Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 269

Thread: Volei feminin - divizia A1

  1. #22
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    CSU Tg. Mures Penicilina Iasi 3-1
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Ai telefoanele lor pe forumul FRV si suni si afli direct de la organizatorul de competitii.Nimic mai simplu nu?

  3. #24
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    Cu parere de rau nu aveti loc in fata lui Dinamo ,cu Costinel pe banca si mai ales cu achizitiile pe care le-au facut ,ei vor castiga campionatul !
    Meci fara istoric in campionat CSU Metal - Dinamo 3-0 (19, 17, 19)
    Last edited by starsteel; 29th November 2006 at 13:16.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #25
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    in seara asta au jucat super!!!!
    bravo galatencelor!!!!

  5. #26
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cu adevarat au jucat frumos le-am inebunit pe dinamoviste cu serviciile din saritura in special Molnar si Tanya iar ce e mai frumos ca jocul nostru e evident in crestere.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Dinamo umilita la Galati

    A fost de-a soarecele cu pisica la acest meci.Dupa ce miercuri in cupa Romaniei la Bucuresti Dinamo a castigat greu in fata Metalului cu 3-2 astazi la Galati in prima etapa a returului Galatiul a umilit echipa de volei feminin a cainilor rosii administrandu-le un sec 3-0.Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta.Bravo publicului care a fost fantastic semn ca dragostea pentru voleiul feminin se intoarce. /

  7. #28
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Sambata seara a avut loc derbyul etapei intre echipele CSU Metal Galati si Dinamo Bucuresti incheiat cu victoria gazdelor cu 3-0 pe seturi -19, -17, -19.
    Primele doua seturi au fost la discretia gazdelor nepunandu-se in niciun moment problema invingatoarei.
    Setul trei a fost doar la prima vedere un pic mai disputat, echilibrul rupandu-se la 11-11. Dupa acest moment galatencele au revenit la conducere si au castigat setul. Disperat de greselile propriei sale echipe patronul de la Dinamo, Marian Stefan, a parasit sala la mijlocul setului trei.
    Trebuie remarcat si publicul galatean, sala "Siderurgistul" fiind neincapatoare pentru spectatori si pentru cele doua galerii ambele ale echipei gazda.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Dinamo a fost umilita la Galati cu un 3-0 scurt(19.17.19).Publicul a fost superb iar echipa in evidenta crestere de forma,care va trebui confirmata etapa viitoare la P.Neamt,cu o noua victorie nu de alta dar anul asta miroase a titlu de campioana la Galati,nu?

  9. #30
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OVIDIU 62 View Post
    .....Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta...
    Eu i-am strigat in ureche "Dinamo si Rapid se iubesc la infinit" iar alt tip i-a pus un spray sirena....piticu nici o reactie. Mai dur a fost ca din cauza atmosferei fiica-mea care era langa mine m-a intrebat....ce i-am strigat....?!
    Last edited by starsteel; 29th November 2006 at 13:18.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #31
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    azi : Unic Piatra Neamt-CSU Metal Galati

  11. #32
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Rezultatul final nu reprezinta o necunoscuta pt. galateni....nu garantez cat va fi in dreptul lui Unic desi sunt sanse insemnate pt. 0 in schimb la galatence evident 3. Avem de platit si hotia din campionatul trecut cand in ultimul meci prin contributia arbitrilor am pierdut calificare in "final four".
    http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html
    Last edited by starsteel; 29th November 2006 at 13:14.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #33
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    ''Meciurile celei de-a doua etape a returului Diviziei A1 la volei feminin se dispută astăzi. CSU Metal Galați - care evoluează în efectiv complet - joacă astăzi (ora 18,00) în deplasare, cu Unic Piatra Neamț. Întâlnirea se anunță extrem de disputată, în care gălățencele au posibilitatea să se impună.
    Sâmbătă, CSU Metal va juca pe teren propriu, cu Penicilina Iași - Sala "Siderurgistul", ora 18,00.''

    Un ziarist galatean considera ca intalnirea "se anunta extrem de disputata" ..... eu nu cred asta.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #34
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Unic trebuie să se autodepăsească pentru a cîstiga

    Unic Piatra Neamt are nevoie de un meci excelent în toate compartimentele pentru a reusi o victorie în fata celei mai în formă echipei de volei feminin din România, CSU Metal Galati. Este momentul ca elevele lui Marian Constantin si ale lui Aurel Cazacu să arate unitate de grup, omogenitate în joc si o dorintă enormă de victorie. Pentru ca relatiile dintre fete să se închege, conducerea tehnică a decis ca echipa să intre în cantonament de două săptămîni. CSU Metal Galati vine la Piatra Neamt cu un moral foarte bun, cu jucătoare si un antrenor de valoare mondială. Zoran Terzic este antrenorul nationalei Serbiei, selectionată care la recent încheiata editie a Campionatului Mondial a reusit să termine pe locul III. Maja Ognjenovici si Brizitka Molnar sînt cele două sîrboiace care au cîstigat medalia de bronz la mondiale, dar care în România si-au propus ca obiectiv cîstigarea campionatului.
    „Ne gîndim numai la victorie si numai la un joc bun contra celor de la Galati. Stiu că va fi foarte greu, dar cred că fetele au ajuns la concluzia că numai cu dăruire pot face un rezultat bun împotriva unei echipe puternice. Unic trebuie să se autode-păsească pentru a cîstiga“, a declarat Vasile Ouatu, presedintele de onoare al clubului pietrean. Acesta asteptă si o reactie pozitivă a publicului în meciul de astăzi. „Publicul trebuie să se trezească pentru a ajuta echipa. La ultimele meciuri a fost cam apatic, iar fetele resimt acest lucru. Vreau să facem totul pentru a cîstiga. Echipa are nevoie de încurajări, de aplauze si de scandări“, a mai spus Vasile Ouatu.

    monitorul de neamt

  14. #35
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Echipa de volei feminin a Rapidului, CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI,
    care evoluează în campionatul național, a disputat miercuri, 29 noiembrie 2006 partida din cadrul etapei a XI-a a Diviziei A1, meciul în compania formației Volei 2004 Constanța. În partida arbitrată de cuplul Dimachi F. / Stefu A., din returul campionatului de volei, rapidistele au învins în deplasare cu scorul de 2-3.

    După acest meci, CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI se află pe locul 7 în clasament, cu 13 puncte și vor întâlni etapa viitoare, a XII-a, sâmbătă, 2 decembrie 2006, formația UNIC PIATRA NEAMȚ, care se află pe locul 4, cu 16 puncte acumulate.
    Meciul va fi condus de cuplul Calimac N. / Stefu A.

  15. #36
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Uraaaa!!!!!
    Unic Piatra Neamt-CSU Metal Galati 0-3

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Campioaneleeeeeeeee

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Unicul umilita sub Pietricica

    Cu toata galeria lor formata din oameni de peste 50 de ani adusi cred dela o intrepridere si cu alta de la fotbal echipa gazda nu a putut face fata ritmului infernal de joc al echipei galatene.Dupa aproximativ o ora si 10 min echipa galateana sa impus in trei seturi(21,12,22).Civilizatia lipseste la P.Neamt astfel incat la sfarsitul meciului galeria de la fotbal sa repezit la baloanele alb-albastre spargandule cu o furie greu de imaginat.Inca odata au dovedit ca sunt infantili.In setul 2 a fost masacru in direct pe teren propriu.Sincer sa fiu nu stiou daca echipa gazda va pride play-offul.

  18. #39
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Marsul continua .... Galatiul face legea in campionat singura echipa care poate fi de calibrul nostru ramane Bacaul; ramane sa dovedim ca suntem superioare si bacauancelor. O vom face pe 21 dec.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Pt Starsteel

    Vreau sa-ti spun ca eu am claxonat pe Marian Stefan la meciul cu Dinamo.La P.Neamt este cu intrare(20.000 lei) biletul si se trage la sorti la pauza anumite bilete care le primesti la intrare.Este ca pe vremea lui impuscatu.Fac orice dar numai volei NU.

  20. #41
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ce chestie am stat la 3-4 metri unul de altul, acolo stau de obicei.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Echipa trebuie ajutata

    Ar fi bine sa sprijinim cu o adevarata galerie aceasta echipa minunata a Galatiului care se chiama Metal.Daca tu poti sa mobilizezi mai multa galerie de la Sidexplozia ar fi minunat.Sa facem si un decor frumos,cred ca ar trebui luat legatura cu domnul Mangalea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •