Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 338

Thread: Discutii aproape on topic

  1. #43
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Boldur View Post
    si daca partenerii intr-o societate non-profit sunt societati de stat si mai sunt si SA concluzia ta e ca avem de a face cu un club departamental si la randul lui o SA? ... sper sa nu te apuci niciodata de afaceri ca nu te vad bine .....oricum eu unul inchei aici intreaga discutie fiindca vad ca nu intelegi decat klingoniana ...n-ai cu cine dom'le ....o zi faina
    1. corect e termenul actionari/asociati. partenerii sunt aia de golf.

    2. club departamental inclubeaza cluburile sustinute de stat, indiferent de modalitate sau metoda. prin urmare, poti spune ca cele doua cluburi in discutie sunt sustinute de stat, cu nuanta ca nu e acelasi lucruri cu cele clasice (inca de pe vremuri), unde sustinerea era/este directa.

    inteleg foarte bine limba romana, dar doar cand este vorbita corect, giuristule de 1/2 norma in devenire.
    Last edited by St3phano; 28th October 2010 at 15:40.

  2. #44
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Care e termenul de predare la "cheie" al arenei?Daca e inainte de luna iunie,ar fi interesant,ca finala cupei romaniei, sa fie pe noua arena.Mai ales, daca ar fi o finala steaua-dinamo.
    eu cred ca o finala de cupa steaua-dinamo,n'o mai vezi tu in urmatorii 300 de ani

  3. #45
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    eu cred ca o finala de cupa steaua-dinamo,n'o mai vezi tu in urmatorii 300 de ani
    castigati voi tot nebunule.voi si oltenii sunteti plini de ifose si cam atat.echipe fara palmares,fara jucatori,fara bani.vorbe,vorbe si cam atat.de fapte se ocupa tot dinamo si steaua

  4. #46
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    had3s89 Dinamo mereu a fost pusa pe fapte si pe "pregatiri" pt Champions League
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  5. #47
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    castigati voi tot nebunule.voi si oltenii sunteti plini de ifose si cam atat.echipe fara palmares,fara jucatori,fara bani.vorbe,vorbe si cam atat.de fapte se ocupa tot dinamo si steaua
    ...bai baiatule,la Timisoara vin de zece ori mai multi suporteri,la echipa de pitici,fata de echipa ta de suflet "300" pekinezi ,daca veti juca pe NATIONAL,se prea poate ,sa faceti incasari in 20 de ani sa platiti factura apei menajere consumate intr-un tur de campionat
    ...ham,miau,ham...:ras-plans:
    APROPOS : de cand au fost arestati arbitrii,jucati mai cu talent GO,ca fotbal,e cam "grele" in zona aia,hai sa-ti traiasca butelia !!!!
    Last edited by KOKOSHATU; 2nd November 2010 at 06:02.

  6. #48
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    ...bai baiatule,la Timisoara vin de zece ori mai multi suporteri,la echipa de pitici,fata de echipa ta de suflet "300" pekinezi ,daca veti juca pe NATIONAL,se prea poate ,sa faceti incasari in 20 de ani sa platiti factura apei menajere consumate intr-un tur de campionat
    ...ham,miau,ham...:ras-plans:
    APROPOS : de cand au fost arestati arbitrii,jucati mai cu talent GO,ca fotbal,e cam "grele" in zona aia,hai sa-ti traiasca butelia !!!!
    adevarul e ca si Timisoara urmeaza modelul national, suporteri din ce in ce mai putini si ai dracu` de pretentiosi, tot entuziasmul de la fuzionarea cu aek sau ce dracu a fost de acum 5-6 ani s-a topit si banatenii pastreaza trendul national de 3-4k la meciurile normale din campionat si cupa...
    pe de alta parte oltenii care renuntasera si ei sa vina la meciuri au reinceput odata cu venirea lui piturca sa umple din nou centralul din banie lucru imbucurator, sper sa ii tina cat mai mult,...
    prostia asta cu numarul de suporteri e doar ca sa mai intepi rivalii, sa nu imi spuna mie cineva ca CFR care a avut cea mai mare medie de spectatori pe propriul teren acum un sezon are cei mai multi suporteri din tara...
    nu, e vorba doar de conjunctura, romanul vine la meci de conjunctura nu datorita unei mentalitati, probabil satul si el de gogosile patronilor din fotbal...atata vreme cat fotbalul e captiv un buzunarele unor retarzi, fara nici o strategie inafara de "manca si gura mea ceva" lumea va continua sa se indeparteze de stadioane...ma distreaza sa vad un suporter al timisoarei cu o medie de 8375 (26% din capacitate) pe un sezon cum rade de un dinamovist cu o medie de 3438 (22% din capcitate), pai diferenta e adunata la meciurile cu dinamo,steaua si rapid pe un stadion de 28k de locuri fata de unu de 15k cum e in stefan cel mare, la cifrele astea un singur meci Dinamo - steaua jucat cu casa inchisa pe lia manoliu rastoarna toate statisticile...mai vedeti si voi media de spectatori prin alte tari pana sa incepeti sa va credeti cocosi si sa aruncati cu pietre...din pacate ne lipseste cultura fotbalului si va mai dura pana sa o capatam si noi...oricum stadioane decente e primul pas, mai urmeaza o curatenie generala a dna-ului si ne putem si noi bucura de fotbal
    Last edited by jonsnow; 2nd November 2010 at 16:28.

  7. #49
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    ...bai baiatule,la Timisoara vin de zece ori mai multi suporteri,la echipa de pitici,fata de echipa ta de suflet "300" pekinezi ,daca veti juca pe NATIONAL,se prea poate ,sa faceti incasari in 20 de ani sa platiti factura apei menajere consumate intr-un tur de campionat
    ...ham,miau,ham...:ras-plans:
    APROPOS : de cand au fost arestati arbitrii,jucati mai cu talent GO,ca fotbal,e cam "grele" in zona aia,hai sa-ti traiasca butelia !!!!
    se vede ca esti frustrat pana-n maduva oaselor ca orice temesverean adevarat....sunteti multi ca sunteti dintr-un oras cat un mic cartier bucurestean,in care singura voastra distractie e venitul pe stadion.in bucuresti lumea mai are si alte preocupari,plus ca nu ne comparam din punct de vedere al suporterilor.voi aveti suporteri doar in temesvar,in timp de dinamo are suporteri in orice catun,sat,comuna,oras sau judet din tarisoara asta.e ca si cum ai compara manchester united cu west ham

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    se vede ca esti frustrat pana-n maduva oaselor ca orice temesverean adevarat....sunteti multi ca sunteti dintr-un oras cat un mic cartier bucurestean,in care singura voastra distractie e venitul pe stadion.in bucuresti lumea mai are si alte preocupari,plus ca nu ne comparam din punct de vedere al suporterilor.voi aveti suporteri doar in temesvar,in timp de dinamo are suporteri in orice catun,sat,comuna,oras sau judet din tarisoara asta.e ca si cum ai compara manchester united cu west ham
    Sa stii ca in Anglia majoritatea suporterilor unei echipe provin din orasul respectiv. Manchester United are foarte multi suporteri inafara Angliei dar de prin alte orase din Anglia nu prea ( nici macar in Manchester nu toti tin cu United ) . Intr-adevar in Romania sunt multi suporteri stelisti si dinamovisti prin tara datorita faptului ca cele 2 echipe dominau fotbalul pana in anii '90. Orice copil care descoperea fotbalul devenea fanul uneia dintre cele 2 echipe. Acum lucrurile s-au mai schimbat si mi-e greu sa cred ca prin Timisoara, Cluj, Craiova si alte orase mai apar noi fani ai echipelor bucurestene.

  9. #51
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Sa stii ca in Anglia majoritatea suporterilor unei echipe provin din orasul respectiv. Manchester United are foarte multi suporteri inafara Angliei dar de prin alte orase din Anglia nu prea ( nici macar in Manchester nu toti tin cu United ) . Intr-adevar in Romania sunt multi suporteri stelisti si dinamovisti prin tara datorita faptului ca cele 2 echipe dominau fotbalul pana in anii '90. Orice copil care descoperea fotbalul devenea fanul uneia dintre cele 2 echipe. Acum lucrurile s-au mai schimbat si mi-e greu sa cred ca prin Timisoara, Cluj, Craiova si alte orase mai apar noi fani ai echipelor bucurestene.
    nu cred ca-i greu sa realizezi ca tot dinamo si steaua vor domina fotbalul romanesc si de acum incolo din toate punctele de vedere.dinamo si steaua reprezinta ceea ce barcelona si real reprezinta pt spania,bayern sau hamburg pt germania,manchester si liverpool pt anglia,celtic si rangers pt scotia,marseille si bordeaux pt franta,milan si juventus pt italia

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    nu cred ca-i greu sa realizezi ca tot dinamo si steaua vor domina fotbalul romanesc si de acum incolo din toate punctele de vedere.dinamo si steaua reprezinta ceea ce barcelona si real reprezinta pt spania,bayern sau hamburg pt germania,manchester si liverpool pt anglia,celtic si rangers pt scotia,marseille si bordeaux pt franta,milan si juventus pt italia
    N-as fi asa sigur. In orice domeniu inclusiv sportul lucrurile se schimba. Acum 15 ani Google nici nu exista de exemplu. In Franta Saint Ettiene are 10 titluri castigate dar ultimul in 1981. OL pana in 2002 nu castigase niciun titlu de campioana iar acum are 7. In Italia Inter are mai multe campionate decat AC Milan. Si oricum poti sa fii fanul unei echipe si fara ca aceasta sa domine campionatul din care face parte.

  11. #53
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    @had3s89 hohohohohoooooo ce vorbesti mai cap de lantz,si ce preocupari aveti voi in buCUResti,pe care noi aici in WEST nu le putem avea nici in gand !! HA ???N'o mai ardeti la bulan cu cu stil de shick,am vazut cum va imbracati,cu ciocate la trining Sergio Tachini si tenisi la costum Armani...ce ALUP mea va spargeti atat in beshini de parca cu voi a inceput lumea,pe cand la noi e primul oras iluminat electric,primul meci de fotbal international,plus cate si mai cate campionate castigate de alte echipe timisorene,pe cand steaua si dinamo nu erau nici pe teava...VITEZA LA MAX

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    @had3s89 hohohohohoooooo ce vorbesti mai cap de lantz,si ce preocupari aveti voi in buCUResti,pe care noi aici in WEST nu le putem avea nici in gand !! HA ???N'o mai ardeti la bulan cu cu stil de shick,am vazut cum va imbracati,cu ciocate la trining Sergio Tachini si tenisi la costum Armani...ce ALUP mea va spargeti atat in beshini de parca cu voi a inceput lumea,pe cand la noi e primul oras iluminat electric,primul meci de fotbal international,plus cate si mai cate campionate castigate de alte echipe timisorene,pe cand steaua si dinamo nu erau nici pe teava...VITEZA LA MAX
    ce treaba ai putea avea tu cu "WESTU"?
    mi-e si greu sa inteleg ce-ai scris, probabil folosesti ceva dialect local. Scrie si tu in romana sa inteleaga toata lumea, lasa-ne cu istroromana asta sau ce naiba e..

  13. #55
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    ce treaba ai putea avea tu cu "WESTU"?
    mi-e si greu sa inteleg ce-ai scris, probabil folosesti ceva dialect local. Scrie si tu in romana sa inteleaga toata lumea, lasa-ne cu istroromana asta sau ce naiba e..
    bha !!! tu,al cui esti si ce vrei !!! HA ?

  14. #56
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jonsnow View Post
    Da, rezultatul a fost de kkt dar ne-am luat revansa pe cotroceni,
    cainii acum aproape 10 ani in supercupa cu steaua

    http://www.imageno.com/thumbs/20101102/4rgsacomxp7l.jpg
    pai cum frate,vine acum timisoreanul si spune c-au si ei asa galerie....vai de ei de penali

  15. #57
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    bha !!! tu,al cui esti si ce vrei !!! HA ?
    mi-e mila,cam iesim din topic,dar tin sa-ti reamintesc ca esti patetic,probabil suferi de vreun sindrom inca necunoscut,pentru ca touretul nu se manifesta asa.esti de cea mai joasa speta,ca orice banatean ai ifose,dar fara sa ai pe ce sa te bazezi.m-ati innebunit cu "west-ul".....intr-adevar,e vest,dar vestul romaniei,sau esti vreun bozgor care nu se crede roman?educa-te,mergi la scoala ca esti de-un patetism ridicol

  16. #58
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    mi-e mila,cam iesim din topic,dar tin sa-ti reamintesc ca esti patetic,probabil suferi de vreun sindrom inca necunoscut,pentru ca touretul nu se manifesta asa.esti de cea mai joasa speta,ca orice banatean ai ifose,dar fara sa ai pe ce sa te bazezi.m-ati innebunit cu "west-ul".....intr-adevar,e vest,dar vestul romaniei,sau esti vreun bozgor care nu se crede roman?educa-te,mergi la scoala ca esti de-un patetism ridicol
    bai zorro,daca o dai in "patetisme" cu mandea,ia d'aici
    esti miticul autentic si-mi provoci scarba....

  17. #59
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    se pare ca lui oprescu ia placut ideea statuii de pe Ion Moina si va face statuia lui Stefan cel Mare suspendata deasupra cubului de pe stadionul national. Simona, ai legatura

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    pe toate stadioanele vestice se vand bauturi alcoolice si sa nu uitam ca berea germana n-are 5% alcool ca la noi....acum depinde,eu sunt nationalist,dar sa recunoastem ca romanu` nu stie sa bea,dupa 2 beri e muci.neamtul bea bere in loc de apa,se stie ca sunt "fini" cunoscatori ai berii....la noi daca s-ar vinde bere pe stadion probabil ca multi ar cadea-n freza....sper ca nu freza reala
    Nu face generalitati.Sunt zone din tara in care locuitorii sunt obisnuiti cu alcoolul.Spre exemplu Bucovina,unde nu se bea altceva decat votca.
    In Germania se vinde bere normala,de 5% pe stadion,nu mai mult.
    La noi se vinde bere fara alcool.

  19. #61
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Nu face generalitati.Sunt zone din tara in care locuitorii sunt obisnuiti cu alcoolul.Spre exemplu Bucovina,unde nu se bea altceva decat votca.
    In Germania se vinde bere normala,de 5% pe stadion,nu mai mult.
    La noi se vinde bere fara alcool.
    "nu generaliza" ,la Timisoara se bea pe stadion bere cu alcool,la pahar de plastic 500 ml,sa fie clar,ok ?

  20. #62
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    "nu generaliza" La FC Barabula Onesti se bea doar spirt cu zahar si "lemon"
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  21. #63
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    degeaba daca nu e "lime"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •