Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 269

Thread: Volei feminin - divizia A1

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1

    Volei feminin

    Am cautat toata seara pe net sa vad care a fost rezultatul in partida Unic - CSU Metal dar nimic, nici la frv, ziare, etc. astept un semn.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Rm.Valcea - Arad
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    stie cineva un site unde as putea gasi campionele all time ale romaniei la volei masc si feminin?

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Am fost eu la acel meci in care cei 2 mafioti de arbitri TOADER CORCODEL si DREGOMIR ne-au facut varza.

  4. #4
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    De la tine am aflat rezultatul in seara aia. Din comentariul facut pe Monitorul.
    Last edited by starsteel; 12th May 2006 at 21:22.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  5. #5
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cred ca a venit timpul ca CSU Metal Galati sa atace titlul national. Alaturi de cele 2 straniere din sezonul trecut, Aleksandra Avramovici şi Tatiana Liulenova, au venit 3 sarboaice Sanja Starovici, Brizitka Molnar şi Maja Ognjenovici iar noul antrenor este sarbul Zoran Terzici, ajutat de conationalul sau Nenad Djurovici. Anul trecut dupa un tur de campionat foarte bun am capotat lamentabil in finalul campionatului nereusind sa prindem nici macar turneul final. Situatia asta nu se mai poate repeta asa ca anul asta asteptam titlul la Galati.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    Starssteels

    Ma bucur ce aud voi a-ti avut si obuna scoala de volei masculina buna.

  7. #7
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    metal-unic 3-0

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Am fost la primul meci cu Dinamo la Bucuresti si sincer va spun echipa noastra nu a jucat nimic.Sper sa nu mai am parte de asemenea meciuri.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Am aflat ca fetele noastre au invins la Iasi cu 3-0.Este bine dar ce ne facem ca mai tot timpul sarboaicele sunt plecate la lot.Asta pana la sfarsitul lui noiembrie.Vine si vremea noastra.La Bacau,Stiinta-Dinamo=3-0.Sa moara piticu pe margine.

  10. #10
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Alta data am inceput in forta campionatul acum dupa o infrangere in prima meci sa speram ca vom finaliza cu o victorie in "Final Four" care sa ne aduca mult asteptatul titlu.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #11
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Cu parere de rau nu aveti loc in fata lui Dinamo ,cu Costinel pe banca si mai ales cu achizitiile pe care le-au facut ,ei vor castiga campionatul !

  12. #12
    junior Colo-Colo's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Romania
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    salut..as dori sa vorbesc cu orice iubitor de volei

    ID-ul meu de messenger e asroma_bogdan...
    va astept!!!

  13. #13
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Hai Metalul!!!!!

  14. #14
    junior Colo-Colo's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Romania
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    cum se pot afla rezultatele la etapa de volei dupa ce se joaca....???
    pe www.frv.ro se actualizeaza foarte greu!!!

  15. #15
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    intra pe www.frvolei.ro

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Dinamo umilita la Galati

    A fost de-a soarecele cu pisica la acest meci.Dupa ce miercuri in cupa Romaniei la Bucuresti Dinamo a castigat greu in fata Metalului cu 3-2 astazi la Galati in prima etapa a returului Galatiul a umilit echipa de volei feminin a cainilor rosii administrandu-le un sec 3-0.Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta.Bravo publicului care a fost fantastic semn ca dragostea pentru voleiul feminin se intoarce. /

  17. #17
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OVIDIU 62 View Post
    .....Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta...
    Eu i-am strigat in ureche "Dinamo si Rapid se iubesc la infinit" iar alt tip i-a pus un spray sirena....piticu nici o reactie. Mai dur a fost ca din cauza atmosferei fiica-mea care era langa mine m-a intrebat....ce i-am strigat....?!
    Last edited by starsteel; 29th November 2006 at 12:18.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Unicul umilita sub Pietricica

    Cu toata galeria lor formata din oameni de peste 50 de ani adusi cred dela o intrepridere si cu alta de la fotbal echipa gazda nu a putut face fata ritmului infernal de joc al echipei galatene.Dupa aproximativ o ora si 10 min echipa galateana sa impus in trei seturi(21,12,22).Civilizatia lipseste la P.Neamt astfel incat la sfarsitul meciului galeria de la fotbal sa repezit la baloanele alb-albastre spargandule cu o furie greu de imaginat.Inca odata au dovedit ca sunt infantili.In setul 2 a fost masacru in direct pe teren propriu.Sincer sa fiu nu stiou daca echipa gazda va pride play-offul.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Csu Metal Galati-penicilina Iasi=3-0

    Este vorba de continuarea drumului bun pe care il parcurge echipa noastra.Daca avem in vedere ca Bacaul a pierdut la Dinamo cu 3-1 atunci putem spune ca pe 21 12 06 vor fi trei echipe cu acelasi numar de puncte deci cu 2 infrangeri,dupa care va veni play-off-ul unde sper sa se mareasca diferenta intre Metal si restul (Dinamo si Bacau)

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    In doua zile doua victorii

    Sambata si duminica vom avea doua meciuri de jucat in campionat.Sambata cu Rapidul la Bucuresti si duminica la Galati cu Clujul.Sper dupa cele doua meciuri sa trecem pe locul 2 la egalitate de puncte cu Dinamo dar setaveraj mai bun,iar apoi pe 21dec sa jucam cu Bacaul care sper la acea data sa cedeze pozitia de lider noua galatenilor.,bineinteles tot la setaveraj.

  21. #21
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Anul asta CSU Metal a inceput campionatul mai greu dar poate e mai bine asa inversam placa incepem greoi si terminam in forta mai ales ca dupa ce se termina campionatul mondial ne vin sirboaicele acasa. Sa speram ca a venit si momentul titlului ca ne-am saturat de nenumaratele locuri secunde din ultimii 30 de ani.
    Clasament la zi:
    1. Stiinta Bacau.................... 6 6 0 12
    2. Dinamo............................. 6 5 1 11
    3. VC Unic Piatra Neamt.......... 7 4 3 11
    4. CSU Neumarkt Tg Mures...... 6 4 2 10
    5. CSU Metal Galati............... 6 4 2 10
    6. Penicilina Iasi..................... 6 3 3 9
    7. Rapid AIBO Bucuresti........... 6 2 4 8
    8. U jolidon Cluj..................... 6 2 4 8
    9. CSM Lugoj......................... 7 1 6 8
    10.CS Volei Constanta............ 6 0 6 6
    Last edited by starsteel; 9th November 2006 at 19:18.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •