Page 587 of 611 FirstFirst ... 87487537577585586587588589597 ... LastLast
Results 12,307 to 12,327 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12307
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asa se zice, dar eu nu cred.

  2. #12308
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nici eu nu mai cred pana cand nu se confirma, inclusiv din partea lui Badea.
    Dar sa fim optimisti, e timpul sa vina soarele si pe strada noastra.
    S-or lamuri odata si problemele financiare, au durat suparator de mult, o veni si alt investitor mai bogat si mai organizat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12309
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Asa se zice, dar eu nu cred.
    Badea tocmai a confirmat.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/nico...mo-539064.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #12310
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

  5. #12311
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa moara ma-sa, cate vieti are pocaitul asta...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #12312
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    bah pai el se roaga zilnic nu ca tine.

    si acum pe bune, cum sa-l lase pe Badea sa-i ia toate actiunile la Dinamo pentru 2 mil euro?
    ce crezi ca se intampla in locul stadionului vechi daca intr-adevar se va face un stadion nou pe locul velodromului?

    vorba cantecului:

    "Macarale,
    Zeci de blocuri
    rad in soare argintii,
    zeci de blocuri...
    In zori de zi
    suie agale
    pe albastrele carari
    macarale..."

    negoita nu vinde, el vrea sa tina FC Dinamo pe gratis, dintr-o resuscitare intr-alta, astfel incat sa tina clubul in viata pana isi va lua dreptul si va intra cu macaralele.
    iar astea 2 milioane le va recupera din vanzari de jucatori, admitand ca banii sunt intr-adevar ai lui.

    iar badea nu mai vroia nici el sa iasa iar in fatza dupa ce s-a dat la fund si a scapat nevatamat din dosarul transferurilor.
    badea vroia banii si liniste, astfel ca l-a scos pe Thiess la inaintare sa puna un pic de presiune pe negoita.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12313
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca inca va intrebati de ce nu pleaca Finantatorul:

    http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romani...ei-539150.html

    De ce sa plece cand ceea ce vine din urma ii poate asigura un profit destul de bun?

  8. #12314
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bratu demonstreaza ca e mai bun decat Contra si Miriuta la un loc.
    Nu am crezut in el si inca am dubii la cat de mult stie ca antrenor, dar e cert ca are curaj, ochi la jucatori si cred ca e bun motivator, cele doua calitati valorand de multe ori mai mult decat cunostintele tehnico-tactice.

    E drept ca nu a avut presiunea obiectivelor precum cei dinaintea lui; in play-out singura miza era de a nu retrograda iar Dinamo era deja intr-o pozitie confortabila avam destul puncte la activ.
    A avut si de cautat solutii viitoare echipei din moment ce multi straini vor pleca vara asta.
    Dar cu toate astea putea sa joace la alibi cu aceeasi distributie si totusi nu a facut-o ci a promovat in bloc jucatori tineri.

    Si uite asa, new Dinamo abia acum incepe sa capete sens.
    A trebuit o contraperformanta majora ca sa inceapa promovarea propriilor jucatori tineri.
    Care jucatori demonstreaza mai multa energie si dorinta de fotbal decat obositii ailalti cu "nume".
    Au primit incredere si n-au dezamagit, au mers in mars prin playout.
    Incep sa arate a echipa, vezi presing, atacuri, jocul este mult mai consistent decat mizeria practicata in campionatul regulat.

    Echipa care a batut ieri Voluntari cu 2-0 a avut un singur strain in primul 11 si doi per total meci.
    In afara de Nistor si Salomao, toti jucatori sub 25 de ani, multi chiar sub 20 de ani.

    Multi vor spune ca joaca impotriva unor echipe slabe, dar sa nu uitam ca ratarea playoffului a fost datorita punctelor aruncate contra acestor echipe slabe.

    Asa ca bravo Bratone, respect, mergi inainte.
    Cu ceva transferuri inteligente la vara s-ar putea ca la anul sa contribuim major la al patrulea loc doi consecutiv pentru FCSB. Asta daca nu cumva Gigi isi la Memeul si pleaca la o echipa din Championship asa cum zice prin presa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12315
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De fapt, gigi se referea la league 2, ceea ce se califica drept liga a 4a engleza. Din Championship poate sa cumpere cel mult chiloții jucatorilor.

    Ca sa fim corecti - si intelegatori , ieri am facut o repriza sovaielnica, era cat pe ce sa plecam cu dulceata in galosi la bara lor. Dupa care a urmat un joc destul de agreabil de play-out, cu manjii prinzand aripi, multe faze naive -dar si multa inima, totul la nivelul unui EB Streymur cu HB Torshavn in Feroe. Sperante sunt, dar nu pt suporteri. Pt slugile lui Negoita si pt insusi finantatorul. Daca il aduci pe Roman Bulaca, ala care face videoclipurile Carla's Dreams, faci Butch Cassidy si Sundance Kid din Grigore si Rafi Vasile.

    Da, Contra, Miriuta, nea Alo retrogradau usor cu lotul asta, mi-am scos deja basca de sculărie in fata lu' Bratone. Raj e o paiață, n-are nimic de spus pt ca oricum nu stie niciodata nimic. Dar Bratu o mai poate mermeli, are si ceva personalitate. Pana la proba contrarie -adica primul haraci, am deplina incredere in el. Nu pt ca e de-al nostru, ci pt ca a demonstrat. In play-out, adevarat, dar nu uitam ca mari profesori s-au facut de kaka exact acolo.

  10. #12316
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A pomenit cineva cuvantul transferuri? N-as vrea sa-l scot pe Bratu din mojo-ul asta, l-as repatria pe Tircoveanu si n-ar fi rau nici Ciobotariu jr. Auzi, transferuri, asta suna mai greu ca o sudalma de minoră, calarita sub pian

  11. #12317
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    daca acum sunt la nivel de Feroe, atunci cu domnii profesori ce au oficiat in Stefan cel Mare inainte de Bratu echipa juca precum Hamrun Spartans din Malta.
    Si ca sa fie clar: consider ca HB Torshavn este o echipa cu nume si cu multa personalitate in comparatie cu spartanii astia. Ough! Ough! Ough!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12318
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nimic nu va mai place...

  13. #12319
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Capitane ia zi ce vezi tu bun la baiatul ala Tircoveanu? Nu am nimic cu el dapai e imprumutat pe la Medias de destul timp si nici macar acolo nu iasa in evidenta. Am tot asteptat sa isi dea drumul si el la joc dar se transforma incet incet intr-un veritabil Ionut Serban

  14. #12320
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Capitanul este ironic.

  15. #12321
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cristian Borcea a fost astazi eliberat conditionat.

  16. 2nd July 2018, 21:36

  17. 2nd July 2018, 21:41

  18. #12322
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Rednic isi premiaza elevii din propriul buzunar. A adus 20.000 de euro de acasa si au fost impartiti in mod egal de toti jucatorii din lot, indiferent daca acestia au fost titulari sau n-au prins echipa.

  19. #12323
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Rednic e tare, isi asuma responsabilitati, isi asuma riscuri, avanseaza premii din buzunar drept investitie pe termen mai lung.
    Tipul asta imi place indiferent de ce ar spune oricine. Are metoda, are bilutze, stie meserie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #12324
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Stie ce face si face bine.

  21. #12325
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Stie ce face si face bine.
    poate stie ce face, dar bine nu prea-i iese momentan...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  22. #12326
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Craciun fericit dinamovisti prezenti pe forum si reveniti ocazional!!!
    Attached Images Attached Images

  23. #12327
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Craciun fericit tuturor si un an cu mult mai bun pentru Dinamo si dinamovisti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •