View Poll Results: Cine va invinge?

Voters
77. You may not vote on this poll
  • Bosnia

    27 35.06%
  • se termina egal

    17 22.08%
  • Romania

    33 42.86%
Page 31 of 31 FirstFirst ... 21293031
Results 631 to 649 of 649

Thread: Bosnia - Romania 2-1

  1. #631
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Ne-au dat bosmiacii cu stadionul in cap.
    -cel mai bun de pe teren Goian
    -cel mai slab Tamas
    - gol din bulan Maricca care nu avea ce cauta in primul 11

    Deja am pus nationala Romaniei la ignore si pt. meciurile oficiale, amicalele nu le mai urmaresc de vreo 2 ani.
    Nu pot fi masochist la nesfarsit sa ma chinuie Rat, Tamas si Florescu.
    Ar trebui sa incepem sa naturalizam jucatori straini daca la o po****tie de 22 mil nu suntem in starem sa facem un 11 care sa invinga o tara cu 2 mil de locuitori.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  2. #632
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diana10 View Post

    Lucescu si-a adus aminte de "experimentul" Bratianu II pe cand juca la Braila. Adica atunci cand trebuia aplicata tactica "ori la bal, ori la spital", fundasul central Bratianu II (un fel de turn de control) era trimis varf impins. Asta vroia si Lucescu sa faca cu Gardos, sa il trimita varf impins.
    asta ai citit in ceaiul de tei?

    si ce ti-a mai spus zatul de la cafea? de ce a renuntat mucescu la gardos si l-a bagat pe zicu dupa golul bosniacilor, ca sa il joace fundas?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #633
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    tiganu a spus ca mai avem sanse matematice, sperante de calificare. gogosi. du-te nene dracu, lasa-ne!

    razvan are vise erotice cu Brazilia. acest fapt il tine sa nu demisioneze.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  4. #634
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Sa plece dracului jaful asta ordinar de mucescu, futu-l in gura de jegggggggggg.
    Nimic??
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  5. #635
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diana10 View Post
    Ca sa nu fierbi Xisco in suc propriu, iti explic acum despre ce este vorba>

    Lucescu si-a adus aminte de "experimentul" Bratianu II pe cand juca la Braila. Adica atunci cand trebuia aplicata tactica "ori la bal, ori la spital", fundasul central Bratianu II (un fel de turn de control) era trimis varf impins. Asta vroia si Lucescu sa faca cu Gardos, sa il trimita varf impins.


    Wow.......ce imaginatie.

    In fine,eu cred ca Razvan nici macar nu a auzit de Bratianu II.Si ma indoiesc rau ca asta era motivul intentiei cu Gardos.

  6. #636
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Ne-au dat bosmiacii cu stadionul in cap.
    -cel mai bun de pe teren Goian
    -cel mai slab Tamas
    - gol din bulan Maricca care nu avea ce cauta in primul 11
    Nu stiu daca a remarcat cineva, dar norocul nostru la gol a fost ca executia lui Marica a fost defectuoasa
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  7. #637
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Avem un fotbal de labă. Dar labagii nu suntem
    Suntem morți. Cu două puncte după patru meciuri, e clar că e gata. Ne putem gândi cu toată liniștea la Mondialul 2014, din Brazilia.

    La cum am jucat, nu puteam spera la mai mult. Scorul normal ar fi fost 4 sau 5 la 1. Reușita de excepție a lui Marica ne-a dat speranțe. Dar tactica a fost jalnică. Sau poate că tactica a fost bună, dar jucătorii n-au putut s-o aplice.

    Poate că au cedat presiunii venite din tribune. O atmosferă pe care fanii români nu pot fi decât invidioși. La noi, nu vei vedea probabil niciodată așa ceva.

    Am fost masați precum la Stalingrad. De atunci, din iarna geroasă a lui 1943, România n-a fost într-un asemenea clește.

    Nu e vina lui Răzvan. Adică e, dar într-o măsură prea mică. Însă Răzvan e un om prea inteligent și prea civilizat ca să nu-nțeleagă că trebuie să plece. Se va întoarce într-o zi, peste ani.

    Nu e vina lui Răzvan. Avem un fotbal de labă, asta e. Dar labagii nu suntem.

    Vai vouă! Vai nouă…

    Ne vom întoarce într-o zi.

    http://www.regelefotbal.ro/romania/avem ... -nu-suntem

    Ne va fi mereu rușine pentru Zenica
    Lăsând la o parte coborârea spre minim a șanselor de calificare, nu înfrângerea cu Bosnia trebuie să ne întristeze. La urma-urmei, ne-a bătut, la limită, pe terenul ei, o echipă ajunsă la baraj, în precedenta campanie, pentru Africa de Sud. O echipă cu Edin Dzeko, jucător mult mai bine cotat pe piața transferurilor decât a fost vreodată un român.

    Dar trebuie să ne întristeze, până la durere și dorință de revoluție, maniera în care am pierdut. Acum doi ani – da, mâine sunt exact doi ani de-atunci –, alți sârbi, cei ortodocși, mult mai valoroși, ne învingeau, tot la limită, la Constanța, în preliminariile pentru Mondial. Dar am jucat atunci o repriză secundă excepțională, dezlănțuind o cursă nebună pentru egalare, după 0-2 la pauză. Am jucat fotbal! Acum, aseară, am fost dominați crunt. Ne va fi mereu rușine pentru cum ne-am prezentat la Zenica.

    Intuind puterea superioară a Bosniei, Răzvan a apelat la tactica celei mai mici ciupeli posibile. Tranșee, obuze, eventual la baionetă. Orice gând ofensiv a fost ucis din fașă.

    La patru zile după acel 2-3 cu Serbia, am pierdut și în Austria, 1-2 în fața unei echipe vieneze experimentale și decimate de indisponibilități. Eram însă groggy din punct de vedere psihic, atât. Acum suntem groggy din punct de vedere valoric.

    Urmăriți-ne, vă vom spune noi ce și cum, zilele astea…

    http://www.regelefotbal.ro/romania/ne-v ... tru-zenica

    Din noaptea asta, nimeni să nu doarmă
    Ne-așteaptă o noapte lungă, poate lungă de tot. Vom rătăci prin tunel ca și Ungaria după Detari sau Austria după Krankl. Vecinii noștri de peste Tisa numără deja 25 ani, douăzeci și cinci (!!), de când n-au mai ajuns la vreun turneu final.

    De-acum, nimeni din federație, ligă și guvern să nu mai doarmă. Coborârea trebuie oprită, efectele ei, atenuate, iar noaptea, scurtată.

    http://www.regelefotbal.ro/stiri/din-no ... -nu-doarma

  8. #638
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Nimic??
    Ba da, cica ramane din patriotism.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #639
    incepator
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Mai R Lucescu..nu vezi ca nu ai stofa de nationana?Mai bine Te faceai brutar.vai de capul tau ca ti-ai gresit cariera.Dute laTactu si mai ia lectii....noi romanii care ne bateam cu marile puteri din fotbal am ajuns acum Sa luam bataie de la toate Muraturile. Halal tie,daca ai avea putin caracter ai putea pleca chiar acum!!!! Dar asta iti lipseste -Caracterul-.Nu vezi ca esti "VARZA"la Nationala????

  10. #640
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    La tragerile la sorti am inteles ca am ajuns in urna a 4a valorica Si cand te gandesti ca preliminariile pt EURO nu s-au terminat si ca mai sunt meciuri de jucat ... Inauguram urna a 6a ?
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  11. #641
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diana10 View Post
    Ca sa nu fierbi Xisco in suc propriu, iti explic acum despre ce este vorba>

    Lucescu si-a adus aminte de "experimentul" Bratianu II pe cand juca la Braila. Adica atunci cand trebuia aplicata tactica "ori la bal, ori la spital", fundasul central Bratianu II (un fel de turn de control) era trimis varf impins. Asta vroia si Lucescu sa faca cu Gardos, sa il trimita varf impins.
    Uite ce stie Dianu de Bratianu )
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  12. #642
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Ce am dedus din meci si din preliminarii:
    -toata lumea il critica pe Lucescu jr. de parca ar fi jucat el singur pe teren (si nu il apara aici)
    -Bosnia chipurile e o echipa slaba dar are numai jucatori care sunt prin Germania, Anglia etc.
    -clasamentul fifa e irelevant, adica Romania e pe locul care e dar nu se gandeste nimeni ca echipele slabe care ne-au intrecut joaca cu alte echipe slabe, adica e normal ca Guineea e peste noi atata timp cat joaca cu Somalia etc.
    -problema antrenorului: Olaroiu nu vine la nationala pe 200000 euro cand ia 1 mil la arabi, Petrescu la fel, Piturca nu conteaza, Munteanu nu o sa rateze sansa unui campionat si o eventuala participare in CL. Cea mai buna solutie e un antrenor strain.
    -comentatori paraleli ca intotdeauna la ProTV: comparatii inutile cu jucatori celebrii, laude la adresa ultrasilor care dadeau petarde, la 2-1 se chinuiau sa ne convinga ca mai sunt sanse desi nici ei nu credeau asta.
    -transmisiuni TV cretine si aici ma refer la publicitatea din timpul meciului.

  13. #643
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Dupa ce am vazut in ultima campanie, da.
    Daca te uiti atent majoritatea sunt titulari la echipele noastre de club.Daca mai adaugi pe un Goian, Tamas, Sapunaru, Radu Stefan, Zicu, Marica si inca 2-3 ar iesi un lot echilibrat.
    Astia sunt inca "fecioare".Si Tanase a fost o mare speranta pana a dat de aia cu curul mare.Ca la noi asta conteaza:gagica tare si masina misto.
    Last edited by carlo; 28th March 2011 at 21:08.

  14. #644
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    bucuresti
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RunRun1730 View Post
    Uite ce stie Dianu de Bratianu )
    da mai baiete. sunt suporterita de la varsta de 7 ani. normal ca stiu de Bratieni.
    Au fost mai multi. Unii au jucat la PNL, si doi au fost la braila. Unul portar

  15. #645
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Da pai al mare a stat la cateva blocuri de mine
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  16. #646
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu as vrea sa fac parte din cei 22 mil de antrenori romani, dar am si eu niste neclaritati:
    - De ce cand esti esti condus cu 2-1, de la 1-0 pentru tine tu il scoti pe Torje care este jucator ofensiv, de viteza si a dat ceva batai de cap bosniacilor si il introduci pe Ropotan, al treilea mijlocas defensiv cu Alexa si Florescu?? DE CE NU JOCI OFENSIV??
    - De ce in aceeasi situatie, il introduci pe Zicu, jucator tehnic, ofensiv, in forma, abia in min.85?? Zici ca era debutant la Nationala si nu vroia sa riste cu el!!
    - Cum poti sa mizezi la un meci in deplasare, cu o echipa artagoasa ca a Bosniei, NUMAI pe lansari lungi pe Marica?? Ce mai faci cu posesia, o dai dracu' de tot?? Pai la asa tactica subtila, oricine ar putea fi antrenor la Nationala!!

    Si ar mai fi, dar nu are rost... De vreo doi ani nu mai pun suflet pt Nationala...si nu vad absolut nici un motiv sa o fac! Succes in derby-ul rusinii cu Luxemburg!!

  17. #647
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Bosnia se afla in primele 10-15 nationale ale lumii. e o placere sa urmaresti fotbalul practicat de ei: sclipitor, superior, performant. pacat ca niste politicieni, aflati in plin razboi rece cu sportul din tara lor, nu constientizeaza valoarea fenomenului pe plan mondial, sansa imaginii pozitive a tarii lor. ei inca scormonesc, prin gropile comune, ranile care nu se mai cicatrizeaza.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #648
    senior LucioCodinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Nu as vrea sa fac parte din cei 22 mil de antrenori romani, dar am si eu niste neclaritati:
    - De ce cand esti esti condus cu 2-1, de la 1-0 pentru tine tu il scoti pe Torje care este jucator ofensiv, de viteza si a dat ceva batai de cap bosniacilor si il introduci pe Ropotan, al treilea mijlocas defensiv cu Alexa si Florescu?? DE CE NU JOCI OFENSIV??
    - De ce in aceeasi situatie, il introduci pe Zicu, jucator tehnic, ofensiv, in forma, abia in min.85?? Zici ca era debutant la Nationala si nu vroia sa riste cu el!!
    - Cum poti sa mizezi la un meci in deplasare, cu o echipa artagoasa ca a Bosniei, NUMAI pe lansari lungi pe Marica?? Ce mai faci cu posesia, o dai dracu' de tot?? Pai la asa tactica subtila, oricine ar putea fi antrenor la Nationala!!

    Si ar mai fi, dar nu are rost... De vreo doi ani nu mai pun suflet pt Nationala...si nu vad absolut nici un motiv sa o fac! Succes in derby-ul rusinii cu Luxemburg!!
    bai fratilor, daca tot comentati, documentati-va macar....

  19. #649
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Bosnia se afla in primele 10-15 nationale ale lumii. e o placere sa urmaresti fotbalul practicat de ei: sclipitor, superior, performant. pacat ca niste politicieni, aflati in plin razboi rece cu sportul din tara lor, nu constientizeaza valoarea fenomenului pe plan mondial, sansa imaginii pozitive a tarii lor. ei inca scormonesc, prin gropile comune, ranile care nu se mai cicatrizeaza.
    da. jocurile bosniei si ale barcelonei ce-mi mai dau motive sa ma uit la fotbal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •