Page 611 of 611 FirstFirst ... 111511561601609610611
Results 12,811 to 12,821 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12811
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Nu am vazut meciul, ceva ceva au inceput sa miste. A fost si ghinion la bara lui Politic.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #12812
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    aia spuneam si eu, ghinionul persista. Altfel da, echipa a inceput sa miste incomparabil mai bine decat in toamna, acum apar ocazii, mijlocul trage mai cu folos, atacantii trag la poarta, ajung in pozitii de gol si chiar reusesc sa inscrie. Nu mai e obsesia aia cu minge jos si tesatura de pase care trebuia sa se opreasca in poarta adversa insa se blocau pe la mijlocul terenului. Acum sunt si abordari mai creative, atacantii mai joaca si prin careul advers si uite ca Abdallah dadu doua goluri de generic de cand a venit Kopic.

    Dar echipa inca gestioneaza prost finalurile de meci, pare ca termina benzina prin minutul 80 sau stau prost psihic dupa infrangeri pe banda rulanta. Si e pacat pentru ca punctele conteaza, estetica jocului si ocaziile mai putin spre deloc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12813
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-au facut 5 gargarițe intre noi si linia punctata de deasupra.

    Dinamo se va insanatosi 🤣 Pare paradoxal, dar acest tur de forta sper sa convinga Renovatio sa scape de *******ul de Nicolescu si celelalte lighioane. Sa se accepte investitori fara a mai bypassa si comisiona, fireste 🤔, prin redeweul plii mele.

    La nivel de strategie, nu se mai poate juca astazi fara un ceo capabil, ori la Dinamo organigrama inseamna nicolescu si cativa ageamii pescuiti de prin cluburi ale diversitatii.

    Chiar asa tampiti si vanduti suntem?

  4. #12814
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sa fie precum spui. Ma enerveaza ca de la o vreme am ajuns sa astept doar miracole, schimbari radicale facute de un decident necunoscut care sa aduca imbunatatiri majore pe termen scurt. Ne miscam intre extreme, intre a fi sau a nu fi, parca a disparut orice cale de ijloc, orice posibilitate de crestere graduala, logica. Nu ma deranja ca Dinamo sa fi fost coada multa vreme, insa sa fi inceput sa creasca, sa fi fost schimbari mici dar mereu in bine. Insa de ceva vreme sunt schimbari fara cap iar echipa bate pasul pe loc in coada. Renovatio e un nume bun, sper sa faca ceea ce zice numele.
    Altfel de tampiti si de vanduti nu cred ca scapi prea repede, par conceputi pe cale artificiala ca sunt multi ai draq.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12815
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Deci a plecat si Lamine, a iesit din schema si Bena, gurile rele de la gesepeu zic ca si Lucas ar fi pe duca spre oferte mai bune, caz in care ar putea fi reactivat Bena dar solutia ar fi incheierea unui nou contract cu jucatorul (nu e clar de ce e asa de imbarligata treaba).

    Pe de alta parte Dinamo tocmai a primit azi interdictie la transferuri de la FRF pentru ca a reziliat unilateral contractul lui Iulica Rosu:
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...su-728649.html
    Cica e litigiu pentru vreo 24k euro pe care ii cere jucatorul.
    Daca FRF are baze regulamentare pentru asta atunci trebuie sa fii fenomenal de prost sa conduci un club si sa nu stii chestia asta.
    Mai ales ca esti in plin proces de curatenie de lot ca eliberezi pozitii pentru nou-veniti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #12816
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Am inteles ca a facut recurs, deci deocamdata s-a ridicat interdictia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #12817
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Kopic nu pare capabil sa redreseze corabia care pluteste in deriva !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #12818
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce sa spun, nu vad cine ar putea sa mai redreseze ceva. Echipa e resemnata si desi sta in meciuri destul de bine, cade pe final, ia goluri ridicole si peste toate nu-i ajuta nici sansa. Dar e drept ca ma asteptam la un joc mai cinic cu Kopic, cu defensiva avansata si contraatac. In schimb echipa nu stie inca sa se replieze in aparare si sunt momente in care ofera spatii nepermis de mari adversarilor. Nu e vorba numai despre fundasi, e vorba despre intreg, ca apararea este colectiva, nu mai e ca pe vremea WM pe cand numai fundasii stateau in fata atacantilor. Ar trebui sa-l mai odihneasca si pe Golubovic, e talentat dar parca i-a intrat frica-n oase si parca nu e foarte inspirat la fazele periculoase.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12819
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Un dinamovist pur sange cred ca ar putea redresa corabia, un Giani Kirita ca spirit !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #12820
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Nu va plnag de mila, dar vazand ultimele voastre meciuri, incep sa cred in notiunea irationala de ghinion.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #12821
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Nu stiu daca e atat de irationala desi se spune ca norocul ti-l faci singur.
    Dar aici e si mult ghinion care nu se sparge.
    Last edited by Utilizator; 4th February 2024 at 21:44.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •