Page 11 of 137 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #211
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    http://www.nesn.com/2010/11/zach-ran...in-league.html

    When interviewed on live television following Memphis' 109-99 win over Phoenix, Randolph was proud of the way his team played.
    "We just finished the whole game," he said. "We played the whole 42 minutes."

  2. #212
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Of , câtă răutate

    Extaziat fiind , a greșit și el , se mai întâmplă
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  3. #213
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    si de ce ai vrea sa-l dea phila acum cind joaca bine ?!
    banuiala mea e ca a avut ceva probleme - urme dupa accidentarea aia. sunt accidentari care iau si 2 ani sa se vindece ca lumea, chiar daca jucatorul revine pe teren dupa 6-8 luni. si cum el dupa genunchi a avut umarul ....

    phila au fost prosti cind l-au dat pe andre miller si au ramas fara playmaker, altfel cine stie ... poate acum nu erau candidati anuali la loterie.
    Eu tot timpul l-am sustinut pe Brand si am zis ca nu e terminat.Nu o mai fi all-star caliber insa 18/8/2 si fg% mare e ceva excelent.De ce vreau sa-l dea?Pt ca nu ajuta echipa pe termen lung.Fara el Phila sunt top 5 la loterie, cu el sunt locul 7-10 adica maxim un first round exit si un alt pick mediocru(probabil dupa #10)
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #214
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    A vazut cineva dunkul lui Bill Walker over Bogut? OMG

    ps:Jennings in sfarsit cu un meci f. bun.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #215
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    A vazut cineva dunkul lui Bill Walker over Bogut? OMG

    ps:Jennings in sfarsit cu un meci f. bun.
    dar ai vazut locul 1 din top 10?
    We wont be out-tanked!!!

  6. #216
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    locul 1 trebuia sa fie dunkul lui Walker.chiar daca faza lui boggut+jennings e geniala, dunkul lui Walker peste un shot blocker de elita e istoric imo.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #217
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Maybe it's OK?

  8. #218
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Top this , Walker !

    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  9. #219
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John View Post
    mie-mi place mai mult scorul care se vede acolo
    We wont be out-tanked!!!

  10. #220
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    knicks nu prea gandesc. au aruncat ca disperatii de 3 de parca trebuiau sa inscrie cat mai repede ca nu mai au timp
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #221
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Nov. 9, 2010, 9:51 PM (ora Houston-ului)

    Rockets considering giving Yao more minutes
    http://www.chron.com/disp/story.mpl/...n/7286869.html




    Nov 10, 11:01 PM EST (10:01 PM ora Houston-ului)

    Yao Ming(notes) missed most of the game after he strained a tendon in his leg in the first quarter.
    http://sports.yahoo.com/nba/recap?gid=2010111027



    sincer imi pare rau de yao, dar e clar ca corpul lui nu prea il ajuta.
    probabil ca daca nu era piata chineza, houston il foloseau de mult pe post de expiring. dar in conditiile in care le aduce profituri enorme o sa-l foloseasca chiar daca ii cad miinile si picioarele. as zice ca e cumva exploatare (si cam este), dar pe de alta parte yao ia niste bani frumosi din asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #222
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Wallachia
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    e phil cel mai mare antrenor din istorie dar are o slabiciune: luke walton. este foarte subiectiv in privinta lui. il baga in teren desi e cel mai slab jucator din lot probabil. si asta nu pentru ca e sezon regulat....ci asta face intotdeauna.

    de fapt a recunoscut la ring ceremony...

    caracter juca foarte bine....si l-a scos din cei 12 si la pus pe ebanks...care pana acum n-a jucat deloc. walton evident a luat toate minutele pe care le lua caracter.

    stie walton /_\ dar pacat ca nu poate sa paseze(deci..degeaba stie /_\)....nu poate sa arunce sa recupereze sa se apere. nimic....

    si in playoff tot la fel de prost joaca...deci nu e ca in cazul lui fisher


    ps: arbitri sunt CHIORI

    si culmea e ca unu din ei e steve javie care e cel mai bun din nba. poate ca nu si-a revenit la "forma" de altadata dupa accidentare...
    nu inteleg nici simpatia de la staples center pentru walton.e aproape isterie cand intra pe teren .. toata lumea "luuuuuuuke"..de unde pana unde ?! nu inteleg..cand e un jucator cel putin modest

  13. #223
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    knicks nu prea gandesc. au aruncat ca disperatii de 3 de parca trebuiau sa inscrie cat mai repede ca nu mai au timp
    pai asta e D'Antoni style, no thinking just shooting from outside si cu Bulls le'a mers
    ...
    on other news, sooo Jazz beats Florida teams, on their home courts
    ...
    @ Caseta : speaking about Heat and a 2010 (im)possible title, vorba reclamei "seriously, what should I do ? should I start panicking NOW, or not yet ? what should I do ?"

  14. #224
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @jaymz - vrei sa zici 2011 title, nu ?!

    inca e devreme. cum am zis nu-mi place ca incearca sa swarm D si lasa liberi shooters. in D pare ca se bazeaza mai mult pe cit de atletici sunt decit pe organizare, si asta nu-mi place. cu o echipa organizata si metodica ca spurs sau lakers sau celtics asta nu merge, mai ales intr-o serie de 7 meciuri.

    dar, din nou, e inca devreme. doar 8 games. in unele au fost excelenti, in altele slabi rau. deocamdata joaca ca o echipa buna: bat pe cine trebuie si si-o fura de la echipele mai bune. inca au citeva luni de zile sa dezvolte chemistry. vedem ce o fi si cind se intoarce mike miller.

    iar eu tot sper ca blazers sa-l release pe 'billa si sa mearga la heat. that'd be AWESOME !!!

    sa nu uitam ca daca e sa-i comparam cu 2008 celtics, aia n-au avut in playoffs in east nici un conteder real, nici o echipa la fel de buna cum sunt acum magic si celtics pt heat, si tot s-au chinuit in 7 games cu hawks si cavs si aproape ca si-au furat-o de la cavs in g7.

    pina atunci sa vedem ce fac si in seara asta cu celtics.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #225
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    pat riley trebuie sa revina ca antrenor.
    altfel nu ii vad bine pe heat.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  16. #226
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    tineti minte clipul ala cu lebron cind isi scotea warm-ups linga ball-boy-ul ala care statea cu mina intinsa si lebron le arunca pe jos ?!

    tin minte in special ce suparat era irimus pe lebron.

    intimplator am vazut o treaba pe realgm



    la 1:10. si acolo e clar ca kobe il vede pe ball boy. sunt tare curios sa aud parerea lui irimus despre asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #227
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' ) http://basketball.realgm.com/src_wir..._mean_and_ugly
    imi place de noah

  18. #228
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Lol, pai si ce legatura are aia cu Lebron?Daca Kobe face si el gesturi de astea nu inseamna ca Lebron nu e un megaingamfat.Macar pe Kobe se vede clar ca era nervos din motive care tineau de meci(nu ca-i caut scuze pt ca oricum e urat gestul),Lebron face de astea din prea multa ingamfare.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #229
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' ) http://basketball.realgm.com/src_wir..._mean_and_ugly
    imi place de noah
    Kg e tare doar cu gura.Macar Rodman sau Artest sunt/erau niste punk adevarati.Eu cred ca si Charlie V l-ar face la un fight
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #230
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Kg e tare doar cu gura.Macar Rodman sau Artest sunt/erau niste punk adevarati.Eu cred ca si Charlie V l-ar face la un fight
    Pai Charlie V i-a luat de gat si pe JO si pe Big Z. Crezi ca ar avea probleme cu Garnett?...bucata de tort.
    We wont be out-tanked!!!

  21. #231
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    @jaymz - vrei sa zici 2011 title, nu ?!
    pina atunci sa vedem ce fac si in seara asta cu celtics.
    normal ca unspe meh m'am grabit. si eu sunt curios ce fac asta seara. if tis' game ain't playoffs preview, which one is then ?

    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' )
    imi place de noah
    aaa sa fi vazut ce naspa a fost kg la faza aia din meciul cu bulls. kg cred ca i'a insirat de mame si surori, dupa care, cand Noah a luat foc si ii venea sa ii bage fo 'spe bucati. cand referees au vazut ca ceva pute intre ei, kg se uita cu nasul pe sus cu gestul lui ala sfidator de "who, me? didn't say nuttin' .. he provoked me" si asta face el de fiecare data. ba vorbeste in vestiar intre ai lui doar, ba pe teren cand nu'l aude nimeni ... e un cheap chicken shit. macar Noah si'a castigat respect si fata de LJ si altii cu care s'a luat in gat, chiar daca si'a luat technicals pentru asta, insa macar e man enough to say it out loud

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •