Page 3 of 54 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #43
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    In fine, sunt de acord cu ce spuneti dar daca omul vrea sa se lupte, eu nu am nimic impotriva !! Isi va pata putin singur imaginea de mare campion ce-a fost si ultimul om de pe planeta ce l-a batut pe Manny Pacquiao.

    Apropo de Pacman

    Emmanuel "Bruce Lee" Pacquiao

    http://d.yimg.com/a/p/sp/ap/90/fullj...86d168aeb2.jpg

  2. #44
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Dimineata la 4:00 , Jo Jo Dan vs Steve Forbes . Apropo , se trezeste cineva sa urmareasca meciul ?

  3. #45
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Eu da.

    Nu ma astept sa fie ceva spectaculos dar cred ca o sa fie un meci frumos la un nivel tehnic bun.

  4. #46
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Dimineata la 4:00 , Jo Jo Dan vs Steve Forbes . Apropo , se trezeste cineva sa urmareasca meciul ?
    Nu, acest meci a lui Ionut inca nu merita trezirea mea timpurie !!
    Apropo, se da pe undeva prin Romania meciul ?? Eu n-am gasit nimic

  5. #47
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu, acest meci a lui Ionut inca nu merita trezirea mea timpurie !!
    Apropo, se da pe undeva prin Romania meciul ?? Eu n-am gasit nimic
    TVR1 o sa transmita .

    Mie mi se pare foarte interesant meciul . Forbes a pierdut la decizie cu De La Hoya ...

  6. #48
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    TVR1 o sa transmita .

    Mie mi se pare foarte interesant meciul . Forbes a pierdut la decizie cu De La Hoya ...
    Merci!!

    Da, e cel mai bun meci a lui Jo Jo Dan din cariera; sper sa se inteleaga ca-l discreditez total pe Aydin, pentru mine un luptator departe de valoare mondiala si care a pierdut clar (in ciuda versiunii oficiale) impotriva lui Ionut.

    In orice caz, Forbes inca nu e un adversar foarte puternic pentru romanul nostru; ma astept ca Ionut sa castige destul de lejer meciul; are superioritate fizica destul de importanta pe care sper ca o va concretiza.

    later edit: sunt multe prospective dupa acest meci pentru roman; militeaza acum in cea mai puternica categorie din box la ora actuala; poate ca nu va ajunge la meciuri impotriva lui Floyd Mayweather sau Manny Pacquiao dar o sansa la titlu impotriva lui Andre Berto in viitorul apropiat e posibila !!
    Last edited by Lucian86; 11th February 2011 at 23:06.

  7. #49
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Nu-s de acord ca asta-i cel mai bun adversar.

    Pt. mine tot Aydin este,chit ca decizia a fost proasta in Turcia.

    Faptul ca Forbes a pierdut acum 2 meciuri la Harrison Cuello(o panarama) spune multe despre stadiul avansat de putrefactie in care se afla.Forbes in cea mai buna zi a fost ma ibun decat Aydin da,dar nu acum.

  8. #50
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Nu stiti, e transmis undeva meciul lui Cunningham?
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  9. #51
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Daca nu este pe sport.ro(si nu este) nu este transmis la noi.Este pe ARD la nemti.

    Daca vrei ti-l pun la download dar a 2-a zi dupa ce s-a disputat.

    PS:Cunningham e meserias dar a inceput sa arate semne de deteriorare.Ultimul meci cu Ross nu a aratat bine.

  10. #52
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu-s de acord ca asta-i cel mai bun adversar.

    Pt. mine tot Aydin este,chit ca decizia a fost proasta in Turcia.

    Faptul ca Forbes a pierdut acum 2 meciuri la Harrison Cuello(o panarama) spune multe despre stadiul avansat de putrefactie in care se afla.Forbes in cea mai buna zi a fost ma ibun decat Aydin da,dar nu acum.
    Eram doar rautacios fata pe Aydin

    A castigat Jo Jo Dan prin decizie tehnica in repriza a 6 a dupa o accidentare a lui Steve Forbes..Cine a vazut meciul ??? Pareri ??

    Eventual, stiti unde l-as putea vedea ??

  11. #53
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Poftim lnk la meci versiunea ESPN:http://www.megaupload.com/?d=ORGP1JKD

    L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.

    Ce sa zici...o victorie asteptata,nu l-a facut KO cum erd de asteptat,meciul a fost mai frumos estetic decat asteptat,Forbes a stat la bataie mai mult decat ma asteptam si decat probabil ar fi trebuit.Jojo...aceleasi greseli ca de obicei,greseli pe care nu le va repra niciodata...mainile prea jos,nu-si misca capul,in genral o aparare slaba,lipsa folosirii jabului si pur sai simplu lupta mult prea de aproape mai ales considerand ce avantaj fizic avea,etc.
    Nimic impresionant,daca se bate cu invingatorul de ja Jones-Soto-Karass II adica Jones poate va impresiona.

  12. 12th February 2011, 20:09

  13. #54
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Felcitari JoJo „Bam-Bam ” Dan
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #55
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Poftim lnk la meci versiunea ESPN:http://www.megaupload.com/?d=ORGP1JKD

    L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.

    Ce sa zici...o victorie asteptata,nu l-a facut KO cum erd de asteptat,meciul a fost mai frumos estetic decat asteptat,Forbes a stat la bataie mai mult decat ma asteptam si decat probabil ar fi trebuit.Jojo...aceleasi greseli ca de obicei,greseli pe care nu le va repra niciodata...mainile prea jos,nu-si misca capul,in genral o aparare slaba,lipsa folosirii jabului si pur sai simplu lupta mult prea de aproape mai ales considerand ce avantaj fizic avea,etc.
    Nimic impresionant,daca se bate cu invingatorul de ja Jones-Soto-Karass II adica Jones poate va impresiona.
    L-am vazut

    Subscriu tot ce-ai spus; victoria lui Ionut insa nu a fost foarte clara; un egal nu ar fi fost o nedreptate; primele doua reprize de studiu, ultimele 4 ceva mai active;
    Jabul, Dan il foloseste insa nu e asa de bun; putin cam steril; de asemenea nu-l vad bine pe roman boxand de aproape; se descurca mai bine de la distanta cu atacuri rapide pe contre !! Nu e nici counter-puncher insa se descurca mai bine de la distanta !!!
    In fine, mi-e greu sa spun unde va ajunge in viitor !! Ramane de vazut !!

    Apropo de welter
    Andre Berto vs Victor Ortiz, 16 aprilie 2011...meci interesant !!! Ortiz are valoarea de-al invinge pe Berto; sa vedem cum va suporta atacurile haitianului

  15. #56
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.
    Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

    La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

    Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
    In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
    De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!

  16. #57
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

    La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

    Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
    In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
    De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!
    Mircea Badea numai prostii a spus.

  17. #58
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

    La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

    Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
    In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
    De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!
    Mircea Badea sufera de complexul ''le stie pe toate''.E un habarnist in ale boxului chiar daca il urmareste probabil din cand in cand.N-a inteles nimic.

    O sa-ti spun totusi ca avem un comentator bun in tara.....acesta este Rudel Obreja.De fiecare data cand l-am auzit comentand a facut o treaba buna.Tipul char stie meserie,vad insa ca nu l-au mai chemat in ultimii ani sa comenteze.

    Pacat insa ca asta este cam singurul talent al domnului presedinte.

  18. #59
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Duminica dimineata incepand cu ora 4.00 pe Digisport: Montiel vs Donaire

    thank you digi

  19. #60
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Duminica dimineata incepand cu ora 4.00 pe Digisport: Montiel vs Donaire

    thank you digi
    Nu stiu daca merita sa ma trezesc Dupa ce am vazut Alexander - Bradly

  20. #61
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by carmelo345 View Post
    Nu stiu daca merita sa ma trezesc Dupa ce am vazut Alexander - Bradly
    Dupa logica asta n-ar mai trebui sa te trezesti niciodata pentru un meci de box.
    Montiel vs Donaire este un super match si absolut de vazut din partea fanilor boxului !! Probabil ca va fi mai mult un meci tactic decat "razboinic" dar cu siguranta va fi unul de calitate !!

  21. #62
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Bursele celor implicati in gala deseara:

    Jones si Soto-Karass:cate 75000 $

    Montiel:250000$

    Donaire:350000$

    Foarte putin tinand cont de importanta si calitatea meciuluiu si a boxerilor.Figurantul de Berto ia un milion cand se bate cu panarame gen Hernandez si astia nici impreuna nu iau atata.Pacat.

  22. #63
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Din pacate in box nu esti remunerat in functie de valoarea pe care o ai. Conteaza po****ritatea in mare masura !! Sunt multi boxiorii de valoare care nu au un "fanbase" care sa le asigure niste burse mai bogate; printre ei ii gasim pe Chad Dawson, Cunningham, batranul Hopkins care a fost platit cel mai bine cand l-a intalnit pe De la Hoya, regele absolut al incasarilor pe urma meciurilor, Carl Froch care in opinia ca valoare in Anglia e peste ce-a fost Hatton insa nu se compara cu po****ritatea lui Ricky, J.M. Marquez, top 5 P4P care castiga mult mai putin fata de cat o indica acest clasament, si multi altii.

    Montiel si Donaire au "ghinionul" de a fi 2 luptatori de categorie mica (cocos in cazul de fata). Inca exista "prejudecatati" in ceea ce priveste aceste categorii si publicul "casual" nu e dispus sa urmareasca si acesti luptatori; cei doi sunt printre primii zic eu 10 P4P din lume dar cred ca sunt cunoscuti in mare parte doar de fanii "microbisti" ai sportului.

    Asta e situatia!! fiecare se uita si tine cu cine vrea asa ca nu e rostul sa ne plangem de nedreptate in cazul de fata !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •