Page 44 of 54 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast
Results 904 to 924 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #904
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Apropo Bute s-a accidentat si nu va lupta in decembrie

  2. #905
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    11 Decembrie Ustinov vs Kevin Ferguson AKA "Kimbo Slice"

    Respect pentru Kimbo Slice dar va pierde prin KO posibil in prima repriza

  3. #906
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Antrenorii lui Algieri erau nebuni/depasiti de situatie/slabi... cica (dupa ce a fost pus jos rau de tot in a 9-a) ''NOW YOU GOT'EM WHERE YOU WAN'EM CHRIS!))))
    Tot meciul au fost aiurea imo.

    Am avut in weekend un Saunders-Eubank jr foarte misto si foarte strans.Saunders castiga un SD meritat9eu am avut in direct 114-114 iar la o noua vizionare 115-113 Saunders).Chris jr a inceput prea tarziu si oricum nu a luptat niciodata sa castige la puncte.
    Culmea ca Eubank mi se pare boxerul care poate realiza mai mult in cariera dintre cei doi.

    Fury-Chisora II a fost plictisitor,oribil chiar si anticlimatic.Cred ca e sfarsitul la nivel mare pt Del.
    Cum a zis cineva el in ultimii ani a progresat dar a si regresat in acelasi timp adica in timp ce conditia fizica s-a imbunatatit dupa meciul cu Haye parca nu mai are reflexele,barbia sau abilitatea de a taia ringul.
    Fury in continuare ramane un mister pt mine.

    In weekend avem un meci foarte tare Lemieux-Rosado.Nu usnt doua vedete dar 2 boxeri care tot timpul sunt spectaculosi.

    Lemieux nu mi se pare imbunatatit de la infrangerile mult discutate iar Rosado cred ca e deja uzat bine.Merg pe canadian.

    PS;in ianuarie avem Rios-Alvarado III.Nici un titlu,nici o urma de meci semnificativ dar...RAZBOI.

  4. #907
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Da a fost tare faza aia cu antrenorul lui Algieri care intervievat in direct de Kellerman spunea ca in cateva momente Chris il va face KO pe Pacquiao. 2 secunde dupa, phuahh Pac ii da o stanga teribila si-l pune la podea pe american Da, ma rog, in anturajul sau sunt persoane din familie deci se explica si de ce.

    Ma bucur ca esti aproape de acord cu mine in legatura cu meciul Saunders vs Eubank Jr. In direct chiar l-am vazut castigator pe Eubank 115-113 dar ma rog, a fost echilibrat. Totusi majoritatea l-au vazut castigator clar (adica fara dubii) pe Saunders ceea ce nu mi s-a parut. Cred ca sunt majoritatea englezi care fac un hypejob teribil cu Saunders (in opinia mea). Sunt perfect de acord cu tine ca Eubank poate avea o cariera mai buna pentru simplu fapt ca are putere (in rest are ne muncit la multe capitole caci sambata a aratat ca un amator la multe faze). Saunders insa nu e nimic special. Luptator de nivel european. Nu e un boxer formidabil, nu e nici macar un puncher si eu zic ca nu e chiar atat de dur precum pare. A suferit destul loviturile (upercuturi in special) lui Eubank si chiar la un moment dat credeam ca va fi pus KO. In cele din urma a terminat bine.
    Boxul in Anglia este destul de po****r si cum e de asteptat, multi luptatori sunt supraevaluati. Saunders maxim poate ajunge la nivelul lui Macklin, Barker, Murray si restul.

    Fury l-a batut extrem de usor pe Chisora. Sunt curios daca Del va mai reveni. Fury intradevar este inca un mister insa se vede ca devine din ce in ce mai bun; nu are calitati foarte bune dar le stie cam pe toate. Il mai ajuta si fizicul si e destul de agil pentru statura sa. Cam nicio sansa nu prea are cu Wladimir (caci sa fim seriosi, intra dreapta lui Wlad mai devreme sau ma tarziu) insa il vad binisor impotriva celorlalti. Are spirit de luptator, a trecut prin multe in ring si stie cum merge treaba deja. De vazut.
    Wladimir il va rupe pe Jennings in SUA dupa care probabil il vom vedea cu tiganul. Va fi interesant.

    Lemieux vs Rosado va fi tare. Greu de zis cine va castiga. Merg pe canadian 51% - 49%. E clar insa ca dupa Lemiuex cu Golovkin va fi distrus. Ma rog, e chiar greu in momentul de fata sa-i gasesti un adversar kazahului la mijlocie.

    Alvarado vs Rios va fi sigur un razboi..50:50 si aici. Ma mir ca inca n-au organizat Provodnikov vs Rios. Daca bate acum rigur se va face dupa zic eu.

  5. #908
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Referitor la scor impresia pe care mi-a dat-o meciul este ca nu poti gasi 7 reprize pt Eubank jr.Saunders a inceput mult prea bine castigand macar 4 din primele 5 daca nu chiar toate 5.Eubank jr nu a avut de gand sa castige la puncte oricum,a mers pt KO de la inceput si nu a fost departe zic eu.Probabil a inceput mai incet stiidn ca Saunders are probleme cu benzina.
    Poate pr viitor vom mai discuta punctajul la acest meci.
    De acord ca Eubank jr face greseli mari-tot meciul si-a pierdut balansul si admirat munca dupa lovituri largi ratate insa.Chiar arata ca Emanuel Augustus aproape in multe secvente doar ca....Augustus facea chestia asta intentionat.Lipsa jabului este ingrijoratoare desemenea.
    Saunders devenind campion european este cam la nivelul maxim,doar printr-o conjunctura ar putea lua o centura pt ca pur si simplu nu este asa bun.
    Nu stiu daca are un hype puternic,pana la urma cred ca publicul a fost cu el datorita imaginii protejate a lui Eubank jr si probabil clasica ''daca e fiu de boxer mare clar o sa fie panarama''.Saunders e si el tigan deci inca un minus pt el.
    Merge o revansa.

    Fury este inca netestat,nu pot sa-ti dai cu parerea despre acest om.Chisora a luptat ca un journeyman de 2 lei.
    Tiganul are insa putin din umorul unor alti mari grei Larry Holmes si Frank Bruno.Adica delireaza dar este si amuzant in acelasi timp.

    Wlad stiam ca umreaza sa lupte cu invingatorul dintre Stiverne si Wilder ca sa ia si centura verde.Nu e asa?


    Ma indoiesc ca Lemiuex(si/sau oamenii lui in vor langa Golovkin).Un meci cu Curtis Stevens insa..........Round si/sau KO of The Year caci nu cred ca ar tine destul sa fie FOTY.
    Apropo gala de la Montreal va fi in direct sambata napte pe digi sport(1 cred) de la ora 2 dimineata.Pe undercard lupta si Bogdan Dinu.

  6. #909
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Apropo de ce ziceam de antrenorii lui Algieri-se pare ca si Broner s-a uitat la meci:




  7. #910
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Referitor la scor impresia pe care mi-a dat-o meciul este ca nu poti gasi 7 reprize pt Eubank jr.Saunders a inceput mult prea bine castigand macar 4 din primele 5 daca nu chiar toate 5.Eubank jr nu a avut de gand sa castige la puncte oricum,a mers pt KO de la inceput si nu a fost departe zic eu.Probabil a inceput mai incet stiidn ca Saunders are probleme cu benzina.
    Poate pr viitor vom mai discuta punctajul la acest meci.
    De acord ca Eubank jr face greseli mari-tot meciul si-a pierdut balansul si admirat munca dupa lovituri largi ratate insa.Chiar arata ca Emanuel Augustus aproape in multe secvente doar ca....Augustus facea chestia asta intentionat.Lipsa jabului este ingrijoratoare desemenea.
    Saunders devenind campion european este cam la nivelul maxim,doar printr-o conjunctura ar putea lua o centura pt ca pur si simplu nu este asa bun.
    Nu stiu daca are un hype puternic,pana la urma cred ca publicul a fost cu el datorita imaginii protejate a lui Eubank jr si probabil clasica ''daca e fiu de boxer mare clar o sa fie panarama''.Saunders e si el tigan deci inca un minus pt el.
    Merge o revansa.

    Fury este inca netestat,nu pot sa-ti dai cu parerea despre acest om.Chisora a luptat ca un journeyman de 2 lei.
    Tiganul are insa putin din umorul unor alti mari grei Larry Holmes si Frank Bruno.Adica delireaza dar este si amuzant in acelasi timp.

    Wlad stiam ca umreaza sa lupte cu invingatorul dintre Stiverne si Wilder ca sa ia si centura verde.Nu e asa?


    Ma indoiesc ca Lemiuex(si/sau oamenii lui in vor langa Golovkin).Un meci cu Curtis Stevens insa..........Round si/sau KO of The Year caci nu cred ca ar tine destul sa fie FOTY.
    Apropo gala de la Montreal va fi in direct sambata napte pe digi sport(1 cred) de la ora 2 dimineata.Pe undercard lupta si Bogdan Dinu.
    I-am dat lui Eubank Jr. repriza a 4-a, a 6-a, a 7-a, a 8-a, a 9-a, a 11-a si a 12-a.., 7 si 11 parca au fost echilibrate..celelalte la cald mi s-au parut ale lui Eubank cat de cat clar. Am vazut chiar meciul live in HD aici in Italia. Ma rog.

    Sa stii ca englezii il "hype-uiesc" pe Saunders. Nu toti dar sunt destui. Si stii ca nu e prima data cand o fac. Tigan da (nu e o problema) dar e antipatic pentru mine.

    Vorbind de un alt tigan, de data asta simpatic, cred ca ii iei multe din meritele lui Fury. Tine cont ca e a doua oara cand si-o ia clar Chisora. Prima data a fost gras, acum e epuizat, etc etc...Eu zic ca stilurile nu se potrivesc pur si simplu. De aproape Fury nu e vulnerabil (e chiar bun) iar de departe e net peste. Era greu pana sa si-l loveasca. Ca un bun infighter arunca multe crosee. Fury pare sa stie sa se fereasca de ele. E mult mai vulnerabil la directe (si-a fost lovit de mult ori asa in trecut).

    Pai Fury e challenger obligatoriu acum la nu stiu care centura deci Wlad cam trebuie sa-l infrunte altfel pierde centura.

  8. #911
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca e corect sa zicem ca stilurile nu se potrivesc,mai degraba Chisora pur si simplu nu poate sa-l bata pe Fury deloc.Paradoxal pe cat de criticata a fost conditia fizica a lui Chisora in primul meci s-a descurcat mai bine atunci decat acum.
    Ma rog pe forumuri a aparut si avonul ca a fost o intelegere intre cei doi ca Fury sa o lase mai moale pt ca Chisora a intrat accidentat in meci.Dar despre asta se poate vorbi mult si fara dovezi.
    Cert e ca Chisora a boxat foarte slab-nu cred ca-i iau din merite lui Fury ca zic asta-pt ca asta e adevarul.
    Ramane unknown quantity pana la dovada contrarie.

  9. #912
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Ai vazut asta Luciane?



    EPIC!

    Ce flow are Kingpin Johnson.
    Pacat ca Malik Scott nu e mai serios cu boxul,are carisma tipul.AJ sa se tina de box ca o face bine.

    PS:Joshua va fi primul care il face KO pe Johnson.

  10. #913
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Tare Kevin Johnson. Se vede care are talent.

    Deci Fury > Chisora ok ? hai sa nu mai discutam prea mult. S-a spus si dupa primul meci c-a fost masluit; si-acum vin cu fel si fel de scenarii. In ambele meciuri insa Fury l-a dominat categoric. De ce ? stil, nu stil...nu mai conteaza. Rezultatul e clar.

    Pentru mine Joshua e o enigma. Vreau sa-l vad cum incaseaza un pumn si cum reuseste sa se descurce in situatii mai grele in care nu e cel care da ritmul meciului.
    Johnson e un test foarte bun pentru el, chiar perfect. Nu stiu daca-l va face KO (Johnson avand totusi o aparare bunisoara) dar cateva reprize in plus va lupta si de asta are nevoie. Johnson nu e puncher redutabil deci nu risca foarte mult in acest sens si nici nu are ambitie de mare campion din cate se pare deci Joshua cu mai multa foame de succes poate sa se impuna.

  11. #914
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Pai asta zic si eu despre Fury si Chisora.Fury e mai bun,l-a batut de doua ori CLAR.Chisora chiar a luptat mai bine in primul meci.

    Joshua clar e cu semne de intebare,dar asta se poate spune despre orice prospect care are 10 meciuri.Eubank jr are cate 16-17 meciuri si pana la meciul cu Saunders avea aceleasi intrebari fara raspuns.

    Eu cred ca il prinde pe Johnson exact cand trebuie,Kevin are 35 de ani,pare foarte gras la fata si vine dupa 3 infrangeri consecutive iar cu Chisora a gustat pt prima oara in cariera podeaua.Cred ca e clar ca e pe declin.Nu cred ca AJ il lasa sa termine in picooare plus ca trebuie sa te gandesti si la chestia aia cu stoppageul britanic.....Johnson va fi pe corzi,AJ arunca gramezi de pumni,Johnson il face sa rateze 90% din ele si Terry O'Connor(sau cine stie ce alt spagar de pe acolo) intervine si opreste meciul.
    In fine,important e ca Johnson cred ca il va frustra macar un pic pe AJ,care mie imi place foarte mult,mai mult decat cand era amator si chiar si atunci credeam mult in el.Nu tin minte exact dar cred ca nici Lennox Lewis nu arata asa bine in primele 10 meciuri(da stiu,exagerez cu comparatia).

    De prin weekend:
    Gala HBO:
    Thomas Dulorme vs Hank Lundy.

    Contrast de stiluri,conduita in ring si fizicuri.Fostul viitor Trinidad incepe bine meciul tinandu-l pe Lundy la distanta cu arma sa principala jabul si controland meciul in acest ritm chair punandu-l jos pe Hank la sfarsitul primei reprize pe greseala lui Lundy.
    Dar dupa acel dialog din colt(pe care Kellerman l-a observat bine ca a schimbat meciul) Lundy a dispensat cu meciul tehnic stand la distanta si incercand sa castige o batalie a jaburilor pe care datorita diferentei fizice nu avea cum sa o castige niciodata si iese punand presiune,lovind puternic si trecand la conduicerea meciului.Repet acel impuls din colt de la Barry Hunter a fost genial-practic a schimbat meciul si cum a zis Kellerman nu a venit in repriza a 7-a sau a 8-a cand ar fi fost prea tarziu dar foarte devreme chiar in momentul in care Lundy desi nu cedase inca intrase in monotonia boxerului care incearca dar nu face destul incat sa incerce cu adevarat.Excelent Barry Hunter in colt.Aia ai lui Algieri s-au uitat oare?
    Reprizele de mijloc in afara de a 5-a toate le-am dat lui Lundy care a luptat foarte bine imo punandu-l pe Dulorme pe piciorul din spate unde am vazut ca habar nu are sa lupte.
    Ca scor am avut 95-94 Lundy(1,2,5,si 8 pt Dulorme iar 3,4,6,7,9 si 10 pt Lundy) dar nu am o problema cu un scor strans pt Dulorme,au fost cateva reprize foarte echilibrate dar acel 97-92 e muuuuuuult prea mare in asemena meci.Dulorme scapa cu un SD controversat dar nu s-a ridicat deloc cu aceasta prestatie ba chiar din contra.Daca era unul de marimea sa(practic aici a fost un lightweight conrta unui welterweight) era KO din nou.Lundy bun,determinat si in forma,un test serios pt oricine,dupa cum se vede toate infrangerile sale inafara de aceasta(foarte discutabila) la boxeri buni.

    Hugo Centeno jr vs James De La Rosa.

    Oarecum la fel ca in primul meci diferenta foarte mare fica intre cei doi in favoarea lui Centeno care in debut parea ca se multumeste sa-l tina la distanta pe De La Rosa cu jabul.DLR poate putin overrated dupa victoria clara cu Angulo dar dupa cum a intrebat si Lampley-oare cat mai inseamna o victorie cu Angulo acum?El Perro este terminat.
    Pana la urma Centeno castiga prin KO frumos si ocntinua urcarea.Cred ca a fost prea aspru criticat dupa acel sa zicem no mas cu Julian Williams.E de viitor Centeno.

    Main eventulavid Lemieux vs Gabriel Rosado.

    Rosado adus special sa faca exact ceea ce a facut(cam ceea ce a facut si cu Golovkin) adica sa-i dea cateva reprize bune canadianului cu pumnul de fier.Contrar parerii generale Rosado este un boxer tehnic doar ca nu are apararea necesara la acest nivel.Imi mentin parerea ca este foarte uzat si la doar 28 de ani trecut de zilele bune.Pacat de el-hienele astea de la Golden Boy l-au furat cum au stiut mai bine cand era pe val,il batea clar pe Love anul trecut si l-au furat ca dupa meci sa aflam ca Love care oricum nu ar fi trebuit sa fie la middle facuse categoria cu diuretice.
    Dupa aia in timp ce il ducea la scoala si domina pe Quillin il opresc pt taieturi(sa fim seriosi,a fost un stoppage pt Quillin,am vazut zeci de meciuri un boxeri au fost si mai rau si au fost lasati sa continue) ca sa aflam dupa ca Quillin era usor in fata pe scorecardurile oficiale deci oricum Rosado ar fi fost furat la puncte.Asta in meci pt centura.
    Poate l-am subestimat putin pe Lemieux in legatura cu stamina(am vazut ca si el a fost iritat de aceste intrebari la conferinta de presa,zicea ca e mult schimbat fata de 2011),clar ca planul lui Rosado a fost sa-l duca in a doua parte a meciului si atunci sa inceapa o revenire pe fondul oboselii canadianului.
    Dar Lemieux care a inceput foarte tare a continuat tare,l-a pus jos in a 2-a pe Rosado cu un croseu care a inchis ochiul boxerului din Philadelphia(oarecum ca Provodnikov cu Algieri sau Mollo cu Golota) si de acolo a parut misiune imposibila pt Gabe.
    Lemieux are acea garda cu mainile sus a la Cotto dar ca si Miguel este foarte deschis la upercuturi si cred ca poate fi tinut la distanta(ma rog nu e un Jermain Taylor in zilele bune in divizie acum dar cred ca sunt boxeri care pot sa o faca) iar Rosado a punctat putin i na doua parte a meciului cand Lemieux a incetinit putin chiar daca nu s-a descompus total cum credeau unii.Jesse Reid avea ideea buna in colt(apropo l-a adus foarte tarziu pe acest mare antrenor Rosado,ca si Kessler cu Jimmy Montoya) sa loveasca cu el pt ca Lemieux loveste larg,telefonat si incet-de fapt asta este si cheia in al invinge cred eu.Dar Rosado era deja obosit,taiat rau si cred ca putin satul sa mai riste sa primeasca ceva inapoi.
    Stoppageul poate prea prematur dar eu unul m-am bucurat sa vad meciul oprit,Rosado e GATA.
    HBO incerca din greu sa vanda un Golovkin-Lemieux pe durata meciului.Parerea mea ca David trebuia sa stea departe de cazac.Dar meciuri cu un N'Dam N'Jikam,Stevens,Geale,Korobov,etc poate sa faca.
    Eu zic ca un Lemieux vs Stevens este unul dintre cele mai bune meciuri care se pot face in box.

    Gala Montreal.

    Jean Pascal vs Roberto Bolonti.

    Pascal revine dupa meciul cu Bute,are o prima repriza unde pare ruginit(cum Marc Ramsey a fost in Brooklyn cu Lemieux Roy Jones s-a ocupat de Pascal) si a parut sa incerce sa fie Roy Jones dar a parut mai degraba un Roy post 2005 ceea ce nu e bine.A stat pe corzi prea mult,nu s-a miscat si sarea cu acele crosee de stanga care iti ies doar daca ai reflexele s iviteza specifica.
    In repriza a doua parca s-a incalzit si incepuse sa boxeze bine punandu-l jos tare pe argentinian dupa care intra in clinch si intradevar loveste usor dupa stop.Bolonti pica jos secerat si nu mai poate continua.Acum in mod clar dupa mine Bolonti juca teatru,a vazut ca e groasa treaba asa ca a facut ce a facut.Pana la urma nu s-a mai ridicat,cei din co0ltul lui Pascal in special Russ Anber tipau intruna.Russ chiar a dat cateva replici tari acolo,a zis ceva de genul ''this fucking guy,he's coming here to win like this'' sau ''this is like european soccer flops''.
    Revenire slaba,intr-un meci in care trebuia doar sa scapi de rugina nici nu castigi si nici nu faci reprizele programate.Cum nu se poate mai rau pt Pascal.
    Pana la urma decizia oficiala a fost No Decision.

    Acum poate ma ajuti tu Luciane-daca e fault intentionat si celalalt nu mai poate continua nu e DQ?Cred ca l-au faucut canadienii pe argentinian dar pana la urma nici nu e bine sa dai incredere celor care fac astfel de chestii.

    PSe undercard Bodgan Dinu a castigat KO1.

  12. #915
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Nu am vazut celelalte meciuri.

    Brahmer a luptat,Geale cu Fletcher si a luptat si Juan Francisco Estrada flyweightul ala bun pe care as vrea sa-l vad.

  13. #916
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Acum poate ma ajuti tu Luciane-daca e fault intentionat si celalalt nu mai poate continua nu e DQ?Cred ca l-au faucut canadienii pe argentinian dar pana la urma nici nu e bine sa dai incredere celor care fac astfel de chestii.
    Pai asa ar trebui sa fie e logic dar ma rog, pana la urma ala s-a prefacut deci mai bine asa.

    Apropo, il cunosti pe Leonard Bundu ?

  14. #917
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Am auzit de el doar.

    Stiu ca a luptat prin Anglia de cateva ori.Am inteles ca e un veteran solid care il va testa pe Thurman.

    Sa fiu sincer nu sunt pe hype trainul One Time Thurman.

    Crezi ca Chaves are vreo sansa cu Bradley?

  15. #918
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Am auzit de el doar.

    Stiu ca a luptat prin Anglia de cateva ori.Am inteles ca e un veteran solid care il va testa pe Thurman.

    Sa fiu sincer nu sunt pe hype trainul One Time Thurman.

    Crezi ca Chaves are vreo sansa cu Bradley?
    Cam aia e e cel mai bun boxer din Italia, cred si singurul dintre profesionisti care traieste din box. Cine castiga destul de bine sunt amatorii, campionii mondiali si olimipici: Clemente Russo, Domenico Valentino sau Cammarelle (l-a batut sau nu in finala la Londra pe Joshua ? )

    Thurman imi place, e spectaculos dar eu zic ca in maxim 2 ani va fi facut KO de cineva. Nu de Bundu caci nu prea are putere.

    Normal ar trebui sa castige Bradley dar e imprevizibil deci cine stie.

  16. #919
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Eu am zis si atunci ca italianul merita decizia la Londra cu Joshua in finala.De fapt si Erislandy Savon cred ca l-a batut pe Joshua mai devreme in competitie.Ma rog e istorie iar stilul lui Joshua se transpune mult mia bine la profesionisti.

    E spectaculos Thurman dar nu e elita cum nci Porter,Alexander sau Khan nu sunt.

    M-am uitat putin la acest Diego Chaves,boxer interesant si spectaculos.Nu e un brawler clasic,are mici subtilitati in boxul sau,stie sa stea la distanta,are jab bun si loveste tare.Nu are [icioare si in mod oarecum ciudat nu lupta asa bine pe interior.
    Cu Thurman a inceput bine dar l-a lasat stamina pe la jumatatea meciului si in acel meci s-a vazut ca e deschis pt croseul de stanga.
    Cu Rios se descurca bine pana cand Drakulich si-a bagat coada.DQ foarte usor cum acelasi Drakulich l-a descalificat contrversat si pe Miranda acum cativa ani cu Despaigne(ne-am contrazis atunci putin pe tema DQ-ului).
    Totusi un Bradley setat pe modul normal adica nu cu ma luptat cu Provodnikov ar trebui sa castige o decizie clara.

    Frank Maloney e acum Kellie Maloney.Si e femeie...Exact.Ciudat dar e decizia ....ei.

    Mickey Rourke a mai avut un meci aranjat contra unui sarman de pe strda(la propriu).Totusi impresionanta forma atinsa la 62 de ani.

    Emanuel Augustus impuscat in cap in octombrie si-a revenit treptat.

  17. #920
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ultimele meciuri vazute:

    Jo Jo Dan SD vs Kevin Bizier
    Jo Jo Dan il bate inca o data pe canadian si devine challenger obligatoriu la centura IBF detinuta de Brook.
    Da, de data asta eu zic c-a castigat clar desi meciul a fost oarecum echilibrat. Primele 6 reprize super echilibrate. Facem 3-3 ca e mai bine. In repriza a 7-a romanul a fost pus la podea insa a fost norocul lui as spune caci Bizier si-a consumat toate energiile in acea repriza si nu a mai reusit sa revina. Reprizele 8-11 castigate destul de clar de roman. A 12 ambii au dat totul cu ultimele energii. Repriza egala as spune.
    Am avut deci 3 puncte in fata pentru Jo Jo Dan.
    Ce sa zic, aceleasi calitati si defecte la el. Activ, loveste bine in combinatii, excentric. Ii lipseste inca un box mai inchegat si mai inteligent (din punct de vedere pugilistic). Fizic de asemenea nu e la inaltime desi in meciul asta a terminat mai bine decat adversarul.
    Cred ca il va intalni pe Brook cat de curand. Englezul trebuie sa revina de la injunghierea suferita si meciul asta e numai bun pentru el. Probabil va castiga Brook prin KO dar Jo Jo Dan merita sansa asta si ma bucur pentru el.

    Stevenson KO5 Dmitry Sukhotsky
    Putine de spus. Dominat cap coada de canadian. Cam pierde vreamea. Kovalev cat mai repede trebuie.

    Artur Beterbiev KO2 Jeff Page Jr
    Tenacele rus l-a facut KO in repriza a 2-a pe american dar a suferit un KD in prima repriza de la o greseala facuta la pozitionare. Ramane insa un bun prospect; un boxer osos si dur, "alla Carl Froch" as spune dar cu un spirit ofensiv mult mai mare.

    Saptamana trecuta:

    Amir Khan UD Devon Alexander
    Superba prestatia lui Khan. A castigat toate reprizele. Se stia oarecum ca va castiga insa totusi prestatia sa a surprins in calitatea oferita. Eu zic ca merita un meci cu Mayweather si ii va pune probleme lui Floyd. Am mai discutat despre asta.

    Keith Thurman UD Leondard Bundu
    Si aici meci unidirectional. Thurman castiga practic toate reprizele aratand ca poate lupta foarte bine de la distanta in contraatac ca un adevarat tehnician. Tinand cont ca e si un puncher foarte bun, e clasicul luptator boxer-puncher. Totusi eu inca vad o mica fragilitate la el. Poate ca ma insel insa nu vad campionul despre care multi vorbesc.
    De cealalta parte Bundu a incercat cu toate puterile sa se aproprie de Thurman dar n-a reusit. Fizic a dus-o bine (stiam asta) dar pur si simplu Thurman era mai rapid decat el si-l anticipa de fiecare data.
    Victorie buna a lui Thurman (in ciuda fluieraturilor).

    Alte meciuri: Mares l-a facut KO pe Ramirez (saracul) si Charlo, un prospect american l-a facut KO in 2 reprize pe un alt italian Bottai (slab de tot asta). Si Ortiz revine cu o victorie.

    N-am reusit sa vad gala HBO din pacate caci n-am gasit nimic pana acum.
    Last edited by Lucian86; 21st December 2014 at 18:45.

  18. #921
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Total de acord cu ce zici la Dan vs Bizier II.De data asta a fost clar.115-112 a mavut dupa cum zici si tu 3-3 dupa primele 6 si Bizier 2 puncte in fata dupa KD dar imediat dupa aia nu a mai facut nimic.Nu stiu ce s-a intamplat ori a obosit ori a fost o tactica de adormire proasta.
    De acord cu Malignaggi ca niciunul nu a aratat ceva tehnic de nivel mare9as zice ncii la un nivel mediu).Jojo a luat meciul pur pe volum si pana la urma asta e conditie fizica si body punching.Bizier e foarte puternic fizic si decent fundamental dar e lipsit de factorul X.
    Brook il bate pe Jojo lejer cred,poate si KO dar Jojo a demonstrat si aici ca este un boxer durabil,sa nu uitam ca a mers 10 reprize cu Aydin cu maxilarul fracturat.S-ar putea sa mearga 12 cu Brook.
    In orice caz aceleasi vechi greseli-nici el nu stie daca este boxer,boxer de presiune,boxer de inside,etc.

    Stevenson e obligat sa se lupte cu invingatorul de la Kovalev-Pascal.Intre timp va mai lua un meci,probabil ca nu va fi ceva foarte periculos,se aude de o revansa cu Fonfara.
    Nu il vad bine insa cu rusul.

    De notat ca am vazut KDul lui Beterbiev din mai multe unghiuri si se vede clar ca Page il impinge cu mana stanga inainte sa-l loveasca cu dreapta.Sigur oricum Beterbiev are pozitionare proasta la picioare.
    In orice caz cred ca va fi un contender/detinator de centura serios.

    IMO Khan ar trebui sa lase fuga dupa Floyd si sa accepte meciul cu Brook.Daca Floyd si Pac se bat e obligat sa se bata cu Brook-daca nu e duck.
    Si apropo de Amir:

    AK:''Il vreau pe Floyd dar fuge de mine,zice ca nu am un nume destul de mare,e o scuza sa nu se bata cu mine.''
    Reporter:''Keith Thurman a zis ca te vrea''
    AK:''Thurman nu are nume destul de mare sa e bata cu mine''.
    .......
    De notat insa ca Virgil Hunter l-a imbunatatit.Se vede ca nu mai e oaia fara minte de pe vremea lui Roach.Sigur nici nu a mai luptat cu Danny Garcia de atunci.

    Thurmna impresionant dpdv mental,asa ca prestatie nu a ofst cine stie ce dar Bundu e unknockoutable si Keith a luptat sa castige nu sa castige prin KO.

    Ia meciurile HBO-o sa vezi SPOILER ALERT 2 furturi mari si un KO superb.

  19. #922
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    T
    AK:''Il vreau pe Floyd dar fuge de mine,zice ca nu am un nume destul de mare,e o scuza sa nu se bata cu mine.''
    Reporter:''Keith Thurman a zis ca te vrea''
    AK:''Thurman nu are nume destul de mare sa e bata cu mine''.
    .......
    Inseamna ca Floyd il evita pe Khan si Khan pe Thurman.
    Totusi, Khan are motive mai bune

  20. #923
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    E un idiot.E ipocrizie sa zici ce zice el.

    Floyd nu il evita,cred ca pur si simplu asteapta sa se duca praful din situatia intortocheata cu Pac,Cotto si Canelo.

    Floyd il vrea pe Pac dar evident nu se poate in aceeasi zi cu Cotto-Canelo iar Arum nu vrea meciul deloc cred eu.Probbail vrea altul care nu are ce cauta in ring cu Manny(se aude Jessie Vargas).
    Daca nu se concretizeaza May-Pac Floyd probabil va semna cu Khan.Dar in acelasi timp daca Pac-May se semneaza Khan sa lase plansul si sa lupte cu Brook-e meci bun,sau cu Thurman.

    Ma rog e treaba lor,istoria nu cred ca va fi prea miloasa cu astia.

    Ai vazut documentarul Tapia/Super misto dar si trist in acelasi timp.Johnny statea sa planga la fiecare scena.

    PS:TYSON FURY-CHRISTIAN CIOCAN SEMNAT PT 28 FEBRUARIE.Eubank jr-Chudinov pe aceeasi gala.Propun un thread separat s idiscutii acolo in ianuarie.Cred ca se va vorbi mult la noi in tara dar va veni inevitabila infragere si dezamagire.Oricum sansa vietii pt Ciocan-sa-l vedem.

  21. #924
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    E un idiot.E ipocrizie sa zici ce zice el.

    Floyd nu il evita,cred ca pur si simplu asteapta sa se duca praful din situatia intortocheata cu Pac,Cotto si Canelo.

    Floyd il vrea pe Pac dar evident nu se poate in aceeasi zi cu Cotto-Canelo iar Arum nu vrea meciul deloc cred eu.Probbail vrea altul care nu are ce cauta in ring cu Manny(se aude Jessie Vargas).
    Daca nu se concretizeaza May-Pac Floyd probabil va semna cu Khan.Dar in acelasi timp daca Pac-May se semneaza Khan sa lase plansul si sa lupte cu Brook-e meci bun,sau cu Thurman.
    O fi ipocrit dar nu e argument impotriva faptului ca Floyd il evita pe Khan.
    Floyd nu-l vrea pe Pac, mi mi se pare clar asta. Nu stiu de ce nu vedeti voi asta. Face 60 de milioane fara el si stii de unde vin banii ? de la acel "0"..low risk, high reward..Business foarte bun.

    Din cate am vazut si cate am citit, chiar iau o parte categorica in chestiunea asta si dau vina pe Floyd. Da, exact. Arum foarte probabil nici el nu era foarte incantat de meciul asta prin 2009-2010 dar in momentul de fata chiar nu mai are nimic de pierdut. Floyd are.
    Va ia la misto Mayweather. E un minicinos. Recent a declarat ca vrea meciul cu Pacquiao pe 2 mai. Din start se vede ca e un bluff pur si simplu. Pe 2 mai se face Canelo vs Cotto cel mai probabil ("cinco de mayo", you know) si nu poti avea si Pac vs Mayweather in acelasi timp. Asta daca nu va lupta el cu Cotto sa-i ia centura de la middleweight .
    Doar o oferta foarte mare de bani il va convinge insa nimic altceva. Mark my words. Din punct de vedere financiar stie el ce face.
    Si-l va evita pe Khan intotdeauna. Impreuna cu Pac, sunt luptatori care au viteza superioara (pe langa altele) si Floyd nu e sigur ca-i poate bate (desi cu mare probabilitate ar face-o).


    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ai vazut documentarul Tapia/Super misto dar si trist in acelasi timp.Johnny statea sa planga la fiecare scena.

    PS:TYSON FURY-CHRISTIAN CIOCAN SEMNAT PT 28 FEBRUARIE.Eubank jr-Chudinov pe aceeasi gala.Propun un thread separat s idiscutii acolo in ianuarie.Cred ca se va vorbi mult la noi in tara dar va veni inevitabila infragere si dezamagire.Oricum sansa vietii pt Ciocan-sa-l vedem.
    Nu l-am vazut inca. Am auzit ca e misto.

    Fury vs Ciocan. Bun meciu pentru Ciocan. De vazut.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •