Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 104 of 104

Thread: Tatiana Volosozhar & Maxim Trankov

  1. #85
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Se mai stie ceva de V/T? Vor reveni sezonul urmator (daca sanatatea le permite)?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  2. #86
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Sunt si ei in lista asta
    http://hub.olympic.org/share/news/72
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  3. #87
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Interviu al Mariei Staroverova cu Volosozhar / Trankov, pentru fsrussia.ru.

    <<Intrăm într-o sezon greu

    După o sesiune deschisa de antrenament a grupului Mozer, a avut loc o conferință de presă cu Tatiana Volosozhar si Maxim Trankov in care ei au vorbit despre noul sezon si despre nunta.
    MT: Intrăm probabil in cel mai greu sezon. Am pierdut o multime de timp - aproape 1,5 ani. Nu numai ca am avut probleme cu sănătatea, dar s™i cu motivatia, cu răbdarea, cu mentalul. Când exista toate titlurile posibile, patinajul artistic merge mai greu s™i motivarea este greu de mentinut. Dar problema noastră principală a fost, desigur, sănătatea. Eu sunt acum complet recuperat după accidentare, umărul meu mă deranjează mai rar. Fac toate elementele - ridicari, twisturi, aruncări. Ma simt uneori un pic inconfortabil, dar e ceva cu care se poate lucra.
    Tocmai ne-am întors din Italia, unde am organizat o tabără de antrenament foarte productiva. Mi-am petrecut o multime de timp cu recastigarea formei mele. A fost prima dată când am făcut-o atât de mult într-o perioadă de vară. Până acum in timpul verii n-am făcut astfel de lucruri, am patinat doar si am folosit timpul pentru a terminarea coregrafiilor programelor. De data aceasta însă, am făcut tot ce Nina Mihailovna a scris în planurile ei.
    Desigur zilele sunt pline acum. Mai este o săptămână până la nunta noastră. Multumesc foarte mult Ninei Mihailovna pentru înt›elegere s™i pentru ca a facut planurile de antrenament în as™a fel încât sa avem destul timp. Dar încă ne mai antrenam de două ori pe zi, numai dimineata.
    În ceea ce privește noile noastre programe - am ales muzica cu un an în urmă. SP-ul este ideea Ninei Mihailovna. Ea a oferit mai întâi piesa Stolbovei/Klimov, dar ei au ales o tema chinezeasca, în timp ce noi am ales ‚Bollywood"-ul indian. Am coregrafiat-o anul trecut. Desigur, ne-am făcut unele modificări în conformitate cu noile norme. FS este opus . Dupa programul olimpic alb si curat, acum am vrut să fac ceva complet diferit si am ales `Dracula". Dar nu trageti concluzii încă - patinatorii la fel ca actorii trăiesc rolurile lor doar pe gheață. Au fost multe discutii›ii despre `Maestrul si Margareta" misticismul s™i toate. Cu toate acestea, Astakhova/Rogonov care au luat piesa din film au patinat foarte bine s™i au prezentat-o la Mondiale.
    Noile elemente. Nu am avut s™ansa de a învăt›a ceva nou pentru ca a trebuit sa revigoram elementele vechi. Noi probabil nu vom încerca quadruple in acest sezon. Poate un twist divizat, dar nu promit nimic. În ceea ce priveste quadruplele aruncate - sunt împotriva lor. Cred că comitetul tehnic ISU ar fi trebuit să le interzica după Jocurile Olimpice din 2006, când patinatoarea chineza s-a accidentat. În acest an în timp ce învăt›a acest element Haven Denny s-a accidentat, Natalia Zabijako si-a rupt calcaiul... Si au fost si alte accidentari din acest motiv.
    Perechile in patinaj devin din ce in ce mai putine - chiar dacă mai există 5-6 t›ări in Europa si într-adevăr rusii care concurează. După Savchenko / Szolkowy au lăsat au existat unele perechi decente - italieni, spanioli(?) .. dar nu vor fi doar vreo 10 de perechi din Europa pentru că este un sport greu si e prea greu pentru a face ceva mai complicat.
    Am lucrat la noile ridicari in acest an. Cred că cea mai mare parte din patinajul de perechi este formata din elementele de putere și ar trebui să fie cele mai importante. Toate ridicarile noastre sunt noi.
    Tanya s™i cu mine nu avem nici o idee cum să-i batem pe chinezis™i canadieni. In acest moment scopul nostru este de a reveni. Vrem sa aratam care sunt componentele în patinajul artistic pentru a obține un patinaj adevarat si vrem sa readucem coregrafia si arta din nou pe ghet›ă. Aceasta este ceea ce lucram. Nu avem planuri mărețe de a iesi si a bate pe toată lumea. Cel mai important acum este să intram in echipa nat›ională care să concureze la euro si mondiale - există o multime de perechi de mare clasa care pot concura pentru acele locuri: Stolbova/Klimov, Kawaguti/Smirnov, Tarasova/Morozov, Astakhova/Rogonov si altele. Acesta va fi o competit›ie dură. Am stabilit, de asemenea, un obiectiv de a patina bine în GP si, dacă este posibil, să-l la GPF.
    TV: Noi nu vom fi capabili să facem totul. E minunat ca am avut timp pentru tabăra de vară în Italia si nimic nu a deranjat antrenamentele noastre acolo. Tot ce am planificat am realizat. În acels™i timp, oamenii de la Moscova ne-au fost ajutat sa organizăm nunta. Nu vom avea o lună de miere. Am ratat sezonul trecut si a avut o multime de timp pentru a ne odihni. Am avut 4 vacante. E destul. Deci, după nuntă vom merge la Soci pentru testele nationale. Ne-am dezobisnuit cu competitia, cu echipa.
    Nunta lor va include ceremonia si celebrarea. La ceremonie vor participa doar prietenii apropiati si rudele, în timp ce la celebrare sunt invitate peste 120 de persoane.>>€™
    .
    Last edited by Tracoromana; 15th August 2015 at 10:26.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #88
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Suntem in anul nuntilor in patinajul artistic si a venit marele moment si in viata perechii Tatiana Volosozsar/MaximTrankov. Felicitari, sa fie fericiti!!!

    http://cs622416.vk.me/v622416175/44834/Lu6zRxVZYbY.jpg

    Astept si alte poze, dar din ce am mai vazut cred ca nas este Lambiel.
    .
    Last edited by Tracoromana; 18th August 2015 at 16:12.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #89
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Deci nu era de fatada.

    Felicitari!
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  6. #90
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Deci nu era de fatada.

    Felicitari!
    Da, nu era! n-am crezut pana in ultima clipa. Aici e si un video in care se vede clar Lambiel cand aduce inelele.


    .
    Last edited by Tracoromana; 18th August 2015 at 22:09.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #91
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Da, pe twitter s-a autointitulat "lord of the rings".
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Altii spun ca Lambiel a fost unul dintre cavalerii de onoare.

    http://cs628018.vk.me/v628018213/12541/22WDPXJs0MQ.jpg

    Despre nasi nu am informatii. Nu stiu care e traditia in Rusia, adica nu stiu daca mirii si-ar alege un nas necasatorit. Sau o nasa.

    Multe casatorii in lumea patinajului anul asta fata de alti ani, din memorie:

    Tanith Belbin/Charlie White

    Meagan Duhamel/Bruno Marcotte

    Stefania Berton/Rockne Brubaker

    Anna Cappellini/Ondrej Hotarek

  9. #93
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Altii spun ca Lambiel a fost unul dintre cavalerii de onoare.

    http://cs628018.vk.me/v628018213/12541/22WDPXJs0MQ.jpg

    Despre nasi nu am informatii. Nu stiu care e traditia in Rusia, adica nu stiu daca mirii si-ar alege un nas necasatorit. Sau o nasa.
    Da-a-a! Cavaler de onoare am vrut sa zic, sau o traducer de la "the best man" dar nu mi-a venit in minte decat cuvantul nas.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #94
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Deci nu era de fatada.

    Felicitari!
    Exact la asta m-am gandit si eu ! Felicitari si din partea mea
    Noi poze:
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...e8&oe=567E5F44
    F frumoasa si rochia si Tatiana https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...7e&oe=56814640
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...5e&oe=567A22AE
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...e8&oe=567E5F44
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  11. #95
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Motivul principal pentru care Tatiana si Maxim vor lipsi intreg sezonul este ca vor avea un mic campion olimpic:
    https://www.instagram.com/p/BKnELfrD1rB/
    http://7days.ru/news/tatyana-volosoz...a-devochki.htm
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #96
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Tocmai am citit si eu pe fb.
    Si se va naste in februarie.... Si al meu la fel.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  13. #97
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Am citit si eu acum acesta veste! Felicitari amandurora! Imi pare rau ca nu ii vom vedea, dar macar e un motiv bun si fericit!

  14. #98
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Am citit si eu acum acesta veste! Felicitari amandurora! Imi pare rau ca nu ii vom vedea, dar macar e un motiv bun si fericit!
    Din februarie vor avea timp sa ajunga in forma pentru olimpiada
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  15. #99
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Tocmai am citit si eu pe fb.
    Si se va naste in februarie.... Si al meu la fel.
    Claudia, si nu ne-ai dat pana acum asa o veste, sa inteleg ca va fi un el de data asta, Varsator sau Pesti?
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  16. #100
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Claudia, si nu ne-ai dat pana acum asa o veste, sa inteleg ca va fi un el de data asta, Varsator sau Pesti?
    Inca nu stim ce va fi. Teoretic Pesti (27 feb.), practic ma indoiesc ca va avea rabdare pana atunci.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  17. #101
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Inca nu stim ce va fi. Teoretic Pesti (27 feb.), practic ma indoiesc ca va avea rabdare pana atunci.
    Poate va astepta pana de Martisor
    Legat de Tatiana/Maxim nu inteleg reactia unora care se declara indignati ca si-au permis sa aiba un copil cand mai e doar un an si jumatate pana la Olimpiada, pana la urma e viata lor si nu cred ca mai nimic de demonstrat nimanui
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #102
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Nu are cum sa astepte atat, e poveste lunga, iti spun pe fb, daca chiar vrei.

    Pai, evident, copiii trebuie programati dupa bunul plac al federatiilor, sefilor etc.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  19. #103
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  20. #104
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Viata cuplului Tatiana/Maxim la 4 ani de la succesul olimpic: (in dreapta, se poate selecta limba in care se poate citi articolul pe buton, sau pe steag)

    https://www.ifsmagazine.com/volosozh...ov-a-new-life/
    Last edited by Tracoromana; 2nd October 2018 at 12:15.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •