Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Lord of the Rings (Part II)

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    n-am vazut filmul si nu sunt nerabdator. astept si partea a treia si apoi intr-o singura zi le voi vedea pe toate trei (bineinteles nici partea 1 n-am vazut-o)

  2. #23
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Am un prieten care nu a vazut nici primul si nici al doilea film si va proceda la fel ca tine. I-am spus si lui si iti spun si tine, daca vei vrea sa le vezi pe toate trei filmele intr-o zi va trebui sa te scoli devreme deoarece primul film are 4 ore (versiunea de pe DVD) al doilea la cinematograf a avut 3 ore, pe DVD poate 3 ore jumatate iar al treilea film probabil ca va fi cam tot la fel de lung.

  3. #24
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 97SiR
    Am un prieten care nu a vazut nici primul si nici al doilea film si va proceda la fel ca tine. I-am spus si lui si iti spun si tine, daca vei vrea sa le vezi pe toate trei filmele intr-o zi va trebui sa te scoli devreme deoarece primul film are 4 ore (versiunea de pe DVD) al doilea la cinematograf a avut 3 ore, pe DVD poate 3 ore jumatate iar al treilea film probabil ca va fi cam tot la fel de lung ca primele doua.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    pai va fi ziua 'Lord of the rings' . nimic altceva. sunt curios daca va fi vreun cinematograf in Bucuresti care sa le puna pe toate unul dupa altul.

  5. #26
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    97SiR...ce parere ai de batalia de la Helm's Deep ? Mie mi se pare unul dintre cele mai frumoase tablouri din istoria cinematografiei.

    Mai ales la sfarsit , cand apare si Gandalf.........
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #27
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Lord of the rings III

    spuneti-mi si mie va rog daca a aparut patrea a 3-a a filmului. eu am auzit la radio ca va aparea prin toamna, dar cineva mi-a zis ca deja a aparut. as vrea sa stiu si eu daca este aparuta sau era o gluma.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  7. #28
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Partea a 3 a se lanseaza in decembrie 2003. Iar pe marile ecrane in Romania..o sa apara in februarie-martie 2004.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #29
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    97SiR...ce parere ai de batalia de la Helm's Deep ? Mie mi se pare unul dintre cele mai frumoase tablouri din istoria cinematografiei.

    Mai ales la sfarsit , cand apare si Gandalf.........
    Sunt de acord cu tine Gabriel, batalia de la H.D. a fost extraordinara. In general ambele filme au avut o coreografie excelenta si efecte speciale cum putine filme au. M-a surprins de asemenea atentia la toate detialiile, de la sabii la pahare, de la scuturi la imbracaminte totul a fost copiat dupa carte pana la cele mai mici amanunte. Extraordinar!!!
    Imi pare insa rau ca filmul nu a castigat mai mult de 2 Oscaruri. A fost nominalizat pentru 4 (parca) dar nu a castigat decat 2. In schimb a castigat Chigago nu stiu cate Oscaruri. Nu stiu daca voi ati vazut filmul Chicago, dar mie cel putin nu mi-a placut.

  9. #30
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Chicago vs Lord of the Rings

    am vazut si eu filmul Chicago si dupa parerea mea nu este nimic de el, nu ar merita mai multe "statuiete" decat Lord of the Rings, care cred ca este unul dintre cele mai bune filme (dupa parerea mea este chiar cel mai bun)produse in ultimiiiii ani. pot sa spun ca am vazut cele 2 parti de cate 3 ori si tot ma mai uit la ele cand am timp. sunt super facute. de-abia astept ultima parte.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    ...pacat ca e ultima!

  11. #32
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    eu inca sunt dezamagit ca nu a luat ian mckellen oscar pt secundar in primul.
    cat despre 2, pe langa batalii, mi-au placut mult monologurile dinainte de lupta ale lui theoden... f misto facute, ambele.
    si o mentiune speciala pt scena elrond-arwen... f poetica viziunea lui elrond, pe fondul de toamna pe care se plimba liv... f misto facut.

  12. #33
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Eu cred ca dupa al treilea film va veni si o recunoastere a valorii si impactului in cinematografie care se va aprecia si la Oscar . Altfel un film incintator ! Dorin

  13. #34
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    La adresa www.swefix.com/rewozz/ puteti vedea cind eu iau autograf de la Aragorn ! Autograful e dedicat fiului meu Andrei ca eu m-am multumit cu poza si stringerea de mana Dorin

  14. #35
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    LOTR II va apare pe DVD pe 26 august dar asta NU va fi versiunea "extended" ci doar filmul asa cum a aparut la cinematograf. Versiunea care va avea cele 6 DVD-uri va aparea abia in noiembrie.

  15. #36
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai cum 6 DVD-uri ? ce contine ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #37
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    De cat sa umplu pagina aici cu continutul DVD-urilor pun un link catre amazon.com unde se poate cumpara box set-ul. Cu timpul acest link s-ar putea sa nu mai mearga, dar pentru acum ...

    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...91133?v=glance

  17. #38
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Toti cei care au vazut partea a doua cred ca sunt de acord cu mine ca e sub valoarea primei parti. Drept sa spun am fost chiar un pic dezamagit.
    Ma contrazice cineva?
    [color=green]īnvatati sa pariati pe internet[/color]

  18. #39
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    De acord, LOTR II nu a fost la fel de frumos ca LOTR I insa dece sa nu recunoastem ca si in carte in al doilea volum nu prea s-a intamplat mare lucru asa cum a fost in primul volum. Sa ne gandim numai la pagini intregi petrecute in padure cu copacii. Now, how boring is that?

    Cred insa ca al treilea film va fi la fel daca nu (poate) mai bun decat primul. Este si multa actiune (lupte, etc.) si mult de povestit. Abia astept.

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie imi place povestea in sine. Asa ca o judecata a unei parti sau alteia luata saparat mi se pare prematura. Cred ca trebuie judecate pe de-a-ntregul, cand il vom vedea si pe al treilea.
    Si mie mi s-a parut mai buna prima parte, dar cred ca a contat foarte mult impactul initial. Ca realizare cred ca sunt la fel, de altfel au fost filmate toate odata. Efectele speciale daca nu sunt dozate risca sa scada valoarea filmului, nu mi se pare un criteriu de valoare hotarator.
    Se spune aici ca LOTR II e mai slab. Mie de exemplu lupta din final mi s-a parut magistral realizata, la fel atacul Antilor asupra primului turn (un moment de emotie cand cel ce-i ducea pe cei do hobbiti vede terenul parjolit in jurul turnului, fratii lui ucisi, si decide razbunare). Iar tensiunea creste gradual, e bine controlata de regizor. Cu Oscarul am aceeasi parere, se va acorda sigur dupa LOTR III ca o recunoastere a intregului. Oricum Oscarul nu e relevant pentru valoarea unui film.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Olanda
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Eu trebuie inca vedea LOTR II. LOTR I era frumos/bun. Orlando Bloom (Legoslas) este placut.
    Don't look at the mistakes in my writing. I'm just learning Romanian.

  21. #42
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dutch girl
    Eu trebuie inca vedea LOTR II. LOTR I era frumos/bun. Orlando Bloom (Legoslas) este placut.
    Duch girl, you write well for someone who's just learning Romanian.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •