Page 4 of 86 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1793

Thread: Tottenham Hotspur

  1. #64
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Merci!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #65
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Incet, incet ne refacem moralul. Am reusit un egal in deplasare, care putea fi si victorie, a lipsit doar un minut, dupa o mobilizare exemplara, cu una din marile echipe ale ligii, Liverpool.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #66
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Incet, incet ne refacem moralul. Am reusit un egal in deplasare, care putea fi si victorie, a lipsit doar un minut, dupa o mobilizare exemplara, cu una din marile echipe ale ligii, Liverpool.
    Si noi era sa obtinem victoria cand am avut 1-0 si o bara si alte 2 ocazii incredibile de gol.Trebuie sa recunosti omule - pe deasupra ati marcat si 2 goluri dupa greseli de aparare de asemenea incredibile.Egalul NU reflecta realitatea meritului pt noi,ci pt voi.

  4. #67
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    oricum, ce a fost a a fost, s-a terminat egal si trebuie sa mergeti inainte

  5. #68
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Omule, ati avut noroc cu Robinson, in rest, un meci dominat teritorial de voi si tactic de... Numai zic. Concluzia, doua echipe iesite din forma, una pe cale sa o parasesca, o alta pe cale sa...intre si mai adanc in ea. Ma refer la lipsa (de forma). Ghici care?
    Last edited by miril; 8th October 2007 at 16:19.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #69
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Omule, ati avut noroc cu Robinson, in rest, un meci dominat teritorial de voi si tactic de... Numai zic. Concluzia, doua echipe iesite din forma, una pe cale sa o parasesca, o alta pe cale sa...intre si mai adanc in ea. Ghici care?
    NU ai nemerit-o deloc...de ce:

    1.Robinson a vazut mingea tarziu si d-aia a respins-o in fata....

    2.Si noi suntem in forma dar nu reusim sa concretizam fazele clare din pacate...(acelasi lucru se intampla si cu manutd prin August-Septembrie) si voi sunteti pe cale sa reintrati in forma

    3.Meritam fara discutie sa castigam si tu sti asta.......oricum dak voi pierdeati,NU mai ziceai nimic

    4.Asta e football-ul


  7. #70
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ce se intampla cu echipa lui Martin Jol? A luat bataie in grupele CL ,acasa cu Getafe, scor 1-2, iar in Premier League se afla pe loc retrogradabil la jumatatea turului.

  8. #71
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Juande Ramos este noul antrenor al lui Tottenham, dupa demiterea lui Martin Jol in urma slabelor rezultate. Ramos a reziliat unilateral contractul cu FC Sevilla, pentru un salariu anual de 4.5 milioane euro de la gruparea londoneza.
    http://prosport.ro/index.php?section...index&id=64350

  9. #72
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Da,va face treaba buna Ramos la Spurs.

  10. #73
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Trebuie sa recunosc ca Martin Jol imi va lipsi, caci a facut treaba buna la club. Din pacate rezultatele slabe din ultima vreme au fortat inlocuirea lui. Despartirea s-a facut, insa, in termeni amiabili cu clubul, ceea ce ma bucura. Daca Ramos va veni la club avem sanse foarte mari sa ne revenim si sa privim sus de tot, acolo unde lotul si traditia ne recomanda. Come On, You Spurs!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #74
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Mai nu stiu, dar in orice caz o sa aiba mult de munca anul asta pana o va aduce la linia de plutire. Oricum, nu mai recupereaza ei pana la finalul sezonului diferenta de 11 puncte fata de locurile 6-7 care le-ar mai permite sa apuce Intertoto.

  12. #75
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Mai nu stiu, dar in orice caz o sa aiba mult de munca anul asta pana o va aduce la linia de plutire. Oricum, nu mai recupereaza ei pana la finalul sezonului diferenta de 11 puncte fata de locurile 6-7 care le-ar mai permite sa apuce Intertoto.
    Tu esti sigur de ceea ce vorbesti? Mai este viata de om pana in Mai 2008 omule

  13. #76
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Tu esti sigur de ceea ce vorbesti? Mai este viata de om pana in Mai 2008 omule
    Da, sunt, si am sa-ti spun si de ce: deasupra lui Tottenham, pana la locul 6 se mai afla inca 12 echipe. Cum am mai spus, diferenta este de 11 puncte. Pana la finalul turului mai sunt 8 etape.
    Ca sa ajunga pe locul 6 Tottenham ar trebui sa castige toate aceste 8 meciuri, iar cele 12 echipe sa piarda toate meciurile ramase. ESTE IMPOSIBIL! N-ai cum, nici in vise! Fa si tu un calcul, omule. Pe urma in retur mai avem inca 19 etape, da? Mi-e foarte greu sa cred ca daca Spurs nu a recuperat aceasta diferenta in tur o va face in retur. Sunt aceleasi calcule pe care le-am prezentat mai sus.
    Daca tu iti inchipui ca TOATE cele 12 echipe o sa piarda TOATE meciurile ramase, te inseli amarnic! Daca vorbeam doar de 5-6 echipe de depasit era altceva, dar 12...

  14. #77
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Poate castigati FA Cup

  15. #78
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Ramos are nevoie de timp....cu siguranta rezultatele nu vor veni inca de la inceput doar prin simpla lui prezenta

  16. #79
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce meci bizar cu Birmingham! Am vazut multe meciuri, dar un meci in care o echipa joaca fotbal de calitate, pe alocuri de mare spectacol, si pierde, este un lucru mai rar. De cand Ramos a venit la club echipa joaca foarte bine, numai ca apararea si ghinionul inca ne mai joaca feste. Sa revin, Birmingham a avut patru suturi pe poarta, inclusiv un penalty, foarte usor acordat si trei goluri complet norocoase, din care ultimul, foarte frumos, probabil ca jucatorul suedez Sebastian Larsson nu-l va mai repeta vreodata, ma refer la executie. Apararea lui Spurs l-a avut din nou pe Kaboul in...rolul principal, tanarul aparator francez ezitand la o intrare si fiind pedepsit, nedrept, zic eu si nu numai, cu penalty. Arbitrul a mai gresit de doua ori, o data si la golul lui Tottenham, precedat de offside, dar eliminarea complet absurda a lui Robbie Keane, trebuia cel mult galben, la 2-2, a pus capac la toate. Cu toate acestea, Tottenham a continuat sa atace in 10 oameni avand vreo trei ocazii mari de gol, Birmingham reusind doar un atac frumos, cu bara lui Forsell si un sut descris mai sus, in ultimul minut de prelungiri care s-a oprit in vinclu, fara sperante pentru Robinson, care, altfel, a somat, nu glumesc, in poarta lui Spurs. Pacat, mare pacat de rezultat, total nedrept. Mai rar vezi asa ceva.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iata si statistica meciului, dupa The Guardian:

    Corners:
    Tottenham 12
    Birmingham 3

    Goal Attempts:
    Tottenham 18
    Birmingham 8

    On Target:
    Tottenham 10
    Birmingham 4
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt voi dar se vede k si acum platiti tribut pt egalul NEmeritat de pe ANFIELD.O spun sincer,fara suparare pt voi

  19. #82
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    pacat de accidentarea lui Bale , sper ca nu e grava

  20. #83
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce fotbalist! La 18 ani, el si Lennon vor fi viitorul unui mare Tottenham. Cu putin noroc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #84
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Ce-mi place mie cel mai mult la Spurs e ca ei au cei mai multi englezi in lot dintre toate echipele din EPL.Bravo lor.NU vor avea nici cea mai mica problema cand va fi pus in aplicare planul cretinului de Platini in 2009 cand trebuie sa ai cel putin 5 englezi in lot

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •