Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: Volei feminin - Cupa Romaniei

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    In finala cu Bacaul si nu acum

    Ar fi bine pe viitor sa existe capi de serie la tragerea la sorti si in cupa Romaniei,astfel incat sa se evite meciuri de genul Metal-Dinamo in optimi.Nu stiu daca este normal ca in semifinale sa mearga Constanta iar Dinamo sa stea pe tusa.Acum ar fi bine sa evitam Bacaul si sa cadem ci Unic sau Constanta.

  2. #44
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    CSM Lugoj - CS Volei 2004 3-0, în Cupa României

    Constănțencele merg în semifinale



    CSM Lugoj și CS Volei 2004 s-au întâlnit, ieri seară, în orașul bănățean, într-o partidă din manșa a doua a sferturilor de finală ale Cupei României. În tur, la Constanța, luna trecută, jucătoarele antrenate de Doina și Constantin Ferenți se impuseseră cu 3-0, așa că acum le era necesar un singur set pentru a se califica în semifinale.

    În consecință, a rezultat un meci disputat, victoria revenindu-le gazdelor, cu scorul de 3-0 (20, 23, 19). În urma acestui rezultat, CS Volei 2004 s-a calificat la punctaveraj în semifinale.

    Au arbitrat bucureștenii Nicolae Cristea și Costin Dumitrescu.

  3. #45
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    In semifinale:

    CSU Metal Galati-Unic Piatra Neamt
    Stiinta Bacau-2004 Constanta

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Din nou cu P.Neamt

    Tragerea la sorti in cupa Romaniei a fost din nou nefavorabila echipei noastre Metal.Daca in cealalta semifinala va fi un simplu antrenament intre Stiinta BC si Constanta noi probabil pt a cuceri trofeul FRV ne trimite toti adversarii pe cap.Daca am trecut de Dinamo va veni vremea sa trecem si de Unic P.Neamt ca apoi sa jucam finala cu Stiinta Bc.Luati traseul Bacaului si o sa vedeti cat de simplu este pana in finala.Tocmai de aceea va fi gustul mai frumos al cupei astfel incat sa le invingem pe toate trei.

  5. #47
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Unic un adversar tocmai bun de batut.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    La multi ani CSU Metal Galati!

    Sper ca anul care bate la usa sa te aduca din postura de lidera a clasamentului de volei feminin la un joc de calitate care sa ne permita noua galatenilor sa strigam la sfarsitul anului:
    Sa vina cupa la Galati.La multi ani jucatoarelor dar si conducerii echipei noastre.

  7. #49
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    O usoara incalzire

    Cu gindul la Unic

    Dupa ce au incheiat en-fanfare cel de-al doilea turneu de la Bacau, voleibalistele de la CSU Metal au primit doua binemeritate zile libere. In acest interval de timp antrenorii Zoran Terzic si Nenad Djurovic au fost la Belgrad pentru a-si rezolva unele probleme personale. Vacanta a fost scurta si miercuri seara toata lumea a revenit la antrenamente.

    “A fost un turneu perfect la Bacau, unde am reusit sa mai recuperam din terenul pierdut. De acum nu mai avem voie sa facem nici un pas gresit pina la final. Am venit la Galati sa cistig titlul si nu concep sa nu-mi indeplinesc acest obiectiv. Urmeaza, peste 10 zile, un turneu important la Bucuresti, unde vrem sa invingem echipa Dinamo”, ne-a declarat capitanul echipei CSU Metal, Maja Ognjenovic.

    Pina atunci insa trupa lui Zoran Terzic se pregateste de zor pentru ca saptamina viitoare sint programate semifinalele Cupei Romaniei. Fetele noastre vor intilni, pe 28 martie, de la ora 18.00, in mansa tur, pe Unic Piatra-Neamt. Returul este programat pe 12 aprilie, in orasul de la poalele Pietricicai. Initial s-a propus ca ambele jocuri sa se dispute la Galati, dar, in ultimul moment, nemtencele, suparate pe corectia primita la Bacau, cind n-au miscat in front, s-au razgindit.

    Formatia patronata de Corneliu Mangalea are un final de sezon extrem de greu, fiind angrenata pe doua fronturi, campionat si cupa, in care va trebui sa sustina 9 partide intr-o luna si jumatate. “Ne-am propus in acest sezon sa cistigam si campionatul si cupa. M-as bucura daca am reusi sa luam titlul, iar, daca la final diferenta fata de principala contracandidata, Dinamo, ar fi de 1-2 puncte, satisfactia ar fi enorma. In ciuda tuturor, noi luptam pina la capat si speram ca, dupa turneul de la Galati, sa fim fericiti”, ne-a declarat vicepresedintele CSU Metal, Petrica Deju.

  8. #50
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Antrenament cu public....cand jucam returul?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  9. #51
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Astazi meciurile tur din semifinalele Cupei Romaniei reprezinta practic 2 antrenamente cu public la Galati si Bacau.....CSU METAL - Unic Piatra Neamt (ora 18,00) si Stiinta - Constanta. Chiar daca practic Metal si Unic sunt din "final four" valoarea net superioara a galatencelor nu lasa loc de nicio surpriza. Veniti la meci chiar daca e la concurenta cu meciul de fotbal adevaratul spectacol va fi in sala Siderurgistul.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #52
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cum era de asteptat CSU Metal - Unic Piatra Neamt 3-0 (22, 14, 17) .....returul un meci fara probleme.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #53
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    In cealalta semifinala......Stiinta Bacau - Volei 2004 Constanta 3:0 (10, 12, 17)
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #54
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    finala o vom juca cu bacaul , cred ca o sa luom si cupa
    anti s.d.r.

  13. #55
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Sa fim alaturi de fete si la Bucuresti

    Am fost la meciul de cupa am vazut echipa cum joaca inainte de turneul de la Bucuresti.Eu cred ca fetele nu au fortat problema principala cred ca este mobilizarea,spiritul de sacrificiu,lupta in teren.Ma impresioneaza intre ghilimele Tania care mereu are probleme(acum cu mana dreapta).O astept sa-si revina si sa demonstreze ca este una din primele sase.In rest vreau sa ajung la Bucuresti si sa le vad.Bafta Metal,am incredere in voi.

  14. #56
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Trebuie sa fim seriosi

    Am vazut ultimul meci cu Unic de la Bucuresti.Vreau sa spun ca trebuie tratat meciul serios si nu altfel pentru ca a juca la misto cu P.Neamt am vazut cum este.Repet macar 50% din efort ca sa trecem mai departe.

  15. #57
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Astazi are loc returul semifinaleleor care vor consfinti calificarea echipelor CSU METAL GALATI si Stiinta Bacau in finala care va avea loc pe 5 mai la Bucuresti. Favorita este normal, cine alta decat echipa galateana!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  16. #58
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Jucam finala cu Bacaul

    Daca primul set de la P.Neamt ma face sa cred ca ne incalzim mai greu urmatoarele trei au decis sa intram in finala asa ca:Unic P.Neamt-Metal Galati =1-3 si jucam finala cu Bacaul pe 5 mai la Bucuresti.

  17. #59
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Maine de la ora 16,00 are loc la Bucuresti finala Cupei Romaniei la volei feminin intre campioana CSU Metal Galati si ocupanta pozitiei a 3-a pe podiumul campionatului Stiinta Bacau. Din pacate se pare ca la galatence va lipsi Tanya care pe langa decesul fratelui a suferit o entorsa. Chiar daca galatencele sunt mari favorite totusi finala se joaca galatenii sunt increzatori ca echipa Metal va reusi eventul.
    FORZA METAL!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #60
    Husky djmihaitza's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    PTM, Est Bucuresti
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Au loc ambele finale, feminin si masculin, ale Cupei Romaniei de la ora 16,00 CSU Metal Galati - Stiinta Bacau iar de la 18,00 Tomis Constanta - Dinamo Bucuresti

  19. #61
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    EVENTUL la GALATI

    Dupa o finala de cupa Romaniei care nu a interesat nici o televiziune echipa mea de suflet METAL GALATI a reusit eventul in sala FLOREASCA.Al doilea set a fost o joaca de copil terminandu-l la 8.Primul a fost mai echilibrat galatencele castigandul la 25.Al treilea a fost la 19 si astfel anul 2007 a fost anul voleiului feminin galatean.Bravo fetelor sa veniti acasa sanatoase.Suntem mandri de voi.

  20. #62
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    felicitari CSU Metal Galati pentru realizarea eventului!
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  21. #63
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Au luat tot
    Roxana Fleșeru

    Echipa cndusă de Zoran Terzici a cucerit în acest sezon tot ce se putea pe plan intern. După ce s-au impus în campionat, voleibalistele de la Metal Galați au cucerit ieri și Cupa României, impunîndu-se cu 3-0 (25, 8, 22) în fața celor de la Știința Bacău. "Sînt fericită, dar și obosită după un sezon lung", a spus Maja Ognjenovici. După ce partida s-a încheiat, voleibalistele au încins o horă în mijlocul sălii Floreasca.

    Medaliile le-au fst înmînate de către Octavian Belu, președintele ANS. "La anul ne propunem să cîștigăm din nou titlul în România și să mergem cît mai departe în cupele europene", a spus Zoran Terzici. Antrenorul celor de la Metal este medaliat cu bronz la Campionatele Mondiale din 2006 cu "naționala" Serbiei din care au făcut parte Maja Ognjenovici și Brizitka Molnar, ambele jucătoare la Galați. Legiunea sîrbă din orașul de pe Dunăre este completată de Aleksandra Avramovici, Ivana Ostojici și de antrenorul secund Nenad Djurovici.
    gsp

    http://img167.imageshack.us/img167/8...05282dchr6.jpg
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •