Page 600 of 611 FirstFirst ... 100500550590598599600601602610 ... LastLast
Results 12,580 to 12,600 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12580
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Badea, Bacria, Jegoita...am ametit !?

    Eu vorbeam de Dinamo, deci: Parcalab, Haidu, Datcu, Fratila, Dumitrache, Dinu, Lucescu, Nunweiller, Orac, Satmareanu II, Talnar, Augustin, Rednic, Andone, Stelea, Lupescu, Raducioiu, uff, mai sunt, sunt multi si iubiti. Si ei, si Dinamo ! Cam despre asta e vorba la mine
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  2. #12581
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    bine ca am scapat de retrogradare, Uhrin a facut minunea iar jucatorii au meritul ca au iesit din letargie si au luptat.
    cred ca si venirile lui Albentosa si Morsay au fost importante pentru ca primul a dat siguranta apararii iar al doilea a marcat goluri vitale.

    pe de alta parte e suparator ca au jucat cu Chindia strict pentru punctul ce asigura ramanerea matematica in prima liga si nu au luptat pentru a obtine locul 2 din playout.
    sunt aproape convins ca s-au gandit ca asta i-ar forta sa mai joace niste meciuri si perspectiva amanarii vacantei oficiale i-a speriat.
    insa puteau sa mai rabde inca un meci si sa faca non-combatul la baraj, locul mai bun ar fi insemnat niste sute de mii de euro in plus din televizari.

    in fine, sa ne bucuram cat putem pentru ca sezonul urmator va fi si mai greu daca nu se rezolva situatia clubului si problema investitorilor.
    am dubii ca suporterii mai pot contribui cu elan la acelasi nivel ca in campionatul asta si oricum asta nu e suficient in contextul datoriilor mari acumulate.

    nu e problema ca vor pleca din jucatori, mare parte dintre cei ce isi fac bagajele nu au prestat cine stie ce si nu sunt indispensabili.
    problema e cine vine pentru ca la "academiile" din curte nu se intrevad prea multe staruri, pe piata interna iau altii fatza iar pe piata externa nu avem un scouting nemaipomenit. Sansa ar fi sa aiba un scouting bun prin ligile inferioare unde ar putea gasi cativa jucatori mai rasariti asa cum l-au gasit pe Sorescu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12582
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Probabil nu au luat in calcul de cine e condus Viitorul. Pentru mizerii nu conteaza ca-i minutul 95 sau 100, asta au uitat ei

    in rest, da, e greu fara investitori/sponsori
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  4. #12583
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E bine ca s-au terminat problemele financiare la club, in plus rezolvandu-se si ecuatia retrogradarii. Baietii, staff-ul, Aliosha Karamazov, toti au realizat ca n-are rost sa fortezi pt 600 de mii in plus, au obtinut oricum mai mult decat se astepta majoritatea. Bine, in cazul asta, de ce ati mai platit licenta de cupe anticipat? Aveati cascaval si va lafaiati? Nu mai bine plateati amaratii aia care va slugaresc gratis la Safica, neplatiti de 8 luni?

    Acum, daca ma uit la clasament, mergea o solie la pauza: bai, baieti, noi cu un gol luam 600 de mii. Luati si voi 200, toata lumea multumita. Statea portarul ala cu cracii mai rasfirati, poate asa reusea si *******ul de Orsay sa isi justifice salariul de 7 mii. Sunt jucatori calificati in cupele europene care nu au 7 mii, dar orisicat. De mihaiu nu zic nimic, eroul din Trivale e intangibil 6 ani de acum incolo pt golazzo-ul cu poarta goala. E, nu, ca Orsay a marcat, totusi, la Iasi, la Slujitor, dar aici e Dinamo si daca nu te cheama cumva Hildan Petre, Niculae, Niculescu, atunci trebuie sa demonstrezi meci de meci. Stiu ca e greu, dar alternativa pe care o ofer mereu e sectia de sah. E greu, mergi la sah. E imposibil, mergi tot la sah.

    Asteptam sa se intruneasca bordul ala la o cinzeaca, sa decida ceva, ori sa accepte ceva decis de altcineva.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #12584
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Aia 200000 euroi ar fi trebuit promisi propriei echipe ca degeaba statea Chindia capra daca ai nostri supereroi ar fi avut grija sa dea pe langa.
    Sau si mai bine: sa le fi deschis ochii spunandu-le ca din banii astia isi primesc 100% restantele salariale.

    Dar e posibil sa nu fi evitat victoria intentionat ci sa fi fost doar frica de baraj dupa un sezon catastrofic in care ar fi pierdut si cu echipa scolii de schiopi.

    Si e bine ca printr-un miracol au evitat retrogradarea, sincer nici acum nu-mi vine sa cred ca s-a terminat calvarul.

    Si un editorial ce sumarizeaza bine nebunia sezonului asta: https://www.gsp.ro/opinii/editorial-...ne-632243.html
    Last edited by Utilizator; 20th May 2021 at 18:58.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #12585
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Interesant tatuajul lui Deian, imi duce aminte de cel al lui Ralph Fieness, in Red Dragon

    La anul ne auzim pe netflix, nu? De unde acum o luna nu isi asuma nimeni, sunt sigur ca pt netflix o sa iasa cativ sa se scrifice.

    Da, eu am o parere mai conservatoare despre cum trebuie sa fie un editorial. Trebe sa fie ceva cu ghivent, cu varful fin al peniței. Să musteasca Chiar nu citeam ce scrie fata asta tânără, cu gușă, pt ca nu cred ca se califica la categorie. Dar e un articol corect. Acum e totul dat uitarii, las in urma ce-a fost. Un paragraf inchis, etichetat fara rost...cum ar spune marele poet al Garii de Nord, Rimaru

  7. #12586
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A, apropo, nu aveam cum sa batem Chindia. Noi, anul asta suntem 0-1-2 cu ei. Poate au o scuza baeții ca le tremurau fecalele intrânșii. De asta am zis de solie. Pt noi sunt bani de viata si de moarte, dar daca as s-a decis nu e problema. Haiku insolventa aia, sa devenim cu totii membri ddb Mai putin Uti, dar el a platit deja indoit

  8. #12587
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stai bre ca nu laudam penitza fetei, apreciam ca a realizat letopisetul celui mai amarat si paradoxal sezon din istoria clubului.

    Altfel eu nu platesc niciodata indoit ci drept ca altfel ma dor shalele.

  9. #12588
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Sincer va spun, imi este mila de aia, daca nici piz Dica... A ajuns si slugoiul asta sa-i refuze
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #12589
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Tot timpul gasesti un antrenor bun la slujbă, la impartasanie, in chiliile duhovnicilor. Sunt oameni curati, simpli, supusi.

    Uite si noi l-am gasit pe baiatul asta, pe Alioșa. Eu sper sa isi pastreze harul pt ca lucreaza mult cu dolari si asta iti pune umpic la incercare credinta. Dar el a zis ca marturiseste in continuare ortodoxia si eu sunt mult mai optimist. Parerea mea, DDB trebuie sa faca o manastire la fiecare victorie pt ca astea sunt minuni ce au facut ei aici cu doar un milion sapte sute.

    Si mi-a placut ideea cu superman, de le tricouri. Ok, superman era un baiat care isi tragea chilotii peste izmene si zbura, facea chestii. Nu e o idee sa il canonizam si sa il facem patronul spiritual al echipei.

    Sunt optimist, imi place ce vad. Nu aratam rau dupa 30 de ani de incercari.

  11. #12590
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Marcel Popescu, fostul presedinte al Clubului Sportiv Dinamo, s-a stins din viata la varsta de 72 de ani. Dumnezeu sa-l odihneasca!

  12. #12591
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Multa sanatate dinamovistilor!
    Attached Images Attached Images

  13. #12592
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La multi ani tuturor, sper sa fie un an mult mai bun decat cel ce a trecut.
    Sa fie anul redresarii pentru Dinamo si sa ramana in Liga 1.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #12593
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cel mai bun articol pe care l-am citit in ultimele saptamani. Ticalosii fara glorie, povestea cuplului de fundasi centrali ai Jiului din anii 60-70

    https://www.google.ro/amp/s/amp.gsp.ro/article/651401

  15. #12594
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    da, foarte misto articol, l-am vazut si eu.
    De ceva vreme GSp are o serie de astfel de articole despre fotbalisti de altadata. Nu toate sunt bune, insa e un exercitiu de presa sportiva adevarata ce merita salutat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #12595
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Amintiri despre unul dintre cei mai buni fundasi laterali pe care i-am vazut: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/18-...ni-657276.html

  17. #12596
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Cioc cioc, mai e cineva pe aici sau e parasita incinta?
    Asa si?

  18. #12597
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cine mai are chef de discutii cand situatia este asa de naspa?
    Last edited by Leo; 26th October 2022 at 21:09.

  19. #12598
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Sportiv, politic, economic sau sentimental?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  20. #12599
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cine mai are chef de discutii cand situatia este asa de naspa?
    Intotdeauna gasim un refugiu si un motiv de a continua!
    Asa si?

  21. #12600
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Refugiul meu e speranta ca voi reusi sa intru cu o canistra de motorina in Ghencea, nu doar cu petarde si palux de parchet, ca pana acum

    Si ca secu.ritatea va reusi sa faca din nou un mare Dinamo, asa cum ne dorim cu totii
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •