Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 269

Thread: Volei feminin - divizia A1

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    la meciul urmator din sala Siderurgistul voi fi prezent, si cu aparatul foto sa fac si niste poze

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    De ziua Galatiului o victorie la P.Neamt

    Ce cadou mai frumos putea sa aduca aceasta echipa de aur a orasului nostru zilei de Sf Andrei ocrotitorul orasului nostru.Bravo conducerii a domnului Mangalea,a domnului Deju a domnului Delcea a lui Bogdan Paul dar in primul rand a lui Terzici si a lui echipa.Voi fi mereu langa voi pentru ca am simtit la intoarcerea de la P.Neamt ca vom fi campioni.Si inca ceva in autocar se scanda:We are the champions,ce frumos a fost acest vis care nu peste mult timp se va transpune in realitate.Hai fetelor ca se poate,trebuie sa aveti incredere in voi sunteti cele mai bune din campionat.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Csu Metal Galati-penicilina Iasi=3-0

    Este vorba de continuarea drumului bun pe care il parcurge echipa noastra.Daca avem in vedere ca Bacaul a pierdut la Dinamo cu 3-1 atunci putem spune ca pe 21 12 06 vor fi trei echipe cu acelasi numar de puncte deci cu 2 infrangeri,dupa care va veni play-off-ul unde sper sa se mareasca diferenta intre Metal si restul (Dinamo si Bacau)

  4. #46
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Nu exista nici un clasament actualizat la ora asta asa ca pun eu,

    1. Dinamo 12__10__2__22pct. (30-8)
    2. Bacau 11__10__1__21pct. (31-5)
    3. Galati 11__9__2__20pct. (27-7)

    Restante: CSU Tg. Mures - Stiinta Bacau si CSU Metal Galati - U Cluj....in cazul unei previzibile victorii cu 3-0 in partida din 10.12.06 galatencele trec pe a 2-a pozitie.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  5. #47
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    U cluj 3- csm lugoj 2, am batut dupa ceam fost condusi cu 2-0
    Semnatura

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Asa este

    Ai dreptate Starsteel vom fi pe locul 2 la egalitate cu Dinamo dar cu setaveraj mai bun pt ca miercuri joaca si Stiinta restanta la Tg Mures si va fi clar rezultatul.Oricum pe 21.12.06 cand Stiinta va veni la Galati vom fi trei echipe cu acelasi numar de puncte si toate trei cu 2 infrangeri.

  7. #49
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Setaveraj mai bun adica raportul seturilor castigate si seturilor pierdute superior....asta pt. cei care poate nu stiu.
    Acum Dinamo are 30/8= 3,75 iar CSU Metal 27/7= 3,85
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. #50
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    ce sanse are csu la titlu?

  9. #51
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Mari numai ca mai e mult pana departe, intai se ajunge in "final four" dupa care urmeaza turnee la toate echipele calificate.....ele vor fi CSU Metal, Stiinta Bacau, Dinamo Buc. si inca una dintre Unic Piatra Neamt, CSU Tg Mures, Iasi, Rapid.
    Last edited by starsteel; 4th December 2006 at 18:47.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Primele trei sunt clare

    Daca primele trei echipe care se vor califica in final four sunt clare Galati>Bacau>Dinamo,cea de patra se va stabili cred intre Tg Mures si P.Neamt.Daca i-mi aduc aminte anul trecut ce a fost la P.Neamt sincer vorbesc as dori sa vina Tg Mures langa noi cu toate ca sincer P.Neamt este echipa din Moldova deci 75% sunt echipe din Moldova.Nu am nimic cu echipa ci cu modul in care se conducea aceasta si pe ce cai.Aici este problema.

  11. #53
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Si eu as dori tot pe CSU Tg. Mures la Piatra Neamt se mai implica Pinalty deci ceva necurat poate apare oricand.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Cu inima Moldova cu mintea Ardealul

    Daca ar fi sa aleg a patra echipa as proceda astfel:
    Daca as alege cu inima as spune Unic P.Neamt
    Daca as alege cu mintea as spune Tg Mures asa ca alegeti voi.Totusi as inclina spre Ardeal avand in vedere cum am fost defaforizati anul trecut la P.Neamt.Unde esti Corcodele?

  13. #55
    senior M1BEST2's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Posibile manarii la meciul de campionat dintre Unic Piatra Neamt si CSU Tg. Mures. Deoarece la acest meci si tocmai la acest meci care este vital pentru echipa Unic caci in cazul unei infrangeri aceasta ar rata calificarea in play off, federatia la delegat pe domnul arbitru Corcodel. Acelasi arbitru a facut ca in sezonul trecut echipa Unic sa se califice in dauna echipe Metal in play off dupa un arbitraj pro Unic!!!!

  14. #56
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Deci e clar ne dorim sa evitam aranjori si ne dorim victoria echipei din Tg. Mures.....totusi favorita este Unic, avantaj valoarea si Corcodelul.

    In meciul restanta scor previzibil CSU Tg. Mures - Stiinta 0-3 si clasamentul se gaseste aici in partea de sus a programului,
    http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    In doua zile doua victorii

    Sambata si duminica vom avea doua meciuri de jucat in campionat.Sambata cu Rapidul la Bucuresti si duminica la Galati cu Clujul.Sper dupa cele doua meciuri sa trecem pe locul 2 la egalitate de puncte cu Dinamo dar setaveraj mai bun,iar apoi pe 21dec sa jucam cu Bacaul care sper la acea data sa cedeze pozitia de lider noua galatenilor.,bineinteles tot la setaveraj.

  16. #58
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Parca meciul de duminica e la 15.00 din cate stiu....oricum cred ca au prins toti frica de noi. Sambata si duminca 2 victime sigure, Rapid si Cluj.....stii ca Honorina antrenoarea junioarelor s-a intors acasa la Cluj?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #59
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Parca meciul de duminica e la 15.00 din cate stiu....oricum cred ca au prins toti frica de noi. Sambata si duminca 2 victime sigure, Rapid si Cluj.....stii ca Honorina antrenoarea junioarelor s-a intors acasa la Cluj?
    Vin si la meciul asta ca a inceput sami placa am 2 meciuri la activ wow
    ss u mai vi am stat langa tine si nici nu am stiut
    In schimb pe ovidiu lam vazut
    Last edited by WOLF_ULTRAS; 9th December 2006 at 03:10.
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Am invins la Bucuresti

    La ora 14 stiam ca Rapid Bucuresti-Metal Galati=0-3 pe seturi mai putin conteaza oricum sa simtit oboseala din meciul cu Dinamo.Avand in vedere ca Penicilina a invins Bacaul maine pe 10 12 06 putem trece pe primul loc.Oricum il meritam.Bravo fetelor sunte-ti de aur pentru mine.

  19. #61
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Bravo Ovidiu numai vesti bune ne dai! Pt. noi reactia la noua victorie este......evident, normal. Ce bine e sa fii puternic!
    Meciul etapei e totusi Unic - CSU Tg. Mures poate decide a 4-a calificata.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  20. #62
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OVIDIU 62 View Post
    ....Avand in vedere ca Penicilina a invins Bacaul maine pe 10 12 06 putem trece pe primul loc.Oricum il meritam.Bravo fetelor sunte-ti de aur pentru mine.
    Penicilina a batut Bacaul ?! Asta da rezultat maine putem canta "Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc/ Galatiul e, Galatiul e!"
    Last edited by starsteel; 9th December 2006 at 19:45.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Am gresit

    Totusi chiar daca batem maine pe Cluj(rezultat normal ar fi 3-0)Bacaul va ramane pe primul loc pana pe 21 dec,asta datorita faptului ca vor avea o diferenta de doua seturi in favoarea lor(noi cu +26 iar Bacaul cu +28) dar repet nu mai este mult pana pe 21 dec zi pe care o astept de ani de zile.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •