Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 1,114 to 1,121 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #1114
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sincer m-am temut pentru viata lui Wilder. A lasat prea multa inima in acel meci. Trebuia scos mai devreme dar era de asteptat dupa meciul 2 ca nu se va intampla (unde se dovedeste acum inca o data ca decizia a fost corecta atunci). Asa el era inca periculos dar nu cred ajunge pentru a-l tine in meci. Deja din repriza a 5-a nu prea mai statea in picioare. Fury s-a alimentat din asta si a fost pur si simplu un masacru timp de vreo 5 reprize. Un KO sec e cateodata spre binele "victimei" atunci cand nimeni nu opreste meciul. Bine ca nu a venit prea tarziu

  2. #1115
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Clar.

    AJ e terminat mental de la Ruiz 1 incoace.

    Cred ca acelasi lucru vedem si in weekend la Wilder.
    Era oricum o bomba care statea sa explodeze.

    Joshua e foarte bun in continuare, chiar mi s-a parut ca evoluat mult in ultimii ani din punct de vedere pugilistic dar Usyk ca boxer e elita all time cum se zice. Multi zic ca Joshua a ales tactica gresita. Probabil adevarat dar nici un Joshua full attack mode era o idee buna. Il deranja putin pe Usyk primele reprize dar dupa cadea clar fizic si termina KO. Asa n-a iesit prea rau.
    Chiar cred ca infrangerea asta nu-l afecteaza prea mult pe britanic. Aia cu Ruiz a fost intradevar o maciuca mentala. Se simtea din vocea lui ca asa era.
    S-a semnat revansa din cate se pare. As fi preferat sincer un alt meci. Joshua cu Fury inca e super cotat si acum si zic eu ca e mai bine de facut acum. In general nu-mi plac rematch-urile astea imediate daca nu este nevoie. Decizia a fost clara in favoarea lui Usyk. Se mai pot intalni pe drum in viitor. In box sunt putine meciuri. Vreau sa le vad pe toate daca e posibil.

  3. #1116
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    A iesit rau si asa,abia mai statea ...defapt nici nu statea in picioare,suferea pe scaun la sfarsit.Ochiul facut praf.A iesit sifonat rau dar da pe atac ar fi luat KO probabil dar macar incerca ceva.La sah nu il bate Usyk nici in 10 meciuri.
    Joshua a avut clauza de revansa,Hearn le pune tuturor adversarilor boxerilor sai aceste clauze.
    Ideea e ca de la Ruiz I AJ e cam speriat sa dea drumul la maini,mai tehnic si vizibil nu mai are incredere in el.Parerea mea ca nici nu duce pumnii bine,chiar si Usyk era sa-l puna jos.
    Eu sincer i-as da 50% sanse lui Wilder cu el datorita puterii.
    Omul e Frank Bruno 2.0 cu marketing bun.

    Fury e tatic,sper sa ramana focusat sa curete divizia.

  4. #1117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Yoka a luat bataie rau de la Martin Bakole. La puncte, dar a fost dezastru.
    In primele 4 runde, Yoka a fost bombardat de ii curgea sange si pe urechi. A fost si KD de doua ori. Apoi Yoka a revenit si a rezistat pana la sfarsit in cele 10 rounds prevazute, dar la limita, s-a vazut clar.

    Cine e Martin Bakole, asta? De unde a aparut?
    Arata a George Foreman asa ca stil si "eficacitate" ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1118
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Tony Yoka a revenit si a pierdut ... iar
    Carlos Takam, 42 ani, l-a batut la puncte fara drept de apel. Yoka e terminat. Bye bye.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #1119
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Omul a fost fabricat inca de la Olimpiada.

    Aurul ala a fost furat.

    Probabil cea mai mare rusine olimpica de la Audley Harrison incoace.

  7. #1120
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Il vedeam promitator acum cativa ani. Dar, clar, e o fetita lungana de 2m, nu stie sa boxeze. Da cu palma si trage de par dar nu stie sa dea un croseu. In plus e distrus daca ia cateva la figura. Cariera sa la pro a fost fake. Numai adversari de duzina ca sa-i faca palmares. Cum da de unul mai de Doamne ajuta, cum pierde rusinos.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #1121
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Si aurul a fost un fake.

    L-a batut Joyce in finala.

    Nici nu vreau sa-mi imaginez ce i-ar face acum>

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •