Results 1 to 12 of 12

Thread: Dar mersul pe bicicleta? Pedaleaza cineva de pe acest forum?

  1. #1
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1

    Exclamation Dar mersul pe bicicleta? Pedaleaza cineva de pe acest forum?

    Ma gandeam ca aici se poarta discutii (interesante, cele mai multe) despre ciclismul de performanta, mari tururi, rutieri celebri, etc. Ceea ce desigur este o pasiune nobila si gasesti inspiratie in viata unora dintre ciclistii de calibru. Ma intrebam insa daca este cineva aplecat si pe partea practica a acestui sport, anume daca urca din cand in cand pe bicicleta sa dea o tura mai mica sau mai mare.

    Nu ca as avea mult timp pentru asa ceva (am job de birou), dar eu merg cu bicla aproape zilnic - inclusiv cand ploua si inclusiv dupa prima zapada - plus ca particip de cate ori sunt actiuni in care se strang mai multi biciclisti pentru o defilare. Spre exemplu, de "Joia Bicicletei" in Bucuresti (se strange un grup de oameni cat se poate de diferiti in ultima joi din fiecare luna, pentru un mic traseu in pluton prin centrul orasului). Niste poze aici:

    http://ciclist.wordpress.com/2010/09...ia-bicicletei/

  2. #2
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    mai merg din cand in cand ...dar nu foarte departe, prin cartier

  3. #3
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Zilnic, cate 3 km pana la lucru

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    530
    Reputatie
    1
    Foarte rar ma plimb cu bicicleta, si putin, dupa vreo 10 minute ma plictisesc.

  5. #5
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Bravo voua!

    Credeam ca avem numai "ciclisti de tastatura" pe acest forum. http://i57.photobucket.com/albums/g2...ink/orn/00.gif
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  6. #6
    junior AJ.'s Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Craiova
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Si eu ma plimb cu bicicleta aproape zilnic. Pacat ca in Romania nu se pune accentul pe ciclismul de performanta, ar fi ceva frumos.
    [COLOR="Indigo"][SIZE="2"]Cadel Evans | Edvald Boasson-Hagen | Robert Gesink | Gilles Simon | Novak Djokovic | Fernando Alonso | Jenson Button | Ben Spies | Dani Pedrosa | David Beckham | Asafa Powell | Timo Boll | AJ Styles | CM Punk | Bryan Danielson | Low Ki |Austin Aries |[/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Care se baga la niste plimbari prin Bucuresti? eventual locuri prin preajma Bucurestiului ..azi am pedalat ceva ..vreo 20 km, am facut si o tura prin Herastrau...ce e drept tre o desfac zilele astea ca a inceput sa "scartaie" ceva pe la pedalier

  8. #8
    senior free2tedy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Vara urc zilnic pe bicicleta, fie ca fac 15 sau 50 de kilometri. Eu zic ca n-am dat banii degeaba pe cursiera si trecand peste nesimtirea din trafic este un sport foarte linistitor

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Amuzant titlul acestui topic ! Eu,da, pe distante considerabile, nu ma invart prin amaratele astea de parcuri !
    Ultimele mele 2 trasee sunt acestea :

    1.Bucuresti-Snagov-Ploiesti si retur ( 140 km per total, aceiasi zi )
    2.Bucuresti-Giurgiu-Ruse ( Bulgaria ) si retur ( 170 km per total/ aceiasi zi )

    Ps- ars de soare, m-am cojit de 15 ori pina acum, obositor dar in acelasi timp mandru ca mi-am demonstrat conditia fizica foarte buna, de subliniat faptul ca am mai practicat ciclismul in Italia ( 1 an si jumatate ), la munte.
    Last edited by my_shoes93; 5th July 2011 at 19:06.
    [SIZE="3"][B]"It never gets easier, you just go faster."[/B][/SIZE]Greg LeMond

  10. #10
    junior RazvanRazvan's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Giurgiu
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Eu merg aproape zilnic cu bicicleta, dar nu pe distante prea mari, maxim 10 km. Cand ies, de obicei ies sa sar cu ea si altele, ce se face de obicei pe un BMX.. ultima oara cand am mers, am cazut urat rau, oricum, ma plimb cu ea aproape zilnic. E foarte sanatos, + ca te relaxeaza foarte mult

  11. #11
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    abia astept imi iau o cursiera si voi reface traseul Bicaz - Durau pe axiala tur-retur(70 km in total) si Bicaz - Lacu Rosu(65 km in total)

  12. #12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •