Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Volei feminin - Cupa Romaniei

  1. #22
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Metal a castigat calificarea deoarece a acumulat mai multe puncte in deplasare decat echipa dinamovista!

  2. #23
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    A fost si setul castigat cu 27-25!... BRAVO CSU METAL!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 8th December 2006 at 17:37.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #24
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    Deci nici nu mam gandit ca poate fi asa de frumos la un meci de volei am ramas inpresionat ...am fost la la meciul cu iasiu dar asta a intrecut orice limita ce atmosfera..
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    In ce faza a competitiei ne-am calificat ???

  5. #26
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    multe lucruri minunate se pot intampla la volei
    Frontul de Est-Galati

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEELMAN View Post
    multe lucruri minunate se pot intampla la volei
    Depinde dc vorbesti ... unele se pot transforma in cosmar .... dar depinde pentru cine ... think !!!!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    CSU Metal - în semifinalele "Cupei României"



    * Ieri seară, în meciul cu Dinamo București, a fost 3-2, dar învingătoarea a fost stabilită după multe tergiversări!
    Numeroși spectatori au ținut să fie prezenți ieri seară în tribunele Sălii "Siderurgistul" la un meci de referință al echipei CSU Metal. Elevele sârbului Zoran Terzici au susținut manșa retur a sferturilor de finală ale "Cupei Românei" la volei feminin. Cu două săptămâni în urmă, adversara de ieri seară - Dinamo București - s-a impus cu scorul de 3-2. Așa că fetelor noastre le era necesară - și suficientă - o victorie la cel puțin 3-1, sau chiar 3-2, cu condiția să realizeze un punctaveraj superior bucureștencelor per total.
    Meciul a fost aprig disputat, cele două echipe făcând totul pentru un rezultat favorabil. Dinamo a condus, surprinzător, cu 2-0, însă, după un efort de toată lauda, "studentele" au întors soarta meciului, câștigând finalmente cu... 3-2, după două ore de joc. Dar surpriză! La verificarea foilor de arbitraj (de ieri și din Capitală) s-a constatat că punctaverajul general este egal! În aceste condiții, s-a procedat la efectuarea împărțirii punctelor. La primul meci a rezultat o rație de 1,14, în timp ce ieri seară a fost 1,15. Astfel, CSU Metal merge în semifinalele competiției naționale, grație unei singure sutimi în plus! Lucru nemaiîntâlnit în meciurile edițiilor trecute ale Cupei!
    O notă specială tehnicianului sârb, care a preferat continuitatea la echipă, fără a proceda la mai multe schimbări în condițiile în care gălățencele se aflau în dezavantaj.
    CSU Metal a jucat în următoarea formulă: Maja Ognjenovici, Brizitka Molnar, Alina Allbu, Adriana Dumitru, Aleksandra Avramovici, Tatiana Liulenova - Ioana Pristavu (libero). A mai jucat Ivana Ostojici.
    A arbitrat cuplul Lucian Vlad (Constanța) - Ovidiu Iliescu (Brașov).

  8. #29
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    primit raport?
    Frontul de Est-Galati

  9. #30
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Trebuie mentionat ca revenirea a fost formidabila galatencele pierzand destul de clar primele 2 seturi 23-25, 18-25.....deci un calcul simplu spunea clar ca avem nevoie de 3 seturi castigate la o diferenta de 24 pt. a le depasi pe dinamoviste. A venit setul 3 a inceput recuperarea 25-14 deci au ramas 13....setul 4 se finalizeaza cu 25-15....finalmente setul 3 trebuia castigat la 3 puncte. Cine a stat langa mine adica peluza nord a stiut in timp real....cine confirma? A venit astfel si ultimul set extrem de echilibrat pana spre final cand galatencele au ajuns la 14-11 avand 2 match-balluri pt. calificare. Scorul a devenit 14-12 si 14-13 moment in care banca tehnica inclusiv oficialii dinamovisti au inceput sa sarbatoreasca victoria per total. A urmat ultima minge castigata de Metal si finalmente 3-2....cu egalitate de puncte perfecta. Aici recunosc ca nu am stiut criteriul de departajare si a inceput un show in toata regula....de vina au fost cei din stafful dinamovist care serbau victoria, imi pun intrebarea daca actiunea de la scorul de 14-13 nu a fost premeditata.....publicul a fost rechemat in tribune anuntandu-se ca se va juca inca un set?!! Scor de 3-3 sau 4-2 la volei eu nu am auzit dar in debanda aia mergea orice....echipele s-au pus pe antrenat, spectatorii intrebau arbitrii de linie ce fel de set se va disputa pana la 25 sau pana 15 iar raspunsul era oferit prin ridicarea umerilor....si dupa 15 minute de cautari a urmat anuntul izbavitor.....
    CSU METAL GALATI E CALIFICATA! Este!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 7th December 2006 at 21:18.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #31
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEELMAN View Post
    multe lucruri minunate se pot intampla la volei
    In atmosfera frumoasa de dupa meci la mana mea intinsa catre SIDEXPLOZIA nu s-a putut raspunde cu aceeasi moneda, nu au vrut sa se manjeasca (dixit)....pt. mine a fost singurul moment urat al serii dar oricum era din lumea fotbalistica.
    Scuze pt. iubitorii de volei care nu inteleg nimic din aceasta postare.
    P.S. Ovidiu era-i pe ultimul rand in peluza nord cu pulovarul crem, parca?....cu tine sigur ma puteam saluta insa tensiunea meciului a fost mare....ne intalnim la alt meci oricum.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #32
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M1BEST2 View Post
    Metal a castigat calificarea deoarece a acumulat mai multe puncte in deplasare decat echipa dinamovista!
    Pana la urma cum se calculeaza "ratie" asta de s-a ajuns la 1,14 si 1,15.

    Calificate in semifinalele Cupei Romaniei sunt CSU Metal Galati, Stiinta Bacau, Unic Piatra Neamt si CSM Lugoj/VC Constanta....in mod sigur Cupa e o afacere moldoveana anul asta cu 2 mari favorite Galati si Bacau.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 8th December 2006 at 17:32.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #33
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Metal a avut o ratia de 1,15 in meciul de la Bucuresti. Iar Dinamo a avut ratia de 1,14 in meciul de la Galati! Si asa s-a calificat Metal!

  13. #34
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Asta am citit insa cum se calculeaza aceasta ratie era intrebarea.....e evident un raport dar nu stiu intre ce.

    Poze de la dezamagirea dinamovista,
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 7th December 2006 at 21:27.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #35
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Poze cu "piticul" dinamovist fost rapidist,
    Attached Images Attached Images
    Last edited by starsteel; 7th December 2006 at 21:30.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #36
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    am si eu poze
    Attached Images Attached Images
    Frontul de Est-Galati

  16. #37
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Deci in dubla mansa scorul a fost Dinamo - CSU Metal 111-97 si 92-106 rezultand pt. dinamoviste 111/97=1,144 iar pt. galatence 106/92=1,152....deci a fost mai putin de o sutime. Daca ultimul set se termina 20-18 era egalitate PERFECTA.....o intrebare pt. FRV......care era urmatorul criteriu de departajare? Se arunca cu banul?....sau cu banii.

    P.S. Daca e cineva deranjat de poze......poate era cu amanta la meci sa-mi transmita prin pm si le sterg. Eu eram cu sotia.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Da Starsteel am stat la peluza nord aproape se Cristi.Problema cu punctajule se calculeaza in felul urmator:
    La egalitate de puncte s-au luat in calcul cine a punctat mai mult in deplasare si cum noi am fost mai tari ca Metalul am reusit cu toate ca diferenta de puncte a fost aceeasi.Oricum primele doua seturi am fost bolnav dupa care sa renasc.Bravo fetelor ma faceti sa cred ca anul asta competitional vom castiga tot ce este posibil.Bafta.

  18. #39
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Uite am mutat aici postarea prin care semnalam cum se calculeaza acea "ratie" parca asa se cheama.
    S-a terminat goarna- spray?.... am auzit-o putin miercuri seara.
    Last edited by starsteel; 8th December 2006 at 22:40.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #40
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    bravo csu

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Da Starsteel ai dreptate

    Am terminat spray-ul la meciul cu Dinamo si nu stiu de unde sa cumpar altul.Este adus din Angia si acum nu stiu de unde sa cumpar.Am fost suparat seturile 2 si 3 am stat cu capul mai mult plecat dar aveam sentimentul ca totul se poate intoarce favorabil pentru noi.Dumnezeu a vazut atmosfera din sala Siderurgistul si a inclinat balanta in favoarea noastra.Am sa caut in continuare.Daca tu stii de unde pot sa cumpar transmite-mi un mesajpe adresa:e_o_gheorghiu@yahoo.com.

  21. #42
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Am facut un calcul in timp real si la inceputul setului 3 am spus ca trebuie sa castigam la 15, 15 si 11 pt. a avea un punct mai mult....am castigat la 14, 15, 13....la sfarsitul setului 4 am intrebat un coleg ce va fi la egal? Raspunsul a fost invaribil nu stiu dar in mod sigur nu stia nimeni din sala. Adresa nu trebuie sa mi-o dai ca o stiu de prin februarie din pacate raspunsul e tot nu stiu.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •