Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: Lord of the Rings (Part II)

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Lord of the Rings (Part II)

    Abia astept sa vad partea a doua. A aparut la noi? Ce distributie are?

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    O sa apara la inceputul anului viitor. Ce distributzie sa aiba ? La fel ca precedenta .

    vezi si tu aici !

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    de ce la inceputul anului viitor? eu stiam ca se lanseaza de craciun, iar new line cinema a adoptat o politica de lansare mondiala concomitenta.
    distributia e in mare tot aia. eu de altceva sunt curios. prima parte a avut 13 nominalizari la oscar. cate o sa aiba a doua? iar ian mckellen va fi nominalizat din nou pt gandalf? fiind acelasi rol, si oricum aceeasi interpretare buna, ar trebui. nu?

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,da..asa e. Se lanseaza la sfarsitul lui decembrie. Stiam ca se lanseazala sfarsitul lui decembrie in Europa,dar credeam ca la noi o sa aiba o mica intarziere. Nu am stiut ca vor sa-l lanseze concomitent peste tot.

    Normal ca cel care interpreteaza pe Gandalv va fi nominalizat la Oscar,daca va juca bine.
    Vezi..trilogia Godfather . Fiecare au fost considerate filme separate....si premiate separat.

    Cred ca o sa ma duc sa urmaressc Lord of the rings II , dupa 1 luna de la aparitie. Nu imi place inghesuiala din salile de cinema....si cred ca 1 luna de zile vor fi sali full !

    Intre timp mi-ash dori sa revad Lord of the rings I , ca am cam uitat actiunea. Stie cineva daca mai ruleaza pe undeva ? Sau il pot gasi pe video ?
    Nu imi spunetzi de cd...pentru ca urasc sa urmaresc filme pe calculator. Iar DVD nu posed.
    10x
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    nope. doar cd, sorry. dar de ce urasti? daca ai un monitor ca lumea e misto. poti mai usor sa dai stop, inapoi etc, daca ai nevoie

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai eu am monitor de 14" . Si nu vad bine pe el decat daca stau la birou pe scaun. Iar eu cand ma uit la un film..tre' sa stau neaparat tolanit in pat..cu o bere langa mine sau cu niste chipsuri.

    Plus ca am un calculator "f. bun" ...si nu mi se vad bine filmele in format divX.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    as vrea sa traiesc in timpurile alea magice din" the lord of the rings"
    carpe diem

  8. #8
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    cine ai vrea sa fi ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    gollum

  10. #10
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mie mi-ar placea sa fiu Gimli ! Sau Gandalf.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am un vecin care are un caine pe nume Gandalf.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    as vrea sa fiu galadriel
    carpe diem

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    :crazy: Eu as vrea... sa vad filmul.... :smarty:
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  14. #14
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ma voi duce sa vad filmul peste exact 30 de minute. Abia astept sa vad daca este la fel de bun ca primul.

  15. #15
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    spune-mi si mie cum a fost pls, la noi nu stiu cand vine

  16. #16
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Filmul a fost EXTRAORDINAR, cu nimic mai prejos decat primul. Cei carora le-a placut primul Lord of the Rings le va place cu siguranta si asta.

    Gollum a fost la inaltime, cu momente in care nici nu sti daca sa-ti para rau de el sau daca vrei sa-l omori.

    Viggo Mortensen, John Rhys-Davies si Orlando Bloom au fost un trio excelent. Au ras impreuna, au plans impreuna, si au suferit impreuna. Cei trei au dat viata lui Aragorn, Gimli, si Legolas.

    Elijah Wood si Sean Astin au jucat mai bine (zic eu) decat in primul film, iar cand Gandalf si-a facut in sfarsit aparitia filmul a inceput sa fie din ce in ce mai captivant.

    Grafica ca deobicei impecabila in special in ceea ce-l priveste pe Gollum. Nici nu-ti vine sa crezi ca este CG. Mordor, Isengard, si Helms Deep arata asa de bine incat par ca si cum ar fi filmate "on location".

    Una peste alta nu mi-a parut rau de cei $12.00 dati pe bilet, iar cand filmul va fi scos pe DVD cu siguranta il voi cumpara.

  17. #17
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    ah, de abia astept. eu puteam sa-l dau jos de pe net, dar prefer sa-l vad intai pe ecran mare. sunt curios cum l-au facut pe Fangorn. Sean Bean joaca in continuare? il joaca si pe Faramir? ca l-am vazut in distributie, si mi-a placut mult cum l-a gandit pe Boromir in Fellowship..., a dat multa personalitate unui personaj care in carte e mai sters totusi si mai linear.

  18. #18
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Nu, Sean Bean nu mai apare in LOTR II (din pacate).

    In alta ordine de idei am cumparat ieri LOTR I pe DVD si va spun ca este extraordinar. Cel putin setul cu 4 DVD-uri este excelent. Nu numai ca arata cum au facut filmul, cum au facut fiecare pahar, fiecare sabie si scut de mana, fiecare costum, etc. dar ce mi-a placut si mai mult este ca editia asta are 30 de minute de film care NU au fost incluse in versiunea finala a filmului. Ce este si mai frumos este faptul ca in loc sa arate cele 30 de minute separat fata de film, versiunea asta arata filmul original cu cele 30 de minute incorporate in film. Super!

  19. #19
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu am vazut filmul pe caseta video. Scrie pe cutie ca filmul contine 30 de minute care nu au fost incluse in vesiunea de cineva. Care au fost alea?

  20. #20
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu am vazut filmul si la cinema si pe caseta video. Am observat doar cateva minute in plus..la sfarsitul filmului.
    Versiunea de cinema se termina cand pleaca Frodo & Sam cu barca pe apa. Versiunea video mai contine cateva secventze in plus...cu ei mergand in cautarea muntelui unde trebuiau sa distruga inelul.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #21
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Eu am vazut filmul pe caseta video. Scrie pe cutie ca filmul contine 30 de minute care nu au fost incluse in vesiunea de cineva. Care au fost alea?
    Pai au fost mai multe! Cred ca vreo 10 minute in plus sunt numai in Shire unde iti arata mai multe peisaje, ti-l arata pe Bilbo cand isi scrie cartea ...
    Pe urma mai sunt cateva minute bune cand merg ei prin mlastini inainte sa ajunga la turnul unde ii ataca "oamenii in negru", ca sa nu mai vorbim de alte minute bune in Rivendell unde din nou arata mult mai mult - in special arhitectura lor.
    De asemenea multe minute sunt filmate si la Council of Elrond unde in extras si explica cum au folosit nu stiu cate camere din nu stiu cate unghiuri ca sa poata sa-i includa pe toti cei de la Council si sa arate si diferenta de statura intre diferitele personaje. Foarte interesant!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •