Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 137

Thread: Cum sa cuceresti o fata?

  1. #85
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    dupa tine femeile sunt o alta specie
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    De multe ori, femeile mint pentru că au pe cine mint›i.

    De altfel, comportamentul femeilor fată de bărbat›i are mare legătură cu felul în care acestea îi percep pe bărbat›ii respectivi.

    Dacă unei femei i se pare că es™ti genul care poate fi mint›it, te va mint›i.

    Dacă unei femei i se pare că es™ti demn de respect ca bărbat, va fi tentată să te respecte.
    O parte din astea se aplica si invers, si barbatilor. Doar ca usor sub alte nuante.
    Ca o diferenta as lua ultimele 2 fraze ale tale, femeia nu te va respecta daca nu te lasi mintit de ea, ca i se va parea ca n-o respecti!
    Partea perversa e ca nu trebuie sa te lasi mintit in totalitate, e un joc pervers in care trebuie sa stii cand sa spui stop altfel cazi in extrema cealalta si iar nu te va respecta. O gramada de perversitati feminine de soi, mintea feminina e cea mai perversa in ceea ce priveste erosul, asta e cert. Pe mine ma doare fix in piulita daca ma respecta sau nu, de mintit n-au reusit niciodata sa ma minta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vad ca esti extrem de increzator in fortele proprii!
    nu am fost gelos niciodata. si nu mi-a fost niciodata teama ca ma va parasi consoarta/prietena/iubita
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Nici eu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu din cauza lu ala nu pot sa ma uit la serial, rar am vazut om mai enervant!
    Las' ca acum Harvey Specter is "za shit".

    Oricum dupa ultimele tendinte fetelor nu le mai place sa fie cucerite. O bataie strasnica (vezi 50 Shits of Grey) si pica late la picioarele tale.
    Last edited by Cristina; 19th October 2015 at 20:16.

  6. #90
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cand am vazut ca a scris Cristina aici, am stiut imediat ca trebuie sa fie un sfat valoros pentru orice barbat din lume. N-am fost dezamagit

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Eu o astept pe tenis, totusi!
    Revenind la on topic si lucruri serioase, nu exista o reteta clara, te place sau nu te place, o placi sau nu o placi si salut.
    Exista retete de "cucerire" intr-adevar, dar astea asa dupa cum importa si termenul respectiv din razboi sunt "hostile takeovers" adica reusesti cumva sa-ti faci rost de persoana respectiva in viata ta fortand nota atat timp cat nu depasesti o limita de absurd. Unii vad asta drept romantism peste masura, insa... nu stiu ce sa zic, poate pentru unii. Eu o vad ca semiprivare de libertate si hartuire emotionala!

    E ca in sala de judecata, "I object" - "Noted"! Nu mai poti veni cu "I strongly object" ca judecatorului ii va veni sa-ti spuna "Objection noted. Stai dracului jos!" Eu asa vad lucrurile si-n relatii, daca fortezi peste masura, daca "cuceresti" va fi o relatie ori de conjunctura, ori de nevoie, si te minti doar singur daca crezi ca persoana pe care ai cucerit-o te iubeste mai mult decat ar iubi pe oricine altcineva care ar folosi un ast fel de tip de "cucerire". In fine...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cand am vazut ca a scris Cristina aici, am stiut imediat ca trebuie sa fie un sfat valoros pentru orice barbat din lume. N-am fost dezamagit


    Ma bucur ca m-am ridicat la inaltimea asteptarilor.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Faza cu bataia strasnica nu e noua deloc, asa fac toti masculii in regnul animalelor, ba mai si imput cu nush ce fel de odori excrementale ca cica le excita pe femele! Merge si asta la fetili noastre sau doar prima e valabila!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ba mai si imput cu nush ce fel de odori excrementale ca cica le excita pe femele! Merge si asta la fetili noastre sau doar prima e valabila!?
    Ai vazut "2 girls, 1 cup"?

  11. #95
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Faza cu bataia strasnica nu e noua deloc, asa fac toti masculii in regnul animalelor, ba mai si imput cu nush ce fel de odori excrementale ca cica le excita pe femele! Merge si asta la fetili noastre sau doar prima e valabila!?
    Ale noastre sunt tolomace si fara imaginatie si prin urmare pun botu' la tot ce vad prin filme.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ai vazut "2 girls, 1 cup"?
    Nu, doar documentare cu caprioare, cerbi si elani! (In acest caz)

    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Ale noastre sunt tolomace si fara imaginatie si prin urmare pun botu' la tot ce vad prin filme.
    In filme da, dar la lucruri reale, la documentare nu se uita. Deci intrebarea mea ramane cu raspunsul o enigma!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    nu gasesc topicul "cum sa nu cuceresti o fata". de pilda fiindca vrea prea mult sex. ma ajuta careva cu un sfat?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Adica cum s-o faci sa te lase-n pace...

    Pai ii dai un vibrator cadou, il impachetezi frumos, si-i pui felicitare pe el care scrie "Eu si ala micu ne-am decis sa-ti facem o surpriza: cantitate dubla de placere, timp limitat! Foloseste-te de el cat mai mult ca bateriile se consuma si daca-l folosesti, si daca nu!"
    Si garnatat o s-o lase mai moale cu tine si-o sa ai mai mult timp liber!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    buna idee. pana acum tot ziceam ca ma doare capul
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Pai aia se traduce in "N-am chef de sex si de (sau cu) tine!", macar ideea mea se traduce la fel dar in plus un zambet!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    solutia ta e mai prietenoasa. si cum una dintre ele a sugerat deja o astfel de jucarie cred ca va trebui sa actionez
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Prietenoasa dar... intruziva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    nu gasesc topicul "cum sa nu cuceresti o fata".
    Topicul ala e usor de scris. Fiecare barbat sa fie el insusi si garantez ca nu se uita nici dracu' la el Problema se schimba cand versatilitatea sexului puternic incepe sa se manifeste prin diverse puneri in scena, care mai de care mai patetice si libidinoase. Acum, fiecare dintre noi daca privim in urma... am avea de ce sa ne ia cu tremurat, insa a fost pentru perpetuarea speciei si pt inca cateva motive pe care le-as rezuma asa: sex constant, aaa, mancat, spalat, curatenie si, mdea
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Nu chiar fiecare dintre noi, eu sunt singurul mandru ca n-am asa ceva pe urzeala sufletului si mintii!
    {Eu si Cocosatu de la Notre Damme, diferenta dintre mine si el e ca el a umblat dupa fuste si nu i-a dat nimeni, eu nici atat!}
    Am doar mandria intransigentei si principialitatii neschimbabile!
    {Un principiu de-al meu spune foarte clar ca nu ma voi umili in fata unei fuste, nici sa stiu ca-mi pica **** jos maine.
    Principiile la fel ca si moralitatea ca doar sunt de-un soi aceste 2 cuvinte, nu sunt pentru societate sau pentru Dumnezeu, sunt doar pentru un suflet de muritor ce vrea sa traiasca 10 ani ca si cum ar trai 10 mii, viata e importanta indiferent cat de scurta e, are aceeasi importanta chiar daca e finita cum are si cea infinita si trebuie tratata cu acelasi respect.}
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce p..a mea tocmai am citit mai sus? Ma duc sa...pardon, o trimit pe nevasta-mea sa imi cumpere niste picaturi
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •