Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 269

Thread: Volei feminin - divizia A1

  1. #85
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Daca pt. final-four conteaza rezultatele chiar nu e important locul pe care teriminam sezonul regulat important e sa acumulam cat mai multe victorii .... 3-2 cu Bacaul e excelent!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Da dar trebuie sa trecem in noul an ca lideri

    Eu as vrea sa trecem in noul an in postura de lideri si sa nu mai cedam sefia clasamentului pana la final.Una e sa petreci Craciunul si Anul Nou in aceasta postura si alta e sa treci in noul an pe locul doi.Sper ca rugamintele mele fata de cel de sus de atatia ani sa aiba roade.

  3. #87
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ce ridicoli sunt cei de la frv au pus clasamentul insa au adunat de 2 ori ultimul 3-0 ca sa avem setaveraj mai bun ca Stiinta Bacau :ras-plans: .....cica avem 36-7 fata de 36-8 a bacauancelor insa raportul e 4,71, cu alte cuvinte 36/7=4,71 .....greu cu calculele astea, ignorantilor.


    http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #88
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Las ca e bine! Ei au prevazut ca Metal o sa bata pe Stiinta cu 3-0!!!

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Cred ca va fi 3-0

    Din ce am vazut la meciul Stiintei de astazi echipa este intr-un regres de forma.Cele doua Polisciuk si Tolisteanu nu joaca la adevarata lor valoare.Oricum cred ca vom invinge la Galati cu 3-0.

  6. #90
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Etapa 14

    U Cluj - Unic 0-3
    CSU Tg. Mures - Rapid 3-0
    Penicilina - Lugoj 3-0
    Dinamo - Constanta 3-0
    Last edited by starsteel; 17th December 2006 at 22:06.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #91
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    csu ce a facut?

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Fii mai atent Sorine

    Sorine echipa noastra se pregateste pt meciul de joi ora 18 cand la sala Siderurgistul se va disputa ultimul meci din acest an al echipei CSU Metal.Daca ai posibilitatea sa anunti toata galeria Sidexplozia sa vina la meci ar fi ceva foarte frumos.Trebuie sa ramanem si sa intram in noul an in postura de lider.Trebuie sa castigam cu minim 3-1 dar mai bine cu 3-0 ca sa spalam rusinea din tur de la Bacau unde nu au jucat sarboaicele si nu a fost nici Terzici.Avem ocazia joi.

  9. #93
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Maine meci tare in prima divizie se intalnesc cele mai bune echipe din Romania CSU Metal Galati si Stiinta Bacau, ar fi pacat ca galatenii sa rateze o asa ocazie.....sper sa ajung si eu la sala.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #94
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    bafta echipei metal!!!
    victorie cu 3-0!!!!

  11. #95
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Eu ma multumesc cu 3-2 victorie sa fie! FORTZA CSU METAL!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #96
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Meci fara istoric cu o echipa in prim plan de la inceput pana la sfarsit, CSU Metal Galati - Stiinta Bacau 3-0 (15, 20,16).
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #97
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    1. CSU Metal Galati 14__12__2__26pct. (36-7) 5,14
    2. Dinamo Buc....... 14__12__2__26pct. (36-8) 4,50
    3. Stiinta Bacau.... 14__11__3__25pct. (36-11) 3,27
    4. Unic Piatra Nt.... 14__9__5__23pct. (29-19) 1,50 punctaveraj 1,10
    5. CSU N. Tg. Mures14__9__5__23pct. (26-19) 1,50 punctaveraj 1,04
    6. Penicilina Iasi......14__7__7__21pct. (25-23) 1,08
    7. Rapid CFR Buc....14__4__10__18pct. (16-34) 0,47
    8. U Jolidon Cluj..... 14__3_11__17pct. (12-38) 0,31
    9. CSM Lugoj.........14__2_12__16pct. (12-39) 0,30
    10.CSV Constanta...14__1_13__15pct. (7-40) 0,17

    http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #98
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Cu 45 de minute inainte de meci sala plina...Voleiul e clar atrage!! Multumim Sidexplozia pt sprijin...si e clar ca pe langa atmosfera avem si echipa...n-am stralucit dar am castigat lejer... BRAVO fetele!!!

  15. #99
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Echipa este mai tare ca publicul

    Este clar,la Galati lipseste atmosfera care era cu ani in urma.Daca avem 2 galerii una Sidexplozia cere intradevar face spectacol si una platita care si ea mai intregeste atmosfera sincer sa fiu nu stiu ce fac ceilalti.Oamenii sunt apatici nu simt meciul nu vor sa participe la atmosfera.Si daca in fata mea a stat o echipa de surdomuti care faceau tot felul de semne si pe care poate i-am inteles nu am reusit sa inteleg de ce publicul este asa apatic.Sincer sa fiu nu stiu daca acesta echipa merita asa un tratament.Pentru cine nu stie atmosfera de la P/Neamt ar fi bine sa o cunoasca si au echipa de locul 4 nu de 1.Pacat.

  17. #101
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Publicul mi sa parut Ok...intr-adevar nu a fost ca in alte dati...dar nici nau fost momente foarte dificile in care er foarte necesar sprijinul...cum a fost in meciul de cupa de ex...Oricum cu 45 de min sa fie sala plina...demult nu sa vazut...

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    La multi ani CSU Metal Galati!

    Am spus-o si o mai repet:
    Anul 2007 al integrarii Romaniei in UE va fi si anul echipei noastre CSU.Metal Galati.Sper intr-un joc de calitate in viitor care sa ma faca sa cant la sfarsitul campionatului:
    We are the champions!La multi ani fetelor si aduceti titlul da campioana la Galati pentru ca noi toti galatenii ne dorim acest lucru.

  19. #103
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Si parerea mea e aceeasi, echipa e mult superioara publicului SIDEXPLOZIA poate oferi adevarate demonstratii de forta in sala Siderurgistul ei suplinesc practic intreaga sala. Pt. o echipa care lupta la titlu sala ar trebui sa fie neincapatoare probabil va veni si timpul cand vor ramane suporteri afara.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  20. #104
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    e orasul nostru nu? intotdeauna doar pt. sportul galatean

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Umilinta in direct

    Asa a fost joi dupa-amiaza la sala Siderurgistul din Galati.Un joc dea soarecele cu pisica.Bacaul nu a putut face fata descarcarii echipei CSU Metal Galati pe parcursul celor 3 seturi(pentru ca sincer sa fiu nu cred ca se puteau juca mai multe)Echipa gazda a fortat doar atunci cand a trebuit adica in seturil 2 si 3 cand Bacaul credea ca va intoarce rezultatul.Nu a fost sa fia asa pentru ca fetele au valoare iar anul 2007 va aduce titlul de campion pe malul Dunarii la Galati.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •