Page 602 of 602 FirstFirst ... 102502552592600601602
Results 12,622 to 12,626 of 12626

Thread: Cafeneaua cainilor

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0

Iar vine mosh Anghelache cu fake news umed in gsp. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/con...mo-679701.html

Fitzuica roz a ajuns platforma pentru aiurelile unor moshi bashinoshi precum nea Costica si nea Mitica, pentru infractori ce au distrus fotbalul romanesc si pentru shtoarfe din patura cea mai de jos a acestei ramuri economice ce a explodat in ultimele decenii pe plaiurile carpato-danubiano-pontice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Moderator Leo's Avatar
    Reputatie
    0
    Dinamo a primit din nou interdictie la transferuri.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Azi nu mai la moda sa iti arati muschii, iti sumeci maneca si iti arati șeicul. Practic, orice căzătura, orice neica niminen are un seic ascuns pe undeva, cum aveau cartoforii asii falsi in westernurile clasice.

Abia terminase Zavaleanul cu povestile Seherezadei, deapre calatoriile lui la curtea sultanului Harun Al-Rashid. Si cum sr bateau seicii la curul lui de varan ******** si mincinos patologic.

Adevarul e ca suntem si marfa bună, 88% de feisbuc intra in fibrilatie cand ies stirile astea demente.

Ce dreacu, acum are si Anghelache șeic. Cand ii transfera pe Asanovici, Joel Thomas si baietii de la Severin era rupt in cur, cu nepo'su, baga-le-as **** in gura amandurora 👍

PS. Oricum nu aveam bani de transferuri. Clubul trebuie sa plateasca stricaciunile cretinilor pe Arcul de Triumf. Multe, putine, nu avem scuze. In 3 ani nu a cazut un scaun acolo, cum am venit noi au inceput sa sara panourile electrice din ziduri de beton 😏

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Am gasit zilele astea un site interesant cu povestiri despre fotbal de altadata, multe chiar misto.
    E tinut de un ziarist care nu mi-e foarte simpatic insa dinc e face pe siteul asta e clar ca totusi ii pasa de fotbal.

https://wesport.ro/despre/fotbal-vintage
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    👍

Adevarul e ca in Romania nu se scrie deloc despre fotbal. Ceea ce e normal, publicul ramas la fotbal e interesat de orice aspect, mai putin de poliloghie. El vrea sa stie cu cine se fut fotbalistii, cat castiga si beau pe minut, ce masini si ce echipe din Anglia vor sa transfere capriorii.

Uite, a scris gsp ca Puriul a vrut sa il transfere pe Janssen, din nationala tarilor josnice, dar salariul de 10-12 mii a fost considerat prohibitiv de jegoița. In schimb, Zava si ****san, cu girul ddb, a aruncat cu 8 si 10 mii in nulitati ca popa, radu, filip etc. Si cine era luat cel mai luat la pla de noi? Da, normal, Puriul, ca a adus Aliji, Dussaut, fratii aia marocani si nu stiu mai care, la 4 mii pe luna. Hai ca imi bag ****, nicioadata de cand sunt eu la fotbal nu am vazut un nivel atat de jalnic al acestui carnaval numit Dinamo. Cand ma uit pe grupuri, pe feisbuc, ma apuca o tristete iremediabila, vorba poetului...

PS. Aateptam cu sufletul la cur decizia judecatorului. Vor fi sau nu chirografari dedebistii, asta e intrebarea 🤓 As minti daca as nega ca ma doare in pix.