Page 603 of 611 FirstFirst ... 103503553593601602603604605 ... LastLast
Results 12,643 to 12,663 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12643
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca e asa, Serdean a facut pt Dinamo in doua luni cat testul clicii in 3 ani. Nu ni se susura dinspre dedebeu ca Serdean e cancerul si ei felcerii cu bisturiu si panaceu? Ce e drept, inca nu am aprofundat subiectul, insa la prima citire a postarii lui Uti... 😊

  2. #12644
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca iese ceva din vanzarea asta putem sa spunem ca pana si Serdean a facut ceva bun, insa nu putem sa strigam Slava Serdean doar pentru modul in care a iesit din scena. Sa nu uitam ca tot el a creat problema Cortacero iar pagubele generate sunt priceless. Fara el restul mizeriei nu mai exista, e pacientul zero.

    Dar sa mai vedem, mai discutam, sunt satul de promisiuni si vise umede.
    Last edited by Utilizator; 24th February 2023 at 21:35.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12645
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Pai s-au semnat actele?

  4. #12646
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Totul e semnat, înțelegerea e de câteva zile. Nu prea îs convins ca vor veni cu bani mulți oamenii ăștia, cred ca deocamdată așteaptă sa vadă cum e cu noul plan de organizare.
    Pe plan sportiv mi se pare ca celelalte echipe din zona noastră vor ca noi sa intram în play off, rămâne ca doar noi sa putem

  5. #12647
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Toata suflarea dinamovista e in culmea fericirii.

  6. #12648
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De unde bani, ca sunt rupti in cur si astia.

    Interesant e ca a vandut si Bucurica niste actiuni, dar nu am fost informati despre sumele vehiculate. Ceea ce mi se pare o concluzie satisfacatoare a decredibilizarii totale a fenomenului ddb
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #12649
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    noutati despre Red&White.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/din...te-689623.html

    Iar initiative, discutii, asocieri si planuri pe termen mediu, totul pare roz si vesel. Daca se aduna 8 asociati, atunci pare ca vor contribui fiecare cu vreo 500k pe an ceea ce e foarte ieftin, cel putin aparent.
    Ideea e ca o sa stea degeaba la suete daca nu carteaza vrea 2 meleoane in urmatoarea luna can trebuie luata licenta si platit cat de cat partea operationala.
    Om vedea...

    LAter edit: cica au platit deja ceva catre club
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/eug...mo-689625.html
    Last edited by Utilizator; 2nd March 2023 at 16:44.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #12650
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am devenit imun la borhot vomitat prin conferințe de te miri cine grup tovarasesc strans la prezidiu, deasupra carora troneaza mesaje patriotice de genul Dinamo suntem noi, Legenda renaste. Avem bani, avem nou-hau, planul e dr la 3 abi in sus, poate chiar 8. Ma limitez la ce e in iarba. O echipa slaba, dornica,cu ceva realizari, nimic de comentat. Am strans din buci aiurea la cateva zeci de mingi aruncate de selimbareni, tactica maiastra a coaciului Niculescu 🙄 Suntem la o victorie de play-off, unde putem sa demonstram mai limpede jocul filigranat al baietilor.

  9. #12651
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Suntem in play-off. Victorie!, cum ar spune multi dintre admiratorii prof Foppe de Burca 🤣 Nu ma deranjeaza mediocritatea si neputinta, pt ca sanse sunt in continuare si astfel de asertiuni pot fi intoarse usor de o zi magica. La fotbal, nu am descoperit eu gaura din covrig, le-am trait pe toate.

    Ma deranjeaza cersitul, faptul ca intram si noi in acest joc ieftin in care se acuza arbitrajul. Sa se puncteze cu expertiza fazele, sunt de acord, dar nu asa, de orice bălălău. Fecali sa acuze, ca e patron. Sucu sa acuze, ca e patron. Neluțu nu stiu ce e, dar tot a amanetat cateva case pt echipa, sa acuze si asta. Ai nostri, sa ma iertati (ce formula jalnica si ipocrita) nu pot acuza decat eventuale malformatii la nastere, altfel nu se explica de ce pasam atata la adversar, dam autogoluri si luam cartonase atat de febril si imbecil.

    Nicolescu sa acuze cand o pune pe masa 500 de mii de coco, in calitate de patron, de actionar. Asa, a mai iesit din weceu inca un căcățoi sclifosit sa ne explice cum e treaba cu albitrul. Bine, ma, lasa, voi aduceti banii si lasati gargara! Da' sigur, fiind o tara atat de empatica la pișat vomat pe cur, posibil ca aceat demers sa gaseasca sustinere

    Si despre fotbal? Nimic, mai asteptam o saptamana.

  10. #12652
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ti-e putin ciuda ca nu a iesit feciorul asta cu un comunicat clasic, pe modelul Rapid?

    Ba, daca mergem la baraj si scoatem mizeriile de la chindia din Liga 1 ar trebui sa fim declarati echipa sezonului in Europa

  11. #12653
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Targovistenii abia si-au inaugurat stadionul ala adaptat locului care ar fi foarte bun pentru Liga a2a.
    Promovarea insa va fi grea, Dinamo a pierdut ritmul si rateaza si barajul daca nu rupe norii in meciurile ramase.

    Cat despre ficior numai de bine cata vreme va contribui la redresare. Altfel total incoerent dar e de scuzat daca e din cauza de trecere prin locuri ce-mi trezesc nostalgia precum Butoiul de aur sau Crama Sibiul Vechi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12654
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Butoiul de Aur s-a inchis, Uti anul trecut parca, acum e alt restaurant in locul ala. Crama mai exista in continuare, e tot acolo la locul ei si isi face treaba foarte bine

  13. #12655
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Targoviste are suporteri mai multi decat Farul. Am vazut ca merg cativa si prin deplasari, nu e chiar echipa nimanui. Eu am fost p-acolo la un meci, aveau stadionul chiar langa Turnul de renume al Chindiei. Cum era la noi Marriottul langa Progresul, de te suiai pe hotelul in constructie si vedeai meciurile gratis, asa e la aia Turnul Echipa nu are nimic special, dar e solida fizic, are si experienta. Burca, ca sa ii fac si un mic repros a creat o echipa de pasatori, dar nonagresiva, noncontact. Orice umar la umar ne lasa intr-o balta de sange, cu ochii umflati ca ai Mihaelei Radulescu in mariajul cu Banica E frumos, dar sa stiti ca si City are cativa baieti care dau cu toporul, plus ca toti sunt tapeni pe picioare. Cred ca Burca a investit totul pe o carte. Pe termen lung, poate va reusi. Eu il mangai doar in somn, sigur va fi antrenorul nostru si in anii urmatori si are tot timpul din lume sa demonstreze. Am si scris undeva , parafrazandu-l pe Cosasu, cred ca am ajuns la o varsta la care e mai cuminte sa tii cu oameni, decat cu grupuri de oameni, la gramada.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #12656
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Burca, ca sa ii fac si un mic repros a creat o echipa de pasatori, dar nonagresiva, noncontact.
    Asta remarcasem si eu, echipa rezista fizic un meci ceea ce e bine. Pe de alta parte sunt moi si au prea putine momente de acceleratie, par ca au invatat doar sa-si conserve energia mai bine.
    Insa nu stiu daca asta e total pe Burca sau mai degraba pe pregatirea fizica, nu antrenorul te invata cum sa te tii pe picioare. Si e greu ca intr-un sezon sa obtii rezultate spectaculoase cu jucatori ce au carente de pregatire din frageda pruncie.

    Altfel avem si noi turnul nostru, si pe Dinamo avem loja de onoare a medicilor si bolnavilor cu pile de la spitalul de urgenta Floreasca. Erau si fotolii la un moment dat, cred ca pentru directori si sefi de sectie.

    Butoiul de Aur s-a inchis
    Mare pacat, asta sinca vreo cateva crashme mi-au indulcit stagiul militar. Dupa marsurile la Poplaca era foc o evadare prin locasurile de cult ale Sibiului.
    Ma rog, al nostru ficior s-a turmentat probabil de la covrigii de Buzau inmuiati in tuica de pufoaica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #12657
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Dar nu pot sa ma plang acum ca nu sunt locuri destule de mancat si baut prin Sibiu Doamne Fereste de asa ceva, is atatea si atatea localuri de bun gust in oras, timp liber sa fie sa treci prin toate

  16. #12658
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pt forumul german 🤣 ar fi fost o crima sa inchida si Crama, nu mai obtineau la alegeri nici 0,3%.Sibienii pot ierta zborurile de milioane de euro, in lux si opulența, ale presedintelui, blatul cu peeesedeee, faptul ca proiectul Romania educata a devenit Romania ingălată etc. Ba, da' pana la Crama, ca va fut mutalaii astia niste 'mniezăi, de nu va vedeti 🤣

  17. #12659
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12660
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Un articol binevenit despre Traian Ionescu: https://www.gsp.ro/gsp-special/speci...sp-704625.html
    Un antrenor de top al fotbalului romanesc, creator al unor generatii de fotbalisti care nu au mimat jocul.

    Foarte bine punctate cateva citate ale maestrului de pe la inceput de ani 70, din pacate valabile si azi
    - Problema fundamentala a fotbalului nostru o reprezinta selecția copiilor. Din pacate, noi operam cu aceleasi mijloace ca acum 40 de ani, desi evident ca fotbalul a progresat enorm în perioada asta.
    - Solutii intotdeaua exista, ce ne lipseste este seriozitatea. Nu putem face cu adevarat mare performanta daca nu renuntam la lautarie

    Si o alta zicere ce te duce imediat cu gandul la regula U21:
    - Un tanar promovat prea usor in prima echipa are toate sansele să se plafoneze in maximum un an. Mai ales daca ascensiunea lui este salutată gresit de cei din jurul lui, dacă este transformat într-un domn Goe al lotului, pe care toți îl cocolosesc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #12661
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar nu putem trece cu vederea faptul ca nea Traian era stelist

    Nu, serios. Cred ca baza teoretica este. Sunt in academii, functioneaza. Partizan e cea mai buna academie din Europa. Iei trenul si vezi vare e treaba, simplu. Nu se doreste, noi avem cultura by-pass-ului, a fructului cumparat de la taraba, nu a cresterii lui.

    E foarte simplu: cand vom starpi coruptia si nepotismele de la acest nivel vom avea si jucatori. Dinamo e cancer la nivel juvenil, ce sa produca? Bani e cel mai bun exemplu de șpăgăreală si băgat peste rând. Taxu tarabagiu, biznismen de camile 🤣, fiul fotbalist. Ba, nu zic ca nu e de play-out, dar nu vad prigresul dupa 3-4 ani in care ai debutat la liga 1. Adica, Ghezali vine din parc, liga a 3-a franceza, isi creste cota la 500k in juma de an, tu esti de 3 ani aici si pola, 200 de mii, cat aproape cat Lucca Florică . Nu e clar ca investesc timp si rabdare intr-un jucator limitat si plafonat? 🧐

  20. #12662
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu tot respectul pt nea Traian 😊 dar astazi, la 50 de ani distanta, si metodologia a evoluat. Cum a spus, nu stiu 🤣, un american 🤣, timpul se schimba si noi ne schimbam odata cu el. Dintotdeauna, fotbalul romanesc a avut o intoleranta la promovat tineri. Probabil, pana la Lucescu, care a reusit sa sparga aceat tabu. Cred ca pana o sa devenim Bayern Miunșăn toata liga 1, orice echipa trebuie sa aiba jucatori u21 buni de joc. Decat sa il iau pe Abdallah sa ma enervez aiurea, mai bine joc cu Florescu si cu asta-basta.

  21. #12663
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un meci catastrofal, pt care avem circumstante. Nici nu ma asteptam sa o dam barbateste dupa meci, tot cu șoparle, scuze, n luate cate k alinieri de evenimente care au dus la aceasta mizerie. Eu nu inteleg o treaba. Joci bine, dar nu ai rezultat (primele etape), vii si subliniezi jocul. Joci prost, execrabil, castigi cu autogol, min 120, vii si subliniezi rezultatul. Ba, da in tara asta, pana la urma, isi asuma cineva un ceva cat de mic? 😀 Ba, sa ne lase astia care sunt mereu multumiti ca respira si au apa rece de la aspersor! Avem actionari, avem flacai care invart suveica, platim biletele cele mai scumpe, ce mama dracu', nu mai imi permit sa spun ca a fost un meci lamentabil? Bine, ma, Burca, terenul, pisa-te-ai pe el! Tot mai bine decat sa spui ca a intarziat autobuzul. E o evolutie clara.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •