Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 24 of 24

Thread: Care tara exporta cei mai buni si mai multi jucatori ??

  1. #22
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Brazilia de departe. Nu numai ca exporta jucatori multi (ca are de unde) dar exporta jucatori buni. Nici acum nu pot sa uit cand, pe plaja fiind in Brazilia, am asistat la o miuta a unor tipi oarecare. Nu erau nici jucatori profesionisti, nici afiliati la mai stiu eu ce club, erau pur si simplu niste oameni de rand care jucau fotbal ... si ce fotbal. N-am mai vazut in viata mea tehnica asa cum aveau 2-3 dintre aia de pe plaja. Ceva extraordinar, cum nu am vazut decat la TV la meciurile mari. M-a impresionat asa de tare incat imi aduc aminte si acum dupa atatia ani.

  2. #23
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Însă să nu o uităm pe BELGIA care exportam mult și de calitate. Eu totuși rămân la părerea că Brazilia, Argentina ( ) și tările mai sărace din Africa: Senegal, Camerun (în Franța), Nigeria, Coasta de Fildeș, Ivory Coast.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  3. #24
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Brazil calitate si cantitate ca si argentina de altfel. In europa olandezii sunt de departe cei mai multi si buni (ca medie). Sa nu va aud cu romania care are de toti vreo 6 jucatori dar maxim 5 in prima divizie a tarii in care joaca si care se remarca prin faptul ca sunt mai slabi decat au crezut aia de i-au cumparat. Mutu face exceptie. Sper ca si chivu cu toate ca eu cred ca e mult umflat.
    Francezii au multi jucatori buni afara deasemenea.
    Totusi nu e relevant de loc "sondajul" asta. Se pare ca s-a remarcat ca Surinamul nu e multipla campioana mondiala pentru ca jucatorii prefera sa joace pentru olanda. Atunci de ce ne miram ca nu sunt "exportati" multi italieni sau spanioli pentru care nu exista alternativa mai buna decat cea in care sunt jucatori la ei in tara? Normal ca brazilianul muritor de foame de pe copacabana vine sa joace in europa sa ia bani cat sa nu mai munceasca tot satul in care s-a nascut nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •