane, lasa-i frate sa-si strige frustrarea si complexul de a se crede mai buni, ca prostul nu e prost destul pana nu e si fudul, si nu-i mai baga in seama... Nu vezi ca altceva nu stiu... Oltenii se dau mai destepti decat timisorenii si bucurestenii, timisorenii mai destepti decat oltenii si moldovenii si tot asa... Daca atat ii duce capul ce rost mai are sa incerci sa le spui ca nu e bine sa faca aia si aia, ca sunt atat de egocentrici incat e inutil orice dialog cu ei...
    Sunt limitati complet!

    Iar voi, "dusmanii" lui Dinamo scrieti in continuare aberatiile voastre, ca ma distraza la nebunie sa vad cum va zvarcoliti de durere si neputinta, cum urlati in pustiu prostii cu desfiintarea (apropo Blue, vezi ca ai cam uitat in ultima vreme, si incep sa te suspectez ca mai e o sansa in ceea ce te priveste!) si altele, care va alimenteaza ura si va tulbura somnul... Visati in continuare tot asa!

  21. #42
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    pura intamplare. Ce intrebare stupida
    putea fi bucurestean sau moldovean ,MI-ul tot acelasi lucru ar fi facut ,dinamo la fel.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •