Page 595 of 611 FirstFirst ... 95495545585593594595596597605 ... LastLast
Results 12,475 to 12,495 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12475
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Il injuram noi pe negoitza, il tot bagam si il scoatem din origini da' la treaba cu lucescu are dreptate

    Inca o treaba de porc e ce face Rednic...in timp ce e antrenor la alta echipa din play-out el baga strambe cum ca e interesat in continuare sa cumpere Dinamo

  2. #12476
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, nu e bine daca nu se face nimic, nu e bine nici daca se schiteaza ceva Normal ca e interesat, dar nu in conditiile lui Negoita. Omul nu vrea sa plateasca adaosurile nesimtite de la Rin, in conditiile cand trebuie sa te descurci si de stadion, de echipa, de marca/palmares. Pai, de ce ar deranja ca e interesat? Altii se cacă pe ei cand sunt intrebati asta, nu? Da, painea si cutitul sunt la Negoita, asta nu inseamna ca trebuie sa ne incolonam, umili, in urma lui. Ne pișam pe conditiile lui, sa bage clubul in faliment, o sa obtina fix o **** daca nu e rezonabil. Sa platesti 10-15 milioane lu Jegoita inseamna sa arunci pe fereastra banii astia, sa-i dai unuia care n-a cheltuit un sfanț de la el. A mai tarat si clubul in mocirla. El sa isi ceara scuze, sa dea clubul la un pret rezonabil si sa dispara in mortii lui. El si parul lui de plastic,pisa-m-as pe amandoi .

  3. #12477
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dupa '90, Lucescu sr s-a dezis tacit de dinamovism; mai intai a devenit rapidist iar mai apoi a devenit orice altceva decat dinamovist.
    A transcedat de la a fi dinamovist la nivel de guru impartial al tuturor si degraba purtator de imagine pentru diversi infractori din fotbalul romanesc.
    Am inteles ca e sarac si nu poate prelua singur Dinamo, dar nu a spus vreo clipa ca ar intra intr-o asociere cu amicul Badea si/sau cu oricine ar dori sa puna mana la preluarea echipei.

    Culmea a fost cand a vizitat vestiarul FCSB inainte de meciul ce putea sa-i bage in grupele UEFA.
    Si sunt aproape convins ca daca s-ar fi calificat, Lucescu sr ar fi intrat cumva in staful echipei lui Gigi.

    Acum Il Luce mananca rahat cum ca Badea e singurul capabil sa cumpere si sa salveze Dinamo.
    Badea care este principalul motiv pentru care nu se face stadion nou si acelasi Badea care in 2012 parasea corabia Dinamo pe care el cu Borcea & Co o adusese la vreo 20 mn euro datorie.
    Mare om, mare caracter, a capusat clubul asta la maxim, e unul dintre responsabilii principali pentru situatia actuala, iar acum e bun de salvator in opinia venerabilului Lucescu.

    Pe de alta parte Rednic e consecvent si nu ma deranjeaza deloc faptul ca-si anunta mereu dinamovismul si ca s-a implicat si s-ar implica si mai mult in a conduce clubul.
    Sa nu uitam ca el a venit la greu, a imprumutat echipa cu bani, a reformat echipa la jumatate din bugetul actual si nu cred ca s-ar fi dat inapoi sa continue.
    O tot bat unii in cap cu faptul ca lua comision la samsariat de jucatori.
    Mie asta mi se parea normal in conditiile in care facea bani pentru club si atingea o oareshce performanta.
    Cu siguranta ca ar fi rotit multi jucatori din cauza asta, dar la fel de sigur ca ar fi obtinut mai multi bani pentru Dinamo din vanzari de jucatori decat se obtin acum pe cei mai promitatori din lot.
    Si nu cred ca Rednic ar fi transformat Dinamo in pepiniera rivalelor din campionat.
    Are Rednic multe probleme dar el niciodata nu s-a declarat altceva decat dinamovist desi si el a trecut pe la Rapid si a facut ceva performante si pe acolo.
    Eu apreciez asta si pentru mine Strambu' e mai drept decat nea Luce in relatia cu Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #12478
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    lucescu mircea are un caracter infect, lucru constatat de mult timp. gaseste fel de fel de pretexte ca sa nu se implice la dinamo, dar se duce in vestiarul fcsb sa dea sfaturi sau la rapid sa-l indrume pe pancu. se vrea mare patriarh al fotbalului romanesc, acum ca nu mai prinde nici un contract pe multi bani pe afara. mic om...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #12479
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Sunteti bine?
    Attached Images Attached Images

  6. #12480
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Borcea doneaza 100.000 de euro spitalelor care au nevoie.

  7. #12481
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi doresc ca Borcea sa fie prima victimă a covid-19! Intoxicatia cu mercur era oricum nedemna pt un actionar potent ca el, dar covid e nobil, i se potriveste. Sa ne dati vestea cea buna, cand o musca din țarana godacul asta slinos!

  8. #12482
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O jigodie, ar fi super un virus selectiv care sa curete lumea de lichele.
    Tragedia e ca hotii astia au resurse sa se protejeze mai bine decat multimea.

    Apropo, de prost gust sa vezi "vedete" ce se intrec sa ne arate cat de greu o duc ei in izolare in casoaiele lor nesimtite, cantareti si actori care ne chinuie cu triluri de acasa si curvishtine care au gasit o noua ocazie sa-si Arate cururile in public.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12483
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Din editia urmatoare, fondul de salarii va fi injumatatit, de la 150.000 de euro la 75.000 de euro pe luna.

  10. #12484
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu fondul ala de salarii rezista doar cu o echipa de tineret, rezulta o medie salariala de maxim 3000 euro/luna.

    La salariul asta mai degraba pui mana pe carte si alegi alta cale in viata.
    Probabil ca asta vrea si Negoita, o implementa programul presedintelui cu Romania Educata.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #12485
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E cam gata, nenorocitul asta baga echipa in faliment cu orice pret. Nu stiu cum erau cumparatorii aia ai lui florica, da’ nu inteleg de ce nu le cedeaza clubul pe 1 leu daca tot vrea sa-l lichideze.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ion...ea-594913.html

  12. #12486
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    bilantul contabil pe 2019 al clubului e binisor pe minus si mai sunt si alte datorii acumulate pana in prezent pe 2020.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...18-595921.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #12487
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tocmai am platit sa devin membru DDB.
    Macar atat sa fac in momentele astea delicate pentru Dinamo.
    Trebuia sa incep sa platesc datoria pentru momentele frumoase pe care le-am trait impreuna de-a lungul timpului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #12488
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hopa inainte de Paste s-au apucat cei de la club sa sune membrii care si-au facut cardul DDB. Pe mine m-a sunat Iulian Mihaescu, mi-a multumit si toate cele mna oarecum ma asteptam sa ma sune cineva, am vazut mesajele de pe un grup de whatsapp. Partea misto a fost cand l-a sunat Ioan Filip pe tatal meu. Nu i-am zis nimic de faza si il aud doar cum zbiara la telefon: "Domne, tu vorbesti serios ca esti Ioan Filip?" Genial

  15. #12489
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    deci m-am inscris acum doua zile si intre timp s-au mai adunat echivalentul a vreo 500 de abonati.
    nu e mult, om vedea ce se intampla si cum va merge treaba, dar este extraordinar sa vezi cum se strang dinamovistii sa ajute la greu.
    daca proiectul atunci poate si altii vor capata incredere si multe alte cluburi vor urma calea socios.

    e foarte misto ca abonatii noi sunt sunati de dinamovisti cu nume. e o idee foarte buna si felicitari lui Mihaescu, Filip si tuturor celor ce fac asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #12490
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Asta daca nu incepem sa vorbim spaniola intre timp sau araba sau naiba mai stie

    Una peste alta, s-au strans peste 5000 de oameni care au dat o suma de bani din buzunarul lor pentru echipa asta. E ceva pentru moment, poate de la 10.000 in sus se poate vorbi destul de serios despre ceva care sa conduca un club cu puteri depline

  17. #12491
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mah ar fi excelent sa vorbim spaniola, araba sau orice alta limba a unui investitor serios.
    si sunt sigur ca orice investitor ar veni, proiectul socios va fi incurajat si va continua.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12492
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Deci Dinamo ia licenta, datoriile au fost platite din contributia suporterilor.

    Acum sa vina un nou investitor.

    Pas cu pas, vorba lui nea Klaus.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #12493
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Borcea si fiusu au devenit membri Elite in programul DDB.

  20. #12494
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sper ca daca se va retrage vreodata din programul DDB sa nu-si ia banii inapoi asa cum a facut pe cand era actionar la club.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #12495
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    6600 de membri ddb, cand m-am inscris pe 20 aprilie erau vreo 5200.

    Daca merge in ritmul asta cu 1000 de noi membri pe luna, prin octombrie se strang peste 10000.
    E greu pana se acumuleaza masa critica de membri, cred ca evolutia va fi si mai rapida mai apoi, mai ales daca programul va continua sa aiba rezultate concrete si daca vine si un investitor care sa nu-si saboteze propria echipa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •