Page 104 of 137 FirstFirst ... 45494102103104105106114 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #2164
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    LOL , e o glumă ?! În Q3 era 73-49 pt. Heat și m-am băgat la somn , Magic se apăra cu curu' și în atac era anemică și WTF ... W până la urmă ? Acum îmi pare rău că n-am văzut meciul până la final.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  2. #2165
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    În Q3 era 73-49 pt. Heat și m-am băgat la somn
    never leave the game in Q3

  3. #2166
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Fara nicio legatura cu ultimele meciuri, doar un interviu facut inainte de All Star Gam cu Derrick Rose.

    http://www.youtube.com/watch?v=KTqtF...layer_embedded

  4. #2167
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Cum să ratezi așa Kirilenko , cum ....
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  5. #2168
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    The Dallas Mavericks have signed forward Corey Brewer to a multi-year deal.
    Brewer was waived this week by the Knicks.
    Brewer was pursued by several other contenders, including the Spurs.
    The Chicago Bulls announced today the team has signed free agent guard/forward Rasual Butler.

    Butler (6-7, 215) is currently in his ninth year in the NBA. Drafted by the Miami Heat with the 53rd pick in the 2002 NBA Draft, Butler has played for Heat, the New Orleans/Oklahoma City Hornets and the Los Angeles Clippers. He appeared in 41 games (two starts) this year with the Clippers, and averaged 5.0 ppg, 1.9 rpg and 0.7 apg in 18.1 mpg.
    Mdeah
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  6. #2169
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    never leave the game in Q3
    And you never go full retard (Spo')

    Din ce-am vazut pe rezumat JRich le-a dat impulsul sa revina celor de la Magic. Cat despreespre LeBron's clutch: e diferenta mare intre ce a aruncat azi dimineata si ce a aruncat in 2009 tot in fata celor de la Magic
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  7. #2170
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    cam tarziu pentru riley. e deja martie...

    spo a facut o schema excelenta...lebron a avut wide open 3. sunt sigur ca asta vroia spo de fapt.
    acuma vorbind serios...lebron trebuia sa o bage pe aia(nu a fost nici macar aproape; a aruncat o caramida)
    meci de meci (cu echipe bune) heat se trezesc la final de q4 ca-s in urma cu 3p si cineva tre sa jack-up a shot. lebron e "liber" pt ca e in stare sa isi creeze singur spatiu, nu pt ca sunt schemele lui spo bune de ceva.

    insa eu am o mica teorie care ar explica de ce de o vreme heat cad in 2nd half: trapping D pe care o joaca absolut tot meciul ii epuizeaza. spo ii foloseste pe wade si lebron ca sa acopere gaurile din "sistemul" lui defensiv si pina la urma obosesc si ei, ca-s oameni, si pe final rateaza pe motiv de tired legs.

    trapping D aia o folosesti cu masura, nu tot meciul. mai bagi o zona, mai bagi un man to man classic. ajuta in primul Q sau prima jumatate ca creaza fast break oportunities si ii baga pe heat in fata, dar are o circa de dezavantaje:
    - ii oboseste pe jucatori prea repede
    - lasa PF si C out of position pt rebounds
    - nu foloseste la nimic impotriva echipelor bune care plimba mult mingea pina gasesc open shot - mai ales daca au si 3p shooters (magic, celtics, spurs, mavs)
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #2171
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Cum să ratezi așa Kirilenko , cum ....
    mi-a stat inima la faza aia...
    off topic: cum imi schimb numele? M-am uitat la UserCP dar n-am gasit...
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  9. #2172
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Melo View Post
    off topic: cum imi schimb numele? M-am uitat la UserCP dar n-am gasit...
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...?t=37&page=163
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  10. #2173
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    meci de meci (cu echipe bune) heat se trezesc la final de q4 ca-s in urma cu 3p si cineva tre sa jack-up a shot. lebron e "liber" pt ca e in stare sa isi creeze singur spatiu, nu pt ca sunt schemele lui spo bune de ceva.
    eram ironic.

    despre trap:

    nu stiu daca obosesc jucatorii. problema la apararile astea e ca....un antrenor inspirat ii poate gasi o solutie. dupa aia nu prea mai poti folosi chestia asta...pentru ca esti ars daca o faci.

    e aceeasi chestie ca la zona...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #2174
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    eram ironic.

    despre trap:

    nu stiu daca obosesc jucatorii. problema la apararile astea e ca....un antrenor inspirat ii poate gasi o solutie. dupa aia nu prea mai poti folosi chestia asta...pentru ca esti ars daca o faci.

    e aceeasi chestie ca la zona...
    i disagree.
    asa poti sa zici si de man-to-man (cum zici de zona).
    zona si man-to-man sunt sisteme defensive fundamentale.

    trap-D implica riscuri mai mari - cind mereu 2 oameni sar pe cel cu mingea, mereu ramine om liber. ca orice treaba cu high-risk high-reward, ar trebui folosita numai in anumite situatii, nu constant. de aia nu vezi echipe facind trap non stop, dar cind au ocazia, cind inghesuie ball handler-ul in tusa sau in alte citeva conditii, vor utiliza trap.

    eu vad trap-D ca un booster pt masina (cum nu prea ma princep la masini, probabil nu folosesc termenii corecti, dar intelegeti voi ce vreau sa zic). nu-l folosesti mereu, ca strici motorul prea repede, il folosesti doar cind ai nevoie.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #2175
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu ai cum sa te aperi zona tot meciu. cel putin nu poti sa ai o aparare buna facand chestia asta.
    mai ales cu regula de 3 secunde defensiv...e foarte greu sa faci chestia asta. echipa adversa baga om in mijloc...sau sparge zona...si s-a cam terminat. odata ce isi dau seama cum sa bata zona...nu poti sa ramai in zona. de aia cand unele echipe se apara in zona...si iau vreo 3 cosuri consecutive...cam renunta la ea. nu acelasi lucru se intampla la om la om.

    dallas se apara foarte mult zona...dar asta pentru ca e dirk acolo. zona e pentru puturosi sau pentru aia care nu sunt foarte buni aparatori.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #2176
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    nu ai cum sa te aperi zona tot meciu. cel putin nu poti sa ai o aparare buna facand chestia asta.
    mai ales cu regula de 3 secunde defensiv...e foarte greu sa faci chestia asta. echipa adversa baga om in mijloc...sau sparge zona...si s-a cam terminat. odata ce isi dau seama cum sa bata zona...nu poti sa ramai in zona. de aia cand unele echipe se apara in zona...si iau vreo 3 cosuri consecutive...cam renunta la ea. nu acelasi lucru se intampla la om la om.

    dallas se apara foarte mult zona...dar asta pentru ca e dirk acolo. zona e pentru puturosi sau pentru aia care nu sunt foarte buni aparatori.
    zona e pt puturosi daca e jucata ca in ro in onoare.
    daca joci zona cum trebuie, alergi la fel de mult ca la man-D.

    true, e f buna cind nu ai aparatori f buni (dirk e un ex excelent) dar e iarasi buna cind echipa adversa are avantajul unui mismatch. de ex (intimplator tot dallas mi-au venit in minte), daca kidd trebuie sa se apere la rose/westbrook/parker (care-s mult mai rapizi decit el), chiar fara screen va fi batut de fiecare data off the dribble. cu zona le tai alora "elanul".

    on the flip side, daca zona e buna cind nu ai aparatori buni, gindeste-te ce buna ar putea fi daca ar fi executata cu aparatori buni, in special din astia who like to roam and play the passing lanes.

    echipele din nba renunta rapid la zona in special pt ca apararea zona a fost permisa recent si echipele si antrenorii inca nu s-au adaptat. multi cred ca inca nu stiu sa foloseasca cum trebuie zona si/sau au fost crescuti cu man-D, and you can't teach an old dog new tricks.

    la fel s-a intimplat cu linia de 3p. in timp s-a inceput sa se arunce din ce in ce mai mult de la 3p, pe masura ce antrenorii si jucatorii s-au adaptat.

    da, exista impresia (pe care o ai si tu) ca nu e un sistem defensiv "real", "serios" sau ca nu e "manly" (in schimb flopping-ul e manly ), dar asta e bullshit.

    man, zona, trapping, half/foul-court press sunt toate tools care ar trebui folosite de antrenor la momentul potrivit, functie de adversar, de context si de alti factori. fie ca e vorba de un atac, fie de un meci intreg, e irelevant. important e sa stii sa le folosesti pt a-ti atinge obiectivele.

    iar apropo de asta, dallas e pe 12 la def rating. nu e rau deloc tinind cont ca kidd e departe de defender-ul de acum ani buni de zile, iar dirk a fost mereu o problema on D.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #2177
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    io cred ca astia de la magic fac un pic si misto de arenas ...
    deja a ratat de 3 ori de la 3p, insa o data in ultima sec a 1st Q, iar alta data fumbled ball, anderson reuseste sa o ia, o are cu 2 sec ramase, dar o arunca ca pe hot potato lui arenas, probabil in ideea ca "oricum ai % naspa, trage-o tu". arenas e fortat sa jack up a shot de la 10m si evident rateaza.
    cred ca dupa aia anderson avea moaca asta:

    http://2.bp.blogspot.com/_Bydq7ft6Jh.../trollface.gif
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #2178
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Dacă ești JJ Redick și Orlando Magic nu poți să ratezi wide open layups și wide open 3's/shots și să ai pretenții la TITLU. NU POȚI , PUR ȘI SIMPLU.

    Că e back 2 back nu e o scuză , trebuie să tragi tare în fiecare seară dacă vrei performanțe.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  16. #2179
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    bad post.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  17. #2180
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Dacă ești JJ Redick și Orlando Magic nu poți să ratezi wide open layups și wide open 3's/shots și să ai pretenții la TITLU. NU POȚI , PUR ȘI SIMPLU.
    ti'l dau pe Bogans+Brewer/Watson pe el asa 'slab' cum e deal ?

  18. #2181
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    ti'l dau pe Bogans+Brewer/Watson pe el asa 'slab' cum e deal ?
    Nu. Nu e slab , dar câteodată nu pare conectat la tensiunea jocului.

    Congrats to Chicago , o victorie 100% meritată , i-au distrus pe Magic cu off rbds -> 2nd shots/3rd shots opportunities și super defense. Nici ORL n-a jucat rău defensiv overall , dar n-au fructificat în ofensivă niște ocazii ... wide open shots ratate cu seninătate.

    Pe de altă parte , parcă-i înțeleg pe ăștia de la Magic. Publicul ăla mut și anemic din Orlando parcă i-a contaminat și pe jucători. Mă uit acum la MIA @ SAS și la fiecare posesie fructificată , publicul sare în aer. Așa parcă-ți vine să tragi tare , simți suportul , e altă atmosferă. Cineva să-i învețe și pe ăia din ORL că echipa trebuie susținută nu doar când trece de 2nd round în playoffs Look @ Cleveland ... super public , chiar dacă echipa e varză.

    ------------------------------------------------------------------------

    AHAHAHAHAHAH B Diddy hits the 3 și Cavs up by 4 cu 10.6 secunde rămase. Good one , Knicks ... or should I say ... another one ?

    L.E: Amar'e o bagă de 3 vrea să mă contrazică.
    Last edited by T-Mac89; 5th March 2011 at 05:00.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  19. #2182
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Off foul by Anthony cu o mișcare demnă de Karate Kid

    It's over. 3-0 pentru Cavs cu Knicks sezonul ăsta.

    caseta , permite-mi te rog să subscriu :

    3 x http://2.bp.blogspot.com/_Bydq7ft6Jh.../trollface.gif

    Încep să-l cred pe Irimus când zicea că Philly o să termine înaintea lu' NY. BTW , Iguodala is outstanding.
    Last edited by T-Mac89; 5th March 2011 at 05:13.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  20. #2183
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    se mai uita careva cum pops a luat "sistemul" lui spo, l-a pus capra, l-a violat, l-a supus la perversiuni si apoi s-a sters cu el la cur ?

    LOL. pe LP i-am auzit pe comentatori vorbind in pauza un pic. mark jackson zice de knicks "that's pathetic" ))))))
    desi putea zice la fel de bine de spoelstra. pe care il lauda la inceputul meciului de parca era the next phil jackson )))))
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #2184
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Tonight I'm taking my talents to Alamo
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •