Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 55 of 55

Thread: Lord of the Rings (Part II)

  1. #43
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Se va face un nou film dupa o carte de Tolkien, "Hobbit". Insa un este sigur, dar sunt mari sanse ca acest film sa apara dupa epuizarea seriei "Lord of the rings"

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    [QUOTE=97SiR]De acord, LOTR II nu a fost la fel de frumos ca LOTR I insa dece sa nu recunoastem ca si in carte in al doilea volum nu prea s-a intamplat mare lucru asa cum a fost in primul volum. Sa ne gandim numai la pagini intregi petrecute in padure cu copacii. Now, how boring is that?[QUOTE]

    nu e acelasi lucru. nu e vorba numai de plictiseala ci si de o uzura in imaginatie. diferentele dintre cele doua parti sunt foarte ari, mai ales la unghiurile de filmare, mult mai spectaculoase si mai dramatice in prima parte. in cea de-a doua exista anumite dilutii si lungimi de loc expectabile dupa ce ne-am invata prost cu lucruri impecabil rezolvate. sper ca in partea a treia sa avem mai mult de vazut.

    daca la finalul primei parti am fost frustrat ca nu a fost vreo continuare, rar am vazut vreu sfirsit mai brusc, la cea de-a doua parte nu m-a suparat de loc ca am plecat acasa.

    ar fi interresant experienta cu vizionarea legata, dar sugestia mea este ca sa fasiti un ecran foarte mare pentru a afce asta. exista anumite secvente care au un dramatism absolut pe ecran mare si pierd enorm din efect la un simplu televizor.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #45
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mie partea a doua mi-a placut mai mult decat prima parte. The Fellowship of The Ring este mai statica. Pana se vormeaza fratia si se trece la actiune dureaza mai mult de 1 ora. Multe scene plictisitoare de introducere cum ar fi cele de la inceput, din Comitat.
    Bine...oricum ambele filme sunt de nota 10, dupa parerea mea.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #46
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Dupa vizionarea DVDului LOTR II mi-am mai schimbat un pic parerea despre film. Poate si faptul ca DVDul a avut ( ca si primul volum) nu stiu cate minute de extra footage m-a facut sa-mi schimb parerea. Efectele speciale sunt absolut extraordinare, Gollum nu mai vorbim, dar detaliile pe care nu le vezi si chiar nu le stii decat daca te uiti la comentaiile de pe DVDuri sunt absolut incredibile. Spre exemplu n-am stiut ca toata actiunea in Fangorn a fost filmata indoors. Toata padurea a fost adusa de afara si montata intr-un set. Pana si frunzele de pe jos au fost colectate in saci de plastic si aduse. Incredibil!!!

    Abia astept sa vad si al treilea film care va apare cel putin la noi peste 3 zile.

  5. #47
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    In Romania cea dea treia parte va aparea pe 2 ianuiarie 2004. Vezi sa nu ne dai indicii dupa ce-l urmaresti.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Olanda
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    In Olanda cea dea treia parte va aparea pe 17 septembrie 2003 Nu stiu cānd eu merg. Vreau vedea mai multi films.
    Don't look at the mistakes in my writing. I'm just learning Romanian.

  7. #49
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Doar pe 17 septembrie 2003 ? In Belgia cred ca a aparut din august. :p
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #50
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O sa apara inainte pe net, la download! Si LOTR2 l-am vazut inainte acasa, pe calc, la fel ca si Matrix 2!

    Probabil la fel se va intampla si cu LOTR3 daca nu va avea premiera mondiala simultana! Pe net scrie ca pe 17 Decembrie va avea lansarea afara! Asa ca in 2 sapt., pāna la lansarea in Romania, filmul o sa apara si pe net!

  9. #51
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    nu are farmec daca nu-l vad inatai la cinema...in Mall...pe ecran urias si cu sunetul ala beton. dupa o sa mi-l downlodez si eu.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #52
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Pai da... dar eu m-am uitat la LOTR2 acasa, si acasa am suround 5+1... as mai fi putut sa vad filmul pe TV (Sony - ecran plat), dar trebuia sa "demenagez" lucrurile prin casa!

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Olanda
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Gabriel
    Doar pe 17 septembrie 2003 ? In Belgia cred ca a aparut din august. :p
    Eh Septembrie? Scuze Decembrie. Maine!
    Don't look at the mistakes in my writing. I'm just learning Romanian.

  12. #54
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dutch girl
    Eh Septembrie? Scuze Decembrie. Maine!
    Pai deci va fi released ca si aici tot pe 17 decembrie adica peste exact 2 ore si jumatate deoarece astia vor incepe sa dea filmul pe 17 la ora zero. Cine naiba se duce la miezul noptii sa vada un film de 3 ore cand a doua zi tre' sa se duca la servici?

  13. #55
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    97Sir...ti-as fi recunoscator daca nu ai mai da quote la postul anterior. Se incarca inutil pagina.

    Care vede primu The Return of The King...sa faca subiect nou !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •